Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Δεν γνωρίζω για πιο φθηνές αλλά εδώ στην Αγγλία δουλεύουν τις q10 αλλά είναι ακριβές δυστυχώς κ εμείς τέσσερεις μήνες λύγισαμε οικονομικά όμως στα φόρουμ του εξωτερικού εδώ διάβασα πολύ  καλές κριτικές για σπερμα κ ωάριο και σκέψου Ελλάδα είχε το πακέτο 70 κάτι κ Αγγλία 45 κ πάλι για εμάς που θέλαμε δυο κουτιά ο καθένας κάθε δεκαπέντε άστο 

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι πως εγώ την προηγούμενη φορά ήμουν περίπου το ίδιο διάστημα έγκυος (είχα ΠΗΤ 23/12) και μέχρι το Σεπτέμβρη βολεύτηκα με κολάν και μπλουζοφορέματα καθώς και καλοκαιρινά ρούχα που συνήθως είναι πιο μαλακά υφάσματα (μακό, λινά) οπότε παντελόνια εγκυμοσύνης πήρα στον 6ο-7ο που άρχισε να φθινοπωριάζει...τα πήρα από το premaman! Αν έχεις αρκετά μπλουζοφορέματα και κολάν καθώς και μακό παντελονάκια (στυλ φόρμα) δε θα χρειαστείς άμεσα...

Προς το παρόν φοράω τα ρούχα μου εκτός από τζιν που ενώ με κάνει νιώθω να με πιέζει!

Εγω κολαν ρε γαμωτο δεν μπορω να βαλω, νομιζω οτι με πιεζει!!! Φοραω υφασματινα παντελονια με ανοιχτο το κουμπι :tongue: και μακρια μπλουζα απο πανω, οποτε ολα καλα!!! :D:D

12 έχει την άλλη παρασκευη. Βδομάδα αλλάζω κάθε δευτέρα. Την παρασκευή λοιπόν θα είμαι 6 βδομαδων και 4 ημερών. Σωστά δεν τα υπολογίζω; Μου είχε πει να πάω την Δευτέρα στις 6 ακριβώς και τον ρώτησα αν θα ακούσουμε καρδούλα και είπε ότι είναι λίγο νωρίς οπότε του είπα να έρθω παρασκευή για να την ακούσουμε κιολας; Και συμφώνησε. ου εείπε την τριτη που ξαναπηγα παντός πως η εικόνα είναι πολύ καλή ( πιο μεγάλο από την προιγουμενη μέρα το πρωί) και θέλει να ακούσει και καρδούλα. Για το μόνο που αγχωνομαστε λέει είναι μήπως θα είναι παλινδρομη αλλά είναι και αυτος αισιόδοξος. Εσείς τι συμπτώματα έχετε;

Σωστα τα υπολογιζεις, και μην αγχωνεσαι καθολου!!! Ολα θα τα δεις και θα τα ακουσεις!!!! Και σορρυ κιολας, αλλα τι γιατρος ειναι αυτος που σου λεει πριν ακομα ακουσετε καρδουλα οτι φοβαται μηπως παλινδρομησει, εφοσον εχετε δει εμβριακα στοιχεια;;; ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΤΕΛΕΙΑ!!! :D :D :D

Απο συμπτωματα εχω ΤΕΡΑΣΤΙΟ στηθος και μετρια πλεον δυσκοιλιοτητα. τιποτα αλλο. ειχα αναγουλες απο την 5η μεχρι την 6η βδομαδα αλλα μεχρι εκει!!! Αφου αμα δεν ειχα την κοιλια, θα ξεχνουσα οτι ειμαι εγκυος! :cool: :cool:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

τι ωραιο το τικερακι σου!!! :P :p :P

Κορίτσια σαν ψέματα μου φαίνεται ότι έχω ενα μωράκι στην κοιλιτσα μου. Το δικό μου μωράκι! Πολυξένη όσο για το ερώτημα που μου έκανες στο άλλο θέμα θα σου πω. Δεν με νοιάζει αν είναι κορίτσακι η αγορακι. Με νοιάζει να είναι γερό και καλοτυχο. Απλώς το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι αγορακι. Θα δουμε! Ο Θεός να βάλει το χέρι Του να πάνε όλα καλά πάνω απο όλα.

Ολα καλα θα πανε!!! Και οπως ειναι γερο να ειναι και να κατουραει ορθιο, χαχχαχ :D :D :D :D

Καλά που είστε εξαφανιμενες;

Ξεχασα να αναφερω στα συμπτωματα και την κουραση, επομενως καθε μεσημερι θα κοιμηθω απαραιτητως 2-3 ωριτσες!!

Τι τέλεια που γίναμε πολλές!!!!

Καλοσορισατε οι καινούριες.... Εδω μαζι θα τα περάσουμε όλα :)

Λοιπόν, τα δικα μου νέα:

Έκανα χθες υπερυχο... Και οι δυο καρδούλες μου αναπτύσσονται πολυ καλα!!! :-P

Δόξα το Θεό ο γιατρός είπε επόμενη φορά που θα με δει ειναι στην αυχενικη τη 12η εβδομάδα!!!

Αχ πως θα περάσει ο καιρός να τα δώ πάλι!!!

Αναγουλες έχω ακόμα, ευτυχώς δεν τα έχω βγάλει ακόμα, αλλα φοβάμαι είναι θέμα χρόνου. :?

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ....... :D :D :D :D :D :D τις ακουσες κιολας;;;;


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυξενη μου οχι, δεν έχει ήχο ο γιατρος να ακούσω να χαρω!!! Μόνο εικόνα έχω δει προς το παρόν!!!

Απο συμπτώματα βλέπω είμαστε κοντα όλες...

Κούραση, υπνηλια, αναγουλες, δυσκοιλιοτητα, οι κοιλίτσες μεγαλώνουν!!!!

:D:D:D:D


AhYYp2.png

2013.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρησμένο στήθος που έχει αρχίσει να εμφανίζει τα μοντγκομερι πλέον. Και πονάει. Όσο για το στομάχι έχω τα πάντα εκτός από εμετούς. Φουσκωματα, ρεψηματακια, αναγουλες και καουρες. Όλα τα καλα. Και σήμερα έχω και λίγη μεταλλική γεύση. Αυτά!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πρησμένο στήθος που έχει αρχίσει να εμφανίζει τα μοντγκομερι πλέον. Και πονάει. Όσο για το στομάχι έχω τα πάντα εκτός από εμετούς. Φουσκωματα, ρεψηματακια, αναγουλες και καουρες. Όλα τα καλα. Και σήμερα έχω και λίγη μεταλλική γεύση. Αυτά!

Πφφφφ, περδικι εισαι!! χχαχχαχα :D

Εγω νομιζω οτι το ματιασα, ενω εχω να αναγουλιασω σχεδον 2 βδομαδες, με επιασε μια αναγουλα πριν απο λιγο, ετοιμη να τα βγαλω ειμαι!! :evil:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατρουλι ποτε εχουμε;;; Για να δω ημερομηνιουλες!!!

Εγω εχω 18/04/13 ραντεβου με τον γιατρο μου

και 30/04/13 εχω αυχενικη και παππ-Α !!!

Ενω αυριο βγαινουν τα αποτελεσματα του προγεννητικου!!!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιατρουλι ποτε εχουμε;;; Για να δω ημερομηνιουλες!!!

Εγώ έχω 10/04/2013 γιατρό και ελπίζω να ακούσω καρδιά! Θα χουν βγει και τα αποτελέσματα του προγεννετικού Δευτέρα οπότε θα τα πάω κι αυτά!

Εννοείται πως δεν έχω κανονίσει τίποτα για αυχενική ακόμα...


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εμενα μου ηρθαν τα αποτελεσματα του προγεννητικου ελεγχου με ε-μαιλ και νομιζω πως ειναι καλα χωρις να ειμαι και βεβαιη, απλα συγκρινα το μεσο ορο σε καθε εξεταση με τα δικα μου αποτελεσματα!! Θα παρω και τον γιατρο αυριο να δω αν ελαβε το Φαξ. :eek:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Μια ερώτηση : προγεννετικος έλεγχος φαντάζομαι είναι οι πρωτες εξετάσεις αίματος. ( που θα κάνω την Παρασκευή είπε ο ντοκτορ ). Πόσο περίπου πληρωσατε;


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

Πολυξένη μου αφού είσαι πάνω από το μέσο όρο είναι τέλεις οι εξετάσεις σου!

Εμένα μου παν να πάρω τηλ από Δευτέρα για τα αποτελέσματα...γκρρρ

Έλλη ο προγεννετικός ελγχος είναι οι πρώτες μπόλικες εξετάσεις αίματος και ούρων! Το πόσο κοστίζουν θα στο πω από Δευτέρα που θα της πάρω...την προηγούμενη φορά νομίζω είχα πληρώσει γύρω στα 40 ευρώ (αν θυμάμαι καλά). Μία φίλη βέβαια μου είπε πως στο νοσοκομείο πλήρωνεις ελάχιστα εως καθόλου αλλά κάνουν κανά δυο βδομάδες να βγουν τα αποτελέσματα!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ΙΚΑ έχω. ( δεν προκειτε να το πω ΕΟΠΥΥ. Όταν σοβαρευτούν τότε ) . Σε ποσες μέρες περίπου βγαίνουν; 15-20;

Όχι αν πας σε μικροβιολογικό έξω (όχι σε νοσοκομείο) κάνουν το πολύ μια βδομάδα! Νομίζω της Πολυξένης βγήκαν σε 3 μέρες! Εγώ πήγα την Τρίτη και μου πε μάλλον Δευτέρα θα βγουν! Εξαρτάται από το μικροβολογικό από οτι κατάλαβα!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...