Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα, σας τα γράφω γρήγορα γιατί πρέπει να βγάλω γάλα. Ο μικρός μας είναι ακόμα στην εντατική χωρίς υποστήριξη οξυγόνου αλλά με μασκούλα στην μύτη, παρουσίασε και ένα θέμα με το φαί, μάλλον δυσανεξία μας είπαν. Ο μεγάλος πήγε χτες στην μεσοεντατική, αυτός πάει καλύτερα, δεν έχει καθόλου υποστήριξη για την αναπνοή, και έχει ήδη ξεκινήσει να παίρνει βάρος, γιατί στην αρχή χάνανε και οι δύο.

mpougos μπράβο για τις πιπίλες, και εμάς ο δεύτερος (2 χρονών) παίρνει πιπίλα ακόμα στον ύπνο και η αλήθεια είναι ότι τώρα δεν ασχολούμαστε καθόλου για να του την κόψουμε, να δούμε πότε θα γίνει και αυτό.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, σας τα γράφω γρήγορα γιατί πρέπει να βγάλω γάλα. Ο μικρός μας είναι ακόμα στην εντατική χωρίς υποστήριξη οξυγόνου αλλά με μασκούλα στην μύτη, παρουσίασε και ένα θέμα με το φαί, μάλλον δυσανεξία μας είπαν. Ο μεγάλος πήγε χτες στην μεσοεντατική, αυτός πάει καλύτερα, δεν έχει καθόλου υποστήριξη για την αναπνοή, και έχει ήδη ξεκινήσει να παίρνει βάρος, γιατί στην αρχή χάνανε και οι δύο.

mpougos μπράβο για τις πιπίλες, και εμάς ο δεύτερος (2 χρονών) παίρνει πιπίλα ακόμα στον ύπνο και η αλήθεια είναι ότι τώρα δεν ασχολούμαστε καθόλου για να του την κόψουμε, να δούμε πότε θα γίνει και αυτό.

Ξεκινησες να τους δινεις γαλα?σιγα-σιγα θα παρουν τα πανω τους...εσυ πως τα πας?πως εισαι απο ψυχολογια??απο βοηθεια εχεις καποιον??δεν ειναι και λιγο ολο αυτο που περνας αλλα και τι αλλο μπορεις να κανεις....το ξερω γιατι και μια ξαδερφη μου που γεννησε πολυ προωρα τα διδυμακια της,ταλαιπωρηθηκε πολυ κι ειχε ενα παιδακι,οχι εσυ που εχεις ηδη δυο.Τωρα πως ειναι απο βαρος?εχουν φτασει το βαρος της γεννησης τους?Καλη δυναμη και οποτε μπορεις να μας γραφεις τα νεα σου.Φιλια!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τσουπρες τι κανετε??πως τα πατε με την ζεστη?εμεις κλεισμενοι στο σπιτι με το air-condition!!Oι μικρες σημερα δεν παλευοντουσαν!!!Πολυ γκρινια.....ο μπεμπης θηριακι,εχει μια φωνη...ανταρτης...τι με περιμενει μ'αυτον,βλεπει και τα καμωματα των αδερφων του και κανει λες και τον εχεις βαλει στην πριζα!!

Βρε κοριτσια,οσες εχετε κοψει την πανα,σε τι ηλικια την κοψατε?μηπως ειναι νωρις για εμας που ειμαστε ουτε 2 ετων??κανουμε μερικα τσισα στο γιο γιο αλλα εχουμε και ατυχηματα και τα κακα μας,εκτος κι αν την προλαβω,τα κανουμε εκτος γιο γιο....τα εχω παιξει...μηπως να το ξαναπροσπαθησω παλι στην αδεια μου,τον Αυγουστο??τι λετε κι εσεις??


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω οπως εχω πει πολλες φορες λογω λαθος ηλικιας στο τιλκερακι τις κοψαμε περσυ τον αυγουστο δηλ 2,5χρ πολυ ζεστη,χωρις χαλια,βρακακια μακ κουιν και γιογιο καινουργιο,ο μικρος πηρε χρονο παραπανω να το αποδεκτη ολο ατυχηματα αλλα μετα απο κανενα μηνα εμαθε.το κακο ειναι οτι δεν εκοψα τις βραδυνες πανες αλλα ηδη δειχνουν να τους ενοχλει,τωρα εβγαλα τα καγκελα κουνιας και εβαλα προστατευτικο ωστε σε λιγο να τους μαθω το βραδυ τσισακια.

Πιπιλα ψαλιδι κοψιμο και τελος!ο μικρος μια χαρα,ο μεγαλος ακομα την ζηταει...

Link to comment
Share on other sites

Cristine θελουν λιγο χρονο ακομα γιατι γεννηθηκαν μικρουλικα,εμενα ο μικρος που γεννηθηκε 1340 γρ ειχε προβλημα στο γαλατακι και σε αλλα μικροθεματακια αλλα μετα απο λιγες ημερες τα ξεπερασε,ειχαμε και αλλεργια στο αγγελαδινο γαλα.σιγα σιγα ολα θα φτιαξουν υπομονη

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα, σας τα γράφω γρήγορα γιατί πρέπει να βγάλω γάλα. Ο μικρός μας είναι ακόμα στην εντατική χωρίς υποστήριξη οξυγόνου αλλά με μασκούλα στην μύτη, παρουσίασε και ένα θέμα με το φαί, μάλλον δυσανεξία μας είπαν. Ο μεγάλος πήγε χτες στην μεσοεντατική, αυτός πάει καλύτερα, δεν έχει καθόλου υποστήριξη για την αναπνοή, και έχει ήδη ξεκινήσει να παίρνει βάρος, γιατί στην αρχή χάνανε και οι δύο.

mpougos μπράβο για τις πιπίλες, και εμάς ο δεύτερος (2 χρονών) παίρνει πιπίλα ακόμα στον ύπνο και η αλήθεια είναι ότι τώρα δεν ασχολούμαστε καθόλου για να του την κόψουμε, να δούμε πότε θα γίνει και αυτό.

Χριστινάκι με το καλό να βγει και ο μικρούλης από την εντατική!! Φαντάζομαι πως θα είσαι!! Καλό κουράγιο και καλή δύναμη!! Όσο για τις πιπίλες εννοείται πως δε θα ασχοληθείτε καθόλου τώρα!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!

Κριστιν, να σου ζησουν!!!Το πέρασα και εγώ πρόσφατα... Είναι σημαντικό (όσο αντέχεις)να βγάζεις το γάλα σου και να τους το πηγαινεις. Σχεδόν πάντα, το ένα είναι πιο "μπροστά" από το άλλο. Πολύ σύντομα θα αναπνέει μόνος του ο μικρούλης σας!!!!!Σε ποιο μαιευτήριο γέννησες; Αν θελήσεις οτιδήποτε, στη διάθεσή σου!!Όλα να πάνε τέλεια!!!!

Αργυρώ, επέστρεψες στη δουλειά; Θα ανανεωθείς όσο να πεις!!

Καλά κουράγια σε όλες!!

ΥΓ. Εγώ δεν προσπαθώ ούτε πιπίλες ούτε πάνα στη μεγάλη. Δεν έχω το κουράγιο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Christine να σου ζησουν, καλη δυναμη με την κουραση που θα εχεις τωρα οσο ειναι νοσοκομείο, φανταζομαι το σπιτι σου μετα με 4 παιδιά, εισαι μια πολύ ευτυχης μανα κ ηρωιδα!

Εμεις χαθηκαμε γιατι δεν ειχαμε ιντερνετ τηλέφωνο στο καινούργιο σπιτι, μετακομισαμε πεντε μερες πριν τη βαπτιση! Κι ενω εδειχνα να εχω δυναμεις λογω κυριως χαρας που μπηκαμε σε δικο μας σπιτι, το βραδυ πριν την βαπτιση κι ενω εκκρεμουσε μια λεπτομέρεια με τα γλυκά ειχα την εκρηξη μου, κ διαπιστωσα πως μαλλον ειμαι σε κατάθλιψη, να δουμε τωρα πως βγαινουμε.

Η βαπτιση ηταν πολυ ωραια, τα μικρα μεγαλη ταλαιπωρία νυσταζανε κ δεν ειχανε διαθεση για τιποτα.ολοι μου κάνανε σχολια για την φοβερή σιλουέτα παρα τα διδυμα κ ποσο αγνωριστη ημουν, πως ελαμπα κπλ κ εγω απο μέσα μου ελεγα που να ξέρατε τι βραδυ περασα.

Ειμαι χαλια αυτο το διαστημα γιατι η διατροφή τους ειναι απελπισία, δεν ξερω τι γευμα να ετοιμασω , οταν θελουν μονο να θηλασουν κ υπνο, η νυχτα ειναι ακομη βασανο, αν οταν γυρισω δουλεια εχω τετοια στερηση υπνου θα παρω νταντα να κοιμάμαι το αξιζω!

Νιωθω οτι ολα τα κανω λαθος, δεν εχουν σταθερο πρόγραμμα διατροφης υπνου κι αυτο με εχει εξαντλησει.

Διαβαζω κοψιμο πιπιλας πανας κ γελαω τι με περιμενει, θελω να κοψω το θηλασμο, τους ετοιμάζουμε μπουκάλια κ μονο που δεν τα τρωμε στο κεφαλι! Ο μικρος σταματησε να νανουριζεται με πιπιλα πλαστικο κ θελει πιπιλα δέρμα! Πολλες αλλαγες αφου στο τελος λεω να τα παρατησω ολα κι οπως ερθουν, να παραδοθω στις προτιμησεις τους κι οπου μας βγαλει!

Σας κουρασα αλλα ειχα πολλα μαζεμενα, να κλεισω με το δελτιο περηφανης μανας:ανα πασα στιγμη η τσουπρα μας θα κανει τα πρωτα της βηματα, την αλλη εβδομαδα εχουμε παρτυ γενεθλιων, κ το πρωτο μας μπανιο στη θάλασσα!

Αναμφίβολα ειναι το καλύτερο μου καλοκαίρι, το ξερω το βλεπω κι οσο μπορω το απολαμβανω οσο με αφηνει η σκεψη μου -καταθλιψη.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σημερα καναμε εμβολια...κατα τ'αλλα ειμαστε καλα...αν και ενας νεαρος με ρωτησε "διδυμα ειναι?" και του λεω ναι και αλλο ενα στο σπιτι τρια!! Και μου απαντα "μηπως εχετε και κανενα αλλο κρυμμενο?"και κοιταξε την κοιλια μου:evil::evil:.....και φορουσα το λαστεξ μου!!

Τι μ......ς!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας

Christine να σου ζησουν, καλη δυναμη με την κουραση που θα εχεις τωρα οσο ειναι νοσοκομείο, φανταζομαι το σπιτι σου μετα με 4 παιδιά, εισαι μια πολύ ευτυχης μανα κ ηρωιδα!

Εμεις χαθηκαμε γιατι δεν ειχαμε ιντερνετ τηλέφωνο στο καινούργιο σπιτι, μετακομισαμε πεντε μερες πριν τη βαπτιση! Κι ενω εδειχνα να εχω δυναμεις λογω κυριως χαρας που μπηκαμε σε δικο μας σπιτι, το βραδυ πριν την βαπτιση κι ενω εκκρεμουσε μια λεπτομέρεια με τα γλυκά ειχα την εκρηξη μου, κ διαπιστωσα πως μαλλον ειμαι σε κατάθλιψη, να δουμε τωρα πως βγαινουμε.

Η βαπτιση ηταν πολυ ωραια, τα μικρα μεγαλη ταλαιπωρία νυσταζανε κ δεν ειχανε διαθεση για τιποτα.ολοι μου κάνανε σχολια για την φοβερή σιλουέτα παρα τα διδυμα κ ποσο αγνωριστη ημουν, πως ελαμπα κπλ κ εγω απο μέσα μου ελεγα που να ξέρατε τι βραδυ περασα.

Ειμαι χαλια αυτο το διαστημα γιατι η διατροφή τους ειναι απελπισία, δεν ξερω τι γευμα να ετοιμασω , οταν θελουν μονο να θηλασουν κ υπνο, η νυχτα ειναι ακομη βασανο, αν οταν γυρισω δουλεια εχω τετοια στερηση υπνου θα παρω νταντα να κοιμάμαι το αξιζω!

Νιωθω οτι ολα τα κανω λαθος, δεν εχουν σταθερο πρόγραμμα διατροφης υπνου κι αυτο με εχει εξαντλησει.

Διαβαζω κοψιμο πιπιλας πανας κ γελαω τι με περιμενει, θελω να κοψω το θηλασμο, τους ετοιμάζουμε μπουκάλια κ μονο που δεν τα τρωμε στο κεφαλι! Ο μικρος σταματησε να νανουριζεται με πιπιλα πλαστικο κ θελει πιπιλα δέρμα! Πολλες αλλαγες αφου στο τελος λεω να τα παρατησω ολα κι οπως ερθουν, να παραδοθω στις προτιμησεις τους κι οπου μας βγαλει!

Σας κουρασα αλλα ειχα πολλα μαζεμενα, να κλεισω με το δελτιο περηφανης μανας:ανα πασα στιγμη η τσουπρα μας θα κανει τα πρωτα της βηματα, την αλλη εβδομαδα εχουμε παρτυ γενεθλιων, κ το πρωτο μας μπανιο στη θάλασσα!

Αναμφίβολα ειναι το καλύτερο μου καλοκαίρι, το ξερω το βλεπω κι οσο μπορω το απολαμβανω οσο με αφηνει η σκεψη μου -καταθλιψη.

Koυρασμενη εισαι και οχι καταθλιπτικη....προγραμμα πρεπει να βαλεις εσυ και αν εισαι σταθερη και ανενδοτη τοτε θα δεις που θα ακουστεις.Ουτε εμενα ειχαν προγραμμα αλλα απ'το να με διαλυσουν με τα θελω και τα μη θελω τους,βαλαμε προγραμμα κατ'αρχην στον υπνο,αλλα στο φαγητο απο την στιγμη που κοψαμε τα αλεσμενα δεν μου τρωνε τιποτα περα απο μακαρονια,ευτυχως με ολες τις παραλλαγες τους.Τρωμε ευτυχως ακομη φρουτοκρεμα,αλλα το αβγο ουτε ζωγραφιστο να το δουν.Βασικα ολη την μερα τις ταιζω,μην ξεχναμε και τον μπεμπη....Εσεις τρωτε αλεσμενα?

Να σας ζησουν και τα νεοφωτιστα παιδακια σας,να εχουν μια ζωη γεματη απο υγεια και ευτυχεια!!Και φυσικα καλοριζικο το νεο σας σπιτι!!Αυτο ειναι σιγουρα το καλυτερο σας καλοκαιρι γιατι το επομενο θα τα κυνηγατε:tongue:....και μην ακουω για καταθλιψη,οχι οτι δεν κανω κι εγω τις ιδιες σκεψεις,αλλα η καθημερινοτητα μου δεν με αφηνει να τις αναλυσω,ωστοσο πιστευω πως η επιστροφη μου στην δουλεια σε 3 μερες θα με βοηθησει,το ιδιο θα συμβει και σε σενα ειμαι σιγουρη!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αργυρω μου σε ευχαριστω για τα λογια παρηγοριας κ τις ομορφες ευχες σου, κι εσυ να χαιρεσαι τα διδυμακια σου κ το θαυμα σου (μπεμπης)!

Δεν ξερω τι να πω με αυτα τα συναισθηματα, τωρα τελευταία η κορη μου οταν βλεπει ακαλυπτη την κοιλιά μου με πλησιαζει κ φυσαει ολο χαρα το δερμα οπως τους κανουμε εμεις για να γελανε, κ μια το κανει μια σηκωνεται να δει αντιδραση μου εχοντας ενα πλατυ χαμογελο κ τοτε σκεφτομαι ποια κατάθλιψη? Είναι δυνατόν με τη χαρα της ζωης στα χερια σου?

Απλα με εχει κουραση αφανταστα να περιμενω

Να περιμενω ποτε θα ερθει καποιος να κοιμηθω

Ποτε θα μπορεσει καποιος να προσέχει τα μωρα να κανω μπανιο

Να μαγειρεψω για μας

Να.... να ...να...

τα ξερετε ολες μην πολυλογω

Ποσο χρονο παιρνει να το παρεις αποφαση οτι παντα θα χρειαζεσαι καποιον?

Αλεσμενα τους δινω κυριως κ κανω καποιες προσπαθειες να τρωνε κ μονα τους μη αλεσμενα.

Καλη εβδομάδα σε ολες,δροσερη κ ξεκούραστη για τις εγκύους της παρεας


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αργυρω μου σε ευχαριστω για τα λογια παρηγοριας κ τις ομορφες ευχες σου, κι εσυ να χαιρεσαι τα διδυμακια σου κ το θαυμα σου (μπεμπης)!

Δεν ξερω τι να πω με αυτα τα συναισθηματα, τωρα τελευταία η κορη μου οταν βλεπει ακαλυπτη την κοιλιά μου με πλησιαζει κ φυσαει ολο χαρα το δερμα οπως τους κανουμε εμεις για να γελανε, κ μια το κανει μια σηκωνεται να δει αντιδραση μου εχοντας ενα πλατυ χαμογελο κ τοτε σκεφτομαι ποια κατάθλιψη? Είναι δυνατόν με τη χαρα της ζωης στα χερια σου?

Απλα με εχει κουραση αφανταστα να περιμενω

Να περιμενω ποτε θα ερθει καποιος να κοιμηθω

Ποτε θα μπορεσει καποιος να προσέχει τα μωρα να κανω μπανιο

Να μαγειρεψω για μας

Να.... να ...να...

τα ξερετε ολες μην πολυλογω

Ποσο χρονο παιρνει να το παρεις αποφαση οτι παντα θα χρειαζεσαι καποιον?

Αλεσμενα τους δινω κυριως κ κανω καποιες προσπαθειες να τρωνε κ μονα τους μη αλεσμενα.

Καλη εβδομάδα σε ολες,δροσερη κ ξεκούραστη για τις εγκύους της παρεας

Καλημερα και καλη εβδομαδα,ειναι δυσκολο οταν ειναι δυο μωρα μαζι και ειδικα οταν πρεπει να εχεις καποιον στο σπιτι για να κανεις το αυτονοητο,ενα μπανιο για παραδειγμα,στην δικη μου περιπτωση βεβαια,βαζω τον μπεμπη στο καθισματακι φαγητου αφηνω την πορτα ανοιχτη(τραβηγμενη την κουρτινα του μπανιο)και εχω παρει τις προφυλαξεις μου για τις αλλες που γυρνανε στο σπιτι,κλεινω ας πουμε ολες τις πορτες εκτος απο του δωματιου τους,αλλα συνηθως ειναι κι εκεινες στο μπανιο γιατι χωρις εμενα πουθενα αλλου.Βεβαια,κανω ενα μπανιο αστραπη αλλα απο το τιποτα....

Θα μεγαλωσουν τα παιδακια μας και αυτη η δυσκολη φαση που περναμε γρηγορα θα ειναι μια εφιαλτικη αναμνηση....:rolleyes:φιλια....παω για φρουτοκρεμες και βαριεμαιιιιιιιιι!!!!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αργυρω...ηρωας εισαι!!!μπανιο;;δεν παιζει ουτε με ανοιχτει την πορτα,καθε δευτερολεπτο αρπαζονται στα χερια...τι να πω;μονο τα δικαμου ειναι ετσι;χωρια πραγματικα δεν μπορουνε,αναζηταει συνεχεια ο ενας τον αλλο αλλα οταν ειναι μαζι αγκαλιαζονται και σε δευτερολεπτο αρπαζοντε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...