Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , marmaki είπε:

      Με πρόλαβες!!

      Επειδή εμείς ήμαστε κάποιες χρονιές κάτω και κάποιες πάνω απτα 40.000 το έψαξα και βρήκα κι εγώ αυτά και οι υπολογισμοί μου λένε οτι το ισοδύναμο οικογενειακό εισόδημα των 40.000 για οικογένεια που κάνει τωρα το πρώτο του παιδί πρέπει να βγαίνει γύρω στα 75.000 ευρώ.

      Γι αυτό μου έκανε εντύπωση που είπε η @LeneL παραπάνω ότι είχε οικογενειακό εισόδημα λίγο πάνω απτα 40.000 ευρώ και δεν πήρε το επίδομα. Είχες κάνει αίτηση και στην απέρριψαν @LeneL;

       

      Κορίτσια μου θα σας στενοχωρήσω.. αν μιλάμε για το ίδιο επίδομα, γιατί έχω αρρωστουλια τα δίδυμα και είμαι άυπνη 3 μέρες, η αίτηση φεύγει αυτόματα μόλις γεννηθούν και δηλωθούν στο ληξιαρχείο. Όταν το οικογενειακό εισόδημα είναι πάνω από 40.000, η αίτηση απορρίπτεται αυτόματα. Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα παραπάνω, η Λίνα νομίζω, τα επίδομα είναι βοηθητικά για μεσαια- χαμηλά εισοδήματα. Με 75.000 ετήσιο εισόδημα, δε νομίζω ότι βγαίνει επίδομα. Εγώ με λίγο πάνω από 40.000 και δύο παιδιά, δεν δικαιούμαι όχι επίδομα, ούτε καν τα όρια του ΕΣΠΑ για βρεφικούς...

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημερούβια!

Αρχικα τέλεια που ειναι ολες οι μετρήσεις σούπερ!!!κατα δεύτερον πρωτη φορα ακούω αυτη την εξέταση αλλα μου φαίνεται πολυ καλη!!αν επιτρέπεται ποιο ειναι το κόστος;;και τρίτον με το καλο ο παιδαρος!!!!χιχιχιχι!!!

Lia_84,

είναι ο πιο σημαντικός υπέρηχος όλης της εγκυμοσύνης η β' επιπέδου. Εσύ δεν θα κάνεις;

Ellie,

ζήτω! Είδες που όλα γίνονται; Καθιέρωσε αυτόν τον τρόπο αφού αυτός "πιάνει". Άντε με το καλό!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λια μου θυμίζεις την κουνιαδα μου. Ούτε αυτη ξερει αν τις έκανε αυχενικη και β' επιπέδου γιατί ο γιατρός της δεν την έστειλε άλλου για καμμία. Και εγώ θυμωσα που δεν τις ανέφερε καν τις εξετάσεις και μου λέει αφού αυτός λέει ότι όλα είναι μια χαρά. Παλιά δεν υπήρχαν καν αυτες οι εξετάσεις. Καλά δεν γεννηθήκαμε; Αίμα παντός για Α-τεστ της πήρε. Τι να πω. Δεν ασχολήθηκα καθόλου.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσο για μπομπονιέρες μου ήρθε μια φλασια χθες (για τα βαφτίσια λεω) Θα παρω πουγκια από τζαμπο και τούλι. Θα βάλω κουφετακια στο τουλι και το τουλι μέσα στο πουγκι. Θα κλείσω το πουγκί και θα φτιάξω το τούλι που θα περισσεύει. Θα δέσω άλλη μια κορδελιτσα στο πουγκί και θα παρω μπρελόκ με πεταλουδες λουλουδάκια η αυτοκινητάκια και αρκουδακια ανάλογος το φυλο και θα τα δεσω με τη δεύτερη κορδελιτσα. Ετοιμη η μπομπονιερα. Τα χρώματα σκέφτομαι κίτρινο πουγκακι και λαχανι ανοιχτό το τουλι. Και τα μπρελοκ πολύχρωμα. Η εξτρα κορδελιτσα σε άσπρη. Ετσι κι αλλιώς πάνω από 15 ατομα δεν θα ημαστε οποτε δεν θα κάνω προσκλητηρια. Αυτα θα τα δώσω στην εκκλησία μαζί με το γλυκό!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια κοριτσια μου, ξεχασα να σας πω πως τρωω πολλες και καλες κλοτσιες ολη μερα, απο τις οποιες καποιες τις καταλαβαινει και ο μπαμπας!!!:D:D:D:D

Ειναι υπεροχες! :tongue:

Τα νεύρα μου ρε κοριτσια. Τόσο καιρό λέγαμε ότι μέχρι τις 20 Ιουλίου θα πάμε να φτιάξουμε τα χαρτιά να παντρευτούμε και σήμερα γυρνάει η πεθερά μου και μου λέει μην βιάζεστε. Δεν γέννας και αύριο. Δεν θέλει να παντρευτούμε. Και τόσο καιρό γι'αυτό δεν παντρευομαστε. Εγώ κάνω ότι μπορώ για να είμαι καλή. Και μιλάμε και πλάκα κάνουμε αλλά δεν χάνει ευκαιρία να μου δείχνει ότι δεν με θέλει. Και εντάξει πριν αλλά και τώρα που είμαι έγκυος τα ίδια πάλι. Όλοι έχουν πέσει πάνω μου να με φάνε. Θελαμε να παντρευτούμε πιο νωρίς αλλά είπε ο πεθερός μου να περιμένουμε λίγο και το σεβαστικαμε. Εμένα ποιος με σέβεται στην κατάσταση μου; Εχω το άγχος που δεν έχουμε λεφτά. Ούτε γύρισε να μας πει κανένας από αυτούς να μας βοηθήσει. Ίσα ίσα μου υπενθυμίζει συνεχεια ότι πρέπει να μαζεύουμε λεφτά γιατί είναι δύσκολα. Την κουνιαδα μου όμως συνεχεια της λέει να μην αγχώνεται και ότι θα τη βοηθήσει. Της ψώνισε λίγα πράγματα όταν πήγαν για το γάμο. Της έστειλε τώρα λεφτά. Θα της ψωνίσει πάλι. Όταν θα γεννήσει θα κάτσει εκεί μέχρι να σαραντησει. Εγώ θα είμαι στα μέσα του 6ου και μέχρι να έρθει θα κοντεύω τον όγδοο. Ποιος με σκέφτεται εμένα; Θα εχω το σπίτι, φαγητό, πλυντήρια, πιατα. Συν το στομάχι μου που είναι χάλια. Συν ότι θα πρέπει να ετοιμάζω τα πράγματα μου. Συν τα ψώνια. Όλα εγώ. Νιώθω οτι θα σκάσω. Και ο καημένος ο αντρουλης μου δεν μιλάει γιατί τους έχουμε ανάγκη. Αλλιώς θα είχαμε φύγει και δεν θα μας ένοιαζε. Με τον πατέρα του δουλεύει που και που. Τι θα κάνουμε αν φύγουμε; Οι δικοί μου είναι ακόμα χειρότερα. Μόνο η μάνα μου δουλεύει. Ο πατέρας μου στο σπίτι να φτιάχνει κανένα φαΐ. Και ο αδερφός μου που φέτος έδωσε πανελλήνιες. Άσε τι τις χρωστάνε της μάνας μου στη δουλειά. Είμαι τόσο άσχημα που αν με πιάσεις από τη μύτη σκάω. Μου'ρχεται να πάρω τα βουνά.
Δεν ξέρω τίποτα πλεον. Εγώ ίσα ισα που ήθελα να κάνω τώρα το γάμο γιατι μετά τον αλλο μηνα γεννάει η κουνιαδα μου και μου είπε η πεθερά μου πως θα λειπει μέχρι να σαραντησει. Όταν θα ερθει α κοντευω τον 8ο. Αν ήταν εδώ τον έκανα και το σεπτεμβρη δεν με ένοιαζε τόσο. Αλλά όχι να παντρευτώ με την κοιλιά στο στόμα στην κυριολεξία! Δεν φταίει σε τίποτα ο πεθερος μου. Ίσα ισα προσπαθεί να κραταει ισορροπίες. Αλλα αν η πεθερα μου πει όχι ακομα πολυ φοβάμαι πως και αυτος θα πει το ίδιο. Αντί να σκέφτεται και το ικό μου το παιδί, που και συνεχεια θα το εχουν σπιτι, και όνομα από αυτους θα παρει το εχει γραμμένο. Και οτι και αν κάνω το κάνω με τροπο ώστε να βρισκετε και αυτη μεσα αλλά δεν το εκτιμάει.
Πες τα μου βρε Ιωάννα γιατί τα λέω στον εαυτό μου και δεν ακουει. Προσπαθώ να κάνω οτι μπορω για να τα εχω με ολους καλά και καταστρεφω τον εαυτό μου. Καθομαι μονη μου και κλαιω βουβά και μετά τους μιλάω σαν να μην τρέχει τίποτα για να μην παρεξηγηθώ με κανέναν.

Ματακια μου μην τρελαινεσαι για τιποτα, δεν αξιζει τον κοπο. και μην τους αφηνεις να επεμβαινουν και πολυ στη ζωη σου γιατι θα τραβας τα μαλλια σου μετα!! Κρατα σταθερο και καθετο χαρακτηρα! ;)

Καλησπερα καλησπερα! Μολις γυρισαμε απο τη β επιπεδου μας!

Ολα τελεια! το μωρακι ειναι μια χαρα, ολες οι ενδειξεις φυσιολογικοτατες, ο γιατρος υπερευχαριστημενος! Καναμε και ενα καινουργιο τεστ αιματος, το λενε arioza, και γινεται σε 3 κλινικες σε ολο το κοσμο ( στειλαμε το αιμα μου στην αντιστοιχη κλινικη στο Λος Αντζελες που κανει την εξεταση αυτη) και ειναι η εξεταση για τα 3 συνδρομα ( down και τα 2 αλλα) που γινεται μεσω του αιματος της μητερας, και εχει αποτελεσματα 100%,αφου βρισκουν κυτταρα του μωρου στο αιμα της μητερας...

Το φοβερο ειναι οτι, το μωρακι μας, δεν ειναι κοριτσακι, αλλα αγορακι!!!! Απιστευτο! παθαμε ενα σοκ, μα ενα σοκ! βεβαια, ο γιατρος μου μας ειχε πει πρωτα αγορακι, και μετα μας ειπε κοριτσακι ( η τελευταια προγνωση) επειδη ειχε τα ποδια κλειστα και τον ομφαλιο λωρο αναμεσα...εγω βεβαια το ειχα δεσει οτι ηταν κοριτσακι, και μου ελεγε ο αντρας μου ¨μη λες τιποτα, να περιμενουμε τη β επιπεδου και μετα!¨να τωρα....καλα, δεν με ενοιαζε, το μονο που ηθελα ηταν να ειναι υγειες! τιποτε αλλο δεν μετραει...τωρα θα σκεφτομαι γαλαζια!!

Επισης τωρα ξεκιναμε και τα ψωνιααααα μας!

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι........... :D:D:D:D τι καλα νεακια!!!! Και αλλο αγορακι στην παρεα.... νανανανανανναναν.... yeahhhhhhhhh!!!! :D:D:D:D

Γεια σας κοριτσια!!Τι κανετε?

Εγω αυπνιες οπως βλεπετε!!

Δεν εχω διαβασει νεα σας..μονο τα τελευταια..ελπιζω να ειστε ολες καλα!!

Ζαχαρουλα συγχαρητηρια πρωτα επειδη εινσι ολα καλα..παντα γερος ο μπεμπης και σεις με πολλα πολλα γαλαζια ονειρα!!

Ελλη υπομονη και μην συγχυζεσαι..αχ ποσο μα ποσο σε καταλαβαινω!!

που εισαι χαμενη εσυ;; τι κανει το μωρακι σου;;; :D

Καλημερα σας! Τι κάνετε; Βλέπω εδώ ενα σορό νέα.

Τα νέα μου; Έκατσα και σκέφτηκα ηρέμησα και επίασα την πεθερά μου και τις εξήγησα τις σκέψεις μου. Της είπα ότι αν τελικά κάτσει μέχρι να σαραντησει η κουνιαδα μου θα είναι στη μέση του 7ου μήνα οταν θα ερθει. Μέχρι να τα φτιάξουμε τα χαρτιά θα μπω στον 8ο. Μετά της είπα ότι δεν μπορώ να τα δώσω τόσα λεφτά όλα μαζί. Οπότε τα εχω βάλει με τη σειρα. Θα φτιάξουμε τα χαρτια,θα βρουκε βερες και θα ψωνίσω τα πρώτα πραγματάκια αυτό τι μήνα. Τον αλλο μήνα στις εκπτώσεις θα πάρω καρότσι και θα ψωνίσω λίγα ακόμα. Οπότε μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου θα παραγγείλω την κούνια και θαππάρω και τα χειμωνιατικα τότε. Θέλω να πλύνω να σιδερωσω να μαζέψω σιγα σιγά. Εχω να πάρω και εγώ πράγματα τότε. Μέχρι να μπω στο μήνα μου (2 Νοεμβρίου) να τα εχω όλα ετοιμα. μέχρι τα μεσα οκτωβριου να έρθει η κουνια να στρωσω χάλια να την σηναρμολογισουμε να κάνω μια τελευταία γενική σιγά σιγα. Σάμπως θα μπορώ να κάνω πολλά πράγματα; Θα ετοιμάσω και τη βαλίτσα και μετά θα περιμενω το παιδί μου. Και στο τέλος μετά απο πολύ ανάλυση ξερεται τι είπε; << τι να πω έχεις δίκιο>>. Μου ειρθε να της πω μακάρι να άκουγες από την αρχή να μην περνούσα τόση στενοχώρια και ότι δεν έχει παντα δίκιο επειδή είναι μεγαλυτερη από μένα. Δεν είπα τιποτα. Αφου συνεννοηθηκαμε πήγα για ξάπλα.

τα ταρα ταν ταν ταν!!! Επιτελους, συνεννοηθηκες!! :tongue::tongue::tongue: ουφφφφφφφφφφ......

Καλημερούβια!

Lia_84,

είναι ο πιο σημαντικός υπέρηχος όλης της εγκυμοσύνης η β' επιπέδου. Εσύ δεν θα κάνεις;

Ellie,

ζήτω! Είδες που όλα γίνονται; Καθιέρωσε αυτόν τον τρόπο αφού αυτός "πιάνει". Άντε με το καλό!

καλε η Λια εννοουσε την εξεταση αιματος, την arioza! :tongue::tongue:


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε δύο μέρες θα δω το παιδάκι μου! Ζητωωωω!!!

Γουιιιιιιιιι!!! :D για για για!!! :D:D

Όσο για μπομπονιέρες μου ήρθε μια φλασια χθες (για τα βαφτίσια λεω) Θα παρω πουγκια από τζαμπο και τούλι. Θα βάλω κουφετακια στο τουλι και το τουλι μέσα στο πουγκι. Θα κλείσω το πουγκί και θα φτιάξω το τούλι που θα περισσεύει. Θα δέσω άλλη μια κορδελιτσα στο πουγκί και θα παρω μπρελόκ με πεταλουδες λουλουδάκια η αυτοκινητάκια και αρκουδακια ανάλογος το φυλο και θα τα δεσω με τη δεύτερη κορδελιτσα. Ετοιμη η μπομπονιερα. Τα χρώματα σκέφτομαι κίτρινο πουγκακι και λαχανι ανοιχτό το τουλι. Και τα μπρελοκ πολύχρωμα. Η εξτρα κορδελιτσα σε άσπρη. Ετσι κι αλλιώς πάνω από 15 ατομα δεν θα ημαστε οποτε δεν θα κάνω προσκλητηρια. Αυτα θα τα δώσω στην εκκλησία μαζί με το γλυκό!

ΤΕΛΕΙΑ ΙΔΕΑ!!! :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ!!! ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ-ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ 2013!!!!

kat3r1na .............. ΠΗΤ 01/11/13

AthKos ................ ΠΗΤ 02/11/13 Κοριτσι

stefaniana............. ΠΗΤ 06/11/13 Αγορι

zacharoula1982 ...... ΠΗΤ 07/11/13 Αγορι

zwoula80 .............. ΠΗΤ 07/11/13 Κοριτσι & Αγορι

Figaroli ................. ΠΗΤ 07/11/13

Δημητρα69............. ΠΗΤ 09/11/13

ganna .................. ΠΗΤ 09/11/13 Αγορι

polixenh ................ ΠΗΤ 15/11/13 Αγορι

Merenta ................ ΠΗΤ 16/11/13

Vula ..................... ΠΗΤ 17/11/13

Renita ................... ΠΗΤ 19/11/13 Αγορι

despina77............... ΠΗΤ 20/11/13 Αγορι

elenaki1987 ............ ΠΗΤ 20/11/13 Κοριτσι

πακι ...................... ΠΗΤ 21/11/13

glykeritsa ............... ΠΗΤ 23/11/13 Αγορι

ioazon ................... ΠΗΤ 23/11/13

xrydim ................... ΠΗΤ 26/11/13 Κοριτσι (μαλλον)

kokkinotrixa..............ΠΗΤ 01/12/13

Ellie2013................. ΠΗΤ 02/12/13 Αγορι

Lia_84 ................... ΠΗΤ 04/12/13 Κοριτσι (μαλλον)

magdou_................. ΠΗΤ 08/12/13 Αγορι

maria*.................... ΠΗΤ 10/12/13 Κοριτσι

anchelita ................ ΠΗΤ 12/12/13

maribell .................. ΠΗΤ 13/12/13 Κοριτσι

sotsafi89 ................ ΠΗΤ 15/12/13 Αγορι

kellymania ............... ΠΗΤ 18/12/13

maira77 .................. ΠΗΤ 20/12/13

chrstina123 ............. ΠΗΤ 24/12/13

may23 .................... ΠΗΤ 25/12/13

ΓΙΑΤΡΕ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΟΥ!!

03/07 kellymania..........(A' test)

03/07 ganna ...............(Β' επιπεδου)

03/07 zwoula80 ..........(Β' επιπεδου)

05/07 maribell ............(επιβεβαιωση φυλου)

05/07 Ellie2013 ...........(επιβεβαιωση φυλου)

11/07 ioazon...............(Β' επιπεδου)

12/07 xrydim...............(υπερηχος)

12/07 polixenh ............(Β' επιπεδου)

15/07 elenaki1987........(Β' επιπεδου)

15/07 vula ..................(Β' επιπεδου)

17/07 glykeritsa ..........(Β' επιπεδου)

18/07 christina123 .......(αμνιο)

26/07 xrydim ...............(Β'επιπεδου)

08/08 magdou_ ...........(Β' επιπεδου)

Ζωουλα, Κελλυ, Γαννα με το καλο σημερα!! :D:D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εγω!

απο ψωνια πως τα πατε;;; ποτε θα ψωνισετε;;; εμεις θα παμε καπακι μετα το γαμο γιατι καποιες εταιριες κλεινουν τον Αυγουστο για διακοπες και φοβομαστε μηπως μας καθυστερησουν πολυ τα επιπλα. Για παραδειγμα, θα παρουμε και ντουλαπα, για την οποια μας ενημερωσαν οτι θα κανει 2-3 μηνες να ετοιμαστει, οποτε πρεπει να βιαστουμε!!! Εσεις πως τα πατε;; :DΡουχαλακια και τετοια θα παρετε απο τωρα;;; εμεις μαλλον ναι!


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εγω!

απο ψωνια πως τα πατε;;; ποτε θα ψωνισετε;;; εμεις θα παμε καπακι μετα το γαμο γιατι καποιες εταιριες κλεινουν τον Αυγουστο για διακοπες και φοβομαστε μηπως μας καθυστερησουν πολυ τα επιπλα. Για παραδειγμα, θα παρουμε και ντουλαπα, για την οποια μας ενημερωσαν οτι θα κανει 2-3 μηνες να ετοιμαστει, οποτε πρεπει να βιαστουμε!!! Εσεις πως τα πατε;; :DΡουχαλακια και τετοια θα παρετε απο τωρα;;; εμεις μαλλον ναι!

Είμαι ψύχραιμη γιατί θα μου δώσουν κούνια - καλαθούνα - καρότσι - κάθισμα αυτοκινήτου - θήλαστρο.

Μετά τη β' επιπέδου, την Πέμπτη 11/7, θα αρχίσω να χαζεύω εντατικώς στα μαγαζιά. Ψώνια από Σεπτέμβρη για να έχουν βγάλει και τα χειμωνιάτικα στα μαγαζιά. Μερικά ίσως τα ψωνίσω τέλος Αυγούστου με τις εκπτώσεις.

Συνειδητοποίησα πως με ΠΗΤ 23/11, από 23/10 έχω μπει στο μήνα μου και μπορεί ανα πάσα ώρα και στιγμή να γεννήσω! :shock:


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι εγω!

απο ψωνια πως τα πατε;;; ποτε θα ψωνισετε;;; εμεις θα παμε καπακι μετα το γαμο γιατι καποιες εταιριες κλεινουν τον Αυγουστο για διακοπες και φοβομαστε μηπως μας καθυστερησουν πολυ τα επιπλα. Για παραδειγμα, θα παρουμε και ντουλαπα, για την οποια μας ενημερωσαν οτι θα κανει 2-3 μηνες να ετοιμαστει, οποτε πρεπει να βιαστουμε!!! Εσεις πως τα πατε;; :DΡουχαλακια και τετοια θα παρετε απο τωρα;;; εμεις μαλλον ναι!

Εγω δεν έχω ψωνίσει τίποτε ακόμη. Μετα τη Β' Επιπέδου θα ξεκινήσω :):):)

Βέβαια έχουμε καταλήξει περίπου στο τι θα αγοράσουμε απο έπιπλα και απο που. Οπότε αρχές Αυγούστου θα κάνουμε και τις σχετικές αγορές. Ντουλάπα το σκεφτήκαμε και εμείς αρχικά αλλά εγω είμαι της άποψης να την αγοράσουμε αργότερα και εφόσον χρειαστεί. Προς το παρόν το δωμάτιο ήδη έχει μια μικρή ντουλάπα και επιπλεόν ο ένας τοίχος του διαδρόμου του σπιτιού είναι όλο ντουλάπες. Συν και η συρταριέρα....νομίζω θα είμαστε καλά σε πρώτη φάση.

Απο ρουχαλάκια έχουμε ήδη πολλά απο αδέλφια αλλά εννοείται πως θα αγοράσω και πολλά ακόμη. Οποτε αργότερα μέσα στον μήνα θα δω τι έχω ήδη και φυσικά θα κάνω και τις δικές μου αγορές.


age.png

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για μένα είναι νωρίς ακόμα να ψωνίσω... Έχω αρχίσει να κοιτάζω, αλλά δεν είμαστε καν σίγουροι ακόμα για το αν είναι κοριτσάκι :shock: :shock: :shock:. Θα μάθω σίγουρα με την άμνιο :-)... Πάντως τα αγόρια στην παρέα έχουν πάρει κεφάλι!!!

Νομίζω πάντως ότι θα ψωνίσω μετά την β επιπέδου.

Πάντως έχουμε αρχίσει να κάνουμε ξεκαθάριση στο σπίτι και να πετάμε/δίνουμε/ μαζεύουμε πράγματα... έτσι ώστε να κάνουμε χώρο για τα πράγματα του μωρού... :-)


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχουμε αρχίσει να κάνουμε ξεκαθάριση στο σπίτι και να πετάμε/δίνουμε/ μαζεύουμε πράγματα... έτσι ώστε να κάνουμε χώρο για τα πράγματα του μωρού... :-)

Αυτό πρέπει να το κάνουμε και εμείς οπωσδήποτε.

Απλωθήκαμε και στις 3 κρεβατοκάμαρες και τώρα δεν έχουμε χώρο!!!!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρώ πως πρέπει να ξέρουμε το φύλο για να ξεκινήσουμε τα ψώνια. Υπάρχουν τόσο ωραία χρώματα ουδέτερα. Δηλαδή όλα θα είναι γαλάζια η ροζ; Έτσι κι αλλιώς τα δώρα σε τέτοια χρώματα τα φερνουν. Εγώ θελω να πάρω απ'όλα τα χρωματα! Μετά όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα θα ξεκινήσω σιγά σιγά γιατί δεν μπορώ να τα δώσω όλα μαζί στο τέλος. Επίσης θέλω και μια σιφονιερα κλασική με 5-6 συρτάρια γιατί δεν εχω πουθενά χώρο για τα ρουχαλακια!

Βλέπω η Πολυξένη με έβαλε επιβεβαίωση φύλου την παρασκευή! Προσευχήθηκε (όσες πιστεύετε) μπας και ανοίξει πόδια. Αλλά είπα θα πάω προετημασμενη. Θα πάρω μια μικρή σοκολατιτσα να φάω.

Επίσης με πείραξε πάλι το παγωτό χθες. Μου ερχόταν μια αηδία. Κομμενο πάλι.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω θα παρω πολυκαροτσι. βλεπω διαφορα στο ιντερνετ, με διαφορες τιμες και εκει ειναι που μπερδευομαι. ποια τιμη ειναι φυσιολογικη για ενα τετοιο καροτσι? προβλημα χωρου στο αμαξι δεν εχουμε και θελω το πορτ μπεμπε να κοιμαται τον πρωτο καιρο στο δωματιο μου και το καρεκλακι αυτοκινητου για τις μετακινησεις μας. βρισκω απο 300 μεχρι 1000. ποια τιμη ειναι φυσιολογικη? θελω να μου κρατησει και για το επομενο παιδακι μου (εχω σκοπο να κανω 3) να ειναι δηλαδη της προκοπης. θελω να κανω ενα προυπολογισμο και δεν μπορω να πεσω εξω για 300?!!! γυρω στα 650 ειναι καλα? ειναι πολλα?


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω θα παρω πολυκαροτσι. βλεπω διαφορα στο ιντερνετ, με διαφορες τιμες και εκει ειναι που μπερδευομαι. ποια τιμη ειναι φυσιολογικη για ενα τετοιο καροτσι? προβλημα χωρου στο αμαξι δεν εχουμε και θελω το πορτ μπεμπε να κοιμαται τον πρωτο καιρο στο δωματιο μου και το καρεκλακι αυτοκινητου για τις μετακινησεις μας. βρισκω απο 300 μεχρι 1000. ποια τιμη ειναι φυσιολογικη? θελω να μου κρατησει και για το επομενο παιδακι μου (εχω σκοπο να κανω 3) να ειναι δηλαδη της προκοπης. θελω να κανω ενα προυπολογισμο και δεν μπορω να πεσω εξω για 300?!!! γυρω στα 650 ειναι καλα? ειναι πολλα?

Εγώ θέλω να πάρω το καλύτερο και πιο ασφαλές κάθισμα αυτοκινήτου (besafe μάλλον θα πάρω), οπότε έχω αποκλείσει το πολυκαρότσι σαν ιδέα.


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...