Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Παίρνω φολλικο εδώ και δυο εβδομάδες και σιδηρο μια εβδομαδα. Εχτες έδωσα κι εγώ αίμα για προγεννετικο έλεγχο. Σιδηρο μετα τον τρίτο μήνα; Δεν το είχα ξανακουσει. Όλες οσες ξέρω το έπαιρναν απο την αρχή.

Άμα δεν έχεις θέμα στο καθυστερούν ακριβώς επειδή φέρνει αναγούλες! Φολικό οξύ παίρνω από την πρώτη μέρα που έμαθα οτι είμαι έγκυος! Παίρνω και προγεστερόνη αυτή τη φορά (ένα μόνο χάπι τη μέρα) γιατί έχω κάτι κύστες στη μία ωοθήκη και θέλουμε έξτρα προστασία του σάκου σε περίπτωση που σκάσουν.. πολύ με έχουν αγχώσει αυτές οι κύστες αν και ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός οτι είναι συχνό φαινόμενο και οτι φεύγουν συνήθως μετά το 1ο τρίμηνο...για να δούμε!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Άμα δεν έχεις θέμα στο καθυστερούν ακριβώς επειδή φέρνει αναγούλες! Φολικό οξύ παίρνω από την πρώτη μέρα που έμαθα οτι είμαι έγκυος! Παίρνω και προγεστερόνη αυτή τη φορά (ένα μόνο χάπι τη μέρα) γιατί έχω κάτι κύστες στη μία ωοθήκη και θέλουμε έξτρα προστασία του σάκου σε περίπτωση που σκάσουν.. πολύ με έχουν αγχώσει αυτές οι κύστες αν και ο γιατρός ήταν καθυσηχαστικός οτι είναι συχνό φαινόμενο και οτι φεύγουν συνήθως μετά το 1ο τρίμηνο...για να δούμε!

Τις κύστες συνήθως τις απορροφά ο οργανισμός και χανονται. Μην ανησυχίες. Ξέχασα να σου πω οτι παίρνω κι εγώ προγεστερόνη λόγω αδιευκρίνιστης αιμορραγίας τις πρωτες εβδομαδες . Απο τρία χάπια τώρα έχω κατέβει στα δυο. Σύνολο 4 χάπια την ημερα. Ευτυχώς τώρα είμαστε καλα! :D

Link to comment
Share on other sites

Τις κύστες συνήθως τις απορροφά ο οργανισμός και χανονται. Μην ανησυχίες. Ξέχασα να σου πω οτι παίρνω κι εγώ προγεστερόνη λόγω αδιευκρίνιστης αιμορραγίας τις πρωτες εβδομαδες . Απο τρία χάπια τώρα έχω κατέβει στα δυο. Σύνολο 4 χάπια την ημερα. Ευτυχώς τώρα είμαστε καλα! :D

Μακάρι να χαθούν!!!

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά!!! Αφού άρχισες να μειώνεις και τα χάπια όλα καλά πηγαίνουν!!! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να είσαι αισιόδοξη!!!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να χαθούν!!!

Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά!!! Αφού άρχισες να μειώνεις και τα χάπια όλα καλά πηγαίνουν!!! Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς και να είσαι αισιόδοξη!!!

Έχω πάρει άδεια απο τη δουλεια και είμαι ξάπλα απο τις 8 Μαρτίου. Σήμερα το μεσημέρι πάω για το τρίτο υπερηχογράφημα που το χρειάζομαι και για την επιτροπή του εοπυυ. Ευκαιρία να δω πως πανε τα πραγματα!! Την προηγούμενη εβδομαδα ηταν 1,1 εκ,η καρδουλα του χτυπούσε δυνατα και δε σταματούσε να κουνιεται!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Εγώ επόμενο υπέρηχο θα κάνω την Τετάρτη 10-04-13 και ελπίζω να ακούσω καρδούλα!!! Μαγικός ήχος!!!

Καλά έκανες και πήρες αδεια!!! Εγώ έχω άδεια ανατροφής για τον μικρό ως 16 Ιουνίου!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!!

Δημητρα καλωσηρθες και με το καλο το μπεμπακι σου!!!!!

Polixeni οι εξετασεις βγηκαν πριν μια εβδομαδα..ειναι ολες μια χαρα..μονο αυτη για τον θυροειδη θα ξανακανω σε λιγες μερες γιατι ηταν στο ανωτατο φυσιολογικο οριο και ισως χρειαστει ενα χαπακι!!!!

Τελεια που μεγαλωσατε κι αλλο..και γω ανυπομονω για την επομενη φορα!!!!Και το μωρακι σου μπορει να το δεις και πιο νωρις να κουνιεται..εγω την πριηγουμενη φορα το ειδα στην 10η εβδομαδα!!!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Εγώ επόμενο υπέρηχο θα κάνω την Τετάρτη 10-04-13 και ελπίζω να ακούσω καρδούλα!!! Μαγικός ήχος!!!

Καλά έκανες και πήρες αδεια!!! Εγώ έχω άδεια ανατροφής για τον μικρό ως 16 Ιουνίου!

Α! Δηλαδή ο μικρός είναι πολύ μικρός!!!!!! Πως τα κατά φέρνεις; Ευτυχώς που εχεις καιρό μπροστά σου για τη δουλεια. Εγώ αν δε μου δώσει η επιτροη αλλη άδεια γυρναω 15/4.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και πολύ μικρός είναι 15 μηνών...απλά είμαι εκπαιδευτικός οπότε γέννησα τέλη Δεκεμβρίου του 2011, πήρα άδεια λοχείας 3 μήνες μέχρι αρχές Απρίλη, αμέσως μετά ήταν το Πάσχα και πήγα στη δουλειά τέλη Απριλίου ως 30 Ιουνίου που κλείνουν τα σχολεία...μετά Ιούλιο-Αύγουστο καθόμουν λόγω καλοκαιριού και πήρα την άδεια ανατροφής αρχές Σεπτεμβρίου...γι αυτό και έχω ακόμα!

Εσύ τι δουλειά κάνεις;


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και πολύ μικρός είναι 15 μηνών...απλά είμαι εκπαιδευτικός οπότε γέννησα τέλη Δεκεμβρίου του 2011, πήρα άδεια λοχείας 3 μήνες μέχρι αρχές Απρίλη, αμέσως μετά ήταν το Πάσχα και πήγα στη δουλειά τέλη Απριλίου ως 30 Ιουνίου που κλείνουν τα σχολεία...μετά Ιούλιο-Αύγουστο καθόμουν λόγω καλοκαιριού και πήρα την άδεια ανατροφής αρχές Σεπτεμβρίου...γι αυτό και έχω ακόμα!

Εσύ τι δουλειά κάνεις;

Συνάδελφός αλλά στον ιδιωτικό τομέα και όπως καταλαβαίνεις για μένα το να παρω άδεια ηταν δύσκολο εγχείρημα. Ευτυχώς που τελειώνει η σχολική χρόνια και μετα παλι ξάπλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συνάδελφός αλλά στον ιδιωτικό τομέα και όπως καταλαβαίνεις για μένα το να παρω άδεια ηταν δύσκολο εγχείρημα. Ευτυχώς που τελειώνει η σχολική χρόνια και μετα παλι ξάπλα.

Ναι σε καταλαβαίνω!!! Κουράγιο εξάλλου και να αναγκαστεί να πας λίγο έμεινε όπως ες κι εσύ...τελειώνει η σχολική χρονιά!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η συμβουλή πάντων είναι να σκέφτομαι θετικά. Μετα απο προσπαθεια τριων χρονων και ατσαλη αρχή μου είναι λιγάκι δύσκολο. Τώρα κοντευω 9 εβδομάδων και ακόμα δε μπορω να το πιστέψω!

πιστεψε το γιατι ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ!!! Περιμενεις μωρακι!! :D :D

Εγώ αυτή τη φορά έχω πολλές ζαλάδες...σαν να είμαι σε καράβι που κουνάει! Έχω και λίγες αναγούλες που ελπίζω να μείνουν έτσι (είμαι ακόμα στην 5η βδομάδα και οι εμετοί από όσο ξέρω έρχονται μετά την 6η-7η)! Α και λίγη υπνηλία αλλά δεν μπορώ να την ευχαριστηθώ (όπως στην 1η εγκυμοσύνη που έλιωνα στον ύπνο) γιατί έχω και ένα μικρό ταλιμπανάκι στο σπίτι να φροντίζω!

Εμενα οι αναγουλες μου σταματησαν την 6η βδομαδα, τωρα δεν εχω καμια. :D α! εμετο δεν εκανα ουτε εναν!

Παίρνεις από τώρα σίδηρο; Εγώ χτες έδωσα αίμα για τον προγεννετικό έλεγχο και θα πάρω αποτελέσματα τη Δευτέρα...προβλέπω σίδηρο στα πατώματα (είναι χαμηλά έτσι κι αλλιώς) και όντως είναι αηδία τα χάπια αυτά, ευτυχώς στην προηγούμενη τα πήρα μετά τον 3ο μήνα!

Θα εχω και εγω σιδηρο στα πατωματα, γιατι εχω σιδηροπενικη αναιμια!!! Οποτε με βλεπω απο την Παρασκευη που θα βγουν τα αποτελεσματα να ξεκιναω και τα χαπακια σιδηρου!!

Τις κύστες συνήθως τις απορροφά ο οργανισμός και χανονται. Μην ανησυχίες. Ξέχασα να σου πω οτι παίρνω κι εγώ προγεστερόνη λόγω αδιευκρίνιστης αιμορραγίας τις πρωτες εβδομαδες . Απο τρία χάπια τώρα έχω κατέβει στα δυο. Σύνολο 4 χάπια την ημερα. Ευτυχώς τώρα είμαστε καλα! :D

Προγεστερονη παιρνω και εγω, λογω της προηγουμενης παλινδρομησης, οπως επισης και Σαλοσπιρη για το αιμα!!!

Καλημερα κοριτσια!!!!

Δημητρα καλωσηρθες και με το καλο το μπεμπακι σου!!!!!

Polixeni οι εξετασεις βγηκαν πριν μια εβδομαδα..ειναι ολες μια χαρα..μονο αυτη για τον θυροειδη θα ξανακανω σε λιγες μερες γιατι ηταν στο ανωτατο φυσιολογικο οριο και ισως χρειαστει ενα χαπακι!!!!

Τελεια που μεγαλωσατε κι αλλο..και γω ανυπομονω για την επομενη φορα!!!!Και το μωρακι σου μπορει να το δεις και πιο νωρις να κουνιεται..εγω την πριηγουμενη φορα το ειδα στην 10η εβδομαδα!!!!

χαιρομαι για τα καλα σου αποτελεσματα, ευχομαι και καλο θυροειδη!!!

οσο για το μωρο πραγματικα ανυπομονω!!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ομαδουλα!τι κανετε?

οι κοιλιτσες φουσκωνουν?

τυχερουλες,παλι ειδατε μπεμπακια κ ακουσατε καρδουλες!!!

δημητρουλα καλως ορισες κ με το καλο το μωρακι σου <3

Πολυξεεεεεεενη ουυυυυουυυυυυυυ :D εδω ειμαι καλε που να παω!!!!

με ενα μικρο θηριακι να τρεχει και να τα κανει ολα ανω κατω,δουλεια,σπιτι,ενα εκπαιδευτικο που παρακολουθω και κατι εργασιες που πρεπει να ολοκληρωσω και ουσα εγκυος...εεεε......

δεν τα λες κ λιγα ε?

κοριτσια κ εμενα οι αναγουλες δεν εχουν σταματησει,ολη μερα μασουλαω κρακιερακια,κριτσινακια,παξιμαδακια....ολη την αρτοποιεια εχω κατεβασει!

απο χαπια μονο φολικο οξυ,παραδοξως, γιατι κ εγω εχω σιδηροπενικη αλλα οι εξετασεις εδειξαν καλα αποτελεσματα.

η κοιλιτσα μεγαλωνει με γοργους ρυθμους,τοσο που στη δουλεια νομιζουν πως εχω διδυμα!!εφοδιαστηκα κ με παντελονια εγκυμοσυνης,και κυριολεκτικα,ανασανα!!!ποσο βολικα ειναι τα ατιμα?


as1cHuj0g410000NjAzMTNkfDQzNmR8bXkgZ29yZ2VvdXMgYm95IGlz.gif

as1cOBd0g410030MzcyZHB8MzA1OTAxZHx0byBtcGl6ZWxha2kgbW91IGVpbmFp.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...