Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΩΝ


Recommended Posts

Και τα χρηματα καλη ιδεα ειναι .Ευχαριστω κοριτσια για τις ιδεες σας.Παντως και εμεις εδω για την Χαλκιδα δεν εχουμε ακουσει τα καλυτερα.Για τον κοσμο εννοω,οτι ειναι τοπικιστες και τετοια.Αλλα τελικα εχω καταλαβει οτι οπου και να πας ετσι ειναι.Απο πειρα σας το λεω.Η μηπως τελικα λετε να φτεμε εμεις .Να εχουμε την σταμπα εννοω.ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΙ.

Και τωρα που θα φυγει ο αντρας μου...............τρις χειροτερα!!!!


Σοφη Μ.:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΩΩωωωωω μπετυ με προλαβες,θα ηθελα πολυ 2-3 κουλουρακια μου αρεσουν πολυ αυτα,αλλα εφαγα μολις τωρα ενα ροξακι huge και λυγωθηκα:roll:!!!Σοφακι μου μην στεναχωριεσαι καλη μου,θα περασει ο καιρος και μετα θα τα θυμαστε και θα γελατε.βρες κατι να απασχολησε οπωσδηποτε ομως.Εγω εκανα ψωνακια για μενα που και που και ασχολιομουν με την ανακαινιση του σπιτιου μας και μ'αυτα και με'κεινα ηρθε η μερα που γυρισε ο καλος μου.4 μηνες ειναι...χειμωνας ειναι..θα περασει ο καιρος!!


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια καινούρια στη παρέα!Να ρωτήσω κάτι;Ξέρετε τίποτα για Κοζάνη-πτολεμαϊδα;Από νοίκια,ζωή,τιμές;

Η Χαλκίδα πάντως πιό καλά από Θήβα,με τόσες ανηφόρες κατηφόρες κάναμε γάμπες ποδοσφαιριστών!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ναμε και γω .Καλοσωρισες ΙΟ.Εγω παντως δεν μπορω να το πιστεψω οτι τον Δεκεμβρη δεν θα μας πληρωσουν.Καταρχην ειναι προεκλογικα και δεν μπορουν να αφησουν εκατομυρια οικογενειες χωρις μισθο και μονο με το μισο δωρο.Θα ειχε ακουστει και θα ειχε γινει μεγαλος ντορος στα καναλια .Η κανελα δεν μου αρεσει καθολου,μονο στο ριζογαλο βαζω λιγη.Οποτε ευχαριστω αλλα δεν θα παρω.

Link to comment
Share on other sites

Ως αναφορα τους Χαλκιδιωτες κακου του κεφαλιου τους.Τους εχω γραμμενους.Την δουλεια μου να κανω που λενε.Την οικογενεια μου κοιταω μονο και ο καιρος να περναει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Welcome ιο-ιο-ιο,δεν ξερω απο νοικια σε Κοζανη και Πτολεμαιδα,ξερω ομως οτι απο ζωη ειναι πολυ καλα σε σχεση με αλλα μερη,ιδιως Πτολεμαιδα ειναι σουπερ.Η Κοζανη μου αρεσει σαν πολη πολυ.Οπου και να πας μια χαρα ειναι. Δεν ξερω τι ισχυει στανταρ,και τι δεν ισχυει με τον μισθο και το δωρο,οτι ειναι να γινει θα γινει για να ειμαι και ειλικρινης προσωπικα εμενα δεν με απασχολει ιδιαιτερα.Πολλα λενε,πολλοι τα υποστηριζουν,πολλοι τα διαψευδουν δεν βγαζεις ακρη.τρεχα-γυρευε!!!!


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

Α!ιο-ιο-ιο μου στην πτολεμαιδα ειναι λιγο τσιμπημενη η αγορα,θεωρειται σχετικα πλουσια πολη λογω των εργοστασιων και των δεητζηδων που ειναι οι περισσοτεροι εκει σε σχεση με αλλες πολεις.Στην Κοζανη δεν γνωριζω τι παιζει.


CIUyp2.png

Χρηστάκη μου σε αγαπάω......

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙΑ!!!

ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΑΝΩ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΜΠΑΝΑΚΙ ΕΙΠΑ

ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.

ΠΑΝΤΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ.ΜΟΛΙΣ ΠΕΙΣ ΓΥΝΑΙΚΑ

ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΠΕΡΑ.ΤΟ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΕΨΑΞΑ ΕΔΩ ΣΤΗ ΚΩ

ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑ ΜΕΓΑΛΟ ΝΗΣΙ ΓΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ

ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΛΥΨΗ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.ΠΡΙΝ ΕΡΘΟΥΜΕ ΚΩ ΕΛΕΓΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ

ΜΑΚΑΡΙ ΣΤΗΝ ΜΕΤΑΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΝΗΣΙ

ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΟΛΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΒΑΣΙΚΟ

ΓΙΑ ΜΑΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΑΜΕ.

ΗΡΘΑΜΕ ΕΔΩ ΤΟ ΝΟΣΟΚ.ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ

ΑΛΛΕΣ ΕΛΛΕΙΨΕΙΣ.ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ

ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ.ΜΕ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΞΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΥΠΕΡΗΧΟ...

ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΗΣ.ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΕΚΤΑΚΤΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΑΝ

ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΓΡΑΨΟΥΝ

ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΣΤΡΑΤΟΥ(ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ).

ΑΙΣΧΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟ ΣΤΕΠ ΓΙΑ ΘΕΩΡΗΣΕΙ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ

ΓΙΑ ΣΦΡΑΓΙΔΑ ΚΑΙ ΓΡΑΨΕ ΕΠΕΙΓΟΝ ΠΑΝΩ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΙΣ

ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ....ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!!!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΕΜΑΣ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ 27ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ 3/1.ΑΡΑ ΘΑ

ΧΑΘΕΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ.

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΑ ΝΕΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΣΙ για τις μυξουλες υπαρχει το ναζαλιν εναι μια μεγαλη συρηγγα με ενα εμβολο συλικονης μπροστα για να μην μπαινει μεσα στα ρουθουνι του μωρου,εγω εχω σωθει με αυτο,ειναι λιγο ακριβο,η συσκευει κανει 19 ε,με 10 φακελακια ρινικου αλατιου για την μιτουλα ,μετα κανουν τα 50 φακελακια 12 ε,ρωτα τον φαρμακοποιο σου και θα σε ενημερωσει:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα και απο εμενα!!!τι κανετε πως ειστε κοριτσια?τι ειναι αυτα που ακουμε και μαθαινουμε για τισ επομενεσ πληρωμεσ.....κοριτσια υγεια να εχουμε πανω απο ολα και ολα τα αλλα κουτσα στραβα θα τα καταφερουμε!!!!να κανω και εγω μια ερωτηση μηπως ξερετε τιποτα για τα εργοστασια στρατου εκανε ο αντρασ μου αιτηση και δεν ξερουμε τιποτα ποτε θα βγουνε τα αποτελεσματα.γνωριζει καμια τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.Χτες σε συζητηση με συναδελφο του αντρα μου (αν και αυτος ειναι του πυροβολικου αλλα δεν εχει σχεση) εμαθα πως μετα απο αυτο τον μηνα που θα πληρωθουνε στις 27/11, η επομενη πληρωμη θα γινει 3/1/2011!!!Εν ολιγοις θα κανουμε Χριστουγεννα ΑΦΡΑΓΚΟΙ!!!(αφου το δωρο Χριστουγεννων θα παει ουτως ή αλλως σε ασφαλεια αυτοκινητου και τελη κυκλοφοριας).Επισης οριστικα θα κοπουν απο 1/1 τα παραμεθωριου εξαιτιας του ενιαιου μισθολογιου...

Εχω καταληξει σε δυο συμπερασματα τον τελευταιο χρονο σχετικα με τα διαφορα "ραδιο αρβυλα" που ακουμε:

1.Οτι ΟΛΑ μα ΟΛΑ αργα ή γρηγορα βγαινουν αληθινα-αρα οταν τα μαθαινουμε δεν πρεπει να τα θεωρουμε τελικα "ραδιο αρβυλα" αλλα προαγγελο οριστικων γεγονοτων.

2.Οτι αυτα τα "ραδιο αρβυλα" τα διασπειρουν τα ιδια προσωπα (πολιτικα ισως) που κυκλοφορουν κατα καιρους φημες, με σκοπο να μας τρομαξουν και εν συνεχεια "απαλυνουν" λιγο το τελικο αποτελεσμα ωστε να φτανουμε να λεμε κι ευχαριστω για το τιποτα...

Αυτα....

Συμφωνω μαζι σου Σοφια μου τα ιδια ελεγα στον αντρα μου χθες,να δω που θα το πανε εγω πιστευω μετα τις γιορτες θα ανακοινωσουν και μια χρεωκοπια της Ελλαδιτσας μας και μετα ειναι που θα πεσει πραγματικη πειναααααααααααα!

τωρα μου φτιαξατε την μερα...:rolleyes: ευχομαι να ειναι ψεματα τουλαχιστον να μας αφησουν να κανουμε χριστουγεννα σαν ανθρωποι!κοριτσια κανω κουλουρακια κανελας ελατε να φαμε,μιας και η μικρη κοιματε:P

Για στειλε κανενα απο δω γιατι τα κουλουρακια με κανελλα ειναι τα αγαπημενα μου!!! δε μας λες και τη συνταγη?

ΠΩΣ ΤΑ ΠΑΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ?ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΛΙΓΕΣ ΜΥΞΟΥΛΕΣ

ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΑΣ.Ο ΚΑΗΜΕΝΟΣ ΖΟΡΙΖΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΤΗ

ΝΥΧΤΑ...

ΤΑ ΛΕΜΕ ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΜΠΑΝΑΚΙ!!!

Εμενα ο μικρος μου την Κυριακη που γυρισαμε εκανε ενα ψιλοεμμετο στον υπνο του και απο τη Δευτερα μεχρι την Πεμπτη εκανε διαρροιες αλλα δεν ειχε τπτ αλλο δεν τον πηγα στον γιατρο ομως ολο σουπες ετρωγε ο καημενουλης και μακαρονια!!!


aFygp3.png

4Jekp3.png

s2Asp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου!

Εγω ηρθα περσυ για πρωτη φορα μεταθεση με τον αντρα μου στην Κω και τα εχω δει ολα...Μιλαμε εχω μισησει τα νησια...Τεσπα επειδη δεν τις αντεχω αυτες τις αλλαγες, ειναι οτι δεν θα βγαινουμε και οικονομικα στο μελλον, δουλευα σε ολη μου τη ζωη και μου κακοφαινεται να ειμαι μεσα ολη μερα...Οποτε το καλοκαιρι την κανω με ελαφρα και επιστρεφω Θεσ/νικη.Κι ο αντρας μου θα πηγαινει μονος του μεταθεσεις.Πιστευω οτι αν υπαρχει αγαπη η οικογενεια δεν κινδυνευει απο την αποσταση...Ειμαι μαζι σου στην θεση σου σε σχεση με το να μην ακολουθεις-πιστευω οτι μελλοντικα δεν θα μετανοιωσεις για αυτη σου την αποφαση ειδικα αν εχεις μια καλη δουλεια στην πολη σου!Τα φιλια μου!

Μωρέ, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, ειδικά αν υπάρχουν παιδιά. Θα μπορούσα να ζητήσω συνυπηρέτηση για να είμαστε μαζί, αλλά όταν έφυγε ο άντρας μου η Δανάη ήταν 15 μηνών. Την κρατούσε η μητέρα μου και για να είμαι ειλικρινής, δεν ήθελα να φύγει από την γιαγιά για να πάει σε ξένα χέρια. Αν ήταν να πάει σχολείο, ΟΚ. Δυστυχώς όμως στην Λήμνο οι σταθμοί, είτε δημόσιοι είτε ιδιωτικοί, τα παίρνουν στα 2,5 οπότε δεν έπαιζε. Θα περνούσε και ένα σχολείο 4 μηνών στο ενδιάμεσο και που θα έμενα εγώ στο νησί, μόνη με το παιδί. Μετά έξη μήνες, έμεινα έγκυος και στον Ερμή, οπότε δεν υπήρχε καμία περίπτωση. Η στραβή έκατσε με την διετία που έγινε 3ετία και βλέπουμε. Μην νομίζεις πάντως ότι είναι εύκολο να μένεις και μόνη πίσω με τα παιδιά. Η καθημερινότητα είναι λίγο σκληρή, τρέχεις, τα έχεις όλα επάνω σου, να αφήσω αρρώστειες, νοσοκομεία κτλ.

Από ότι έχω δεί και συζητήσει με άλλες συζύγους στρατιωτικών, τα 'καλά' χρόνια στην επαρχία - μακριά από τον τόπο σου δηλαδή - για τα παιδιά είναι από τα 5 έως τα 11 με 12. Μετά αρχίζουν να εντατικοποιούνται οι εξωσχολικές δραστηριότητες και οι ευθύνες τους και δεν είναι εύκολο να τα αλλάζεις συνέχεια, σχολεία, σπίτια φίλους.

Θα σου αναφέρω το παράδειγμα γυναίκας συναδέλφου του άντρα μου. Το κοριτσάκι τους είναι 8 ετών και έμεινε έγκυος στο 2ο παιδί. Γέννησε πέρσυ τον Γενάρη. Η μικρή πήγε σχολείο στην Λήμνο μέχρι τα Χριστούγεννα. Άλλαξε σχολείο μετά τις γιορτές και μέχρι το τέλος της χρονιάς, πήγαν στην Βέροια, από όπου και είναι. Από Σεπτέμβρη φέτος συνεχίζει στην Βέροια, και μετά τις γιορτές θα κάνει μεταγραφή στην Λήμνο. Τι να πώ ? Δεν θα ήταν ευκολότερο να μείνει η μητέρα με τα παιδιά στην Βέροια, για 2 χρόνια ? Το κοριτσάκι έχει γίνει μπαλάκι. Όταν σε συζήτηση με την μητέρα της μικρής, της το είπα απέξω απέξη, να μην παρεξηγηθούμε κιόλας, μου είπε, ε τι να κάνουμε, έτσι είμαστε όλη η οικογένεια μαζί τον περισσότερο χρόνο. Είναι αυτό πάντα το μόνο κριτήριο ? Μήπως και η σταθερότητα στην ζωή των παιδιών μετράει ?


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ, δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα, ειδικά αν υπάρχουν παιδιά. Θα μπορούσα να ζητήσω συνυπηρέτηση για να είμαστε μαζί, αλλά όταν έφυγε ο άντρας μου η Δανάη ήταν 15 μηνών. Την κρατούσε η μητέρα μου και για να είμαι ειλικρινής, δεν ήθελα να φύγει από την γιαγιά για να πάει σε ξένα χέρια. Αν ήταν να πάει σχολείο, ΟΚ. Δυστυχώς όμως στην Λήμνο οι σταθμοί, είτε δημόσιοι είτε ιδιωτικοί, τα παίρνουν στα 2,5 οπότε δεν έπαιζε. Θα περνούσε και ένα σχολείο 4 μηνών στο ενδιάμεσο και που θα έμενα εγώ στο νησί, μόνη με το παιδί. Μετά έξη μήνες, έμεινα έγκυος και στον Ερμή, οπότε δεν υπήρχε καμία περίπτωση. Η στραβή έκατσε με την διετία που έγινε 3ετία και βλέπουμε. Μην νομίζεις πάντως ότι είναι εύκολο να μένεις και μόνη πίσω με τα παιδιά. Η καθημερινότητα είναι λίγο σκληρή, τρέχεις, τα έχεις όλα επάνω σου, να αφήσω αρρώστειες, νοσοκομεία κτλ.

Από ότι έχω δεί και συζητήσει με άλλες συζύγους στρατιωτικών, τα 'καλά' χρόνια στην επαρχία - μακριά από τον τόπο σου δηλαδή - για τα παιδιά είναι από τα 5 έως τα 11 με 12. Μετά αρχίζουν να εντατικοποιούνται οι εξωσχολικές δραστηριότητες και οι ευθύνες τους και δεν είναι εύκολο να τα αλλάζεις συνέχεια, σχολεία, σπίτια φίλους.

Θα σου αναφέρω το παράδειγμα γυναίκας συναδέλφου του άντρα μου. Το κοριτσάκι τους είναι 8 ετών και έμεινε έγκυος στο 2ο παιδί. Γέννησε πέρσυ τον Γενάρη. Η μικρή πήγε σχολείο στην Λήμνο μέχρι τα Χριστούγεννα. Άλλαξε σχολείο μετά τις γιορτές και μέχρι το τέλος της χρονιάς, πήγαν στην Βέροια, από όπου και είναι. Από Σεπτέμβρη φέτος συνεχίζει στην Βέροια, και μετά τις γιορτές θα κάνει μεταγραφή στην Λήμνο. Τι να πώ ? Δεν θα ήταν ευκολότερο να μείνει η μητέρα με τα παιδιά στην Βέροια, για 2 χρόνια ? Το κοριτσάκι έχει γίνει μπαλάκι. Όταν σε συζήτηση με την μητέρα της μικρής, της το είπα απέξω απέξη, να μην παρεξηγηθούμε κιόλας, μου είπε, ε τι να κάνουμε, έτσι είμαστε όλη η οικογένεια μαζί τον περισσότερο χρόνο. Είναι αυτό πάντα το μόνο κριτήριο ? Μήπως και η σταθερότητα στην ζωή των παιδιών μετράει ?

Για εμενα αυτο ειναι το πιο σημαντικο.Και επισης να μπορω να προσφερω επιλογες στα παιδια μου.Αν συνεχισω να ακολουθω σε μεταθεσεις ειτε δεν θα εργαζομαι καθολου, ειτε θα εργαζομαι περιστασιακα.Αλλους πορους δεν εχουμε, οποτε τι θα προσφερω στα παιδια μου?Ουτε μια ξενη γλωσσα,ουτε μια εκδρομη, ουτε ενα δωρακι της προκοπης δεν θα μπορω να τους παρω με τα ψιχουλα που πληρωνονται οι αντρες μας.Το θεωρω εγωιστικο αυτο το σκεπτικο του και καλα να ειμαστε ολοι μαζι γιατι στην προσπαθεια να μην επωμιστουμε εμεις ως γυναικες λιγες παραπανω ευθυνες αλλα και να μην αποχωρηστουμε τους αντρες μας (!) παραβλεπουμε μελλοντικα προβληματα και αναγκες των παιδιων λεγοντας ενα "εχει ο Θεος".Ο Θεος εχει, εμεις που θα τα βρουμε?Εδω πετρελαιο φετος, απο τα ετοιμα βαλαμε.Δεν φτανει ο μισθος για να βαλουμε πετρελαιο.Φαντασου τι εχει να γινει στο μελλον...Απαπαπα.Υστερα ηδη κι εδω που ειμαι με τις υπηρεσιες,τις ασκησεις,τις νυχτερινες μπλα μπλα, ειμαι στην ουσια μονη μου...Βαλε και τα πρωινα που λειπει στη δουλεια.Στον τοπο μου εχω και την μαμα μου οπως εσυ.Και γιατρους και νοσοκομεια και ολα.Εδω τι εχω?Καθαρο αερα?Να τον βρασω...:tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...