Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημέρα! Καλό μήνα!

Νομίζω πως το αισθάνομαι να κουνιέται....

γιουπιιιιιιιιιιιιιιι........ :D

καλο μηνα κοριτσια!!!

ιωαννα μου κανει κωλοτουμπες??

με τον υπνο πως τα πατε?? εγω ακομα δεν μπορω να κοιμηθω καλα, με ποναει η μεση μου, δεν χωραμε στο κρεβατι με τα τοσα μαξιλαρια που εχω βαλει για να στηριζομαι αλλα και παλι το αποτελεσμα ειναι απογοητευτικο. μπορει να φταιει και το αγχος μου βεβαια. εχω θαμετα με διαφορα που σκεφτομαι. η πεθερα μου θελει να της δινω το μωρο για καμια βδομαδα να το εχει και αυτη λιγο λεει:shock: δεν μιλαω βεβαια τι να της πω... αλλα τα νευρα μου τσαταλια...

δεν ειμαι καμια τρελη μη νομιζετε αλλα να μου λεει να της δινω το παιδακι μου? που της εχω πει θα θηλασω οσο περισσοτερο μπορω? 'Η το αλλο!!! μου λεει: τι σου ειπε ο γιατρος για την επιδημια φυματιωσης? :shock::shock::shock:

τιποτα της λεω τι να πει? πιοα επιδημια?? να αλλαξεις γιατρο, μου λεει, δεν ενημερωνεται και θα σου κανει ζημια!!! τι να απαντησω ρε κοριτσια??? σηκωθηκα απλα και πηγα τουαλετα...

ωραια πεθεραααα!!! :tongue: εμενα ευτυχως και αυτο να μου ελεγε, μενει ακριβως διπλα μας, οποτε και παλι θα το εβλεπα το μωρο. :D

εγω πηρα πολυμαξιλαρι απο το ΛΗΤΩ περιπου 60? παρα μα παρα πολυ ωραιο και βολικο!! το οποιο αργοτερα θα το χρησιμοποιω για το θηλασμο και πιο μετα το κανουμε στηριγμα για το μωρο (κατι σαν ρηλαξ) :D


ZViCp3.png

bEQ4p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ωραια πεθεραααα!!! :tongue: εμενα ευτυχως και αυτο να μου ελεγε, μενει ακριβως διπλα μας, οποτε και παλι θα το εβλεπα το μωρο. :D

εγω πηρα πολυμαξιλαρι απο το ΛΗΤΩ περιπου 60? παρα μα παρα πολυ ωραιο και βολικο!! το οποιο αργοτερα θα το χρησιμοποιω για το θηλασμο και πιο μετα το κανουμε στηριγμα για το μωρο (κατι σαν ρηλαξ) :D

ισως να ακουγομαι λιγο υπερβολικη, δεν ειναι παντα ετσι. για την ακριβεια ειναι πολυ καλη και πολυ νεα 45 χρονων. ισως ειναι και για μενα ο ευκολος στοχος να τα βαζω μαζι της τι να πω? αν ελεγε τα ιδια η μανα μου θα της απαντουσα και θα τελειωνε το θεμα, αλλα τι να της πω?


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κοριτσια;

Ιωάννα επιτέλους το κατάλαβες. Εμένα που με κάνει και κατουριεμαι (συγνωμη!) από τώρα θα το πιστέψετε; Το έγραψα και στο άλλο θέμα. Ξύπνησα κατά της 4 ξημερώματα, πήγα τουαλέτα. Στο γυρισμό προς το κρεβάτι ένιωθα ένα βάρος χαμηλά. Ξαπλωνω και άρχισα να νιώθω σαν πίεση στον κόλπο και έβγαζα υγρά. Περιττό να πω πως τα χρειάστηκα. Αυτό για 5 λεπτά. Μετά έφυγε. Πήγα όλο το βράδυ να πλυθω και άλλαξα εσώρουχο. Με το που ξαπλωνω με πιάνει ένας πόνος στο νεύρο δίπλα στο ισχυο και μουδιασε όλο το πόδι μου μέχρι κάτω. Ούτε ξαναεβγαλα υγρά! Και σήμερα μου έκανε το ίδιο. Περπατούσα και ένιωσα μια πίεση χαμηλά ένα σαν κάψιμο και κόντεψα να γίνω μούσκεμα. Περπατούσαμε να πάμε στο αυτοκίνητο και πάλι καλά που έκατσα. Μόλις ήρθαμε σπίτι κόντεψα να σκοτωθώ μέχρι να πάω τουαλέτα. Τελικά έχουν δίκιο που λενε ότι όλα αυτά είναι διαφορετικά από γυναίκα σε γυναίκα. Το ίδιο έπαθε και άλλη μια κοπέλα και πήγε στο γιατρό και της είπε τα ίδια. Επισης από χθες το βράδυ το νιωθω πιο έντονα!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε όταν σας έλεγα για τα δείγματα που είπα ότι έκανα και κάτι άλλο; Η babylino μου είχε πει να ξαναστειλω mail ένα μήνα πριν την ΠΗΤ. Εγώ περίμενα τα περάσει λίγος καιρός και τους ξαναεστειλα ότι ο γιατρός μου είπε ότι εχω πιθανότητες να γεννήσω στον 7ο μήνα γιατί έτσι γέννησε η μητέρα μου εμένα και τον αδερφό μου. Δεν ισχύει βέβαια! Το αποτέλεσμα; Παρέλαβα σήμερα το διαφημιστικό βαλιτσάκι της babylino που περιείχε: ένα πακέτο πάνες 2 νούμερο 26 τεμαχίων, ένα πακέτο μωρομαντηλα κανονική συσκευασία, ένα βαμβάκι και σερβιετες. ,Επίσης κουπόνια και διαφημιστικά φυλλάδια.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα κατάστημα στο Περιστέρι που δίνει δωρεάν ένα μαξιλάρι θηλασμού σε κάθε έγκυο που το επισκέπτεται (χωρίς υποχρέωση αγορών).

Έλεγα να πάω να τσιμπήσω αυτό και να δω και τι ποιότητας πράγματα έχουν (είναι ελληνική βιοτεχνία)

Δες εκεί που γράφει "πρόσκληση για δώρο"

http://www.motherbaby.gr/services.php?lang=1

Αυτό ισχύει 100%! Χθες Κυριακή τους έστειλα mail για κάποιες πληροφορίες που ήθελα λόγο του ότι σκέφτομαι να παραγγείλω κούνια από αυτούς και μου είπαν ότι θα μου στείλουν δώρο και το μαξιλάρι. Και πως αν πήγαινα από το κατάστημα θα μου το έδιναν δώρο χωρίς να χρειαστεί να αγοράσω κάτι!


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλό μήνα...

τι καλές πληροφορίες που δίνετε :-). Δεν είχα σκεφτεί καν να αγοράσω μαξιλάρι για τον ύπνο... και είμαι σίγουρι ότι το χρειάζομαι... έχω πάρει ήδη όλα τα μαξιλάρια για μένα... Αφού ο άνδρας ξύπνησε εχθές το πρωί και μου λέει εγώ γιατί δεν έχω κανένα μαξιλάρι !!!

Εντωμεταξύ κα εγώ πηγαίνω όλη μέρα και όλη νύχτα στην τουαλέτα... Που ειδικά την νύχτα δεν ξύπναγα ποτέ!!! Σκέφτομαι τι θα γίνει όταν θα μεγαλώσει η κοιλιά μου :-)

Όσο για τους μεγάλους ανθρώπους δυστυχώς πολλές φορές είτε είναι οι πεθερές είτε οι μαμάδες μας γίνονται παράλογοι. Εμένα η πεθερά μου με βοήθησε πάρα πολύ που είχα χτυπήσει, αλλά παρόλα αυτά με τον άνδρα μου γίνεται συνεχώς μάχη. Άσπρο λέει ο ένας... μαύρο λέει ο άλλος... Τι να πεις!!!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τα νεύρα μου ρε κοριτσια. Τόσο καιρό λέγαμε ότι μέχρι τις 20 Ιουλίου θα πάμε να φτιάξουμε τα χαρτιά να παντρευτούμε και σήμερα γυρνάει η πεθερά μου και μου λέει μην βιάζεστε. Δεν γέννας και αύριο. Δεν θέλει να παντρευτούμε. Και τόσο καιρό γι'αυτό δεν παντρευομαστε. Εγώ κάνω ότι μπορώ για να είμαι καλή. Και μιλάμε και πλάκα κάνουμε αλλά δεν χάνει ευκαιρία να μου δείχνει ότι δεν με θέλει. Και εντάξει πριν αλλά και τώρα που είμαι έγκυος τα ίδια πάλι. Όλοι έχουν πέσει πάνω μου να με φάνε. Θελαμε να παντρευτούμε πιο νωρίς αλλά είπε ο πεθερός μου να περιμένουμε λίγο και το σεβαστικαμε. Εμένα ποιος με σέβεται στην κατάσταση μου; Εχω το άγχος που δεν έχουμε λεφτά. Ούτε γύρισε να μας πει κανένας από αυτούς να μας βοηθήσει. Ίσα ίσα μου υπενθυμίζει συνεχεια ότι πρέπει να μαζεύουμε λεφτά γιατί είναι δύσκολα. Την κουνιαδα μου όμως συνεχεια της λέει να μην αγχώνεται και ότι θα τη βοηθήσει. Της ψώνισε λίγα πράγματα όταν πήγαν για το γάμο. Της έστειλε τώρα λεφτά. Θα της ψωνίσει πάλι. Όταν θα γεννήσει θα κάτσει εκεί μέχρι να σαραντησει. Εγώ θα είμαι στα μέσα του 6ου και μέχρι να έρθει θα κοντεύω τον όγδοο. Ποιος με σκέφτεται εμένα; Θα εχω το σπίτι, φαγητό, πλυντήρια, πιατα. Συν το στομάχι μου που είναι χάλια. Συν ότι θα πρέπει να ετοιμάζω τα πράγματα μου. Συν τα ψώνια. Όλα εγώ. Νιώθω οτι θα σκάσω. Και ο καημένος ο αντρουλης μου δεν μιλάει γιατί τους έχουμε ανάγκη. Αλλιώς θα είχαμε φύγει και δεν θα μας ένοιαζε. Με τον πατέρα του δουλεύει που και που. Τι θα κάνουμε αν φύγουμε; Οι δικοί μου είναι ακόμα χειρότερα. Μόνο η μάνα μου δουλεύει. Ο πατέρας μου στο σπίτι να φτιάχνει κανένα φαΐ. Και ο αδερφός μου που φέτος έδωσε πανελλήνιες. Άσε τι τις χρωστάνε της μάνας μου στη δουλειά. Είμαι τόσο άσχημα που αν με πιάσεις από τη μύτη σκάω. Μου'ρχεται να πάρω τα βουνά.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου ρε κοριτσια. Τόσο καιρό λέγαμε ότι μέχρι τις 20 Ιουλίου θα πάμε να φτιάξουμε τα χαρτιά να παντρευτούμε και σήμερα γυρνάει η πεθερά μου και μου λέει μην βιάζεστε. Δεν γέννας και αύριο. Δεν θέλει να παντρευτούμε. Και τόσο καιρό γι'αυτό δεν παντρευομαστε. Εγώ κάνω ότι μπορώ για να είμαι καλή. Και μιλάμε και πλάκα κάνουμε αλλά δεν χάνει ευκαιρία να μου δείχνει ότι δεν με θέλει. Και εντάξει πριν αλλά και τώρα που είμαι έγκυος τα ίδια πάλι. Όλοι έχουν πέσει πάνω μου να με φάνε. Θελαμε να παντρευτούμε πιο νωρίς αλλά είπε ο πεθερός μου να περιμένουμε λίγο και το σεβαστικαμε. Εμένα ποιος με σέβεται στην κατάσταση μου; Εχω το άγχος που δεν έχουμε λεφτά. Ούτε γύρισε να μας πει κανένας από αυτούς να μας βοηθήσει. Ίσα ίσα μου υπενθυμίζει συνεχεια ότι πρέπει να μαζεύουμε λεφτά γιατί είναι δύσκολα. Την κουνιαδα μου όμως συνεχεια της λέει να μην αγχώνεται και ότι θα τη βοηθήσει. Της ψώνισε λίγα πράγματα όταν πήγαν για το γάμο. Της έστειλε τώρα λεφτά. Θα της ψωνίσει πάλι. Όταν θα γεννήσει θα κάτσει εκεί μέχρι να σαραντησει. Εγώ θα είμαι στα μέσα του 6ου και μέχρι να έρθει θα κοντεύω τον όγδοο. Ποιος με σκέφτεται εμένα; Θα εχω το σπίτι, φαγητό, πλυντήρια, πιατα. Συν το στομάχι μου που είναι χάλια. Συν ότι θα πρέπει να ετοιμάζω τα πράγματα μου. Συν τα ψώνια. Όλα εγώ. Νιώθω οτι θα σκάσω. Και ο καημένος ο αντρουλης μου δεν μιλάει γιατί τους έχουμε ανάγκη. Αλλιώς θα είχαμε φύγει και δεν θα μας ένοιαζε. Με τον πατέρα του δουλεύει που και που. Τι θα κάνουμε αν φύγουμε; Οι δικοί μου είναι ακόμα χειρότερα. Μόνο η μάνα μου δουλεύει. Ο πατέρας μου στο σπίτι να φτιάχνει κανένα φαΐ. Και ο αδερφός μου που φέτος έδωσε πανελλήνιες. Άσε τι τις χρωστάνε της μάνας μου στη δουλειά. Είμαι τόσο άσχημα που αν με πιάσεις από τη μύτη σκάω. Μου'ρχεται να πάρω τα βουνά.

Ψυχραιμία.

Καλά να είστε μεταξύ σας και όλα τα άλλα γίνονται!

Μη σκας! Σημασία έχει η υγεία σου, για να είναι καλά και το μπεμπέ!


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ellie δυστυχώς το να βρεις καλά πεθερικά είναι λαχείο. Το βασικό είναι να συνεννοείσαι με τον άνδρα σου. Που και αυτό είναι δύσκολο πολλές φορές όταν αφορά την μανούλα του. Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχει ακούσει η αδελφή μου… ως και ότι είναι στείρα της είπανε την μέρα που απέβαλε…και ότι σωστά δεν την ήθελαν ποτέ για το γιο τους. Και τελικά έκανε δύο όμορφα παιδάκια… και πολλά πολλά άλλα περιστατικά, αλλά δεν έχει νόημα να μαυρίζουμε την ψυχή μας. Το βασικό είναι να είσαι καλά με την οικογενειά σου και όσο μπορείς τα υπόλοιπα να μην σε επηρεάζουν.

Άποψη μου όμως είναι να μην περιμένετε για το γάμο. Αφού το θέλεις και θα κάνει εσένα χαρούμενη μην τους κάνεις το χατήρι. Αν ήταν κάτι άλλο θα σου έλεγα να κάνεις πίσω για να μην χαλάσετε τις καρδιές σας… αλλά σε αυτό θεωρώ ότι είναι δικό σας θέμα… Και αν το κανονίσετε, δεν θα έχουν επιλογή… θα το πάρουν απόφαση.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ellie δυστυχώς το να βρεις καλά πεθερικά είναι λαχείο. Το βασικό είναι να συνεννοείσαι με τον άνδρα σου. Που και αυτό είναι δύσκολο πολλές φορές όταν αφορά την μανούλα του. Δεν μπορείς να φανταστείς τι έχει ακούσει η αδελφή μου… ως και ότι είναι στείρα της είπανε την μέρα που απέβαλε…και ότι σωστά δεν την ήθελαν ποτέ για το γιο τους. Και τελικά έκανε δύο όμορφα παιδάκια… και πολλά πολλά άλλα περιστατικά, αλλά δεν έχει νόημα να μαυρίζουμε την ψυχή μας. Το βασικό είναι να είσαι καλά με την οικογενειά σου και όσο μπορείς τα υπόλοιπα να μην σε επηρεάζουν.

Άποψη μου όμως είναι να μην περιμένετε για το γάμο. Αφού το θέλεις και θα κάνει εσένα χαρούμενη μην τους κάνεις το χατήρι. Αν ήταν κάτι άλλο θα σου έλεγα να κάνεις πίσω για να μην χαλάσετε τις καρδιές σας… αλλά σε αυτό θεωρώ ότι είναι δικό σας θέμα… Και αν το κανονίσετε, δεν θα έχουν επιλογή… θα το πάρουν απόφαση.

Δεν ξέρω τίποτα πλεον. Εγώ ίσα ισα που ήθελα να κάνω τώρα το γάμο γιατι μετά τον αλλο μηνα γεννάει η κουνιαδα μου και μου είπε η πεθερά μου πως θα λειπει μέχρι να σαραντησει. Όταν θα ερθει α κοντευω τον 8ο. Αν ήταν εδώ τον έκανα και το σεπτεμβρη δεν με ένοιαζε τόσο. Αλλά όχι να παντρευτώ με την κοιλιά στο στόμα στην κυριολεξία! Δεν φταίει σε τίποτα ο πεθερος μου. Ίσα ισα προσπαθεί να κραταει ισορροπίες. Αλλα αν η πεθερα μου πει όχι ακομα πολυ φοβάμαι πως και αυτος θα πει το ίδιο. Αντί να σκέφτεται και το ικό μου το παιδί, που και συνεχεια θα το εχουν σπιτι, και όνομα από αυτους θα παρει το εχει γραμμένο. Και οτι και αν κάνω το κάνω με τροπο ώστε να βρισκετε και αυτη μεσα αλλά δεν το εκτιμάει.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό σου λέω... κλείστε ημερομηνία, κανονίστε τα διαδικαστικά και μην ρωτήσετε... Ανακοινώστε το, αφού θα είναι τελειωμένο...Εξάλλου αυτό είναι το καλό με τον πολιτικό ότι δεν χρειάζεται να κανονιστεί πολύ πριν. Και να μην το ανακοινώσεις εσύ, αλλά ο γιος τους... Πες στον άνδρας σου να πει ότι εκείνος θέλει να γίνει άμεσα, ότι δεν θέλει να τύχει κάτι και να γεννήσεις και να μην είσαστε παντρεμένοι... Τελωσπάντων οτιδήποτε. Το θέμα είναι συνεννοηθείς μαζί του και να συμφωνείτε οι δύο σας.


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...