Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Έπεσε 45 η χοριακη,οπότε σταματάω τα φάρμακα και θα μου έρθει περίοδος.Ευτυχως δεν ήταν κατι σοβαρό ☺️Μου είπε να προσπαθήσουμε τον επόμενο μήνα πάλι,για να ξεκουραστεί ο οργανισμός μου.Θα το πάρω πολύ χαλαρά αυτή τη φορά,όπως στη δεύτερη εμβρυομεταφορά,που τελικά έπιασε και γέννησα την κορούλα μου❤️

      Συγχαρητήρια για τις χοριακες σας κορίτσια,έτσι να γεμίζει μωράκια το φόρουμ ❤️Θα έρθουν κ άλλα πολλά,είμαι σίγουρη ❤️ 🥰 

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημερα και καλώς σας βρήκα! Πολυξένη ευχαριστώ για την πρόσκληση! Είμαι η Έλλη και είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδακι. Ειμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερων. Εμα;θ ότι είμαι έγκυος την Δευτέρα. Είχα δει λιγο αίμα την Κυριακη το βράδυ αλλα επειδή ημουν σιγουρη ότι ειμαι έγκυος την Δευτέρα πηγα αμέσως για χοριακη. Ο γιατρός μου έδωσε το Folidex ένα το βράδυ και Utrogestan ένα το βραδυ. Την Τριτη όμως το απόγευμα είδα ένα αχνό ροζ στο χαρτι και έτρεξα παλι. Αφου με μαλλωσε επειδη ανχωνομαι και μου ειπε ότι τόσο λιγο να μην με ανυσηχει με έβαλε στον υπερυχο και δεν μπορούσε να βρει το σποράκι μου. Ανχωνεται ατός, ανχωνομαι και εγω αλλά,τελικά το ειδαμε. Είχε μαζευτεί στην άκρη άκρη. Τώρα περνώ και το πρωι utrogestan. Υπερυχο έχω τώρα στις 12 του μηνός Παρασκευή για να ακούσουμε καρδούλα. Αν και είμαι αισιοδοξη! Αυτα..


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια! Τι καλά που αυξανόμαστε!!! Έλλη καλωσήρθες!

Εγώ όπως τα ξέρετε καμία αλλαγή...περιμένω με αγωνία να πάω την Τετάρτη στο γιατρό γιατί άμα δεν ακούσω καρδούλα δε θα ησυχάσω...επίσης τότε με το καλό θα το πούμε στους γονείς μας! Οι αναγούλες μου ευτυχώς προς το παρόν δεν είναι τραγικές και δε χρειάζεται να μασουλάω συνέχεια κάτι...Καλά κι εγώ έχω 2 παντελόνια εγκυμοσύνης και είναι τέλεια


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ομαδουλα!τι κανετε?

οι κοιλιτσες φουσκωνουν?

τυχερουλες,παλι ειδατε μπεμπακια κ ακουσατε καρδουλες!!!

δημητρουλα καλως ορισες κ με το καλο το μωρακι σου <3

Πολυξεεεεεεενη ουυυυυουυυυυυυυ :D εδω ειμαι καλε που να παω!!!!

με ενα μικρο θηριακι να τρεχει και να τα κανει ολα ανω κατω,δουλεια,σπιτι,ενα εκπαιδευτικο που παρακολουθω και κατι εργασιες που πρεπει να ολοκληρωσω και ουσα εγκυος...εεεε......

δεν τα λες κ λιγα ε?

κοριτσια κ εμενα οι αναγουλες δεν εχουν σταματησει,ολη μερα μασουλαω κρακιερακια,κριτσινακια,παξιμαδακια....ολη την αρτοποιεια εχω κατεβασει!

απο χαπια μονο φολικο οξυ,παραδοξως, γιατι κ εγω εχω σιδηροπενικη αλλα οι εξετασεις εδειξαν καλα αποτελεσματα.

η κοιλιτσα μεγαλωνει με γοργους ρυθμους,τοσο που στη δουλεια νομιζουν πως εχω διδυμα!!εφοδιαστηκα κ με παντελονια εγκυμοσυνης,και κυριολεκτικα,ανασανα!!!ποσο βολικα ειναι τα ατιμα?

α! δεν εχεις και αδικο!!! Δεν σε ξαναμαλωνω :tongue::tongue:

Δεν φανταζεσαι ποσο σε καταλαβαινω!! Ακομα και γιατρος απορησε, και με ρωτησε αν εχω παχυνει, του απαντησα οχι δεν νομιζω, αλλα δεν πειστηκε. Ετσι με ζυγισε 1 κιλο κατω η Πολυξενη, κοιταχτηκαμε και βαλαμε τα γελια!!! ΕΚΑΝΑ ΚΟΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....... :D :D :D:D

Καλημερα και καλώς σας βρήκα! Πολυξένη ευχαριστώ για την πρόσκληση! Είμαι η Έλλη και είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδακι. Ειμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερων. Εμα;θ ότι είμαι έγκυος την Δευτέρα. Είχα δει λιγο αίμα την Κυριακη το βράδυ αλλα επειδή ημουν σιγουρη ότι ειμαι έγκυος την Δευτέρα πηγα αμέσως για χοριακη. Ο γιατρός μου έδωσε το Folidex ένα το βράδυ και Utrogestan ένα το βραδυ. Την Τριτη όμως το απόγευμα είδα ένα αχνό ροζ στο χαρτι και έτρεξα παλι. Αφου με μαλλωσε επειδη ανχωνομαι και μου ειπε ότι τόσο λιγο να μην με ανυσηχει με έβαλε στον υπερυχο και δεν μπορούσε να βρει το σποράκι μου. Ανχωνεται ατός, ανχωνομαι και εγω αλλά,τελικά το ειδαμε. Είχε μαζευτεί στην άκρη άκρη. Τώρα περνώ και το πρωι utrogestan. Υπερυχο έχω τώρα στις 12 του μηνός Παρασκευή για να ακούσουμε καρδούλα. Αν και είμαι αισιοδοξη! Αυτα..

Και παλι με το καλο το μωρακι σου, δεν θελει αγχος, θελει αγαπη απο σενα και τον συντροφο σου και μια γλυκια ανυπομονησια για την εξελιξη του!! Θα ακουσετε καρδουλα, ειμαι σιγουρη αλλα και μην ακουσετε (που δεν το νομιζω) μεχρι και την 7η βδομαδα δεν ανησυχουμε!! :D :D

Καλημέρα κορίτσια! Τι καλά που αυξανόμαστε!!! Έλλη καλωσήρθες!

Εγώ όπως τα ξέρετε καμία αλλαγή...περιμένω με αγωνία να πάω την Τετάρτη στο γιατρό γιατί άμα δεν ακούσω καρδούλα δε θα ησυχάσω...επίσης τότε με το καλό θα το πούμε στους γονείς μας! Οι αναγούλες μου ευτυχώς προς το παρόν δεν είναι τραγικές και δε χρειάζεται να μασουλάω συνέχεια κάτι...Καλά κι εγώ έχω 2 παντελόνια εγκυμοσύνης και είναι τέλεια

Με το καλο να ακουσεις και εσυ καρδουλα!!! :D :D και παντελονια μαλλον θα παρω και εγω, δεν παλευεται αλλο.


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

1. kat3r1na ....... ΠΗΤ 01/11/13

2. stefaniana...... ΠΗΤ 06/11/13

3. zwoula80 ....... ΠΗΤ 07/11/13

4. Δημητρα69..... ΠΗΤ 09/11/13

5. polixenh ........ ΠΗΤ 15/11/13

6. elenaki1987 ... ΠΗΤ 20/11/13

7. kokkinotrixa.....ΠΗΤ 01/12/13

8. Ellie2013......... ΠΗΤ 02/12/13


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και καλώς σας βρήκα! Πολυξένη ευχαριστώ για την πρόσκληση! Είμαι η Έλλη και είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδακι. Ειμαι 5 εβδομάδων και 3 ημερων. Εμα;θ ότι είμαι έγκυος την Δευτέρα. Είχα δει λιγο αίμα την Κυριακη το βράδυ αλλα επειδή ημουν σιγουρη ότι ειμαι έγκυος την Δευτέρα πηγα αμέσως για χοριακη. Ο γιατρός μου έδωσε το Folidex ένα το βράδυ και Utrogestan ένα το βραδυ. Την Τριτη όμως το απόγευμα είδα ένα αχνό ροζ στο χαρτι και έτρεξα παλι. Αφου με μαλλωσε επειδη ανχωνομαι και μου ειπε ότι τόσο λιγο να μην με ανυσηχει με έβαλε στον υπερυχο και δεν μπορούσε να βρει το σποράκι μου. Ανχωνεται ατός, ανχωνομαι και εγω αλλά,τελικά το ειδαμε. Είχε μαζευτεί στην άκρη άκρη. Τώρα περνώ και το πρωι utrogestan. Υπερυχο έχω τώρα στις 12 του μηνός Παρασκευή για να ακούσουμε καρδούλα. Αν και είμαι αισιοδοξη! Αυτα..

Καλημέρα Έλλη! Όλα θα πάνε καλά! Μην ανησυχίες! Έτσι ξεκίνησα εγώ και χειρότερα με τα ροζ αλλά με τα utrogestan σταμάτησαν όλα απο την έβδομη εβδομαδα. Τώρα είμαι στο τέλος της όγδοης και έπαψαν να ανήσυχω. Αν είχα πάψει να ανησυχω νωρίτερα θα περνούσε και νωρίτερα! Σου εύχομαι τα καλυτερα!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Παντελόνια εγκυμοσύνης απο τώρα; Και αν ναι απο που;;;;

Η αλήθεια είναι πως εγώ την προηγούμενη φορά ήμουν περίπου το ίδιο διάστημα έγκυος (είχα ΠΗΤ 23/12) και μέχρι το Σεπτέμβρη βολεύτηκα με κολάν και μπλουζοφορέματα καθώς και καλοκαιρινά ρούχα που συνήθως είναι πιο μαλακά υφάσματα (μακό, λινά) οπότε παντελόνια εγκυμοσύνης πήρα στον 6ο-7ο που άρχισε να φθινοπωριάζει...τα πήρα από το premaman! Αν έχεις αρκετά μπλουζοφορέματα και κολάν καθώς και μακό παντελονάκια (στυλ φόρμα) δε θα χρειαστείς άμεσα...

Προς το παρόν φοράω τα ρούχα μου εκτός από τζιν που ενώ με κάνει νιώθω να με πιέζει!


vRX4p3.png

Dp1rp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 έχει την άλλη παρασκευη. Βδομάδα αλλάζω κάθε δευτέρα. Την παρασκευή λοιπόν θα είμαι 6 βδομαδων και 4 ημερών. Σωστά δεν τα υπολογίζω; Μου είχε πει να πάω την Δευτέρα στις 6 ακριβώς και τον ρώτησα αν θα ακούσουμε καρδούλα και είπε ότι είναι λίγο νωρίς οπότε του είπα να έρθω παρασκευή για να την ακούσουμε κιολας; Και συμφώνησε. ου εείπε την τριτη που ξαναπηγα παντός πως η εικόνα είναι πολύ καλή ( πιο μεγάλο από την προιγουμενη μέρα το πρωί) και θέλει να ακούσει και καρδούλα. Για το μόνο που αγχωνομαστε λέει είναι μήπως θα είναι παλινδρομη αλλά είναι και αυτος αισιόδοξος. Εσείς τι συμπτώματα έχετε;


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως εγώ την προηγούμενη φορά ήμουν περίπου το ίδιο διάστημα έγκυος (είχα ΠΗΤ 23/12) και μέχρι το Σεπτέμβρη βολεύτηκα με κολάν και μπλουζοφορέματα καθώς και καλοκαιρινά ρούχα που συνήθως είναι πιο μαλακά υφάσματα (μακό, λινά) οπότε παντελόνια εγκυμοσύνης πήρα στον 6ο-7ο που άρχισε να φθινοπωριάζει...τα πήρα από το premaman! Αν έχεις αρκετά μπλουζοφορέματα και κολάν καθώς και μακό παντελονάκια (στυλ φόρμα) δε θα χρειαστείς άμεσα...

Προς το παρόν φοράω τα ρούχα μου εκτός από τζιν που ενώ με κάνει νιώθω να με πιέζει![/ ]

Καλημέρα! Κάπως έτσι το σκεφτόμουν κι εγώ. Τα τζην μου με στενευαν απο τις πρωτες μέρες φαντασου και φορούσα μονο υφασμάτινα. Αλλά και αυτά με ενοχλούν. Καλά που έρχεται καλοκαιρι! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια σαν ψέματα μου φαίνεται ότι έχω ενα μωράκι στην κοιλιτσα μου. Το δικό μου μωράκι! Πολυξένη όσο για το ερώτημα που μου έκανες στο άλλο θέμα θα σου πω. Δεν με νοιάζει αν είναι κορίτσακι η αγορακι. Με νοιάζει να είναι γερό και καλοτυχο. Απλώς το ένστικτο μου μου λέει ότι είναι αγορακι. Θα δουμε! Ο Θεός να βάλει το χέρι Του να πάνε όλα καλά πάνω απο όλα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι τέλεια που γίναμε πολλές!!!!

Καλοσορισατε οι καινούριες.... Εδω μαζι θα τα περάσουμε όλα :)

Λοιπόν, τα δικα μου νέα:

Έκανα χθες υπερυχο... Και οι δυο καρδούλες μου αναπτύσσονται πολυ καλα!!! :-P

Δόξα το Θεό ο γιατρός είπε επόμενη φορά που θα με δει ειναι στην αυχενικη τη 12η εβδομάδα!!!

Αχ πως θα περάσει ο καιρός να τα δώ πάλι!!!

Αναγουλες έχω ακόμα, ευτυχώς δεν τα έχω βγάλει ακόμα, αλλα φοβάμαι είναι θέμα χρόνου. :?


AhYYp2.png

2013.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...