Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλησπερα!Ειμαι καινουργια στο φορουμ αλλα σας διαβαζω πολυ καιρο (απο την εγκυμοσυνη μου και τωρα εχω διδυμα κοριτσακια 18 μηνων).Απο κιλα πηρα 10 αλλα τα εχασα μολις γεννησα(γεννησα στις 32 εβδομαδες).Μεχρι 6 μηνων ολα πηγαιναν ομαλα μετα ομως προεκυψε χολοστασις κυησεως κ γεννησα αρκετα προωρα.Οσα περασα πριν αλλα κ μετα την γεννα(ΜΕΝ)μοιαζουν τοσο μακρυνα σαν να μην εγιναν ποτε(ιδιως οταν μ'αγκαλιαζουν κ μου δινουν φιλι στο μαγουλο πεθαινω).Δεν θελω να κουρασω απο τοσο νωρις γι'αυτο............ καλως σας βρηκα!!!!!!!!!!!

Kαλωσορισες και να σου ζησουν τα παιδακια σου!!Απο εδω και περα τα μικρα σου θα σε τρελανουν....με την καλη την εννοια!!!Θα αρχισουν να κανουν τα δικα τους και να επικοινωνουν μαζι σας με τον δικο τους μοναδικο τροπο!!Εμενα βεβαια με τρελαινουν και αλλιως αλλα τι να κανουμε υπομονη και θα μεγαλωσουν!

Marmin,περαστικα στην μαμα σου,οσο να'ναι μια ταλαιπωρεια θα την περασετε....ελπιζω ολα καλα και συντομα να λαβει τελος ολο αυτο.


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ouranio nektar9:καλως σε βρηκα!!

αrchitwins:καλως σε βρηκα!!

evizogr:καλως σε βρηκα!!

argyro 30:καλως σε βρηκα!!Περαστικουλια στα παιδακια σου κ ευχομαι να πανε ολα καλα με τη μαμα.

Κοριτσια εχει καμια σας διδυμα στην ηλικια μας(18 μηνων παρα 8 μερες),προωρα 32 εβδομαδες και κοριτσια?

Link to comment
Share on other sites

Βαμαρία να σε καλωσορίχω κι εγώ αν και καθυστερημένα! Βέβαια μην φαντάζεσαι κι εγώ ψιλοκαινούρια ειμαι και με το τρέξιμο τελευταία δεν κατάλαβα πως ήρθε κι άλλη καινούρια την παρέα!! Είμαι έγκυος ακόμα!!

Αργυρώ περαστικά σας! Κι εσείς άρρωστοι ε; Εμένα ο υιός μου ανέβασε πυρετό Δευτέρα βράδυ και δεν έτρωγε κ τίποτα! Ο πυρετός υποχώρησε αλλά η όρεξη δεν επανήλθε πλήρως! Χθες που τον είδε η παιδίατρος είπε ότι έχει διογκωμένες αμυγδαλές και πρόκειται για ίωση!! Άτιμη εποχή γεμάτη ιώσεις!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

βασικά μέσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις με τα δίδυμα! ΈΤσι μου λένε τουλάχιστον!

Έτσι ακριβώς!! Στο καλό σενάριο γεννάς κάπου στις 35-37 εβδομάδες. Στο μέτριο κάπου στις 32-35 εβδομάδες. Πάντως τις 37 είναι σχεδόν αδύνατο να τις περάσεις! Ελπίζω να σε κάλυψα! Περαστικά στη μανούλα σου, εύχομαι καλή ευκολία με την επέμβαση!

Αργυρώ μου περαστικά και στη δική σου μανούλα και καλή δύναμη σε σένα που τη φροντίζεις! Φαντάζομαι άγχος και ταλαιπωρία.. μακάρι να πάνε όλα καλά. Περαστικά και στις μπεμπούλες!

Σέβη εμείς είμαστε αγόρι+αγόρι και γεννήθηκαν στις 36 εβδομάδες ακριβώς.

Ενημέρωση για το θέμα του γιού μου: έχει ηρεμήσει τελείως ευτυχώς. Δοκλιμασα και αυτό που μου είπατε οτι και καλά θα τα δώσω σε άλλα παιδάκια , μην ντύσεσαι δεν πειράζει και μου λέει ντάξει και κυνηγούσε την αδελφή του για να της τα φορέσει!!!!

αααχαχαχαχααα! Την καϋμενούλα! χιχι!

Vamaria καλώς ήρθες!

Εμείς ενω κοιμόμασταν καλά τον τελευταίο μήνα, έχει 3-4 μέρες που ο μεγάλος μας έχει βγάλει το λάδι.. ξυπνάει και κλαίει ανα δυο ώρες και είναι απαρηγόρητος... το πρωί σερνόμαστε, κλασικά πάω στο γραφείο και κοιμάμαι μια ωρίτσα 11-12 (θυμάστε που σας είπα ότι έχω κρεββάτι;) και μετά συνεχίζω τη δουλειά... Μάλλον δόντι θα είναι!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς ενω κοιμόμασταν καλά τον τελευταίο μήνα, έχει 3-4 μέρες που ο μεγάλος μας έχει βγάλει το λάδι.. ξυπνάει και κλαίει ανα δυο ώρες και είναι απαρηγόρητος... το πρωί σερνόμαστε, κλασικά πάω στο γραφείο και κοιμάμαι μια ωρίτσα 11-12 (θυμάστε που σας είπα ότι έχω κρεββάτι;) και μετά συνεχίζω τη δουλειά... Μάλλον δόντι θα είναι!

Το ιδιο κανει κι ο δικος μας, απαρηγορητος ετσι με λυγμους, καλα στις αρχες με τους κολικους εκλαιγα κι εγω μαζι τους"τι εχουν τα παιδια μου" τωρα εχω κλειστα τα βλεφαρα κι ακουω μονο!!!

Βρε κοριτσια πειτε μου εστω ψεματα οτι 20 μηνων που θα γυρισω δουλεια θα κοιμουνται σερι το βραδυ, δεν ερχεται δηλαδη ποτε εκεινη η μερα? Πως θα την παλεψω?

Περαστικα σε μικρα κ μεγαλους

Εμας η κορη αρρωστησε μια φορα εκει στους οχτω μηνες με 39, 2 κι ο γλυκος πατερας της την εβγαζε διπλα της σε μια καρεκλα κι η μανα της τεζα στον υπνο!

Απο οτι βλεπω απτην λιστα διδυμακια ξεπερασαν τα 3 κιλα::o κ κυησεις τις 38 εβδομαδες!!! Σουπερ αντε να βγει καμια λιστα κ με φυσιολογικους τοκετους!!!

Εμεις ειμαστε αγορι +κοριτσι 2480 κ 2650 αντιστοιχα χωρις ΜΕΝΝ (μοναδα εντατικης νεογνων δεν ειναι αυτο?) στις 36 κ 3 εβδομαδες γιατι η μανα ηταν ανυπομονη!

Σας αφηνω να αρχισω δουλειες


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!

Αχ αυτά τα άτιμα τα δοντάκια!!! Θυμάμαι ατέλειωτους νυχτερινούς θηλασμούς εξαιτίας τους!! Πότε το έπιανε πότε το άφηνε χαμπάρι δεν έπαιρνα μέσα στη μαστούρα μου!!! Μόνο όταν ξυπνούσε με κλάμα σπαραχτικό τον έπαιρνα αγκαλιά του έδινα στήθος και μόνο έτσι ηρεμούσε! Και φυσικά κοιμόμασταν στο ίδιο κρεβάτι και έτσι την περνούσα σχετικά ανώδυνα!

Καλά κουράγια!!

Εμένα πάντως το πλασματάκι μου όταν δεν το ταλαιπωρούσαν τα άτιμα κοιμόταν σερί όλο το βράδυ! Λίγο πριν κλείσουμε τον 17ο μήνα ζωής μας έβγαλε και τα 16 του δόντια και από τότε μια χαρά! Μάλλον είναι στο παιδί τι να πω! Αν κοιμούνται γενικά καλά τότε πιστεύω θα είναι οκ αν όμως ανεξαρτήτως δοντιών ξυπνάνε ή αργούν να κοιμηθού ή ή ή τότε μάλλον δε μας γλιτώνει τίποτα! Αλλά καλύτερα να μας πουν και οι έμπειρες!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Nunu αγορι+κοριτσι, 35+3! 2300+2040....5 μερες μενν!

Sevi αγορι+αγορι, 35+5! 2290+1830....9+13 μερες μενν!

Evi αγορι+κοριτσι, 35+5! 2670+2300....7+0 μερες μενν!

Lovemtwins αγορι+κοριτσι, 34+2! 1920+1720...(χωρις μενν)!

Laerta αγορι+κοριτσι 35+2! 2300+2620...4 μερες μενν(κουνακια)!

Gemini αγορι+αγορι, 37+3!2800+3100.....(χωρις μενν)!

Moritsa αγορι+κοριτσι, 32+5! 2150+2000....25+31 μερες μενν!

Witch αγορι+κοριτσι, 36! κατω απο 2500.....(χωρις μενν)!

Elisa αγόρι+αγόρι, 36+4! 3440+2280.....(χωρίς μενν)!

Celestine αγορι+αγορι, 33! 2080+1770...24+20 μερες μενν!

Anthi αγορι+αγορι,36! 2600+2300.....15 μερες μενν!

Jasmini αγορι+αγορι, 37+3! 2560+2240...(χωρις μενν)!

Duckface αγορι+κοριτσι 33+3! 1830+1480.....19+25 μερες μενν!

Joy αγορι+κοριτσι 36+6! 2560+2540....(χωρις μενν)!

Mash αγορι+αγορι 34+3! 2250+1900...2+15 μερες μενν!

Frosobal αγορι+αγορι 38! 3340+3200....(χωρις μενν)!

Naki αγορι+αγορι 36+2! 2000+2030......15+20 μερες(κουνακια)!

Mpougos αγορι+αγορι 36+5! 2480+1350....0+38 μερες μενν!

Argyro30 κοριτσι+κοριτσι 35!2440+2600.....(χωρις μενν)!

Architwins αγορι+αγορι,34+6! 2200+1900....8+4 μερες μενν(κουνακια)!

Τzini αγορι+κοριτσι, 38+1! 2980+2950....(χωρις μενν)!

Taz34 αγορι+κοριτσι, 37+5! 2560+2980..(χωρις μενν)!

Linaki G κοριτσι+κοριτσι, 34+4! 2080+2180...15 μερες μενν!

Cristy κοριτσι+κοριτσι, 38+4! 2460+2610....(χωρις μενν)!

Euxoula κοριτσι+κοριτσι, 38! 2800+3040....(χωρις μενν)!

Chemin κοριτσι+κοριτσι, 35! 2240+1920.....5 μερες μενν+5 μερες κουνακια!

Glorr αγορι+κοριτσι, 36! 2490+2000.....10 μερες μενν!

Kira κοριτσι + κοριτσι ,38+4! 2500 και 2360.... (χωρις μενν)!

Floreta αγορι+αγορι, 36! 2500 και 2500...

Ouranio nektar9,αγορι+κοριτσι,36+3! 2480 και 2650...(χωρις μενν)!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα....

Floreta πες μου και το βαρος τους να το συμπληρωσω!

Για υπνους λετε;μμμμμ

Εμεις αρχισαμε να κοιμομαστε σερι 22 μηνων και ολο αυτο το ξενυχτι ηταν απο τα δοντια τους!

Το κακο ηταν οτι θελανε κουνημα μεχρι τα 2 τους χρονια στο καροτσι για να κοιμηθουνε που φυσικα μας κραταγαν ξυπνιους για 2-3 ωρες καθε βραδυ!

Αφου τελειωσαμε με τα δοντακια ησυχασαμε...βεβαια το μεγαλο μας εβγαλε τους 2 τελευταιους τραπεζιτες πριν 2 μηνες!

Καντε υπομονη και θα περασει...

Link to comment
Share on other sites

Μαρμιν κι εγω ετσι κανω την νυχτα τον θηλαζω αλλα με παιρνει ο υπνος πριν τον παω στο κρεβατι του κ το πρωι τα ακουω απο τον πατερα οτι θα του τον κανω μαμακια! Το πουλι μου μαζι μου κανει κ πεντε ωρες χωρις να ξυπνησει, χθες εβαλα μια μπλουζα μου φορεμενη στο κρεβατι του μηπως να με μυριζει κοντα του αλλα που... τα ιδια παλι.

Το κουνημα απ την αλλη, με τις ωρες ριζες βγαζω στον καναπε ζαλιζομαι εγω κι αυτα να γελανε!!!


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα κοιμηθήκαμε σερί, επιτέλους! Έδωσα στον μπέμπη παυσίπονο πριν τον βάλω για ύπνο στις 9 και ξύπνησε στις 8 το πρωί! Αλλά δε γίνεται να του δίνω κάθε μέρα προληπτικά παυσίπονο :rolleyes::confused:

Καλημερα....

Floreta πες μου και το βαρος τους να το συμπληρωσω!

2.500 και 2.500

Το ιδιο κανει κι ο δικος μας, απαρηγορητος ετσι με λυγμους, καλα στις αρχες με τους κολικους εκλαιγα κι εγω μαζι τους"τι εχουν τα παιδια μου" τωρα εχω κλειστα τα βλεφαρα κι ακουω μονο!!!

Ναι αλλά ακόμη κι έτσι διακόπτεται ο ύπνος και δεν μπορείς να δουλέψεις την επόμενη μέρα.. ειδικά αν συμβεί αυτό 2-3 φορές μέσα στη νύχτα! Και μετά αν το πρωί ξυπνήσεις και νωρίς, πχ 7, είσαι ζόμπι!

Και φυσικά κοιμόμασταν στο ίδιο κρεβάτι και έτσι την περνούσα σχετικά ανώδυνα!

Μαρμιν πολύ φοβάμαι ότι αυτό είναι σχεδόν ακατόρθωτο με δυο μωρά, ειδικά αν έχεις και τρίτο παιδάκι...:rolleyes: Εγώ αναγκάστηκα να τους τα κόψω αυτά από νωρίς, γιατί για μένα ήταν κυριολεκτικά θέμα επιβίωσης! Έπαθα επιλόχειο κατάθλιψη από την τεράστια αλλαγή στη ζωή μου και από την κούραση και την αϋπνία (τώρα είμαι πολύ καλά)! 4 μηνών είχαμε κόψει νυχτερινά ταίσματα και κοιμόντουσαν στο κρεββάτι τους. Όχι οτι κοιμόντουσαν όλη τη νύχτα ή ότι εμείς κοιμόμασταν ωραία και ανέμελα, αλλά περνούσαμε και καλές νύχτες που και που...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φλορετα επειδη τα δικα μου περασαν τρελους πονους με τα δοντια τους,τους εδινα στα μεγαλα ζορια απο μιση δοση ντεπον,ισα να τα ξεγελαω και να ηρεμουν καπως!

Υπνο με το μικρο μαζι μονο ενα βραδυ εχω κανει και 5 με το μεγαλο οταν ηταν μηνων και πολυ αρρωστα!

Δεν τα ξανα πηραμε γιατι θελουμε ο καθενας να ειναι στις κουνιες τους και εμεις με τον αντρα μου μαζι!

Link to comment
Share on other sites

Για τον υπνο που λετε,κι εγω τις μικρες απο 3-4 μηνων πηγανε στις κουνιες τους,οπως ειπε και η προλαλησασα,ηταν οντως θεμα επιβιωσης!!Οχι οτι κοιμομουν....σηκωνομουν απειρες φορες για πιπιλα.Τον μπεμπη τον εχω ακομη στο δωματιο μου,στο λικνο του,αλλα ειναι θεμα ημερων να παει κι αυτος στην κουνια του τωρα που ζεστανε ο καιρος.

Κοριτσια εδω και αρκετες μερες τους εχω κοψει τα αλεσμενα και δεν μου τρωνε τιποτααααα!!!Εχω σαλταρει....χανω την υπομονη μου και κοιμουνται το μεσημερι νυστικες!Εντωμεταξυ,τα τελευταια μεσημερια αφου δεν μου ετρωγαν,τους εδινα στις κουνιες τους γαλα και τωρα το σταματησα για να μην καλομαθουν.Εσεις πως την περασατε αυτη την περιοδο?ευτυχως που μου τρωνε ακομη την φρουτοκρεμα,γιατι η μικρη ουτε που να την δει την μπανανα και πινει ελαχιστο χυμο πορτοκαλι.Κοριτσια....help....τι να κανω ή τι κανω λαθος.


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σήμερα κοιμηθήκαμε σερί, επιτέλους! Έδωσα στον μπέμπη παυσίπονο πριν τον βάλω για ύπνο στις 9 και ξύπνησε στις 8 το πρωί! Αλλά δε γίνεται να του δίνω κάθε μέρα προληπτικά παυσίπονο :rolleyes::confused:

2.500 και 2.500

Ναι αλλά ακόμη κι έτσι διακόπτεται ο ύπνος και δεν μπορείς να δουλέψεις την επόμενη μέρα.. ειδικά αν συμβεί αυτό 2-3 φορές μέσα στη νύχτα! Και μετά αν το πρωί ξυπνήσεις και νωρίς, πχ 7, είσαι ζόμπι!

Μαρμιν πολύ φοβάμαι ότι αυτό είναι σχεδόν ακατόρθωτο με δυο μωρά, ειδικά αν έχεις και τρίτο παιδάκι...:rolleyes: Εγώ αναγκάστηκα να τους τα κόψω αυτά από νωρίς, γιατί για μένα ήταν κυριολεκτικά θέμα επιβίωσης! Έπαθα επιλόχειο κατάθλιψη από την τεράστια αλλαγή στη ζωή μου και από την κούραση και την αϋπνία (τώρα είμαι πολύ καλά)! 4 μηνών είχαμε κόψει νυχτερινά ταίσματα και κοιμόντουσαν στο κρεββάτι τους. Όχι οτι κοιμόντουσαν όλη τη νύχτα ή ότι εμείς κοιμόμασταν ωραία και ανέμελα, αλλά περνούσαμε και καλές νύχτες που και που...

Όντως ξέρω ότι τώρα αυτό δε θα μπορεί να γίνει και ομολογώ πως με στενοχωρεί λίγο το γεγονός ότι δε θα μπορέσω να δώσω στα διδυμάκια μου ότι και στο γιο μου! Πόσο θα ήθελα όμως να έχουμε μεγαλύτερο σπίτι και να χωρούσε ένα μεγάαααααααλο κρεβάτι στην κρεβατοκάμαρα και να κοιμόμασταν όλοι μαζί! Εντάξει όχι κάθε μέρα αλλά Παρασκευές Σαββάτα και αργίες όταν δηλαδή την επομένη δε δουλεέυο ο σύζυγος όπως κάνουμε και τώρα!! Τεσπα! Ας γεννηθούν με το καλό γερά και όλα πιστεύω να γίνουν!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Για τον υπνο που λετε,κι εγω τις μικρες απο 3-4 μηνων πηγανε στις κουνιες τους,οπως ειπε και η προλαλησασα,ηταν οντως θεμα επιβιωσης!!Οχι οτι κοιμομουν....σηκωνομουν απειρες φορες για πιπιλα.Τον μπεμπη τον εχω ακομη στο δωματιο μου,στο λικνο του,αλλα ειναι θεμα ημερων να παει κι αυτος στην κουνια του τωρα που ζεστανε ο καιρος.

Κοριτσια εδω και αρκετες μερες τους εχω κοψει τα αλεσμενα και δεν μου τρωνε τιποτααααα!!!Εχω σαλταρει....χανω την υπομονη μου και κοιμουνται το μεσημερι νυστικες!Εντωμεταξυ,τα τελευταια μεσημερια αφου δεν μου ετρωγαν,τους εδινα στις κουνιες τους γαλα και τωρα το σταματησα για να μην καλομαθουν.Εσεις πως την περασατε αυτη την περιοδο?ευτυχως που μου τρωνε ακομη την φρουτοκρεμα,γιατι η μικρη ουτε που να την δει την μπανανα και πινει ελαχιστο χυμο πορτοκαλι.Κοριτσια....help....τι να κανω ή τι κανω λαθος.

Είναι καλύτερα τα παιδάκια σου;;

Για τις τροφές δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω και πολύ γιατί ο δικός μου έκοψε τα αλεσμένα περίπου στον όγδοο με ένατο! Είχαμε και δοντάκια τότε και μόλις έβλεπε κουτάλι έτρεχε πανικόβλητος! Που λέει ο λόγος δηλαδή γιατί δεν περπατούσε τότε αλλά έβαζε το χέρι από την αναποδη μπροστά στο στόμα το οποίο σφράγιζε πολύ καλά, κουνούσε και το κεφάλι πέρα δώθε και δεν το άνοιγε με τίποτα! Τότε ανακαλύψαμε τα μη αλεσμένα κ έτρωγε μόνο τέτοια!!

Προφανώς χρειάζονται ένα διάστημα προσαρμογής! Μήπως φταίει που τώρα ήταν αρρωστούλες και δεν έχουν πολύ όρεξη; Δεν πιστεύω πάντως πως κάνεις κάτι λάθος!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εδω και αρκετες μερες τους εχω κοψει τα αλεσμενα και δεν μου τρωνε τιποτααααα!!!Εχω σαλταρει....χανω την υπομονη μου και κοιμουνται το μεσημερι νυστικες!Εντωμεταξυ,τα τελευταια μεσημερια αφου δεν μου ετρωγαν,τους εδινα στις κουνιες τους γαλα και τωρα το σταματησα για να μην καλομαθουν.Εσεις πως την περασατε αυτη την περιοδο?ευτυχως που μου τρωνε ακομη την φρουτοκρεμα,γιατι η μικρη ουτε που να την δει την μπανανα και πινει ελαχιστο χυμο πορτοκαλι.Κοριτσια....help....τι να κανω ή τι κανω λαθος.

Αργυρώ μου μακάρι να μπορούσα να σε βοηθήσω αλλά οι δικές σου είναι μεγαλύτερες και δεν ξέρω αν ισχύουν το ίδια με εμάς. Εμείς είμαστε στη φάση που κόβουμε σιγά σιγά τα αλεσμένα και τους καθίζω στο καρεκλάκι και τους απλώνω το φαί πάνω στο δίσκο που έχει το καρεκλάκι. Και τους αφήνω να φάνε μόνοι τους. Βάζω ένα μπιφτέκι, μια φετούλα ψωμί, μετά μισή μπανάνα και το ποτηράκι με το νερό και τους αφήνω να φάνε ό,τι μπορούνε. Εννοείται ότι γίνεται όλος ο τόπος χάλια και μετά κάνω ηλεκτρική αλλά κάνω υπομονή γιατί πως αλλιώς θα μάθουν; Και αν δε φάνε πολύ δε σκάω, ούτε νηστικά τα αφήνω, ούτε θέλω να τα πιέζω! Θα φάνε μόνα τους όταν θελήσουν! Α, και τα δόντια δεν έχουν σχέση, ο ένας δεν έχει κανένα και ο άλλος έχει ένα που έσκασε μόλις πριν μια εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...