Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, πως τα πάτε οι εγκυούλες με τις ζέστες?

marmin δουλεύω ακόμα αλλά πλέον από το σπίτι, δεν άντεχα πλέον την οδήγηση, έχω και αρκετές ζαλάδες και είχα και συσπάσεις που όμως ελατώθηκαν με το που έμεινα στο σπίτι.

Και εγώ έχω δύσπνια, όταν όμως περπατάω έστω και λίγο και στις σκάλες, δεν με πιάνουν στο άσχετο. Αυτό που με ταλαιπώρησε πάρα πολύ την προηγούμενη εβδομάδα ήταν οι καούρες, όχι ότι τώρα σταμάτησαν αλλά είμαι καλύτερα. Είχα έναν συνεχόμενο πόνο, σε σημείο να κλαίω, και να μην κοιμάμαι καθόλου.

Για άδεια αναρρωτική δεν ξέρω, δεν ξέρω πως τα κατάφερα αλλά δεν πήρα καθόλου. Τώρα 2-1/2 εβδομάδες μου μένουν για να αρχίσει η κανονική άδεια.

Σε μία εβδομάδα έχω υπέρυχο, ελπίζω να πήραν λίγο τα πάνω τους. Προχθές γνώρισα μία κοπέλα με δίδυμα 11μηνών, τα γέννησε 38εβδομάδων 2800 και 3200. Και δεν ήταν καμία τεράστια ψηλή κοπέλα. Έχω αρχίσει να έχω άγχος με το βάρος τους, θα βάλω τον γιατρό να μου κάνει μία πρόβλεψη γιατί όλο μου τα μασάει.

Πείτε μου και για καρότσι εσείς οι έμπειρες διδυμομανούλες. Εγώ κοιτούσα ένα της perego γιατί είναι το πιο ελαφρύ, αλλά είναι από 6 μηνών. Η κοπέλα αυτή είχανε ένα maclaren και είναι πολύ ευχαριστημένοι. Τι λέτε? Υπάρχει περίπτωση να χωράει διδυμοκάροτσο στο αμάξι μου ?(kia rio) στου άντρα μου ευτυχώς θα χωράει σίγουρα.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια, πως τα πάτε οι εγκυούλες με τις ζέστες?

marmin δουλεύω ακόμα αλλά πλέον από το σπίτι, δεν άντεχα πλέον την οδήγηση, έχω και αρκετές ζαλάδες και είχα και συσπάσεις που όμως ελατώθηκαν με το που έμεινα στο σπίτι.

Και εγώ έχω δύσπνια, όταν όμως περπατάω έστω και λίγο και στις σκάλες, δεν με πιάνουν στο άσχετο. Αυτό που με ταλαιπώρησε πάρα πολύ την προηγούμενη εβδομάδα ήταν οι καούρες, όχι ότι τώρα σταμάτησαν αλλά είμαι καλύτερα. Είχα έναν συνεχόμενο πόνο, σε σημείο να κλαίω, και να μην κοιμάμαι καθόλου.

Για άδεια αναρρωτική δεν ξέρω, δεν ξέρω πως τα κατάφερα αλλά δεν πήρα καθόλου. Τώρα 2-1/2 εβδομάδες μου μένουν για να αρχίσει η κανονική άδεια.

Σε μία εβδομάδα έχω υπέρυχο, ελπίζω να πήραν λίγο τα πάνω τους. Προχθές γνώρισα μία κοπέλα με δίδυμα 11μηνών, τα γέννησε 38εβδομάδων 2800 και 3200. Και δεν ήταν καμία τεράστια ψηλή κοπέλα. Έχω αρχίσει να έχω άγχος με το βάρος τους, θα βάλω τον γιατρό να μου κάνει μία πρόβλεψη γιατί όλο μου τα μασάει.

Πείτε μου και για καρότσι εσείς οι έμπειρες διδυμομανούλες. Εγώ κοιτούσα ένα της perego γιατί είναι το πιο ελαφρύ, αλλά είναι από 6 μηνών. Η κοπέλα αυτή είχανε ένα maclaren και είναι πολύ ευχαριστημένοι. Τι λέτε? Υπάρχει περίπτωση να χωράει διδυμοκάροτσο στο αμάξι μου ?(kia rio) στου άντρα μου ευτυχώς θα χωράει σίγουρα.

Μπράβο Χριστινάκι! Χαρά στο κουράγιο σου! Να προσέχεις με τις συσπάσεις! Για τα κιλά των μωρών γιατί ανησυχείς; Φοβάσαι μην είναι μεγάλα ή μην είναι μικρά;; Πόσο ήταν στον τελευταίο υπέρηχο και πότε τον έκανες; Τώρα πότε έχεις ξανά υπέρηχο; Στις 23 θα πάω εγώ αλλά η γυναικολόγος μου με είπε ήδη ότι για δίδυμα είναι μεγαλούτσικα και ότι εγώ κάνω μεγάλα μωρά (ο πρώτος βγήκε 4430) και με βλέπει να γεννάω 36 εβδομάδων! Βέβαια όλα αυτά είναι απλά προβλέψεις γιατί είναι πολύ νωρίς ακόμα για μένα! Ίσως να μην αναπτύσσονται στην πορεία τόσο (αυτό είναι δική μου σκέψη)! Ας βγουν γερά τα γλυκούλια μου όμως και ας είναι όσο θέλουν! Απλά θα τα ήθελα μικρά (όχι πολύ και μπουν θερμοκοιτίδα) για να μπορώ να τα παίρνω αγκαλιά ταυτόχρονα!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Σας κάνω αντιγραφή τα νέα μου.

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα, σας γράφω στα γρήγορα γιατί έχω το λαπτοπ αλλά όχι το καλώδιο και δεν ξέρω πόση ώρα κρατάει.

Χτες τα ξημερώματα έσπασαν τα νερά, ήρθα στην κλινική, είχα ήδη αρκετή διαστολή, δεν μπορούσαν να με κρατήσουν καθόλου, και γέννησα με καισαρική αναγκαστικά γιατί ο πάνω ήταν εγκάρσιος.

Τα μωράκια μου βγήκαν 1100 και 1400, είναι στην εντατική στο Παπαγεωργίου διασωληνωμένα, δεν ξεκίνησαν ακόμα το γάλα, μόνο ορό. Εγώ είμαι στο Διαβαλκανικό, σηκώθηκα από χτες, και ανυπομονώ να βγω για να πηγαίνω στα επισκεπτήρια να τα βλέπω.

Αν έχω άλλα νέα θα σας γράψω.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας κάνω αντιγραφή τα νέα μου.

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα, σας γράφω στα γρήγορα γιατί έχω το λαπτοπ αλλά όχι το καλώδιο και δεν ξέρω πόση ώρα κρατάει.

Χτες τα ξημερώματα έσπασαν τα νερά, ήρθα στην κλινική, είχα ήδη αρκετή διαστολή, δεν μπορούσαν να με κρατήσουν καθόλου, και γέννησα με καισαρική αναγκαστικά γιατί ο πάνω ήταν εγκάρσιος.

Τα μωράκια μου βγήκαν 1100 και 1400, είναι στην εντατική στο Παπαγεωργίου διασωληνωμένα, δεν ξεκίνησαν ακόμα το γάλα, μόνο ορό. Εγώ είμαι στο Διαβαλκανικό, σηκώθηκα από χτες, και ανυπομονώ να βγω για να πηγαίνω στα επισκεπτήρια να τα βλέπω.

Αν έχω άλλα νέα θα σας γράψω.

Nα σας ζησουν τα μωρακια σας!!Με το καλο να τα παρεις συντομα στην αγκαλια σου....καλη δυναμη απο εδω και περα,ειναι και μικρα αλλα θα δεις ποσο γρηγορα θα παρουν τα πανω τους!!Φιλια πολλα!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας κάνω αντιγραφή τα νέα μου.

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα, σας γράφω στα γρήγορα γιατί έχω το λαπτοπ αλλά όχι το καλώδιο και δεν ξέρω πόση ώρα κρατάει.

Χτες τα ξημερώματα έσπασαν τα νερά, ήρθα στην κλινική, είχα ήδη αρκετή διαστολή, δεν μπορούσαν να με κρατήσουν καθόλου, και γέννησα με καισαρική αναγκαστικά γιατί ο πάνω ήταν εγκάρσιος.

Τα μωράκια μου βγήκαν 1100 και 1400, είναι στην εντατική στο Παπαγεωργίου διασωληνωμένα, δεν ξεκίνησαν ακόμα το γάλα, μόνο ορό. Εγώ είμαι στο Διαβαλκανικό, σηκώθηκα από χτες, και ανυπομονώ να βγω για να πηγαίνω στα επισκεπτήρια να τα βλέπω.

Αν έχω άλλα νέα θα σας γράψω.

Συγχαρητήρια!!! Να σας ζήσουν!! Φαντάζομαι τρομάρα που θα πήρες αλλά τώρα όλα καλά!! Τα μωράκια σου εύχομαι να τα πάρεις το συντομότερο στην αγκαλιά σου! Σε αναμμένα κάρβουνα θα είσαι ώσπου να βγεις! Αλήθεια πότε βγαίνεις; Και κάτι άλλο αν βέβαια έχεις χρόνο κ όρεξη να μου απαντήσεις! Είχες τίποτα σημάδια πριν; δηλαδή εννοώ κανένα πονάκι τις προηγούμενες μέρες; συσπάσεις; ή τελείως ξαφνικά έσπασαν τα νερά; Ρωτάω γιατί κοντεύω στη βδομάδα σου και όσο ναναι μια ανησυχία την έχω .... Και πάλι να σου ζήσουν!!!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα!

Mpougos δεν εκανα τιποτε παρα πανω απο αυτο που ενιωθα:P!!

Marmin κι εμενα μου εσπασαν τα νερα στην 35η εβδομαδα,τελειως ανεπαντεχα!!Βεβαια ειχα ιστορικο συσπασεων,αφου ειχα νοσηλευτει την 30η εβδομαδα και απο κει και περα πολυ ξεκουραση στο σπιτι και χαπι(για τις συσπασεις) και καταφερα να γεννησω τις μικρες μου την 35η εβδ.Οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι για να κερδισεις χρονο,εγω δεν ειχα υποχρεωσεις,εσυ ομως εχεις το παιδακι σου που οσο να'ναι θα πρεπει να του αφιερωνεις χρονο.Αληθεια η μαμα σου πως ειναι??Εσυ πως τα πας απο βαρος??τσουπωτα μωρακια σε βλεπω να κανεις!!

Christine,σε σκεφτομαστε και οπως ειπαν τα κοριτσια μας,με το καλο να πατε ολοι μαζι στο σπιτι σας.Τα μωρακια πως ειναι??μακαρι να καταφερεις συντομα να μπεις για τα νεα σου.Φιλια!!

Εμεις απο χθες εχω βγαλει την πανα στην μικρη μου για να δω πως θα τα παμε.Το προβλημα ειναι οτι δεν καθεται καθολου στο γιο-γιο κι αν την πιεσω να μην σηκωθει κλαιει,οποτε εχω ακριβως τα αντιθετα αποτελεσματα.Εχουμε κατουρησει παντου κι εκεινη τελειως απαθης σαν να μην συμβαινει τιποτα....καλο κουραγιο....


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κατι που ξεχασα...εχει κανει καμμια καλοκαιρινες διακοπες στο Ναυπλιο?συγκεκριμενα στην παραλια Καντια εχω βρει ενα ενοικιαζομενο(που να μας χωραει)και σκεφτομαι 5 μερουλες να παμε προς τα εκει.

Καμμια αλλη ενδιαφερον προταση δεκτη,αλλα να ειναι κοντα στη Αθηνα,να εχει διπλα θαλασσα,οπως αυτο που βρηκα που παμε με τα ποδια....και οικονομικο....:tongue:


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας κάνω αντιγραφή τα νέα μου.

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα, σας γράφω στα γρήγορα γιατί έχω το λαπτοπ αλλά όχι το καλώδιο και δεν ξέρω πόση ώρα κρατάει.

Χτες τα ξημερώματα έσπασαν τα νερά, ήρθα στην κλινική, είχα ήδη αρκετή διαστολή, δεν μπορούσαν να με κρατήσουν καθόλου, και γέννησα με καισαρική αναγκαστικά γιατί ο πάνω ήταν εγκάρσιος.

Τα μωράκια μου βγήκαν 1100 και 1400, είναι στην εντατική στο Παπαγεωργίου διασωληνωμένα, δεν ξεκίνησαν ακόμα το γάλα, μόνο ορό. Εγώ είμαι στο Διαβαλκανικό, σηκώθηκα από χτες, και ανυπομονώ να βγω για να πηγαίνω στα επισκεπτήρια να τα βλέπω.

Αν έχω άλλα νέα θα σας γράψω.

Να σου ζησουν και συντομα σπιτι σας ολοι μαζι ευχομαι! Με το καλο να τα κρατησεις αγκαλια!

Αργυρω κ εγω ημουν με προωρες συσπασεις απο την 28η, κρεβατι σε πληρη ακινησια και χαπια φουλ.Τελικα πηγαν ολα καλα και φτασαμε στις 37 με προγραμματισμενη καισαρικη. Μarmin, ξεκουραση οσο μπορεις και ολα θα πανε καλα.


zh9bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Κι εγώ κατάλαβα πως πρέπει πλέον να ξεκουράζομαι έστω κ αν αυτό σημαίνει πως θα βρωμισουμε! Άλλωστε το ζητάει κ ο οργανισμός μου πλέον! Κουράζομαι εύκολα, πρηζονται τα πόδια μου κ πολλές φορές νιώθω πως δε μου φτάνει ο αέρας! Η αλήθεια είναι πως έχω τρομάξει λίγο! Κ έχω γίνει πολύ ευσυγκινητη! Μπορώ να συγκινηθώ κ να κλάψω με το παραμικρό! Σκέφτομαι πως φταίνε οι ορμόνες κ παρηγοριέμαι!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

christine τι υπεροχα νεα ειναι αυτα?? να σου ζησουν τα μωρούλια και συντομα να βρεθουν στην αγκαλια σου:D:D

εμεις ειχαμε παλι το μικρο αρρωστο με πυρετο μια φορα τη μερα, και δεινοπαθησαμε γιατι μαλλον ο μεγαλος ζηλευε που πηγαινε μονο αυτος σχολειο και μας εκανε εκρηξεις θυμου οπως παλια. και καθε φορα που γινεται αυτο πραγματικα αναρωτιεμαι ποση μα πόση υπομονη χρειάζεται το να εισαι γονιος:( Σημερα ειμαστε καλα κ ελπιζω να συνεχισουμε ετσι!

αργυρω μπραβο που λες για διακοπες... εγω ουτε να το φανταστω δε θελω, να ξεκουβαλουσα τοσα πραγματα:roll: Βεβαια ειμαστε σε εξοχη οποτε ειναι αλλιως, αλλά και πάλι...μπραβο!!

δεν εχω πολυ κουραγιο. σας χαιρετω!


SV6vp3.png

LWoFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα!!

Gemini,αυτο που λες για την υπομονη ενα θα σου πω,το πρωι ξεκιναω με γλυκολογα τυπου,που ειναι η πριγκηπισσες μου κ.α,το μεσημερι,λεω μην το κανεις αυτο σε παρακαλω,μετα παει το "σε παρακαλω"αλλα ριχνω και καμμια στο πωπο....το βραδυ πια κατακοπη και χωρις αλλη αντοχη(ψυχικη-σωματικη)τους λεω,βρε τι παλιοπαιδα ειστε εσεις????και τρωνε περισσοτερες στον πωπο!!

Ευχομαι συντομα να σταματησει τις εκρηξεις θυμου και να ειναι κατι παρωδικο!!

Εγω,ναι σκεφτομαι και προγραμματιζω διακοπες γιατι οι μικρες ειναι σε ενα διαμερισμα κλεισμενες.Φυσικα θα ειναι πολυ δυσκολο αφου θα εχω και τον μπεμπη μαζι αλλα οι μικρες θα χαρουν την θαλασσα κι ας μας βγει το λαδι!!

Εδω πηγα περσυ με την κοιλια στο στομα και με τις μικρες να μην περπατανε!!Βεβαια ηταν μονο 3 μερες,αλλα παρολ'αυτα ηταν πολυ δυσκολο κι ας ηταν η θαλασσα πολυ κοντα.

Σημερα καναμε εμβολια...κατα τ'αλλα ειμαστε καλα...αν και ενας νεαρος με ρωτησε "διδυμα ειναι?" και του λεω ναι και αλλο ενα στο σπιτι τρια!! Και μου απαντα "μηπως εχετε και κανενα αλλο κρυμμενο?"και κοιταξε την κοιλια μου:evil::evil:.....και φορουσα το λαστεξ μου!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Χριστινάκι ελπίζω να μπορέσεις να μπεις να μας πεις τα νέα σας!!

Σήμερα πήγα γυναικολόγο! Πάμε τέλεια λέει! Το κοριτσάκι 1460 και το αγοράκι 1100 στο περίπου και τα δύο! Το μόνο "κακό" ότι έρχονται κ τα δύο ισχυακά κάτι που βέβαια μπορεί να αλλάξει στην πορεία!! Σήμερα ήταν με τα κεφαλάκια δίπλα δίπλα!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...