Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Cafe Οκτωβρίου 2013


markela35

Recommended Posts

καλε τι δυομιση ωρες;κανενα μισαωρο το πολυ κραταει.αλλοι κανουν και λιγοτερο.προφανως το μπεμπακι λυσσαγε και δε μπορουσε να σταυρωσει μετρηση ο γιατρος!

ωχ νικ ελπιζω πραγματικα να μη κολλησεις..


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλα εσεις το κανατε επαγγελμα με την αυχενικη!θα πατε και θα ξερετε πιο πολλα απ ττο γιατρο σας χαχα!

εχω λοιπον μια απορια γιατρε μου!μηπως καποια ξερει να μου απαντησει.

φιλη εκανε αυχενικη και σε συνδυασμο με το παπΑ βγηκε 1/900 η πιθανοτητα.μετριουτσικο.της ειπαν λοιπον να ξανακανει αιματολογικη στη 15ηη εβδομαδα.εχει.νοημα;την ιδια μερα δε πρεπει να γινονται ο υπερηχος και η αιματολογικη για να βγει το αποτελεσμα;


[sIGPIC][/sIGPIC]

an1cJY2-M3-1210Mzc0MTJkfDU2NjU2NmhkYXxMaXR0bGUgQ2FyYW1lbGxvIGlzLi4u.gif

61b3139d1a.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πωπω...μια μερα δν μπηκα κ ποσα μνμ εχουν γραφτει!!!

διαβαζω για αυχενικες εξετασεις για κυστικη ινωση κτλ...

αγχωθηκα με αυτα που διαβαζω , εμεις την αυχενικη θα τη κανουμε τη επομενη παρασκευη

2,5 ωρες κραταει βρε κοριτσια???εγω στον γιο μου δν θυμαμαι να ειχε τοσο μεγαλη διαρκεια...

η εξεταση για κυστικη γινεται μαζι με την ΡΑΡ-Α?γραφεται απο τον εοππυ??

caramello νομιζω οτι εχεις δικιο ιδια μερα πρεπει να γινονται..

ο γιατρος μου (δν ειναι του εοππυ) μου εγραψε αδεια 15 μερες γιατι ειμαι χαλια ποναει η μεση μου κ η κοιλια μου κ μου ειπε να κατσω λιγες μερες σπτ,πηρα λοιπον σημερα στο ικα της περιοχης μου για να μου πουν τι πρεπει να κανω κ μου η γραμματεας μου ειπε οτι ο γυναικολογος του ικα δν προκειται να μου γραψει την αδεια(νομιζω οτι ολες καταλαβαινουμε τον λογο ε???),οι συμβεβλημενοι γιατροι του εοππυ μπορουν να γραψουν αδεια κοριτσια ξερετε?


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!κοριτσια μην αγχωνεστε!απλα εγω περιεγραψα αναλυτικα την διαδικασια της αυχενικης.ολα καλα θα ειναι για ολες μας.και δεν κραταει 2,5 ωρες συνηθως απλα το δικο μας το μπεμπακι ειναι πολυ ζωηρουλι!εμοιασε στη μαμα του:D:D:D:D:D


chuTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Κάναμε την αυχενική σήμερα!!!! It's a boy!!! Δεν κράτησε πολύ ομολογώ κανα 10λεπτο και μου είπε ότι είναι πολύ καλή η αυχενική και η εγκυμοσύνη γενικά. Το μωρό το ξυπνήσαμε και τράβαγε τα μαλλιά του κουνιόταν υπερβολικά και μου είπε ο γιατρός ότι όσο πιό ζωηρό τόσο πιό υγιές. Είχε 145 παλμούς και δεν ξέρω αν είναι λίγοι πάντως ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα. Υγρό αυχένα είχε 2 και ρινικό οστό κανονικά. Επίσης είναι 7 εκατοστά:-P Περιμένω και PAPP A τώρα καθώς και γενική αίματος για να δω το ζάχαρό μου. Σήμερα θα ξεσαλώσω μακαρόνια με κιμά και γλυκάκι;) Αν το ζάχαρο είναι τσιμπημένο τουλάχιστον να έχω ευχαριστηθεί!!!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας!!!!


UQTep2.png

Xgjmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια πωπω...μια μερα δν μπηκα κ ποσα μνμ εχουν γραφτει!!!

διαβαζω για αυχενικες εξετασεις για κυστικη ινωση κτλ...

αγχωθηκα με αυτα που διαβαζω , εμεις την αυχενικη θα τη κανουμε τη επομενη παρασκευη

2,5 ωρες κραταει βρε κοριτσια???εγω στον γιο μου δν θυμαμαι να ειχε τοσο μεγαλη διαρκεια...

η εξεταση για κυστικη γινεται μαζι με την ΡΑΡ-Α?γραφεται απο τον εοππυ??

caramello νομιζω οτι εχεις δικιο ιδια μερα πρεπει να γινονται..

ο γιατρος μου (δν ειναι του εοππυ) μου εγραψε αδεια 15 μερες γιατι ειμαι χαλια ποναει η μεση μου κ η κοιλια μου κ μου ειπε να κατσω λιγες μερες σπτ,πηρα λοιπον σημερα στο ικα της περιοχης μου για να μου πουν τι πρεπει να κανω κ μου η γραμματεας μου ειπε οτι ο γυναικολογος του ικα δν προκειται να μου γραψει την αδεια(νομιζω οτι ολες καταλαβαινουμε τον λογο ε???),οι συμβεβλημενοι γιατροι του εοππυ μπορουν να γραψουν αδεια κοριτσια ξερετε?

αννατ τις ιδιες ακριβως αποριες σχετικα με την αδεια εχω κι εγω.

μου εδωσε και μενα 10 μερες αδεια ο γιατρος γιατι ποναει η μεση μου μερες τωρα και η κοιλια μου που και που ποναει σαν να περιμενω περιοδο.

εγω εχω και καφε υγρα καποιες μερες. αυτο με ανησυχει. στο σερβιετακι τα βλεπω γιατι στο σκουπισμα ειμαι καθαρη παντα.

αυριο θα παρω στο ικα να ρωτησω τι πρεπει να κανω με την αδεια. θα δω τι θα μου πουν και θα σε ενημερωσω.

Κορίτσια καλημέρα!!! Κάναμε την αυχενική σήμερα!!!! It's a boy!!! Δεν κράτησε πολύ ομολογώ κανα 10λεπτο και μου είπε ότι είναι πολύ καλή η αυχενική και η εγκυμοσύνη γενικά. Το μωρό το ξυπνήσαμε και τράβαγε τα μαλλιά του κουνιόταν υπερβολικά και μου είπε ο γιατρός ότι όσο πιό ζωηρό τόσο πιό υγιές. Είχε 145 παλμούς και δεν ξέρω αν είναι λίγοι πάντως ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα. Υγρό αυχένα είχε 2 και ρινικό οστό κανονικά. Επίσης είναι 7 εκατοστά:-P Περιμένω και PAPP A τώρα καθώς και γενική αίματος για να δω το ζάχαρό μου. Σήμερα θα ξεσαλώσω μακαρόνια με κιμά και γλυκάκι;) Αν το ζάχαρο είναι τσιμπημένο τουλάχιστον να έχω ευχαριστηθεί!!!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας!!!!

συγχαρητηρια βαγγελιω. με το καλο να ερθει το αγορακι σας.

πο πο κοριτσια ξεκινησαμε σιγα σιγα να βλεπουμε και τα φυλα των μωρων μας. τελειααααα.............:D

βαγγελιω οι χτυποι ειναι μια χαρα. συνηθως λενε τα αγορακια εχουν πιο λιγους παλμους απο τα κοριτσακια. μην σε ανησυχει λοιπον.

φαε σημερα οτι θελεις πριν βγουν τα αποτελεσματα.....χαχαχχαχαχα. ανησυχεις για το ζαχαρο?

εγω στην τελευταια εξεταση ειχα 82. (αν θυμαμαι καλα). τωρα αν ξανακανω θα εχψει φτασει 282. ολο μακαρονια και πατατες τρωω. αφου δεν μπορω να φαω τιποτα αλλο. ειδικα το κρεας δεν μπορω να το φαω με τιποτα.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

τον πλακουντα τον ειδατε στην αυχενικη?εμενα μου ειε οτι ειναι χαμηλα, αλλα στην 12η εβδομαδα παντα ειναι χαμηλα γιατι ειναι ακομα νωρις.σισγα ομως πρεπει να ανεβει.αντε να δουμε τι θα γινει.....:confused::confused:


chuTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Κάναμε την αυχενική σήμερα!!!! It's a boy!!! Δεν κράτησε πολύ ομολογώ κανα 10λεπτο και μου είπε ότι είναι πολύ καλή η αυχενική και η εγκυμοσύνη γενικά. Το μωρό το ξυπνήσαμε και τράβαγε τα μαλλιά του κουνιόταν υπερβολικά και μου είπε ο γιατρός ότι όσο πιό ζωηρό τόσο πιό υγιές. Είχε 145 παλμούς και δεν ξέρω αν είναι λίγοι πάντως ο γιατρός δεν μου είπε τίποτα. Υγρό αυχένα είχε 2 και ρινικό οστό κανονικά. Επίσης είναι 7 εκατοστά:-P Περιμένω και PAPP A τώρα καθώς και γενική αίματος για να δω το ζάχαρό μου. Σήμερα θα ξεσαλώσω μακαρόνια με κιμά και γλυκάκι;) Αν το ζάχαρο είναι τσιμπημένο τουλάχιστον να έχω ευχαριστηθεί!!!! Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες σας!!!!

Μπράβο και παλι μπραβο! Τετοια να διαβαζουμε να παιρνουμε θαρρος!:-P


mTTwp2.png?OQgwOGTP

Link to comment
Share on other sites

αννατ τις ιδιες ακριβως αποριες σχετικα με την αδεια εχω κι εγω.

μου εδωσε και μενα 10 μερες αδεια ο γιατρος γιατι ποναει η μεση μου μερες τωρα και η κοιλια μου που και που ποναει σαν να περιμενω περιοδο.

εγω εχω και καφε υγρα καποιες μερες. αυτο με ανησυχει. στο σερβιετακι τα βλεπω γιατι στο σκουπισμα ειμαι καθαρη παντα.

αυριο θα παρω στο ικα να ρωτησω τι πρεπει να κανω με την αδεια. θα δω τι θα μου πουν και θα σε ενημερωσω.

εμενα η κοιλια μου δν με ποναει σαν να μου ερθει περιοδος με ποναει αριστερα κ δεξια στο υψος της σκωληκοειδητις με εχει ριμαξει υποθετω οτι ειναι το εντερο μου δν θελω σε καμια περιπτωση να παει το μυαλο μου στο κακο!!

οσο για τη μεση μου δν μπορω να κατσω ορθια πανω απο δεκαλεπτο..

για το ικα τωρα εχω να σου πω το εξης πανω απο 3 μερες περνας επιτροπη κ αυτοι κρινουν αν πρεπει να πας στην εργασια ή οχι δυστυχως οι γιατροι του εοππυ τους οποιους παρεπιπτοντως εμεις τους πληρωνουμε δν δινουν αδεια αν δν σε παρακολουθουν αυτοι αν δν σου τα περνουν δηλαδη....αυριο θα παει ο ανδρας μου σε ενα γνωστο που εχουμε μηπως κ μπορεσει κ μας εξυπηρετησει αλλιως η αδεια πιανεται απο τη κανονικη αδεια που δικαιουμαστε.


qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο πλακούντας βλέπω στο χαρτί ότι είναι πρόσθιος δεν μου είπε τίποτα ο γιατρός μόνο ότι είναι μιά πολύ καλή εγκυμοσύνη. Το ζάχαρό μου ήταν 92 στην πρώτη εξέταση και ο γιατρός μου είπε ότι αν είναι πάλι 92 θα με στείλει σε ενδοκρινολόγο και μήπως κάνω και καμπυλη. Πρόσεξα πολύ τον τελευταίο καιρό ελπίζω να έχει πέσει. Επίσης την προηγούμενη φορά ήμουν 14 ώρες νυστική ενώ τώρα εφαγα χθες 9:30 και κάπου την ίδια ώεα σήμερα μουπήραν αίμα. Πάντως κορίτσια έπαθα την πλάκα της ζωής μου όταν είδα το μωρό ήταν και φάτσα κάρτα με ανοιχτά τα πόδια. Μ' έπιασε ένα αίσθημα υπερηφάνειας, μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας μέσα από την καρδιά μου γιατό το αξίζουμε :)!!!!!!


UQTep2.png

Xgjmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Εγώ δεν έχω καλά νέα δυστυχώς. Το χάσαμε το αγγελουδάκι μας.. Την προηγούμενη Πέμπτη είχα λίγο αιματάκι στο σκούπισμα και το απόγευμα που πήγαμε στη γιατρό για να το ελέγξουμε, το είδαμε κουλουριασμένο. Είχε 5 μέρες που η καρδούλα του σταμάτησε. Την επόμενη μέρα πήγα στο νοσοκομείο για απόξεση. Είμαι λίγο καλύτερα τώρα. Σκέφτομαι ο Θεός κάποιο σχέδιο έχει για εμάς. Μεγάλη παρηγοριά ο μικρός μου ζουζούνος.

Τελείωσαν και οι παλλίνδρομες σε αυτήν την παρέα! Νομίζω έχουμε καλύψει τα στατιστικά. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σας πάνε όλα φανταστικά κορίτσια μου!

Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σας εύχομαι και με γερά και χαρούμενα μωράκια στις αγκαλίτσες σας!!!!


LXEWp2.png

Ένα αγγελούδι στην αγκαλιά μου κι ένα άλλο στον ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Εγώ δεν έχω καλά νέα δυστυχώς. Το χάσαμε το αγγελουδάκι μας.. Την προηγούμενη Πέμπτη είχα λίγο αιματάκι στο σκούπισμα και το απόγευμα που πήγαμε στη γιατρό για να το ελέγξουμε, το είδαμε κουλουριασμένο. Είχε 5 μέρες που η καρδούλα του σταμάτησε. Την επόμενη μέρα πήγα στο νοσοκομείο για απόξεση. Είμαι λίγο καλύτερα τώρα. Σκέφτομαι ο Θεός κάποιο σχέδιο έχει για εμάς. Μεγάλη παρηγοριά ο μικρός μου ζουζούνος.

Τελείωσαν και οι παλλίνδρομες σε αυτήν την παρέα! Νομίζω έχουμε καλύψει τα στατιστικά. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σας πάνε όλα φανταστικά κορίτσια μου!

Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σας εύχομαι και με γερά και χαρούμενα μωράκια στις αγκαλίτσες σας!!!!

Ποσο λυπαμαι!!! Δεν θελω να ακουω τετοια, ειδικα εδω μεσα, πολυ στενοχωριεμαι!!! Κουραγιο, πραγματικα, και με το καλο να γεμισει παλι η κοιλιτσα, με ενα υγιεστατο παιδακι αυτη τη φορα!!! ;)

Ξερετε το λογο;; θα το ψαξετε περαιτερω;;

Παντως να σκεφτεσαι πως καθε εμποδιο για καλο μπαινει!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Εγώ δεν έχω καλά νέα δυστυχώς. Το χάσαμε το αγγελουδάκι μας.. Την προηγούμενη Πέμπτη είχα λίγο αιματάκι στο σκούπισμα και το απόγευμα που πήγαμε στη γιατρό για να το ελέγξουμε, το είδαμε κουλουριασμένο. Είχε 5 μέρες που η καρδούλα του σταμάτησε. Την επόμενη μέρα πήγα στο νοσοκομείο για απόξεση. Είμαι λίγο καλύτερα τώρα. Σκέφτομαι ο Θεός κάποιο σχέδιο έχει για εμάς. Μεγάλη παρηγοριά ο μικρός μου ζουζούνος.

Τελείωσαν και οι παλλίνδρομες σε αυτήν την παρέα! Νομίζω έχουμε καλύψει τα στατιστικά. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σας πάνε όλα φανταστικά κορίτσια μου!

Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σας εύχομαι και με γερά και χαρούμενα μωράκια στις αγκαλίτσες σας!!!!

λυπαμαι παρα παρα πολυ. ειναι δραματικη η εμπειρια της παλλινδρομης κ της αποβολης.

τουλαχιστον εχεις τον μπομπιρακο σου να σου δινει δυναμη.

σου ευχομαι συντομα να φυτρωσει ενα νεο σπορακι και να ερθει υγιεστατο κ τελειομηνο στον κοσμο.


bhXOp3.png

ofRSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Εγώ δεν έχω καλά νέα δυστυχώς. Το χάσαμε το αγγελουδάκι μας.. Την προηγούμενη Πέμπτη είχα λίγο αιματάκι στο σκούπισμα και το απόγευμα που πήγαμε στη γιατρό για να το ελέγξουμε, το είδαμε κουλουριασμένο. Είχε 5 μέρες που η καρδούλα του σταμάτησε. Την επόμενη μέρα πήγα στο νοσοκομείο για απόξεση. Είμαι λίγο καλύτερα τώρα. Σκέφτομαι ο Θεός κάποιο σχέδιο έχει για εμάς. Μεγάλη παρηγοριά ο μικρός μου ζουζούνος.

Τελείωσαν και οι παλλίνδρομες σε αυτήν την παρέα! Νομίζω έχουμε καλύψει τα στατιστικά. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σας πάνε όλα φανταστικά κορίτσια μου!

Καλές τελειόμηνες εγκυμοσύνες σας εύχομαι και με γερά και χαρούμενα μωράκια στις αγκαλίτσες σας!!!!

Κοριτσι μου, καλο κουραγιο σου ευχομαι και γρηγορα αναρωση....σε καταλαβαινω......


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...