Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα! Καλό μήνα!

Νομίζω πως το αισθάνομαι να κουνιέται....

καλο μηνα κοριτσια!!!

ιωαννα μου κανει κωλοτουμπες??

με τον υπνο πως τα πατε?? εγω ακομα δεν μπορω να κοιμηθω καλα, με ποναει η μεση μου, δεν χωραμε στο κρεβατι με τα τοσα μαξιλαρια που εχω βαλει για να στηριζομαι αλλα και παλι το αποτελεσμα ειναι απογοητευτικο. μπορει να φταιει και το αγχος μου βεβαια. εχω θαμετα με διαφορα που σκεφτομαι. η πεθερα μου θελει να της δινω το μωρο για καμια βδομαδα να το εχει και αυτη λιγο λεει:shock: δεν μιλαω βεβαια τι να της πω... αλλα τα νευρα μου τσαταλια...

δεν ειμαι καμια τρελη μη νομιζετε αλλα να μου λεει να της δινω το παιδακι μου? που της εχω πει θα θηλασω οσο περισσοτερο μπορω? 'Η το αλλο!!! μου λεει: τι σου ειπε ο γιατρος για την επιδημια φυματιωσης? :shock::shock::shock:

τιποτα της λεω τι να πει? πιοα επιδημια?? να αλλαξεις γιατρο, μου λεει, δεν ενημερωνεται και θα σου κανει ζημια!!! τι να απαντησω ρε κοριτσια??? σηκωθηκα απλα και πηγα τουαλετα...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με τον ύπνο δεν έχω πρόβλημα. Μην αγχώνεσαι τσάμπα.

Όσο για την πεθερά, λέγε της τώρα "θα δούμε" και βάλε και τον άντρα σου να τη μαζέψει λίγο (γίνεται; ).

Μία εβδομάδα το μωρό μακρυά σου;;; Να γίνει 3, 4 ετών να το στέλνεις σαν εκδρομούλα στη γιαγιά, αλλά μωράκι; Χρειάζεται τη μάνα του!

Επίσης, ναι υπάρχει πια πιο συχνά φυματίωση απ' ότι υπήρχε αλλά τα παιδιά για αυτό εμβολιάζονται. Μην τρελαθούμε! Και δεν είναι επιδημία γιατί είμαστε εμβολιασμένοι όλοι. Εφάρμοσε λίγο το "μπενάκης-βγαινάκης" ;)


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλο μηνα κοριτσια!!!

ιωαννα μου κανει κωλοτουμπες??

με τον υπνο πως τα πατε?? εγω ακομα δεν μπορω να κοιμηθω καλα, με ποναει η μεση μου, δεν χωραμε στο κρεβατι με τα τοσα μαξιλαρια που εχω βαλει για να στηριζομαι αλλα και παλι το αποτελεσμα ειναι απογοητευτικο. μπορει να φταιει και το αγχος μου βεβαια. εχω θαμετα με διαφορα που σκεφτομαι. η πεθερα μου θελει να της δινω το μωρο για καμια βδομαδα να το εχει και αυτη λιγο λεει:shock: δεν μιλαω βεβαια τι να της πω... αλλα τα νευρα μου τσαταλια...

δεν ειμαι καμια τρελη μη νομιζετε αλλα να μου λεει να της δινω το παιδακι μου? που της εχω πει θα θηλασω οσο περισσοτερο μπορω? 'Η το αλλο!!! μου λεει: τι σου ειπε ο γιατρος για την επιδημια φυματιωσης? :shock::shock::shock:

τιποτα της λεω τι να πει? πιοα επιδημια?? να αλλαξεις γιατρο, μου λεει, δεν ενημερωνεται και θα σου κανει ζημια!!! τι να απαντησω ρε κοριτσια??? σηκωθηκα απλα και πηγα τουαλετα...

Χαχαχαχα! Ωραια η πεθερα.Το περασε το παιδι ρουχο.τη μια βδομαδα η μια,την αλλη η αλλη.Μη δινεις σημασια.Τα εχω ακουσει και εγω πολλες φορες αυτα.Ας ερθει να κατσει λιγες μερες μαζι με σενα αμα το θελει.Να σε βοηθαει κιολας και στο σπιτι...Μια φορα και δεν θα μιλησει παλι. :tongue:

Δεν εχεις παρει το μαξιλαρι του υπνου? Εγω ειχα παρει απο την πρωτη εγκυμοσυνη αυτο της mothercare και το εχω καταευχαριστηθει.Αργησα να το ξεκινησω και τωρα αλλα τωρα δεν κοιμαμαι χωρις αυτο!Και στα πεθερικα οταν πηγαινω μαζι το παιρνω...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα! Ωραια η πεθερα.Το περασε το παιδι ρουχο.τη μια βδομαδα η μια,την αλλη η αλλη.Μη δινεις σημασια.Τα εχω ακουσει και εγω πολλες φορες αυτα.Ας ερθει να κατσει λιγες μερες μαζι με σενα αμα το θελει.Να σε βοηθαει κιολας και στο σπιτι...Μια φορα και δεν θα μιλησει παλι. :tongue:

Δεν εχεις παρει το μαξιλαρι του υπνου? Εγω ειχα παρει απο την πρωτη εγκυμοσυνη αυτο της mothercare και το εχω καταευχαριστηθει.Αργησα να το ξεκινησω και τωρα αλλα τωρα δεν κοιμαμαι χωρις αυτο!Και στα πεθερικα οταν πηγαινω μαζι το παιρνω...

Αλήθεια,

ποιο μαξιλάρι είχες πάρει;

Αυτό που είναι στήριξης για τον ύπνο ή το πολλαπλών χρήσεων/θηλασμού που είναι σαν πέταλο;;;


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια,

ποιο μαξιλάρι είχες πάρει;

Αυτό που είναι στήριξης για τον ύπνο ή το πολλαπλών χρήσεων/θηλασμού που είναι σαν πέταλο;;;

Οχι, αυτο του υπνου.Ειναι μαλακο,το παιρνεις αγκαλια,το "καβαλας" με το ενα ποδι,ακουμπαει και η κοιλιτσα και ειναι σουπερ.το ειχα παρει νομιζω 60 ευρω πριν τρια χρονια,αλλα τα αξιζε τα λεφτα του!Το πεταλο μου το εδωσε μια φιλη αλλα δεν με βολεψε καθολου στον υπνο.Εχει αφρολεξ μεσα και ειναι σκληρο...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αυτο του υπνου.Ειναι μαλακο,το παιρνεις αγκαλια,το "καβαλας" με το ενα ποδι,ακουμπαει και η κοιλιτσα και ειναι σουπερ.το ειχα παρει νομιζω 60 ευρω πριν τρια χρονια,αλλα τα αξιζε τα λεφτα του!Το πεταλο μου το εδωσε μια φιλη αλλα δεν με βολεψε καθολου στον υπνο.Εχει αφρολεξ μεσα και ειναι σκληρο...

το ειδα στο mothercare 49?. νομιζω θα βολεψει... ευχαριστω


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι, 49? έχει το ύπνου και 39? έχει το θηλασμού

και θηλασμου θα παρω οταν ερθει εκεινη η ωρα. αλλα προεχει η ξεκουραση και ο υπνος μου. εσεις τι λετε για το μαξιλαρι θηλασμου?


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites

και θηλασμου θα παρω οταν ερθει εκεινη η ωρα. αλλα προεχει η ξεκουραση και ο υπνος μου. εσεις τι λετε για το μαξιλαρι θηλασμου?

Υπάρχει ένα κατάστημα στο Περιστέρι που δίνει δωρεάν ένα μαξιλάρι θηλασμού σε κάθε έγκυο που το επισκέπτεται (χωρίς υποχρέωση αγορών).

Έλεγα να πάω να τσιμπήσω αυτό και να δω και τι ποιότητας πράγματα έχουν (είναι ελληνική βιοτεχνία)

Δες εκεί που γράφει "πρόσκληση για δώρο"

http://www.motherbaby.gr/services.php?lang=1


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Καλό μήνα!

Νομίζω πως το αισθάνομαι να κουνιέται....

αχ μπράβο!!!! με το καλό να το ακους καθε μέρα τωρα και να εισαι πιο ηρεμη!!!

καλο μηνα κοριτσια!!!

ιωαννα μου κανει κωλοτουμπες??

με τον υπνο πως τα πατε?? εγω ακομα δεν μπορω να κοιμηθω καλα, με ποναει η μεση μου, δεν χωραμε στο κρεβατι με τα τοσα μαξιλαρια που εχω βαλει για να στηριζομαι αλλα και παλι το αποτελεσμα ειναι απογοητευτικο. μπορει να φταιει και το αγχος μου βεβαια. εχω θαμετα με διαφορα που σκεφτομαι. η πεθερα μου θελει να της δινω το μωρο για καμια βδομαδα να το εχει και αυτη λιγο λεει:shock: δεν μιλαω βεβαια τι να της πω... αλλα τα νευρα μου τσαταλια...

δεν ειμαι καμια τρελη μη νομιζετε αλλα να μου λεει να της δινω το παιδακι μου? που της εχω πει θα θηλασω οσο περισσοτερο μπορω? 'Η το αλλο!!! μου λεει: τι σου ειπε ο γιατρος για την επιδημια φυματιωσης? :shock::shock::shock:

τιποτα της λεω τι να πει? πιοα επιδημια?? να αλλαξεις γιατρο, μου λεει, δεν ενημερωνεται και θα σου κανει ζημια!!! τι να απαντησω ρε κοριτσια??? σηκωθηκα απλα και πηγα τουαλετα...

καλά οι πεθερές εχουν αποθρασσυνθει εντελώς!!! :D Το μόνο που μπορεις να κάνεις σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι χιουμορ!!!! Ναι πες της να στο δεινω αν βγαλεις γαλα και το θηλάσεις :D:D ακους εκει!!!!! και οσο για την γιατρό τι να της πεις ... πες της πως δεν την αλλάζεις τελεία και παύλα! Και φυσικά μην κάθεσαι να στεναχωριεσαι για το τι σου λέει ο καθένας!!! οπως ειπαν και τα κοριτσια μπενάκης-βγαινάκης!


Τα καλύτερα είναι αυτά που ακόμα δεν έχω γευτεί,

αφού κρύβεται το αύριο σ' ότι έχω ονειρευτεί

Τα καλύτερα θα 'ρθουν μάτια μου δεν ανησυχώ

φτάνει το δικό σου πρόσωπο να βλέπω όταν ξυπνώ

[sIGPIC][/sIGPIC] cute-pig-2-smiley-003.gif

age.png

Link to comment
Share on other sites

το ειδα στο mothercare 49?. νομιζω θα βολεψει... ευχαριστω

Παρα πολυ θα σε βολεψει!

και θηλασμου θα παρω οταν ερθει εκεινη η ωρα. αλλα προεχει η ξεκουραση και ο υπνος μου. εσεις τι λετε για το μαξιλαρι θηλασμου?

Θηλασμου ισως να βολευει το πεταλο.Εγω ειχα παρει απο το ιασω την κουλουρα και δεν την ελεγες και πολυ βολικη.Αυτη τη φορα επισης θα προσπαθησω να δουλεψω τον μαρσιπο για αυτη τη δουλεια...


695caa2bf0.png

86ba1a5ca0.png

Link to comment
Share on other sites

ωραια!!! θα παω κι εγω την αλλη βδομαδα που θα ανεβω αθηνα θα πεταχτω μια βολτα... και αν εχει και ποιοτικα πραγματακια γιατι να μην τη στηριξουμε??

αν πας Ιωαννα μου πες μας...


s6Xpp2.png

Ff7Lp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...