Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι θα πάρω κ τέτοια,απλά θα μπορούν να ανιχνεύσουν την ορμόνη? Είμαι έκτη μέρα από την εμβρυομεταφορά

      Και τα ψηφιακά της clear blue είναι πάνω από 25 μονάδες χοριακης αν θυμάμαι καλά άρα αν το κανείς αύριο το πρωί σίγουρα θα δείξει !!! Αφού ήδη κάτι αχνοφαίνεται απλώς το ψηφιακό δεν θα σε μπερδέψει 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Αυτός μου λέει συνεχεια να ηρεμησω και πως όλα θα γίνουν. Και πως αν δεν θέλει να είναι στο γάμο χεστηκαμε! (σορυ) Αλλά εμένα μου φαίνεται λάθος. Τέλος παντον θα αφήσω λίγο καιρό χωρίς να το αναφέρω και θα δούμε. Αρκετά έκλαψα και στενοχωρήθηκα. Και με το άγχος και με όλα έκανα και εμετο πάλι σήμερα. Οπότε πήγα πήρα παγωτό για να γλυκανω το παιδάκι μου που το στενοχωρησα. Και τον εαυτο μου βέβαια. Παντός είμαι πιο ήρεμη σημερα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αυτός μου λέει συνεχεια να ηρεμησω και πως όλα θα γίνουν. Και πως αν δεν θέλει να είναι στο γάμο χεστηκαμε! (σορυ) Αλλά εμένα μου φαίνεται λάθος. Τέλος παντον θα αφήσω λίγο καιρό χωρίς να το αναφέρω και θα δούμε. Αρκετά έκλαψα και στενοχωρήθηκα. Και με το άγχος και με όλα έκανα και εμετο πάλι σήμερα. Οπότε πήγα πήρα παγωτό για να γλυκανω το παιδάκι μου που το στενοχωρησα. Και τον εαυτο μου βέβαια. Παντός είμαι πιο ήρεμη σημερα.

Να κάνετε αυτό που θέλετε και να τους αφήσετε όλους απ' έξω.

Είστε οικογένεια πλέον. Δεν θα παίρνετε την άδεια από κανέναν για τα δικά σας θέματα!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να κάνετε αυτό που θέλετε και να τους αφήσετε όλους απ' έξω.

Είστε οικογένεια πλέον. Δεν θα παίρνετε την άδεια από κανέναν για τα δικά σας θέματα!

Πες τα μου βρε Ιωάννα γιατί τα λέω στον εαυτό μου και δεν ακουει. Προσπαθώ να κάνω οτι μπορω για να τα εχω με ολους καλά και καταστρεφω τον εαυτό μου. Καθομαι μονη μου και κλαιω βουβά και μετά τους μιλάω σαν να μην τρέχει τίποτα για να μην παρεξηγηθώ με κανέναν.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες τα μου βρε Ιωάννα γιατί τα λέω στον εαυτό μου και δεν ακουει. Προσπαθώ να κάνω οτι μπορω για να τα εχω με ολους καλά και καταστρεφω τον εαυτό μου. Καθομαι μονη μου και κλαιω βουβά και μετά τους μιλάω σαν να μην τρέχει τίποτα για να μην παρεξηγηθώ με κανέναν.

Δεν είναι ανάγκη να γίνεται μπίλιες.

Αποσταθιοποιηθείτε και κάντε αυτό που θέλετε.

Και μετά με το μωρό θα σου χρειαστεί αυτό.


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να γίνεται μπίλιες.

Αποσταθιοποιηθείτε και κάντε αυτό που θέλετε.

Και μετά με το μωρό θα σου χρειαστεί αυτό.

Όλα κι ολα! Για μένα μπορει να μην με νοιάζει αλλά για το παιδί εχω ήδη βάλει όρια. Είπα πως σε μενα δικαιολογίες του στυλ εχω μεγαλώσει τόσα παιδιά δεν πιανουν. Είναι το παιδι ΜΟΥ και θα το κεγαλωσω όπως θεωρώ εγω σωστό. Η μάνα μου μια φορά πατεξηγηθηκε γιατί τσακωθηκαμε. Ξύδι. Δέχομαι ότι είναι γιαγιάδες και θα δεχτώ τη βοήθεια τους στην αρχή μέχρι να συνηθησω. Μέχρι εκεί όμως. Είμαι κάθετη σε αυτό και για το παιδί μου αν χρειαστει θα τα βαλω με όλους.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα καλησπερα! Μολις γυρισαμε απο τη β επιπεδου μας!

Ολα τελεια! το μωρακι ειναι μια χαρα, ολες οι ενδειξεις φυσιολογικοτατες, ο γιατρος υπερευχαριστημενος! Καναμε και ενα καινουργιο τεστ αιματος, το λενε arioza, και γινεται σε 3 κλινικες σε ολο το κοσμο ( στειλαμε το αιμα μου στην αντιστοιχη κλινικη στο Λος Αντζελες που κανει την εξεταση αυτη) και ειναι η εξεταση για τα 3 συνδρομα ( down και τα 2 αλλα) που γινεται μεσω του αιματος της μητερας, και εχει αποτελεσματα 100%,αφου βρισκουν κυτταρα του μωρου στο αιμα της μητερας...

Το φοβερο ειναι οτι, το μωρακι μας, δεν ειναι κοριτσακι, αλλα αγορακι!!!! Απιστευτο! παθαμε ενα σοκ, μα ενα σοκ! βεβαια, ο γιατρος μου μας ειχε πει πρωτα αγορακι, και μετα μας ειπε κοριτσακι ( η τελευταια προγνωση) επειδη ειχε τα ποδια κλειστα και τον ομφαλιο λωρο αναμεσα...εγω βεβαια το ειχα δεσει οτι ηταν κοριτσακι, και μου ελεγε ο αντρας μου ¨μη λες τιποτα, να περιμενουμε τη β επιπεδου και μετα!¨να τωρα....καλα, δεν με ενοιαζε, το μονο που ηθελα ηταν να ειναι υγειες! τιποτε αλλο δεν μετραει...τωρα θα σκεφτομαι γαλαζια!!

Επισης τωρα ξεκιναμε και τα ψωνιααααα μας!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα! Μολις γυρισαμε απο τη β επιπεδου μας!

Ολα τελεια! το μωρακι ειναι μια χαρα, ολες οι ενδειξεις φυσιολογικοτατες, ο γιατρος υπερευχαριστημενος! Καναμε και ενα καινουργιο τεστ αιματος, το λενε arioza, και γινεται σε 3 κλινικες σε ολο το κοσμο ( στειλαμε το αιμα μου στην αντιστοιχη κλινικη στο Λος Αντζελες που κανει την εξεταση αυτη) και ειναι η εξεταση για τα 3 συνδρομα ( down και τα 2 αλλα) που γινεται μεσω του αιματος της μητερας, και εχει αποτελεσματα 100%,αφου βρισκουν κυτταρα του μωρου στο αιμα της μητερας...

Το φοβερο ειναι οτι, το μωρακι μας, δεν ειναι κοριτσακι, αλλα αγορακι!!!! Απιστευτο! παθαμε ενα σοκ, μα ενα σοκ! βεβαια, ο γιατρος μου μας ειχε πει πρωτα αγορακι, και μετα μας ειπε κοριτσακι ( η τελευταια προγνωση) επειδη ειχε τα ποδια κλειστα και τον ομφαλιο λωρο αναμεσα...εγω βεβαια το ειχα δεσει οτι ηταν κοριτσακι, και μου ελεγε ο αντρας μου ¨μη λες τιποτα, να περιμενουμε τη β επιπεδου και μετα!¨να τωρα....καλα, δεν με ενοιαζε, το μονο που ηθελα ηταν να ειναι υγειες! τιποτε αλλο δεν μετραει...τωρα θα σκεφτομαι γαλαζια!!

Επισης τωρα ξεκιναμε και τα ψωνιααααα μας!

πω πω χαρες!!! μπραβο που ειναι ολα καλα!!! και αγορακι!!! πολυ ωραια νεα!!! τι αγορι τι κοριτσι, γερο να ειναι οπως ειπες κι εσυ και τιποτε αλλο!!

γι' αυτην την εξεταση εχω ακουσει κι εγω!! τα αποτελεσματα ειναι 100% ακριβη!! που εκανες την εξεταση αν επιτρεπεται?

ξερεις αν την κανουν ολοι?


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πες τα μου βρε Ιωάννα γιατί τα λέω στον εαυτό μου και δεν ακουει. Προσπαθώ να κάνω οτι μπορω για να τα εχω με ολους καλά και καταστρεφω τον εαυτό μου. Καθομαι μονη μου και κλαιω βουβά και μετά τους μιλάω σαν να μην τρέχει τίποτα για να μην παρεξηγηθώ με κανέναν.

Δεν χρειάζεται να παρεξηγηθεις Ελλη.Πες το πολυ απλό. Οτι πάντα υπάρχει ο φόβος να γεννήσεις νωρίτερα και οτι θέλεις να έχεις τελειώσει με τη γραφειοκρατία.Κανονισε την άλλη βδομάδα μονη σου τα του γάμου και τέλος.στην κατάσταση μας δεν ειναι να αγχωνομαστε...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα! Μολις γυρισαμε απο τη β επιπεδου μας!

Ολα τελεια! το μωρακι ειναι μια χαρα, ολες οι ενδειξεις φυσιολογικοτατες, ο γιατρος υπερευχαριστημενος! Καναμε και ενα καινουργιο τεστ αιματος, το λενε arioza, και γινεται σε 3 κλινικες σε ολο το κοσμο ( στειλαμε το αιμα μου στην αντιστοιχη κλινικη στο Λος Αντζελες που κανει την εξεταση αυτη) και ειναι η εξεταση για τα 3 συνδρομα ( down και τα 2 αλλα) που γινεται μεσω του αιματος της μητερας, και εχει αποτελεσματα 100%,αφου βρισκουν κυτταρα του μωρου στο αιμα της μητερας...

Το φοβερο ειναι οτι, το μωρακι μας, δεν ειναι κοριτσακι, αλλα αγορακι!!!! Απιστευτο! παθαμε ενα σοκ, μα ενα σοκ! βεβαια, ο γιατρος μου μας ειχε πει πρωτα αγορακι, και μετα μας ειπε κοριτσακι ( η τελευταια προγνωση) επειδη ειχε τα ποδια κλειστα και τον ομφαλιο λωρο αναμεσα...εγω βεβαια το ειχα δεσει οτι ηταν κοριτσακι, και μου ελεγε ο αντρας μου ¨μη λες τιποτα, να περιμενουμε τη β επιπεδου και μετα!¨να τωρα....καλα, δεν με ενοιαζε, το μονο που ηθελα ηταν να ειναι υγειες! τιποτε αλλο δεν μετραει...τωρα θα σκεφτομαι γαλαζια!!

Επισης τωρα ξεκιναμε και τα ψωνιααααα μας!

Zacharoula συγχαρητήρια!!! Στο ΙΑΣΩ την έκανες?


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites

μαδγα και athkos την εξεταση αυτη την εκανα εκει που εκανα την αυχενικη και τη β επιπεδου. Ο γυναικολογος μου με εστειλε στην εμβρυοιατρικη να κανω αυχενικη και β επιπεδου, στον Πετρο Νικολαιδη - φοβερος γιατρος. Επειδη λοιπον θελαμε να ειμαστε σιγουροι - αλλα δεν υπηρχε λογος να διακινδυνευσουμε με αμνιο αφου η αυχενικη ειχε δειξει 1/11.800- μας προτεινε αυτη την εξεταση. Μας ειπε οτι γινεται σε 3 μερη σε ολο το κοσμο, στο λος αντζελες, στο λονδινο και στο πεκινο και η κλινικη που τη κανει στο λος αντζελες ειναι η πιο οικονομικη - ετσι λοιπον εκανε ειδικη συμφωνια στη τιμη - συνεργασια...


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα καλησπερα! Μολις γυρισαμε απο τη β επιπεδου μας!

Ολα τελεια! το μωρακι ειναι μια χαρα, ολες οι ενδειξεις φυσιολογικοτατες, ο γιατρος υπερευχαριστημενος! Καναμε και ενα καινουργιο τεστ αιματος, το λενε arioza, και γινεται σε 3 κλινικες σε ολο το κοσμο ( στειλαμε το αιμα μου στην αντιστοιχη κλινικη στο Λος Αντζελες που κανει την εξεταση αυτη) και ειναι η εξεταση για τα 3 συνδρομα ( down και τα 2 αλλα) που γινεται μεσω του αιματος της μητερας, και εχει αποτελεσματα 100%,αφου βρισκουν κυτταρα του μωρου στο αιμα της μητερας...

Το φοβερο ειναι οτι, το μωρακι μας, δεν ειναι κοριτσακι, αλλα αγορακι!!!! Απιστευτο! παθαμε ενα σοκ, μα ενα σοκ! βεβαια, ο γιατρος μου μας ειχε πει πρωτα αγορακι, και μετα μας ειπε κοριτσακι ( η τελευταια προγνωση) επειδη ειχε τα ποδια κλειστα και τον ομφαλιο λωρο αναμεσα...εγω βεβαια το ειχα δεσει οτι ηταν κοριτσακι, και μου ελεγε ο αντρας μου ¨μη λες τιποτα, να περιμενουμε τη β επιπεδου και μετα!¨να τωρα....καλα, δεν με ενοιαζε, το μονο που ηθελα ηταν να ειναι υγειες! τιποτε αλλο δεν μετραει...τωρα θα σκεφτομαι γαλαζια!!

Επισης τωρα ξεκιναμε και τα ψωνιααααα μας!

Συγχαρητήρια!

Άντε να ακούμε μόνο τέτοια νεάκια!!!

Αρχίστε να βρίσκετε και ονόματα!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλησπερα! Μολις γυρισαμε απο τη β επιπεδου μας!

Ολα τελεια! το μωρακι ειναι μια χαρα, ολες οι ενδειξεις φυσιολογικοτατες, ο γιατρος υπερευχαριστημενος! Καναμε και ενα καινουργιο τεστ αιματος, το λενε arioza, και γινεται σε 3 κλινικες σε ολο το κοσμο ( στειλαμε το αιμα μου στην αντιστοιχη κλινικη στο Λος Αντζελες που κανει την εξεταση αυτη) και ειναι η εξεταση για τα 3 συνδρομα ( down και τα 2 αλλα) που γινεται μεσω του αιματος της μητερας, και εχει αποτελεσματα 100%,αφου βρισκουν κυτταρα του μωρου στο αιμα της μητερας...

Το φοβερο ειναι οτι, το μωρακι μας, δεν ειναι κοριτσακι, αλλα αγορακι!!!! Απιστευτο! παθαμε ενα σοκ, μα ενα σοκ! βεβαια, ο γιατρος μου μας ειχε πει πρωτα αγορακι, και μετα μας ειπε κοριτσακι ( η τελευταια προγνωση) επειδη ειχε τα ποδια κλειστα και τον ομφαλιο λωρο αναμεσα...εγω βεβαια το ειχα δεσει οτι ηταν κοριτσακι, και μου ελεγε ο αντρας μου ¨μη λες τιποτα, να περιμενουμε τη β επιπεδου και μετα!¨να τωρα....καλα, δεν με ενοιαζε, το μονο που ηθελα ηταν να ειναι υγειες! τιποτε αλλο δεν μετραει...τωρα θα σκεφτομαι γαλαζια!!

Επισης τωρα ξεκιναμε και τα ψωνιααααα μας!

Αρχικα τέλεια που ειναι ολες οι μετρήσεις σούπερ!!!κατα δεύτερον πρωτη φορα ακούω αυτη την εξέταση αλλα μου φαίνεται πολυ καλη!!αν επιτρέπεται ποιο ειναι το κόστος;;και τρίτον με το καλο ο παιδαρος!!!!χιχιχιχι!!!


Μάιος 2012, 1η Ivf : Βιοχημικη

Νοεμβριος 2012, 2η Ivf : Αρνητικη

Μάρτιος 2013, 3η Ivf : +++++:D

MKF0p3.png[/urlK2Ccp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!!Τι κανετε?

Εγω αυπνιες οπως βλεπετε!!

Δεν εχω διαβασει νεα σας..μονο τα τελευταια..ελπιζω να ειστε ολες καλα!!

Ζαχαρουλα συγχαρητηρια πρωτα επειδη εινσι ολα καλα..παντα γερος ο μπεμπης και σεις με πολλα πολλα γαλαζια ονειρα!!

Ελλη υπομονη και μην συγχυζεσαι..αχ ποσο μα ποσο σε καταλαβαινω!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Τι κάνετε; Βλέπω εδώ ενα σορό νέα.

Καταρχάς Ζαχαρούλα με το καλο ο μπεμπης! Και εγώ με τον Νικολαιδη έκανα αυχενικη και θα κανω και β' επιπέδου. Είναι γρηγορος και αναλυτικοτατος. Εμένα μου τα έλεγε όλα. Και όταν έψαξα γι'αυτόν όλες έλεγαν ότι σπάνια πέφτει έξω στο φύλο. Ελπίζω να δούμε κάτι την παρασκευή αν και αποφάσισα να πάω προαιτημασμενη.

Τα νέα μου; Έκατσα και σκέφτηκα ηρέμησα και επίασα την πεθερά μου και τις εξήγησα τις σκέψεις μου. Της είπα ότι αν τελικά κάτσει μέχρι να σαραντησει η κουνιαδα μου θα είναι στη μέση του 7ου μήνα οταν θα ερθει. Μέχρι να τα φτιάξουμε τα χαρτιά θα μπω στον 8ο. Μετά της είπα ότι δεν μπορώ να τα δώσω τόσα λεφτά όλα μαζί. Οπότε τα εχω βάλει με τη σειρα. Θα φτιάξουμε τα χαρτια,θα βρουκε βερες και θα ψωνίσω τα πρώτα πραγματάκια αυτό τι μήνα. Τον αλλο μήνα στις εκπτώσεις θα πάρω καρότσι και θα ψωνίσω λίγα ακόμα. Οπότε μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου θα παραγγείλω την κούνια και θαππάρω και τα χειμωνιατικα τότε. Θέλω να πλύνω να σιδερωσω να μαζέψω σιγα σιγά. Εχω να πάρω και εγώ πράγματα τότε. Μέχρι να μπω στο μήνα μου (2 Νοεμβρίου) να τα εχω όλα ετοιμα. μέχρι τα μεσα οκτωβριου να έρθει η κουνια να στρωσω χάλια να την σηναρμολογισουμε να κάνω μια τελευταία γενική σιγά σιγα. Σάμπως θα μπορώ να κάνω πολλά πράγματα; Θα ετοιμάσω και τη βαλίτσα και μετά θα περιμενω το παιδί μου. Και στο τέλος μετά απο πολύ ανάλυση ξερεται τι είπε; << τι να πω έχεις δίκιο>>. Μου ειρθε να της πω μακάρι να άκουγες από την αρχή να μην περνούσα τόση στενοχώρια και ότι δεν έχει παντα δίκιο επειδή είναι μεγαλυτερη από μένα. Δεν είπα τιποτα. Αφου συνεννοηθηκαμε πήγα για ξάπλα.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...