Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Λουλούδια 2

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!τι κανετε?

Ιωαννα μπραβο για τον υπερηχο!!

Και μεις ολα καλα..μεγαλωσαμε κσι ζωηρευουμε!!Ο μπαμπας μας θα εχει δυο γυναικες στην ζωη του απο δω και περα!!Β επιπεδου 15/7!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια καλημέρα,

Ioazon, sotsafi89 και elenaki μπράβο για τα αποτελέσματα σας :-). Και εγώ περιμένω πως και πως να έρθει η επόμενη Τετάρτη!!!

Kellymania ο γιατρός προτιμάει τον τροφοβλάστη από την αμνιο? 'Η εσύ δεν θέλεις να περιμένεις λόγω άγχους... όπως και να έχει μην ανησυχείς... όλα καλά θα πάνε.

Ενημέρωσε μας τι έγινε τελικά.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!

Κορίτσια καλημέρα,

Ioazon, sotsafi89 και elenaki μπράβο για τα αποτελέσματα σας :-). Και εγώ περιμένω πως και πως να έρθει η επόμενη Τετάρτη!!!

Kellymania ο γιατρός προτιμάει τον τροφοβλάστη από την αμνιο? 'Η εσύ δεν θέλεις να περιμένεις λόγω άγχους... όπως και να έχει μην ανησυχείς... όλα καλά θα πάνε.

Ενημέρωσε μας τι έγινε τελικά.

Christina,

η λήψη τροφοβλάστη προτιμάται επειδή γίνεται πολύ νωρίτερα. Ουσιαστικά το ίδιο υλικό λαμβάνουν (dna), από διαφορετικό στην κάθε περίπτωση "μέρος". (από τον πλακούντα ή από το αμνιακό υγρό).


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Πήγαμε και εμείς χθες στο γιατρό. Το μπεμπάκι μας μεγάλωσε και έφτασε τα 300 γρ :-P:razz::-P.

Η καλύτερη στιγμή όμως ήταν ο 3d υπέρηχος στο πρόσωπο. Μοναδικό!!!!

Υπέρηχος τέλειος!

Όλες οι μετρήσεις όπως πρέπει!

Γλίτωσα και την αμνιοπαρακέντηση!

Το παιδί μου είναι ντροπαλό και δεν μας ανοίγει τα ποδάρια του.

Το φύλο θα το μάθουμε 11/7 στην β' επιπέδου!

Ωραία :) Δεν πειράζει για το φύλο....στη β επιπέπου θα το μάθετε σίγουρα ;)

Καλημερα κοριτσια!!τι κανετε?

Ιωαννα μπραβο για τον υπερηχο!!

Και μεις ολα καλα..μεγαλωσαμε κσι ζωηρευουμε!!Ο μπαμπας μας θα εχει δυο γυναικες στην ζωη του απο δω και περα!!Β επιπεδου 15/7!!

Τέλεια :):):)

Γεια σας κορίτσια το Σάββατο καναμε την αυχενική και όλα ήταν τέλεια! Με χαρά δηλώνω πως πρέπει να βάλετε ακόμη έναν άντρα στην παρέα ! Αγοράκι ...και τον έχω ερωτευτεί ήδη !

Συγχαρητήρια!!!


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

τι ευχάριστα νεάκια είναι αυτά, με το καλό τα μπεμπάκια μας!Ανυπομονούμε όλες για τη β'επιπέδου μας,ε;Κέλλυ μου, άντε να ακούσουμε και από σένα ευχάριστα νέα!

Ιωάννα μου, δεν ξέρω γιατί, αλλά σε κόβω για κοριτσάκι..


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα εγκυούλες!!!

Ουφ μπήκε και η Πέμπτη!!! Δευτέρα έχω γιατρο και Ανυπομονω να μάθω τα φύλα των μωρών μου!!! Πιστεύω αυτη τη φορά θα μάθω.. Χί Χί Χί

Καλα να είναι πάνω απ΄ όλα αλλα θέλω να ξεκινήσω και αγορές!! Αν και τόσο καιρο δεν έμεινα με σταυρωμένα χέρια.. Όλο και κάτι έχω πάρει!! :)

Ααααα μην ξεχάσω 3/7 έχουμε και τη Β΄ επιπέδου... Να ανανεωσουμε τη λίστα παρακαλώ!! :D :D :D


AhYYp2.png

2013.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα!!πολλα αγορακια βλεπω ε???αυτα ειναι!!εχω συνηθισει που στην αλλη μου παρεα(βλεπε παρεα εξωσωματικης) εχουμε πηξει στα κοριτσια!!χιχιχι!

εμεις εχουμε εναν υπερηχο τελος του μηνα, ακομη ημερομηνια δεν ξερω, θα κανω εξετασεις και θα παω, και β επιπεδου 25/7!

θεσ/κη ειναι τοσο δυσκολα τα πραγματα για σπιτι??γιατι σκεφτομαστε να ναι η επομενη μεταθεση μας...

σας φιλω!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

επισης να κανω και ενα γκαλοπ...ποσα κιλα εχετε παρει??εγω νομιζω πηρα πολυ αποτομα την ανηφόρα και πολυ αγχωθηκα!ημουν στα 2 κιλα μεχρι τελος μαιου και μεσα σε 10 μερες εβαλα αλλο 1,5!!!αρχισα να τρωω και το βραδακι μιας και ηρεμησα απο αναγουλες!αλλα πολλα δεν ειναι??


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

επισης να κανω και ενα γκαλοπ...ποσα κιλα εχετε παρει??εγω νομιζω πηρα πολυ αποτομα την ανηφόρα και πολυ αγχωθηκα!ημουν στα 2 κιλα μεχρι τελος μαιου και μεσα σε 10 μερες εβαλα αλλο 1,5!!!αρχισα να τρωω και το βραδακι μιας και ηρεμησα απο αναγουλες!αλλα πολλα δεν ειναι??

Εντάξει νομίζω είναι. Έγω έχω πάρει 3 - 3,5.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσακια! εγω πηρα 5 κιλα απο την αρχη μεχρι πριν 2 βδομαδες. να εξηγηθω, ειχε αυξηθει ο θυροειδης μου και επειδη θα εκανα τον τροφοβλαστη καθυστερησα πολυ να παω στον ενδοκρινολογο να μου δωσει αγωγη οποτε τα αρπαξα χωρις να το καταλαβω. τωρα εχω μεινει σταθερη χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια. ελπιζω μεχρι τελος ιουλιου να μην τσιμπησω αλλα... οχι οτι αγχωνομαι κι ολας...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια! εγω πηρα 5 κιλα απο την αρχη μεχρι πριν 2 βδομαδες. να εξηγηθω, ειχε αυξηθει ο θυροειδης μου και επειδη θα εκανα τον τροφοβλαστη καθυστερησα πολυ να παω στον ενδοκρινολογο να μου δωσει αγωγη οποτε τα αρπαξα χωρις να το καταλαβω. τωρα εχω μεινει σταθερη χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια. ελπιζω μεχρι τελος ιουλιου να μην τσιμπησω αλλα... οχι οτι αγχωνομαι κι ολας...

χαχα μαγδα μου και γω χωρις κοπο τα πηρα!!αν αυξανεται ο θηροειδης παιρνεις κιλα ευκολα??τωρα που μπηκα νοσοκομειο και μου καναν εξετασεις τ3 τ4 κλπ η τ3 ηταν πανω απ τα ορια , το πηρε το ματι μου στο φακελο μου οσο περιμενα στα χειρουργεια!αλλα δεν μου παν τιποτα οι γιατροι και θελω να ρωτησω τωρα που θα ξαναπαω!λες να χω θεμα?


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο ζόρικα τα πράγματα από θέμα σπιτιού, όχι ότι δεν έχει αρκετά αλλά δεν είναι όπως τα θέλω.Έχω να δω άλλα 3 σπίτια σήμερα το απόγευμα.Να έρθεις Θεσσαλονίκη Λία μου, να έχω και μια μαμαδοφίλη καθώς είμαι η πρώτη από τις φίλες μου που γίνεται μαμά!Αν και τρομερά κοιλιόδουλη, λόγω εγκυμοσύνης δυστυχώς δεν τρώω ιδιαίτερα και δεν έχω βάλει κανένα κιλό ακόμη.


bdxGp3.png

tt1d4479

Link to comment
Share on other sites

χαχα μαγδα μου και γω χωρις κοπο τα πηρα!!αν αυξανεται ο θηροειδης παιρνεις κιλα ευκολα??τωρα που μπηκα νοσοκομειο και μου καναν εξετασεις τ3 τ4 κλπ η τ3 ηταν πανω απ τα ορια , το πηρε το ματι μου στο φακελο μου οσο περιμενα στα χειρουργεια!αλλα δεν μου παν τιποτα οι γιατροι και θελω να ρωτησω τωρα που θα ξαναπαω!λες να χω θεμα?

δεν ξερω να σου πω γιατι τωρα που εκανα επαναλληπτικες για τον θυροειδη βγηκαν φυσιολογικες οι τιμες αλλα απ οτι μου ειπε η μικροβιολογος στις εγκθους πρεπει να ειναι χαμηλα. θα ξερω περισσοτερα την πεμπτη που θα παω στον γιατρο. εγω εχω και μπαστακα τον αντρουλη μου που μου μετραει τις μπουκιες...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...