Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλησπέρα, μανούλες!!!

Πώς είστε; Σας διαβάζω και προβληματίζομαι... Τί μας περιμένει... Εμείς αφού περάσαμε αφαγίες και 1 ουρολοίμωξη, περνάμε αύριο κτεο(παιδίατρο). Του έχω ετοιμάσει άπειρες ερωτήσεις κι ας του τηλεφωνώ συνεχεια...

Για κάποιο λόγο, οι δικοί μου τα πάνε σχετικά καλά με τον ύπνο... Ακόμα... Ο μεγάλος μπορεί να κοιμηθεί και 8ωρο συνεχόμενο ενω ο μικρός θα ξυπνησει για αγκαλίτσα ενδιάμεσα... Εγώ κοιμάμαι σε ένα μονό κρεβάτι στο δωμάτιό τους... Δεν σκέφτομαι καν να φύγω από εκεί...

Πότε τους αρχίσατε αλεσμένα; Εγώ τα βλέπω πολύ ανώριμα ακόμα... ϊσως λογω προωρότητας... (Α!Εμείς μείναμε 57 μέρες στη μενν με βάρη γέννησης 1070γρ κ 1200γρ)

Καλά κουράγια και φιλιά σε όλες!!!!

Αα μωρε ειναι μικρουλια τα δικα σας που να φύγεις απο το δωματιο τους!

Εμεις λιγες μερες μετα τον 5ο μηνα μας εβαλε φρουτοκρεμα κ βανιλια


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνωμη για το θαρρος αλλα θα σκασω αν δεν ρωτησω τα διδυμακια σου ειναι με υποβοηθουμενη αναπαραγωγη?

Κανω ερευνα για το τριτο παιδακι οπως καταλαβες!

Βρε Αργυρω λες;


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι εχω ξαναγραψει ειναι λαθος το τικερακι μας κσι δεν εχω αξιωθει να το αλλαξω γιατι μπαινω απο το κινητο.τωρα ειναι 3 χρ και 4μηνων,οποτε κοψανε σχεδον στα 2,5 την πανα ημερησια παντα.πιπιλα δεν βλεπω να την κοβουμε ευκολα και ο μικρος ηδη εχει στραβα δοντακια..

Αααααα μάλιστα, δεν το θυμόμουν για το τικεράκι!!

Ουράνιο τόξο αφού πέρασε ήδη ένας χρόνος όπως και να χει πρέπει να πας για τεστ παπ! ! Αλήθεια μετά τη γέννα δε σε είδε καθόλου ο γυναικολόγος;; Ούτε μετά τις σαράντα μέρες που πάμε;; αααααα τώρα θυμήθηκα!! Εγώ πήγα όντως στις σαράντα και με είπε σε ένα εξάμηνο να πάω για τεστ παπ και θυμάμαι ότι έπρεπε να πάω Ιούνιο και τελικά πήγα Νοέμβριο! ΆΡα ένα εξάμηνο από τη γέννα εννοούσε!! Πάντως έχω ακούσει και άλλες που τις κάνουν τεστ παπ όταν πάνε στις σαράντα μέρες!! Μάλλον είναι στο γυναικολόγο!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, έγραψα ένα τεράστιο ποστ και το έχασα, είχα πατήσει αντιγραφή αλλά με πήραν τηλέφωνο έκανα δουλειά και πάει.

Θα τα ξαναγράψω αργότερα αν προλάβω, εγώ είμαι ακόμα στην δουλειά, δεν θα πάρω καθόλου άδεια, μάλλον όμως τον Ιούνιο θα δουλεύω από το σπίτι.

Από την λίστα προσθέτοντας zoiskow& vamaria βγαίνει 35και6, πολύ καλό, μακάρι και εγώ να τα καταφέρω ως τις 36 ή 37.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!17 μηνες μετα τη γεννα εκανα τεστ παπ κ περιμενω αποτελεσματα,καθως κ μαστογραφια.Α!τα κοριτσια κοιμουνται η καθε μια στις κουνιες τους και εγω σε κρεβατι διπλα τους(ειναι 18 μηνων).Γενικα κοιμουνται σερι απο μικρες αλλα τωρα τελευταια αν δεν παει 1 το βραδυ δεν κλεινουν ματι.. μαλλον ειναι τα δοντακια.Εμενα γεννηθηκαν το ιδιο βαρος 1870 η καθε μια(αν κ οι γιατροι με ειχαν θοβησει για υποκλοπη)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!συγνωμη που σας διακόπτω την συζήτηση,αλλα μαλλον απο δω μπορει και βρω..ψάχνω να αγοράσω διπλό καροτσι peg perego ..εχω βάλει αγγελία αλλα δεν!!!ευχαριστω εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το θαρρος αλλα θα σκασω αν δεν ρωτησω τα διδυμακια σου ειναι με υποβοηθουμενη αναπαραγωγη?

Κανω ερευνα για το τριτο παιδακι οπως καταλαβες!

Βρε Αργυρω λες;

Καλησπερα,οι μικρες μας ηρθαν στην ζωη μας με την βοηθεια της εξωσωματικης κι ο μπεμπης τελειως απροσμενα καθως νομιζαμε πως μονοι μας δεν μπορουσαμε!!Οι μικρες ηταν 6 μηνων περιπου οταν εμεινα εγκυος!!Φανταζεσαι την εκπληξη μας....


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ποσο καιρο μετα τη γεννα πηγατε για τεστ παπ κ υπερηχο? Εγω κοντα ενα χρονο εχω που δεν εχω πατησει

Προγραμματισε το οσο πιο συντομα μπορεις.Εγω ειχα κανει τεστ παπ μετα τις 40 μερες και μου ειχε πει να περασουν 2 κυκλοι περιοδου.Ετσι εκανα και υπερηχο μαστου και ψηφιακη μαστογραφια(λογω ισως κληρονομικοτητας)


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,τα δικα μας νεα ειναι ευχαριστα,βγαινει σημερα η μανουλα μου απο το νοσοκομειο,ακολουθωντας πιστα την φαρμακευτικη αγωγη και τις οδηγιες της γιατρου.Θα εχω αγχος τωρα στην αρχη που θα ειναι σπιτι,αλλα η αδερφη μου θα πηγαινει εκει για να την βοηθαει και να της κανει παρεα.Μνημειο πρεπει να της στησουμε με τοσα που εχει προσφερει σε μενα αλλα και τωρα που η μαμα χρειαζεται βοηθεια.

Κατα τ'αλλα καλα ειμαστε,εκτος του μπεμπη που περναει μια ιωσουλα και εξαιτιας της δεν καναμε το εμβολιο,αλλα δεν πειραζει μια μικρη παραταση.

Οι μικρες εχουν ξεφυγει τελειως,το τι τραβαω δεν λεγεται,ειναι ανυπακουες,σκαρφαλωνουν οπου μπορειται να φανταστειτε και περναμε "εξαιρετικα"....μου βγαζουν το λαδι!!

α!μου επεσε πριν 2 μερες ο μπεμπης απο το κρεβατι....τρελαθηκα....το μωρο απο την ταραχη μου δεν ηρεμουσε.Ευτυχως δεν παρατηρησα κατι ανησυχητικο τις πρωτες ωρες!

Gemini τι κανεις??

Φιλια σε ολες!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,τα δικα μας νεα ειναι ευχαριστα,βγαινει σημερα η μανουλα μου απο το νοσοκομειο,ακολουθωντας πιστα την φαρμακευτικη αγωγη και τις οδηγιες της γιατρου.Θα εχω αγχος τωρα στην αρχη που θα ειναι σπιτι,αλλα η αδερφη μου θα πηγαινει εκει για να την βοηθαει και να της κανει παρεα.Μνημειο πρεπει να της στησουμε με τοσα που εχει προσφερει σε μενα αλλα και τωρα που η μαμα χρειαζεται βοηθεια.

Κατα τ'αλλα καλα ειμαστε,εκτος του μπεμπη που περναει μια ιωσουλα και εξαιτιας της δεν καναμε το εμβολιο,αλλα δεν πειραζει μια μικρη παραταση.

Οι μικρες εχουν ξεφυγει τελειως,το τι τραβαω δεν λεγεται,ειναι ανυπακουες,σκαρφαλωνουν οπου μπορειται να φανταστειτε και περναμε "εξαιρετικα"....μου βγαζουν το λαδι!!

α!μου επεσε πριν 2 μερες ο μπεμπης απο το κρεβατι....τρελαθηκα....το μωρο απο την ταραχη μου δεν ηρεμουσε.Ευτυχως δεν παρατηρησα κατι ανησυχητικο τις πρωτες ωρες!

Gemini τι κανεις??

Φιλια σε ολες!

Η αδελφή σου όλα αυτά;; Μπράβο!! Εμείς είμαστε τρία αδέλφια ένας αδελφός και μία αδελφή και το μόνο που θα πω είναι ότι τώρα που η μαμά μου έκανε χειρουργείο καταρράκτη και στα δύο μάτια (Τρίτη το ένα σήμερα το άλλο) πήγα εγώ στην κλινική μαζί της!! Και αύριο το απόγευμα που έχει επανεξέταση στο ιατρείο του (αρκετά μακριά από το σπίτι μας δηλαδή θέλει λεωφορείο) πάλι μαζί θα πάμε!!

Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά με τη μαμά!! Να είναι πάντα γερή και δυνατή!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εδώ ειμαι κι εγω! Σας διαβάζω όσο μπορω απο το κινητο.

Περάσαμε δύσκολα παλι.... Άρρωστα κ τα δυο την παρασκευη κ μετά έκανε το κλασσικό τριήμερο πυρετο ο μεγάλος. Εγω καταρροη. Αυτά! Σημερα τα έστειλε σχολείο παλι αφου ειναι απυρετος απο προχτές. Κ εγω ειναι λιγο καλυτερα.

Αυτά τα νεα μας. Ο καιρος θα χαλάσει λέει γμτ κ εγω δεν ξέρω τι να φοράω στα παιδια. Γκρρ!!! Α! Κ θελω κ να ξεστρωσω κιόλας....

Συγγνωμη αλλα δεν εχω προλάβει να διαβάσω για να σχολιάσω.

Απ οτι ειδα στα γρήγορα να πω περαστικά στις γιαγιάδες-μαμάδες σας!!

Σας φιλώ γλυκά!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ειμαι κι εγω! Σας διαβάζω όσο μπορω απο το κινητο.

Περάσαμε δύσκολα παλι.... Άρρωστα κ τα δυο την παρασκευη κ μετά έκανε το κλασσικό τριήμερο πυρετο ο μεγάλος. Εγω καταρροη. Αυτά! Σημερα τα έστειλε σχολείο παλι αφου ειναι απυρετος απο προχτές. Κ εγω ειναι λιγο καλυτερα.

Αυτά τα νεα μας. Ο καιρος θα χαλάσει λέει γμτ κ εγω δεν ξέρω τι να φοράω στα παιδια. Γκρρ!!! Α! Κ θελω κ να ξεστρωσω κιόλας....

Συγγνωμη αλλα δεν εχω προλάβει να διαβάσω για να σχολιάσω.

Απ οτι ειδα στα γρήγορα να πω περαστικά στις γιαγιάδες-μαμάδες σας!!

Σας φιλώ γλυκά!

Ευχαριστούμε!! Περαστικά και σε εσάς και καλή δύναμη!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Η αδελφή σου όλα αυτά;; Μπράβο!! Εμείς είμαστε τρία αδέλφια ένας αδελφός και μία αδελφή και το μόνο που θα πω είναι ότι τώρα που η μαμά μου έκανε χειρουργείο καταρράκτη και στα δύο μάτια (Τρίτη το ένα σήμερα το άλλο) πήγα εγώ στην κλινική μαζί της!! Και αύριο το απόγευμα που έχει επανεξέταση στο ιατρείο του (αρκετά μακριά από το σπίτι μας δηλαδή θέλει λεωφορείο) πάλι μαζί θα πάμε!!

Χαίρομαι πολύ που όλα πήγαν καλά με τη μαμά!! Να είναι πάντα γερή και δυνατή!!

Περαστικα στην μανουλα σου,ελπιζω σαν χειρουργειο να ειναι ευκολη η αναρρωση και σε σενα καλη δυναμη γιατι τωρα λιγο η ζεστη λιγο η κινητικοτητα των μωρων οσο να'ναι θα κουραστηκες.


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ειμαι κι εγω! Σας διαβάζω όσο μπορω απο το κινητο.

Περάσαμε δύσκολα παλι.... Άρρωστα κ τα δυο την παρασκευη κ μετά έκανε το κλασσικό τριήμερο πυρετο ο μεγάλος. Εγω καταρροη. Αυτά! Σημερα τα έστειλε σχολείο παλι αφου ειναι απυρετος απο προχτές. Κ εγω ειναι λιγο καλυτερα.

Αυτά τα νεα μας. Ο καιρος θα χαλάσει λέει γμτ κ εγω δεν ξέρω τι να φοράω στα παιδια. Γκρρ!!! Α! Κ θελω κ να ξεστρωσω κιόλας....

Συγγνωμη αλλα δεν εχω προλάβει να διαβάσω για να σχολιάσω.

Απ οτι ειδα στα γρήγορα να πω περαστικά στις γιαγιάδες-μαμάδες σας!!

Σας φιλώ γλυκά!

Παλι αρρωστα??εγω ξεστρωσα απο πολυ νωρις....δεν τα πολυ θελω τα χαλια και το σπιτι μου ειναι αρκετα ζεστο τον χειμωνα αλλα ακομη παλευω με τις ντουλαπες!!!Ελπιζω να ηταν ο τελευταιος σας πυρετος κι εσυ να μην εχεις και αλλα να σε επιβαρρυνουν περα απο μια ομορφη φουσκωμενη κοιλιτσα...:tongue:


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στα μικράκια Gem! Εσύ πως πάς? την παλεύεις γενικότερα?

Sevi θα σε αποκαταστήσω σύντομα!

Περαστικά και στις μαμαδογιαγιάδες και στον μπεμπάκο σου Αργυρώ!

S'ευχαριστω nunu για την απαντηση.Δεν ξερω ποσα παιδακια εχεις κ τη ηλικια,αλλα θελω να σε ρωτησω ποτε μιλησαν?Εμενα μπαμπαδιζουν κ κανουν ηχους ζωων,να ανησυχησω?(ειναι 18 μηνων)

Εμένα αργήσαν πολύ, πρώτες λέξεις στα 2 χρόνια και μετά τα 2μιση προτασούλες. Μας βγάλαν τη ψυχή!! Ο λογοθεραπευτής του παιδικού δε κανένα άγχος δεν είχε!! Οπότε υπομονή!!

Καλησπέρα, μανούλες!!!

Πώς είστε; Σας διαβάζω και προβληματίζομαι... Τί μας περιμένει... Εμείς αφού περάσαμε αφαγίες και 1 ουρολοίμωξη, περνάμε αύριο κτεο(παιδίατρο). Του έχω ετοιμάσει άπειρες ερωτήσεις κι ας του τηλεφωνώ συνεχεια...

Για κάποιο λόγο, οι δικοί μου τα πάνε σχετικά καλά με τον ύπνο... Ακόμα... Ο μεγάλος μπορεί να κοιμηθεί και 8ωρο συνεχόμενο ενω ο μικρός θα ξυπνησει για αγκαλίτσα ενδιάμεσα... Εγώ κοιμάμαι σε ένα μονό κρεβάτι στο δωμάτιό τους... Δεν σκέφτομαι καν να φύγω από εκεί...

Πότε τους αρχίσατε αλεσμένα; Εγώ τα βλέπω πολύ ανώριμα ακόμα... ϊσως λογω προωρότητας... (Α!Εμείς μείναμε 57 μέρες στη μενν με βάρη γέννησης 1070γρ κ 1200γρ)

Καλά κουράγια και φιλιά σε όλες!!!!

Τροφές πλην τους γάλακτος στους 6 μήνες ξεκινήσαμε!!

Κοριτσια ποσο καιρο μετα τη γεννα πηγατε για τεστ παπ κ υπερηχο? Εγω κοντα ενα χρονο εχω που δεν εχω πατησει

φιλιά σε όλες!!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...