Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημέρα

Η κουμπάρα μου είναι Λονδίνο. Αν θέλεις μπορώ να της πω να περάσει από το tesco να δει τι ποιότητα έχουν τα ρουχαλάκια. Γενικά πάντως στην Αγγλία δεν θα ανησυχούσα για την ποιότητα. Όλα τα μαγαζιά πουλάνε μόνο βαμβακερά για μωρά.

Έχω πάρει πολλές φορές για τα μικρά της αδελφής μου (όχι όμως από το tesco).

Επίσης Αγγλία μου είπε η κουμπάρα μου ότι υπάρχει ένα πολύ ωραίο καθισματάκι για αυτοκίνητο, το οποίο είναι πολύ βολικό... γιατί γυρνάει στο πλάι για να βγάλεις/βάλεις το μωρό και να το δέσεις. Έτσι είναι πολύ πιο εύκολο ειδικά όταν αρχίσει να βαραίνει ή όταν είναι πολύ μικρούλι. Θα τη ρωτήσω τη μάρκα και θα δω αν υπάρχει Ελλάδα και θα σας πω.

Καλημερα! σε ευχαριστω πολυ για την προσφορα εισαι πολυ γλυκια! :-))))

εχω σπουδασει στην αγγλια, οποτε γνωριζω την ποιοτητα - και ειδικα των next ειναι πολυ καλη, ειναι πολυ γνωστη μαρκα στην αγγλια! δεν ανυσηχω καθολου, θα παραγγειλω χωρις να φοβαμαι τι θα μου ερθει! τα προσεχουν οι αγγλοι αυτα!

οσο αφορα το καθισματακι αυτο, ενα με ιδια χαρακτηριστικα εχει η κουμπαρα μου, γυρναει προς τα εξω για να τοποθετησει το παιδι, και ειναι φοβερο! βεβαια, απο οτι μας ειπαν εκανε μια μικρη περιουσια ( και γενικα ειναι πολυ μαζεμενοι στις αγορες τους) αλλα το πηραν γιατι οταν εβαζε το κοριτσακι της στο καθισμα ηταν εγκυος στη δευτερη κορη τους και τη βολεψε πολυ! θα ρωτησω και εγω μαρκα και τιμη


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!!

Πολυξενη τρεχαματα και δουλιτσες γι'αυτο χαθηκα!!Το μωρακι καλα ειναι κουνιεται λαι τρελενομαι!!

Εμεις ψωνια τον Αυγουστο..μονο κουνια και στρωμα εχω βρει..τα υπολοιπα βλεποντας!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μας.Ψωνια βλεπω σχεδιαζετε.Εμεις δεν εχουμε ασχοληθει με τιποτα ακομα, ψαχνω για διαφορα στο ιντερνετ αλλα απο κοντα λεω να παω Αυγουστο-Σεπτεμβριο να δουμε.Με το καροτσι εχω ασχοληθει περισσοτερο, εχω ψιλοκαταληξει αναμεσα σε 2-3 μοντελα (καλα οχι οτι παιζουν και πολλα για διδυμα) αλλα πρεπει να παμε να δουμε απο κοντα πρακτικα πραγματα, αν χωραει στο αμαξι και τετοια.Κατα τ'αλλα ο αντρας μου ειπε θα αναλαβει εξ ολοκληρου την προετοιμασια του δωματιου, οποτε δεν αγχωνομαι με αυτο!Του εχω τυφλη εμπιστοσυνη και εχει και φοβερο γουστο.

Εγω ταλαιπωρουμαι με μια δερματικη αλλεργεια που μου προεκυψε, μαλλον απο το σιδηρο.Δεν σας περιγραφω, ηταν δραμα η κατασταση.Τωρα μου εκοψε το σιδηρο και διαφορες τροφες οπως αυγα, ψαρια, σοκολατα,φραουλες και διαφορα αλλα και μου εδωσε μια αλοιφη(που δυστυχως περιεχει λιγη κορτιζονη μεσα :( ) και περιμενουμε να δουμε βελτιωση.Και επιπλεον μετα απο 14 χρονια που φοραω φακους επαφης, χωρις κανενα προβλημα, επαθα δυσανεξια στους φακους επαφης και εξτρα επαθα και ουλιτιδα κυησης!Την προηγουμενη βδοαμδα πηγα γυναικολογο, δερματολογο, οφθαλμιατρο και οδοντιατρο!Με εχουν στο τρεξιμο τα παιδια μου απο τωρα, παραπονο δεν εχω!!!Αυτα τα νεα μας!!!!!Ελπιζω εσεις να ταλαιπωρηστε λιγοτερο!!!


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μας.Ψωνια βλεπω σχεδιαζετε.Εμεις δεν εχουμε ασχοληθει με τιποτα ακομα, ψαχνω για διαφορα στο ιντερνετ αλλα απο κοντα λεω να παω Αυγουστο-Σεπτεμβριο να δουμε.Με το καροτσι εχω ασχοληθει περισσοτερο, εχω ψιλοκαταληξει αναμεσα σε 2-3 μοντελα (καλα οχι οτι παιζουν και πολλα για διδυμα) αλλα πρεπει να παμε να δουμε απο κοντα πρακτικα πραγματα, αν χωραει στο αμαξι και τετοια.Κατα τ'αλλα ο αντρας μου ειπε θα αναλαβει εξ ολοκληρου την προετοιμασια του δωματιου, οποτε δεν αγχωνομαι με αυτο!Του εχω τυφλη εμπιστοσυνη και εχει και φοβερο γουστο.

Εγω ταλαιπωρουμαι με μια δερματικη αλλεργεια που μου προεκυψε, μαλλον απο το σιδηρο.Δεν σας περιγραφω, ηταν δραμα η κατασταση.Τωρα μου εκοψε το σιδηρο και διαφορες τροφες οπως αυγα, ψαρια, σοκολατα,φραουλες και διαφορα αλλα και μου εδωσε μια αλοιφη(που δυστυχως περιεχει λιγη κορτιζονη μεσα :( ) και περιμενουμε να δουμε βελτιωση.Και επιπλεον μετα απο 14 χρονια που φοραω φακους επαφης, χωρις κανενα προβλημα, επαθα δυσανεξια στους φακους επαφης και εξτρα επαθα και ουλιτιδα κυησης!Την προηγουμενη βδοαμδα πηγα γυναικολογο, δερματολογο, οφθαλμιατρο και οδοντιατρο!Με εχουν στο τρεξιμο τα παιδια μου απο τωρα, παραπονο δεν εχω!!!Αυτα τα νεα μας!!!!!Ελπιζω εσεις να ταλαιπωρηστε λιγοτερο!!!

ωχ. ωχ, ωχ!!! περαστικουλια ανχελιτα!!! ολα καλα ευχομαι!! :D:D:D

Ζαχαρουλα ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ρουχαλακια ειναι αυτα;;;;;;;; πωπωωωωωωωωωω!!!!!!!! :tongue::tongue:

Ελενακι κωλοτουμπες κωλοτουμπες;;;; Κανει ρυθμικη γυμναστικη απο τωρα;;; :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! σε ευχαριστω πολυ για την προσφορα εισαι πολυ γλυκια! :-))))

εχω σπουδασει στην αγγλια, οποτε γνωριζω την ποιοτητα - και ειδικα των next ειναι πολυ καλη, ειναι πολυ γνωστη μαρκα στην αγγλια! δεν ανυσηχω καθολου, θα παραγγειλω χωρις να φοβαμαι τι θα μου ερθει! τα προσεχουν οι αγγλοι αυτα!

οσο αφορα το καθισματακι αυτο, ενα με ιδια χαρακτηριστικα εχει η κουμπαρα μου, γυρναει προς τα εξω για να τοποθετησει το παιδι, και ειναι φοβερο! βεβαια, απο οτι μας ειπαν εκανε μια μικρη περιουσια ( και γενικα ειναι πολυ μαζεμενοι στις αγορες τους) αλλα το πηραν γιατι οταν εβαζε το κοριτσακι της στο καθισμα ηταν εγκυος στη δευτερη κορη τους και τη βολεψε πολυ! θα ρωτησω και εγω μαρκα και τιμη

Τα next δεν τα ανέφερα γιατί έχω πάρει και για μένα... όποτε ξέρω ότι είναι καλά :-P.

Δώσε πληροφορίες για το καθισματάκι... Σίγουρα βολεύει να γυρνάει!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα και απο μας.Ψωνια βλεπω σχεδιαζετε.Εμεις δεν εχουμε ασχοληθει με τιποτα ακομα, ψαχνω για διαφορα στο ιντερνετ αλλα απο κοντα λεω να παω Αυγουστο-Σεπτεμβριο να δουμε.Με το καροτσι εχω ασχοληθει περισσοτερο, εχω ψιλοκαταληξει αναμεσα σε 2-3 μοντελα (καλα οχι οτι παιζουν και πολλα για διδυμα) αλλα πρεπει να παμε να δουμε απο κοντα πρακτικα πραγματα, αν χωραει στο αμαξι και τετοια.Κατα τ'αλλα ο αντρας μου ειπε θα αναλαβει εξ ολοκληρου την προετοιμασια του δωματιου, οποτε δεν αγχωνομαι με αυτο!Του εχω τυφλη εμπιστοσυνη και εχει και φοβερο γουστο.

Εγω ταλαιπωρουμαι με μια δερματικη αλλεργεια που μου προεκυψε, μαλλον απο το σιδηρο.Δεν σας περιγραφω, ηταν δραμα η κατασταση.Τωρα μου εκοψε το σιδηρο και διαφορες τροφες οπως αυγα, ψαρια, σοκολατα,φραουλες και διαφορα αλλα και μου εδωσε μια αλοιφη(που δυστυχως περιεχει λιγη κορτιζονη μεσα :( ) και περιμενουμε να δουμε βελτιωση.Και επιπλεον μετα απο 14 χρονια που φοραω φακους επαφης, χωρις κανενα προβλημα, επαθα δυσανεξια στους φακους επαφης και εξτρα επαθα και ουλιτιδα κυησης!Την προηγουμενη βδοαμδα πηγα γυναικολογο, δερματολογο, οφθαλμιατρο και οδοντιατρο!Με εχουν στο τρεξιμο τα παιδια μου απο τωρα, παραπονο δεν εχω!!!Αυτα τα νεα μας!!!!!Ελπιζω εσεις να ταλαιπωρηστε λιγοτερο!!!

Μην φοβάσαι την κορτιζόνη... ειδικά στις αλοιφές, η ποσότητα είναι πολύ μικρή μου είπε ο γιατρός. Έχω ακούσει ότι στις εξωσωματικές κάνουν το πρώτο τρίμηνο και ενέσεις με κορτιζόνη, οπότε αποκλείεται να πειράζει. Και εγώ έβγαλα αλλεργία και πήγα σε δερματολόγο. Δεν λέω βέβαια καλύτερα να μην χρειαστείς κανένα φάρμακο, αλλά και τι να κάνεις... :(

Περαστικούλια!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό κάθισμα, με πολύ καλές προδιαγραφές αλλά όταν το έψαχνα μου φαινόταν ότι δεν είχε τόσο εύκολη είσοδο έξοδο κ περιορισμένο χώρο συγκριτικά με τα υπόλοιπα. Δες και εδώ http://www.carseat.se/, εγώ από εδώ το πήρα, ο hakan (ιδιοκτήτης) είναι εξυπηρετικότατος. Ρώτα τον ότι θες κ θα σε βοηθήσει. Εμένα ακόμα κ φωτο από αυτοκίνητα με το κάθισμα μου έστειλε + διαστάσεις

anchelita περαστικά!!!!


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια, θα τρελαθω τελειως....2-3 μερες το μωρο τρελαίνεται στη κλωτσια και στο πηγαινε ελα...και 2 μερες τιποτα! απο χτες, ζητημα να τον εχω ακουσει 6-7 φορες, και αυτες αδυναμες, οχι οπως τη κυριακη τη δευτερα και τη τριτη...δεν μπορω να καταλαβω...

το εχει ξανακανει, αλλα οταν ξαναρχιζει να κλωτσαει δυνατα, λεω ε τωρα μεγαλωσε θα το καταλαβαινω συνεχεια! και παλι ομως, να που συμβαινει! τωρα δεν θα επρεπε να το νιωθω non stop? και ειπα μετα την β'επιπεδου θα ηρεμήσω...

Δευτερομανουλες την αποψη σας!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

ρε κοριτσια, θα τρελαθω τελειως....2-3 μερες το μωρο τρελαίνεται στη κλωτσια και στο πηγαινε ελα...και 2 μερες τιποτα! απο χτες, ζητημα να τον εχω ακουσει 6-7 φορες, και αυτες αδυναμες, οχι οπως τη κυριακη τη δευτερα και τη τριτη...δεν μπορω να καταλαβω...

το εχει ξανακανει, αλλα οταν ξαναρχιζει να κλωτσαει δυνατα, λεω ε τωρα μεγαλωσε θα το καταλαβαινω συνεχεια! και παλι ομως, να που συμβαινει! τωρα δεν θα επρεπε να το νιωθω non stop? και ειπα μετα την β'επιπεδου θα ηρεμήσω...

Δευτερομανουλες την αποψη σας!

Απ'ότι θυμάμαι είναι νωρίς ακόμα για να το νοιώθεις κάθε μέρα. Φαντάσου ότι ακόμη κ στον 8ο π.χ. που ίσα ίσα χωράει κ τα κλοτσίδια πάνε κι έρχονται μπορεί για 10-15 ώρες να κοιμάται του καλού καιρού. Μην ανησυχείς είναι η άποψή μου, είναι νωρίς ακόμη, έχει χώρο ακόμα :tongue:;);)


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απ'ότι θυμάμαι είναι νωρίς ακόμα για να το νοιώθεις κάθε μέρα. Φαντάσου ότι ακόμη κ στον 8ο π.χ. που ίσα ίσα χωράει κ τα κλοτσίδια πάνε κι έρχονται μπορεί για 10-15 ώρες να κοιμάται του καλού καιρού. Μην ανησυχείς είναι η άποψή μου, είναι νωρίς ακόμη, έχει χώρο ακόμα :tongue:;);)

λες εεε? ε τι μπορει να εχει γινει απο προχτες που καναμε την β'επιπεδου?φαντασου οτι στη β'επιπεδου κουνιοταν συνεχεια και ενιωθα τρελες κλωτσιτσες. μου φαινεται οταν γυρισω σπιτι να βαλω το doppler μου να ακουσω καρδουλα να σιγουρευτω οτι ολα ειναι καλα...

πωπω τι ανησυχια ειναι αυτη..νομιζω βεβαια δεν θα τελειωσει ποτε!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει και με τι τρως και την διάθεση σου????

Οπότε πχ με γλύκο ξυπνάει και κάνει κολοντουμπίτσες????

χριστινα με την καφεινη ξυπναει γενικοτερα! ισως και μετα ξυνα...παντως απο το πρωι δεν ειχα πιει καθολου καφεινη, και εφτιαξα τωρα στη δουλεια μια φραπεδουρα...αλλα τιποτα το ιδιαιτερο, 2-3 κλωτσιτσες και τελος.

θα σταματησω ομως να σκεφτομαι αρνητικα, ολα ειναι καλα :D


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

χριστινα με την καφεινη ξυπναει γενικοτερα! ισως και μετα ξυνα...παντως απο το πρωι δεν ειχα πιει καθολου καφεινη, και εφτιαξα τωρα στη δουλεια μια φραπεδουρα...αλλα τιποτα το ιδιαιτερο, 2-3 κλωτσιτσες και τελος.

θα σταματησω ομως να σκεφτομαι αρνητικα, ολα ειναι καλα :D

το "2-3 κλοτσίτσες" θες, τι περιμένεις από τώρα χαμό;;; :mrgreen::lol::lol:

Εμένα όταν έκανε 2-3 κλοτσίτσες περνούσε μια χαρά, όταν με άρχιζε στα πολλά κλοτσίδια ή κάτι έκανα εκείνη την ώρα κ το ενοχλούσα ή είχα κουραστεί πολύ κ μου'ριχνε ποδοβολητά να ηρεμήσω χαχα:rolleyes: έχε κι αυτό στο νου :tongue::tongue:


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites

το "2-3 κλοτσίτσες" θες, τι περιμένεις από τώρα χαμό;;; :mrgreen::lol::lol:

Εμένα όταν έκανε 2-3 κλοτσίτσες περνούσε μια χαρά, όταν με άρχιζε στα πολλά κλοτσίδια ή κάτι έκανα εκείνη την ώρα κ το ενοχλούσα ή είχα κουραστεί πολύ κ μου'ριχνε ποδοβολητά να ηρεμήσω χαχα:rolleyes: έχε κι αυτό στο νου :tongue::tongue:

σοβαρα?? το ειπα γιατι πριν απο 2-3 μερες, δεν μπορεις να φανταστεις τι γινοταν! χαμος! λεω ετσι θα ειναι απο δω και περα...ισως γιατι ειχα πολυ αγωνια εκεινες τις μερες για τη β επιπεδου - τωρα που ηρεμισα ηρεμισε και αυτο :D


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

σοβαρα?? το ειπα γιατι πριν απο 2-3 μερες, δεν μπορεις να φανταστεις τι γινοταν! χαμος! λεω ετσι θα ειναι απο δω και περα...ισως γιατι ειχα πολυ αγωνια εκεινες τις μερες για τη β επιπεδου - τωρα που ηρεμισα ηρεμισε και αυτο :D

εγώ δούλευα στο μαγαζί μας (ορθοστασία) μέχρι κ 1 μέρα πριν γεννήσω. Όταν λοιπόν το παράκανα, εκτός απο΄τις γνωστές συσπάσεις, μου άρχιζε κάτι σπινιαρίσμαατα (μέχρι τον 8-8.5 γιατί μετά δεν χωρούσε κ πολύ) λες κ αν είχε χέρια θα με χαστούκιζε. Σαν να έτρεχε πάνω σε πάγο χαχα. Ε και καθόμουνα στ'αυγά μου :rolleyes::tongue::tongue: Δεν σημαίνει βέβαια ότι όποτε κλοτσάει το ενοχλείς, μην τρελαθούμε κιόλας ;)

Προς το τέλος έχει πλάκα, που μ'έσπρωχνε κ την έσπρωχνα!!! Με πονούσε π.χ. το πόδι της στα πλευρά κ την έτριβα εκεί κ της έλεγα "κουνήσου πουλάκι μου μ'έχεις πεθάνει" εε κ η καημένη σιγά σιγά κ σπρώξε σπρώξε εγώ άλλαζε λίγο :tongue::tongue: το καλό μου....


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...