Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Λία μου δεν θέλω να σε πληγώσω αλλά με τον υποθυρεοειδισμό έχεις μια βραδύτητα στο μεταβολικό ρυθμό, γι' αυτό παχαίνεις. Όταν οι τιμές σου είναι πάνω από το φυσιολογικό, έχεις υπέρθυρεοειδισμό, τότε ο μεταβολικός σου ρυθμός αυξάνεται!

καλε δε με πληγωνεις!να μην μπλεξω με τετοια και ας παρω και 20 κιλα!δεν ξερω καθολου τι παιζει με θηροειδη!και δε θελω να μαθω!!αλλα μου πε κ ο γιατρος πως εχω ελαφρυντικα αν παρω κιλα...:oops:


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Υπέρηχος τέλειος!

Όλες οι μετρήσεις όπως πρέπει!

Γλίτωσα και την αμνιοπαρακέντηση!

Το παιδί μου είναι ντροπαλό και δεν μας ανοίγει τα ποδάρια του.

Το φύλο θα το μάθουμε 11/7 στην β' επιπέδου!

Μπράβο για τα αποτελέσματα!! :tongue::tongue::tongue: Καλά κάνει, να σας έχει σε αγωνία...:rolleyes::tongue::tongue::tongue:

Κορίτσια καλημέρα,

Ioazon, sotsafi89 και elenaki μπράβο για τα αποτελέσματα σας :-). Και εγώ περιμένω πως και πως να έρθει η επόμενη Τετάρτη!!!

Kellymania ο γιατρός προτιμάει τον τροφοβλάστη από την αμνιο? 'Η εσύ δεν θέλεις να περιμένεις λόγω άγχους... όπως και να έχει μην ανησυχείς... όλα καλά θα πάνε.

Ενημέρωσε μας τι έγινε τελικά.

Τελικά τα νέα είναι τα εξής. Τον βρήκα χθες το απόγευμα και μου είπε ότι είχα τόσο καλό υπέρηχο (αυχενική) που δεν πρέπει ν'ανησυχώ καθόλου, μάλλον φταίει το εργαστήριο (σ.σ. δεν πήγα εκεί που μου πρότεινε γιατί δεν προλάβαινα :?). Άρα θα μου κάνει το Α τεστ σε 3 εβδομάδες και βλέπουμε τότε. Αν είναι καλά τα αποτελέσματα έχει καλώς, αλλιώς θα κάνω άμνιο. Πάντως η αλήθεια είναι ότι όσο και να με καθησύχασε, εμένα μου μπήκαν ψύλοι στ'αυτιά κ ανησυχω λίγο ακόμη... Τέλος πάντων. Είδωμεν...:| Σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρον, όταν έχω νεώτερα θα σας πω.

Α, και βάλτε με στη λίστα για Α τεστ στις 3/7;)

καλημερα κοριτσακια! εγω πηρα 5 κιλα απο την αρχη μεχρι πριν 2 βδομαδες. να εξηγηθω, ειχε αυξηθει ο θυροειδης μου και επειδη θα εκανα τον τροφοβλαστη καθυστερησα πολυ να παω στον ενδοκρινολογο να μου δωσει αγωγη οποτε τα αρπαξα χωρις να το καταλαβω. τωρα εχω μεινει σταθερη χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια. ελπιζω μεχρι τελος ιουλιου να μην τσιμπησω αλλα... οχι οτι αγχωνομαι κι ολας...

Κι εγώ έτσι ήμουν στην 1η μου εγκυμοσύνη, και δεν έχω κ θυροειδή :oops: Μην δίνεις σημασία, θα σε τρέχει το μωρό μετά κ θα φύγουν :rolleyes:

Συγχαρητηρια σε ΟΛΕΣ για τα μωρακια σας :D:D και τις εξετασεις σας!!! Με το καλο να τα παρουμε αγκαλιτσα!!!:D

μ'αρεσει πολυ που γεμιζει χρωμα η λιστα μας!!! α! Με το καλο να μαθετε το φυλο οσες δεν το ξερετε!!!

Κελλυμανια ευχομαι να πανε ολα καλα!!! :P

Εφτιαξα ΜΟΥΣΑΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! μιαμ μιαμ μιαμ!!!:P:p:tongue::tongue:

:rolleyes::tongue: Σ'ευχαριστώ :wink:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

επισης να κανω και ενα γκαλοπ...ποσα κιλα εχετε παρει??εγω νομιζω πηρα πολυ αποτομα την ανηφόρα και πολυ αγχωθηκα!ημουν στα 2 κιλα μεχρι τελος μαιου και μεσα σε 10 μερες εβαλα αλλο 1,5!!!αρχισα να τρωω και το βραδακι μιας και ηρεμησα απο αναγουλες!αλλα πολλα δεν ειναι??

Εγώ είμαι 13η βδομάδα και δεν έχω πάρει ακόμα βάρος !η αλήθεια είναι πως ξεκίνησα 70 και τώρα είμαι 68 ο γιατρός μου έχει πει ότι το καλύτερο είναι μέχρι ένα κιλό το μήνα εκτός τον τείο που πάει και μέχρι 3! Γενικά όχι πάν από 12 κιλά !το έχω πολύ άγχος το βάρος και προσέχω πολύ αν και.η αλήθεια είναι πως δεν πεινάω πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και απο μενα!!πολλα αγορακια βλεπω ε???αυτα ειναι!!εχω συνηθισει που στην αλλη μου παρεα(βλεπε παρεα εξωσωματικης) εχουμε πηξει στα κοριτσια!!χιχιχι!

εμεις εχουμε εναν υπερηχο τελος του μηνα, ακομη ημερομηνια δεν ξερω, θα κανω εξετασεις και θα παω, και β επιπεδου 25/7!

θεσ/κη ειναι τοσο δυσκολα τα πραγματα για σπιτι??γιατι σκεφτομαστε να ναι η επομενη μεταθεση μας...

σας φιλω!!

Τι δουλειά κάνετε και παίρνετε αγκαζέ μετάθεση;

επισης να κανω και ενα γκαλοπ...ποσα κιλα εχετε παρει??εγω νομιζω πηρα πολυ αποτομα την ανηφόρα και πολυ αγχωθηκα!ημουν στα 2 κιλα μεχρι τελος μαιου και μεσα σε 10 μερες εβαλα αλλο 1,5!!!αρχισα να τρωω και το βραδακι μιας και ηρεμησα απο αναγουλες!αλλα πολλα δεν ειναι??

Μην κόψεις τις φλέβες σου αλλά είμαι μείον 1,2 κιλά από αυτά που ήμουν τη μέρα που έκανα το τεστ εγκυμοσύνης. :shock:


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα!!!

Μιας και λετε για κιλά.. Εγω 5 κιλακια τα εχω βαλει!!!

Ελπιζω να μην παρω φόρα απο εδω κ περα..

Γιατί μια ευαισθησία στη ζυγαριά τη βλεπω τις τελευταίες μέρες!!!

:(


AhYYp2.png

2013.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααα!!!

Μιας και λετε για κιλά.. Εγω 5 κιλακια τα εχω βαλει!!!

Ελπιζω να μην παρω φόρα απο εδω κ περα..

Γιατί μια ευαισθησία στη ζυγαριά τη βλεπω τις τελευταίες μέρες!!!

:(

εσυ αγαπη μου δεν πιανεσαι!!!:tongue::tongue: εχεις 2 θηρικια εκει μεσα!!!:D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Η κοιλιά σας φαίνεται? έχει αρχίσει να το καταλαβαίνει ο κόσμος?

Εμένα όχι ακόμα... αλλά δεν έχω κλείσει το τρίμηνο :-)...(αν και εγώ την βλέπω!!!) Αναρωτιέμαι αν θα φουσκώσω απότομα!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα κορίτσια!!!! Παρακολούθησα από την αρχή όοολα σας τα μνμ και έχω να πω ότι είστε όλες φανταστικές!!:D Θα έχω κι εγώ ένα χειμωνιάτικο μπεμπάκι Νοεμβρίου.. σήμερα είμαι 16w+3d και ΠΗΤ έχω 26/11/13! Εύχομαι σε όλες σας μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα αγγελουδάκια μας (πρώτα, δεύτερα, τρίτα...δεν έχει σημασία!!)


xVmOp2.png

e9iXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιές μου σας έλειψα; Συγνωμη που χαθηκα αλλά αυτές τις μέρες ειχαν φύγει τα πεθερικά μου και ο κουνιαδος μου και ειχαμε πολλά να κάνουμε με τον αντρουλη μου οποτε δεν ειχα χρόνο. Σας διάβαζα αλλά δεν απαντούσα. Όλο νέα διάβασα αλλά ήταν τόσα πολλά που έχω μπερδευτεί!

Εγω όπως τα ξερεται. Το στομάχι μου καλά κρατεί ακομα. Αν και χθες και σημερα (προς το παρών τουλαχιστων) δεν έκανα εμετό. Αλλά ο πόνος πόνος! Περιμένω πως και πως να έρθει η Δευτέρα να δω τον μπέμπη μου. Το καλό νέο είναι ότι έχω 3-4 μέρες που νιώθω το μωράκι μου. Όχι συνεχεια η κάτι έντονο μη νομίζετε. Σαν να έχω νερό που κάνει μπουρμπουλήθρες. Σαν γαργαλιτο το νιώθω χαμηλά στην κοιλιά. Αν και χθες κάνα δύο φορες ήταν λίγο πιο έντονο σαν μαλακή κλωτσητσα. Και εκείνη την ώρα έφτιαχνα καφέδες επειδή είχαν γυρίσει από το ταξίδι και τρόμαξα και κάνω αχ! και τρόμαξαν αλλα λέω τι ήταν και γελουσαν μετά. Και αυτές τις μέρες έφαγα παγωτό βανίλια. Με πείραξε λίγο αλλά όχι να κάνω εμετό. Και έφαγα ψαράκι που τόσο καιρό δεν δοκίμασα η τρελή από τον φόβο μου. Πηρα fish sticks και αντί να τα τηγανισω τα εψησα και έγιναν καλύτερα από ότι τηγανιτά. Και δεν με πείραξε καθολου! Μουσακα και εγώ ήθελα να φτιάξω αλλά με πειράζουν οι πατάτες και με πειράζει και το κρεας. Αλλά και τη μπεσαμελ δεν της έχω εμπιστοσύνη. Πολύ γάλα βλέπεται. Μελιτζάνες εδώ δεν βάζουμε (δυστυχως) γιατί δεν τους αρέσουν οπότε μόνο πατάτες.

Κοιτούσα το απορρυπαντικό το προδερμ. Η σκόνη δεν συμφέρει. Σχεδόν 7 ? οι 9 μεζουρες. Το υγρό όμως το μεγάλο έχει 14? και έχει 40 μαζουρες. Συμφέρει πολύ καλητερα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμενα η κοιλιά μου φαίνεται και ήδη έχουν αρχίσει να ρωτανε αν είμαι έγκυος και εδώ στο χωριό. (μιλάω για αυτούς που δεν ξέρουν και εδώ που μένω κανείς δεν ξέρει) Αλλά λέω οχι και ότι μάλλον είναι ιδέα τους.

Xridym καλώς ηρθες! Με το καλό το μωράκι σου! Έμαθες το φύλο;

Όσο για τα κιλά θα έλεγα ότι δεν πήρα αλλά έφαγα δύο μπολακια παγωτό μέσα σε μια μετά! (από 4 τεράστιες μπάλες στο κάθε ένα) οπότε μπορεί να πλακωσα 1.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Η κοιλιά σας φαίνεται? έχει αρχίσει να το καταλαβαίνει ο κόσμος?

Εμένα όχι ακόμα... αλλά δεν έχω κλείσει το τρίμηνο :-)...(αν και εγώ την βλέπω!!!) Αναρωτιέμαι αν θα φουσκώσω απότομα!

καλε ναι, εγω εχω τεραστια!!! εκανα πολυ γρηγορα κοιλια και τωρα ειναι φουσκα!!!

Γεια σας και από εμένα κορίτσια!!!! Παρακολούθησα από την αρχή όοολα σας τα μνμ και έχω να πω ότι είστε όλες φανταστικές!!:D Θα έχω κι εγώ ένα χειμωνιάτικο μπεμπάκι Νοεμβρίου.. σήμερα είμαι 16w+3d και ΠΗΤ έχω 26/11/13! Εύχομαι σε όλες σας μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας τα αγγελουδάκια μας (πρώτα, δεύτερα, τρίτα...δεν έχει σημασία!!)

καλωσορισες, με το καλο το μπεμπακι σου!!! εμαθες τι ειναι;;;; :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...