Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Cafe Νοεμβριου 2013


polixenh

Recommended Posts

Καλημερα καλημερα!

τι κανετε? πολλα νεα διαβαζω...και θελω να ευχηθω στην kellymania καλη επιτυχεια, ολα θα πανε καλα at the end!

Πολυξενη αγορασες ρουχαλακια? και εγω θελω, αλλα κολλαω λιγο...πηγαμε τις προαλες και στο πρατηριο motherbaby, ειχε μερικα ωραια πραγματακια, και λεω να παρω κανενα φορμακι για το καλο, αλλα δεν μου πηγαινε...λεω αστο για αργοτερα. και ετσι, ολο μπαινω και χαζευω σε διαφορα sites και γλυκαινομαι! αγοριστικα πλεον βεβαιως βεβαιως ;)

τη κυριακη που μας περασε αδειασαμε το δωματιο του μπεμπη, που ηταν γραφειο-αποθηκη κτλ, μη φανταστειτε κανενα τρελο μεγεθος, ενα μικρο δωματιακι ειναι...αλλα θα το ετοιμασουμε με πολυ πολυ αγαπη!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα καλημερα!

τι κανετε? πολλα νεα διαβαζω...και θελω να ευχηθω στην kellymania καλη επιτυχεια, ολα θα πανε καλα at the end!

Πολυξενη αγορασες ρουχαλακια? και εγω θελω, αλλα κολλαω λιγο...πηγαμε τις προαλες και στο πρατηριο motherbaby, ειχε μερικα ωραια πραγματακια, και λεω να παρω κανενα φορμακι για το καλο, αλλα δεν μου πηγαινε...λεω αστο για αργοτερα. και ετσι, ολο μπαινω και χαζευω σε διαφορα sites και γλυκαινομαι! αγοριστικα πλεον βεβαιως βεβαιως ;)

τη κυριακη που μας περασε αδειασαμε το δωματιο του μπεμπη, που ηταν γραφειο-αποθηκη κτλ, μη φανταστειτε κανενα τρελο μεγεθος, ενα μικρο δωματιακι ειναι...αλλα θα το ετοιμασουμε με πολυ πολυ αγαπη!

Καλημέρα

Απορώ που κρατήθηκες!

Εγώ αυριο κάνω τη β' επιπέδου και μετά θα πάω να χαζοαγοράσω τίποτα. Έτσι για τη χαρά, ρε παιδί μου!

(μετά θα γυρίσω κι εγώ σπίτι να μαζέψω το παιδικό που είναι αποθήκη.....)


PVxKp2.png

MrMwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θέλω να σας πληγώσω έχω πάρει μόνο 800 γραμμάρια!

Δεν ξέρω πώς τα έχω καταφέρει. Τρώω αρκετά και συχνά.

Έχω κόψει τα πολλά γλυκά, τους ξηρούς καρπούς, το φαγητό έξω και το delivery. Μόνο αυτή είναι η αλλαγή.

Αφού αγόρασα από το H&M stretch φούστα εγκυμοσύνης και την έβαλα με stretch μπλούζα εγκυμοσύνης από το Premaman!!!!

Και εγώ είμαι -1, αλλά είμαι 1 μήνα πίσω από σένα... Σε ένα μήνα δεν ξέρω τι θα έχει συμβεί, γιατί εγώ τρώω κανονικά :shock:. Παρόλα αυτά δεν μπορώ να με πιέζουν τα ρούχα... θέλω να τα νιώθω ανάλαφρα.

Πολυξένη.... μπράβο... και καλοφόρετα!!!:tongue:

Νομίζω τώρα που έγινε η αρχή θα μας παρασύρεις όλες σε αγορές!!


kPAZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!!!Κι εγώ από κιλά είμαι +500 γρ. , αλλά φαντάζομαι θα γίνει κανένα ΜΠΑΜ αργότερα και θα μπούνε όλα μαζί!!!

Ioazon καλή επιτυχία αύριο στη Β' Επιπέδου και καλά ψώνια...!!! ;-P


jqZCp3.png

kC34p3.png

065Kp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εγώ την εχω έτοιμη τη λίστα μου εδώ και καιρο. Να σας τα γραφω;

(τα νούμερα ας είναι μεγαλα μου είπαν αυτά θα ειναι καλύτερα λόγο του οτι θα τα παρω απο τζαμπο και ο μπεμπης θα είναι ψηλός. Το τζαμπο έχει στενή γραμμή)

- 3 φορμακια ολοσωμα ν. 3

- 3 εσωρουχακια ν. 3

- 10 φορμακια ολοσωμα ν. 6

- 10 εσωρουχακια ν. 6

- 10 φορμακια ολοσωμα ν. 8

- 10 εσωρουχακια ν. 8

- 10 λαβετες

- 10 σαλιαρες

- 3-4 πετσετουλες με σκουφακι

- 4-5 σεντονακια για την κούνια

- 2 πάνες αγκαλιάς

- 2 μεγάλα σελτεδακια η 4 μεσαία για την κούνια (πάνω από το στρώμα κάτω από το σεντόνι)

- 4-5 σελτεδακια για αλλαγμα

- 2 κουβερτουλες για την κούνια και μια πιο χοντρή για έξω (έχει και η μάνα μου μια χοντρή να μου δώσει)

- πάντα

- κουνουπιερα

Τα νούμερα να σας εξηγήσω: το ν. 3 είναι το αντίστοιχο 0 . Το νούμερο 6 το αντίστοιχο 3 και το νούμερο 8 το αντίστοιχο 6. Για το ν. 3 μπορεί να μην τα πάρω από τζαμπο. Μπορεί να τα παραγγείλω το 0 μαζί με την.κούνια από το motherbaby. Αναλόγως τι θα υπάρχει στην τσέπη.

Αυτά είναι από λευκά είδη. Μετά είναι:

- μπανακι

- ψαλιδακι

- χτενουλα (γιατί εγώ γεννήθηκα με ξανθό χνούδι γουλι σχεδόν αλλά ο αντρουλης μου είχε μαλλάκια)

- αποστηρωτης

- μπιμπερό (αν και μπορεί να μην τα χρειαστώ γιατί σκοπεύω να θηλασω αλλά θα νιώθω πιο άνετα να τα εχω σπίτι)

- βουρτσες για τα μπιμπερό ( μου είπαν να πάρω πάνω από μια γιατί χαλάνε ευκολα)

- απορρυπαντικό για μπιμπερό (μάλλον Chico αλλά θα δω τι άλλο υπάρχει)

- πιπιλες ( ισως να μην χρειαστώ και καθόλου θα τις πάρω για πιο μετά γιατι μέσα στο χειμώνα δεν θα μπορω να αφήνω το μωρο πολύ ώρα.να κατεβαίνω Τρίκαλα να βρω φαρμακείο)

- κουτάκια για φιλαξη για τις πιπιλες τα οποιοα θα τα αποστειρωνω και αυτά εννοείται.

- αλυσιδιτσες από αυτές που πιάνουν από το φορμακι για να μην πέφτουν οι πιπιλες

Τώρα για αφρολουτρα κρέμες και τέτοια εννοούνται δεν τα γράφω καν. Α! Ξέχασα:

- 5-6 ζευγάρια καλτσακια

- 2-3 σκουφακια

- 2 ζακετουλες

Και τώρα που θα είναι πολύ μωρό θα του πάρω τα πλεκτα τα σοσονακια-παπουτσακια και πιο μετά παπουτσακια αγκαλιάς.

Πως σας φαίνεται η λίστα μου; Θεωρώ ότι έχει τα πιο απαραίτητα μέσα. Όσο για τα φαρμάκια μπορεί να φαίνονται πολλά αλλά δεν ξέρω αν θα έχει διαρροές από την πάνα και δεν μπορώ να βάζω κάθε μερα πλυντήριο.


US9jp2.png

333568w4bz5e9yge.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα! Πήρα "αναβολή" απ'τον γιατρό για την άλλη εβδομάδα, άρα παρατείνεται κι άλλο η αγωνία μου :?, άρα νεώτερα από... Δευτέρα. Θα την κάνω τελικά μέχρι μέσα της άλλης εβδομάδας... ουφ...:|

zacharoula1982 σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου, τις κρατάω για την άλλη εβδομάδα :-P

Υ.Γ. Μάλλον έχουμε αγοράκι :rolleyes:, το'ξερα η μάνα

Καλημέρα

Απορώ που κρατήθηκες!

Εγώ αυριο κάνω τη β' επιπέδου και μετά θα πάω να χαζοαγοράσω τίποτα. Έτσι για τη χαρά, ρε παιδί μου!

(μετά θα γυρίσω κι εγώ σπίτι να μαζέψω το παιδικό που είναι αποθήκη.....)

Καλή επιτυχία αύριο κοριτσάκι μου, να το ευχαριστηθείς :D:tongue::tongue::tongue:

Ζήτω! (ομοιοπαθούσα) :D:D:D

Ένα γιούπι για τις κλοτσίτσες!!!! :-P


KaJRp3.png Pn5tp3.png

hDnLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπραβο Ιωαννα! με το καλο να υποδεχτεις τη κορη σου!

Εμεις πηγαμε στο γιατρο σημερα, ειμαστε 650 ολοκληρα γραμμαρια! μεγαλωσε πολυ ο μπεμπακος μας! τι καλα...

μας εδωσε και το οκ για τις καλοκαιρινες μας διακοπες..θα παμε στην ερμιονη σε ενα μεγαλο ξενοδοχειο να αραξουμε 10 μερες...χαλαρα πολυ! μονο να μην κουραζομαι μου ειπε, και οχι ηλιο! α, και να με δει πριν φυγουμε!

Αυτα απο εμας...ολα καλα!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ιωαννα μου!!! με το καλο!!!

κοριτσια ειμαι 18+1 γινεται να εφαγα κλωτσια???

κοντευω να κατουρηθω απο τη χαρα μου!!!!

ναι ναι! το μπεμπακι ειναι! και εγω εκει καπου αρχισα να νιωθω τις κλωτσιτσες!


nmDWp2.png

qeGop3.png

WWTqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...