Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Gem Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα για τα αγοράκια σου

Argyro περαστικά στην μανούλα σου

ouranio και εμένα ο αρακάς μου φαίνεται εντάξει, φράουλες σίγουρα δεν τους έδωσα πριν τον χρόνο(βασικά λόγω εποχής έφαγαν λίγο πριν τα 2), καλύτερα να δώσεις πεπόνι, βερύκοκα, ροδάκινα παρά φράουλα

Εγώ κορίτσια από κιλά είμαι στα +9, στην αρχή πήρα 4 γιατί μου είχε ζητήσει και ο γιατρός να πάρω 4-5, τα περισσότερα(5) τα πήρα στον 5ο μήνα, αυτό που με ανησυχεί κάπως είναι πως τώρα στον 6ο δεν πήρα καθόλου. Στον πρώτο μου είχα πάρει 15 και στον δεύτερο 9, αλλά τα έχασα πολύ γρήγορα, η κοιλιά και το στήθος βέβαια χάλια.

Εσείς κορίτσια σε ποια εβδομάδα γεννήσατε? Πότε λέτε να φτιάξω βαλίτσα?

Kαλημερα,εγω γεννησα την 35η εβδομαδα,οπου μου εσπασαν τα νερα και μπηκα κατευθειαν για καισαρικη.Βαλιτσα νομιζω πως ειναι νωρις να φτιαξεις,ισως μετα την 32η θα ειναι καλα για να μην το αφησεις και για την τελευταια στιγμη.Τα διδυμα ειναι και απροβλεπτα(ετσι μου ελεγε συνεχεια ο γιατρος μου)για αυτο θελει ξεκουραση κι οχι υπερεκτιμηση των δυναμεων.

Για την κοιλια και το στηθος που ειναι κι εμενα χαλια,τι θα κανουμε??

μια κρεμα,επωνυμης εταιριας και ειναι ειδικη για μετα τον τοκετο,δεν εχει κανει τιποτα.Μου εχουν μεινει 3-4 κιλα ακομη,αλλα και να τα χασω δεν νομιζω οτι η κοιλια θα βελτιωθει....γιατι για το στηθος μονο μια προσθετικη-ανορθωση θα με σωσει!!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια μου,σας ευχαριστω για τις ευχες σας.

Η κατασταση της ειναι απο χθες σταθερη,αλλα αναμενονται κι αλλες εξετασεις ακομη για να εχουμε σαφη διαγνωση γιατι ακομη δεν ειναι απολυτα σιγουροι οι γιατροι.

Christine...σε θαυμαζω!!!πως την παλευεις??

Παω γιατι ξυπνησε ο μπεμπης....


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Χρονια πολλα στους εορτάζοντες

Αργυρω περαστικα στη μανουλα σου

Christine τωρα το προσεξα, προσεχως πολυτεκνη!!! Εισαι ηρωιδα ελπιζω να εχεις κ καποια βοηθεια, γερα κ καλοτυχα αυτα κ εσυ δυνατη να ανταπεξελθεις.

Φραουλες μου ειπε καλυτερα οχι ακομη, κ αρακα λιγο οχι μεριδα.

Καλα να περασετε τη σημερινη ημερα ολες σας


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εσείς κορίτσια σε ποια εβδομάδα γεννήσατε? Πότε λέτε να φτιάξω βαλίτσα?

Είσαι ψιλονωρίς ακόμη, αλλά σιγά σιγά φτιάξτην για κάθε ενδεχόμενο..μετά τις 30 οπωσδήποτε! Εγώ γέννησα στις 36 εβδομάδες αλλά δεν ήταν προγραμματισμένο, γιατί είχα κλείσει για καισαρική στις 37. Δεν είχα φτιάξει βαλίτσα (νόμιζα ότι αποκλείεται να γεννήσω, για κάποιον περίεργο λόγο!) και έπαθα αποκόλληση πλακούντα με αίμα στις 3 το πρωί... άγρια μεσάνυχτα πετούσα στη βαλίτσα ό,τι έβρισκα μπροστά μου (είχα και την κοιλάρα στη μέση, για να μην πω για το άγχος!), για να πάμε στην κλινική όσο πιο γρήγορα μπορούσαμε!

Ουράνιο εγώ αρακά δίνω από τους 7 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα! Για τα άλλα δεν ξέρω, δεν έδωσα ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ειμαι καινουργια στο φορουμ αλλα σας διαβαζω πολυ καιρο (απο την εγκυμοσυνη μου και τωρα εχω διδυμα κοριτσακια 18 μηνων).Απο κιλα πηρα 10 αλλα τα εχασα μολις γεννησα(γεννησα στις 32 εβδομαδες).Μεχρι 6 μηνων ολα πηγαιναν ομαλα μετα ομως προεκυψε χολοστασις κυησεως κ γεννησα αρκετα προωρα.Οσα περασα πριν αλλα κ μετα την γεννα(ΜΕΝ)μοιαζουν τοσο μακρυνα σαν να μην εγιναν ποτε(ιδιως οταν μ'αγκαλιαζουν κ μου δινουν φιλι στο μαγουλο πεθαινω).Δεν θελω να κουρασω απο τοσο νωρις γι'αυτο............ καλως σας βρηκα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεννησα 35+5 βαλιτσα εφτιαξαια μερα πριν που με ενημερωσε ο γιατρος οτι επρεπε να γεννησω. Αρακα εδωσα απο νωρις στα μωρα,φραουλες μετα τα 1,5 γιατι λογω αλλεργιων φοβοταν η γιατρος οτι εχει σπορια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ειμαι καινουργια στο φορουμ αλλα σας διαβαζω πολυ καιρο (απο την εγκυμοσυνη μου και τωρα εχω διδυμα κοριτσακια 18 μηνων).Απο κιλα πηρα 10 αλλα τα εχασα μολις γεννησα(γεννησα στις 32 εβδομαδες).Μεχρι 6 μηνων ολα πηγαιναν ομαλα μετα ομως προεκυψε χολοστασις κυησεως κ γεννησα αρκετα προωρα.Οσα περασα πριν αλλα κ μετα την γεννα(ΜΕΝ)μοιαζουν τοσο μακρυνα σαν να μην εγιναν ποτε(ιδιως οταν μ'αγκαλιαζουν κ μου δινουν φιλι στο μαγουλο πεθαινω).Δεν θελω να κουρασω απο τοσο νωρις γι'αυτο............ καλως σας βρηκα!!!!!!!!!!!

Καλως ηρθες

Να σου ζησουν τα κοριτσακια σου

Τους εβαλα αρακα σημερα κ το φαγανε!φραουλες οχι ακομη


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Nunu αγορι+κοριτσι, 35+3! 2300+2040....5 μερες μενν!

Sevi αγορι+αγορι, 35+5! 2290+1830....9+13 μερες μενν!

Evi αγορι+κοριτσι, 35+5! 2670+2300....7+0 μερες μενν!

Lovemtwins αγορι+κοριτσι, 34+2! 1920+1720...(χωρις μενν)!

Laerta αγορι+κοριτσι 35+2! 2300+2620...4 μερες μενν(κουνακια)!

Gemini αγορι+αγορι, 37+3!2800+3100.....(χωρις μενν)!

Moritsa αγορι+κοριτσι, 32+5! 2150+2000....25+31 μερες μενν!

Witch αγορι+κοριτσι, 36! κατω απο 2500.....(χωρις μενν)!

Elisa αγόρι+αγόρι, 36+4! 3440+2280.....(χωρίς μενν)!

Celestine αγορι+αγορι, 33! 2080+1770...24+20 μερες μενν!

Anthi αγορι+αγορι,36! 2600+2300.....15 μερες μενν!

Jasmini αγορι+αγορι, 37+3! 2560+2240...(χωρις μενν)!

Duckface αγορι+κοριτσι 33+3! 1830+1480.....19+25 μερες μενν!

Joy αγορι+κοριτσι 36+6! 2560+2540....(χωρις μενν)!

Mash αγορι+αγορι 34+3! 2250+1900...2+15 μερες μενν!

Frosobal αγορι+αγορι 38! 3340+3200....(χωρις μενν)!

Naki αγορι+αγορι 36+2! 2000+2030......15+20 μερες(κουνακια)!

Mpougos αγορι+αγορι 36+5! 2480+1350....0+38 μερες μενν!

Argyro30 κοριτσι+κοριτσι 35!2440+2600.....(χωρις μενν)!

Architwins αγορι+αγορι,34+6! 2200+1900....8+4 μερες μενν(κουνακια)!

Τzini αγορι+κοριτσι, 38+1! 2980+2950....(χωρις μενν)!

Taz34 αγορι+κοριτσι, 37+5! 2560+2980..(χωρις μενν)!

Linaki G κοριτσι+κοριτσι, 34+4! 2080+2180...15 μερες μενν!

Cristy κοριτσι+κοριτσι, 38+4! 2460+2610....(χωρις μενν)!

Euxoula κοριτσι+κοριτσι, 38! 2800+3040....(χωρις μενν)!

Chemin κοριτσι+κοριτσι, 35! 2240+1920.....5 μερες μενν+5 μερες κουνακια!

Glorr αγορι+κοριτσι, 36! 2490+2000.....10 μερες μενν!

Kira κοριτσι + κοριτσι ,38+4! 2500 και 2360 (χωρις μενν)!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Nunu αγορι+κοριτσι, 35+3! 2300+2040....5 μερες μενν!

Sevi αγορι+αγορι, 35+5! 2290+1830....9+13 μερες μενν!

Evi αγορι+κοριτσι, 35+5! 2670+2300....7+0 μερες μενν!

Lovemtwins αγορι+κοριτσι, 34+2! 1920+1720...(χωρις μενν)!

Laerta αγορι+κοριτσι 35+2! 2300+2620...4 μερες μενν(κουνακια)!

Gemini αγορι+αγορι, 37+3!2800+3100.....(χωρις μενν)!

Moritsa αγορι+κοριτσι, 32+5! 2150+2000....25+31 μερες μενν!

Witch αγορι+κοριτσι, 36! κατω απο 2500.....(χωρις μενν)!

Elisa αγόρι+αγόρι, 36+4! 3440+2280.....(χωρίς μενν)!

Celestine αγορι+αγορι, 33! 2080+1770...24+20 μερες μενν!

Anthi αγορι+αγορι,36! 2600+2300.....15 μερες μενν!

Jasmini αγορι+αγορι, 37+3! 2560+2240...(χωρις μενν)!

Duckface αγορι+κοριτσι 33+3! 1830+1480.....19+25 μερες μενν!

Joy αγορι+κοριτσι 36+6! 2560+2540....(χωρις μενν)!

Mash αγορι+αγορι 34+3! 2250+1900...2+15 μερες μενν!

Frosobal αγορι+αγορι 38! 3340+3200....(χωρις μενν)!

Naki αγορι+αγορι 36+2! 2000+2030......15+20 μερες(κουνακια)!

Mpougos αγορι+αγορι 36+5! 2480+1350....0+38 μερες μενν!

Argyro30 κοριτσι+κοριτσι 35!2440+2600.....(χωρις μενν)!

Architwins αγορι+αγορι,34+6! 2200+1900....8+4 μερες μενν(κουνακια)!

Τzini αγορι+κοριτσι, 38+1! 2980+2950....(χωρις μενν)!

Taz34 αγορι+κοριτσι, 37+5! 2560+2980..(χωρις μενν)!

Linaki G κοριτσι+κοριτσι, 34+4! 2080+2180...15 μερες μενν!

Cristy κοριτσι+κοριτσι, 38+4! 2460+2610....(χωρις μενν)!

Euxoula κοριτσι+κοριτσι, 38! 2800+3040....(χωρις μενν)!

Chemin κοριτσι+κοριτσι, 35! 2240+1920.....5 μερες μενν+5 μερες κουνακια!

Glorr αγορι+κοριτσι, 36! 2490+2000.....10 μερες μενν!

Kira κοριτσι + κοριτσι ,38+4! 2500 και 2360 (χωρις μενν)!

Ωωωωωωωωωωωω!!! Υπάρχει και λίστα;; Τι καλά!!1 Μάλλον θα προστεθούμε αφού γεννήσουμε ε;;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου,σας ευχαριστω για τις ευχες σας.

Η κατασταση της ειναι απο χθες σταθερη,αλλα αναμενονται κι αλλες εξετασεις ακομη για να εχουμε σαφη διαγνωση γιατι ακομη δεν ειναι απολυτα σιγουροι οι γιατροι.

Christine...σε θαυμαζω!!!πως την παλευεις??

Παω γιατι ξυπνησε ο μπεμπης....

Συμφωνώ με την προλαλήσασα!!

Αργυρώ περαστικά στη μανούλα σου και εύχομαι ολόψυχα να γίνει σύντομα τελείως καλά! Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχει η μαμά σου , ελπίζω όχι κάτι σοβαρό, αλλά έχω κι εγώ τρεξίματα με τη δικιά μου τις τελευταίες μέρες!! Της κλείσαμε ραντεβού στο νοσοκομείο γιατί λέει της ανέβηκε η πρεσβυωπία! Πήγαμε λοιπόν την προηγούμενη Δευτέρα και φύγαμε με ραντεβού για καταρράκτη! Προχθές το απόγευμα έκλεισε ραντεβού σε ιδιώτη γιατρό που της τον συνέστησαν και βρήκε επίσης καταρράκτη πολύ πολύ προχωρημένο και στα δύο μάτια! "Μέλα" τον είπαν στο νοσοκομείο και από ότι μας είπε ο γιατρός αυτό σημαίνει ότι έπρεπε να είχε ήδη χειρουργηθεί και άργησε πολύ!! Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι ενδέχεται το μηχάνημα που βάζουν με τον υπέρηχο που σπάει το φακό να μην μπορέσει να τον σπάσει! Δηλαδή αυτοί κάνουν μια τρυπίτσα στο μάτι (δεν το ανοίγουν) και με τον υπέρηχο σπάνε το χαλασμένο φακό και μετά όλο οκ! Αν σπάσει ο φακός μετά είναι παιχνιδάκι να περαστεί ο καινούριος!! Και δε βάζουν καν ένεση παρά μόνο σταγόνες στο μάτι! Στη μανούλα μου όμως θα τη βάλουν κατευθείαν ένεση στο μάτι και θα προσπαθήσουν να της σπάσουν το φακό με τον υπέρηχο! Αν δεν τα καταφέρουν τότε θα της το ανοίξουν λίγο (θα το σκίσουν μάλλον το πιο σωστό) και θα κάνουν τη διαδικασία κανονικά!! Τεσπα! Λίγο στενοχωρήθηκα η αλήθεια! Ο καταρράκτης όντως δεν είναι τίποτα αλλά επειδή το άργησε πολύ φοβάμαι λίγο μην έχουμε καμία επιπλοκή και χρειαστεί και δεύτερο χειρουργείο! Το γιατρό μας το συνέστησαν ως αστέρι στο είδος του και έχουν κάνει και πολλές γνωστές της μαμάς μου και μεγάλης ηλικίας και ήταν μια χαρά μετά! Έτσι Τρίτη και Τετάρτη πρωί θα τη βγάλουμε στην κλινική!!!

Κατά τα άλλα όλα καλά! Τα νινιά μου μεγαλώνουν και με τρελαίνουν στις κλωτσιές και πολύ με αρέσει! Ειδικά το κοριτσάκι!! Σας φιλώ και ελπίζω να ηρεμήσω σύντομα γιατί πολύ τρέξιμο τελευταία! Το καλό είναι πως σύντομα θα ξεμπερδέψω με το παιδικό δωμάτιο! Εγώ πάλι στο πρώτο μου νινί ολοκλήρωσα τη βαλίτσα στα μισά ίσως και περισσότερο του ένατου! Αφού τον έβλεπα τον μπαγάσα ότι την είχε αράξει για τα καλά εκεί μέσα! Τώρα όμως σκέφτομαι να είμαι πιο τυπική! ΈΤσι όπως το είχα στο μυαλό μου ήθελα μέχρι τέλος του μήνα να είμαι έτοιμη με το παιδικό! Τώρα που προέκυψε και αυτό με τη μάμα λέω να πάρω παράταση αλλά όπως και να χει μέχρι τέλος Ιούνη όχι μόνο το παιδικό να έχει γίνει αλλά όλα όσα θέλω μέσα στο σπίτι και φυσικά το μπαλκόνι άμεσα γιατί ο μεγάλος δεν κρατιέται μέσα! Και κάπου εκεί τέλη Ιούνη να έχω έτοιμη και τη βαλίτσα ή έστω τα βασικά μέσα γιατί ποτέ δεν ξέρεις με τα δίδυμα! ΈΤσι μου λένε τουλάχιστον!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Αργυρώ μου περαστικά στην μανούλα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

marmin και στην δικιά σου! Είχε κάνει μια θεία μου σε προχωρημένο στάδιο την επέμβαση αυτή και αρκετά μεγάλη σε ηλικία και όλα πήγαν καλά! Έτσι θα γίνει και με την μανούλα μην ανησυχεις. Εγω την βαλίτσα την είχα έτοιμη από 32η εβδομάδα για να είμαι σίγουρη. και το δωμάτιο επίσης.

vamaria καλωσόρισες να σου ζήσουν τα μικρούλια σου!

Ενημέρωση για το θέμα του γιού μου: έχει ηρεμήσει τελείως ευτυχώς. Δοκλιμασα και αυτό που μου είπατε οτι και καλά θα τα δώσω σε άλλα παιδάκια , μην ντύσεσαι δεν πειράζει και μου λέει ντάξει και κυνηγούσε την αδελφή του για να της τα φορέσει!!!

Φτάνω δουλειά σας αφήνω!

Καλημέρα δεν είπα!


4o4op3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα,εχω τις μικρες αρρωστες,την μικρη μου με 39 και φευγα πυρετο και την μεγαλη μου προς το παρον με 37,8 το περισσοτερο που εχει κανει.Μιλησα με την παιδιατρο και μου ειπε να τις παω αν συνεχιστει ο πυρετος αυριο.Απο αλλα συμπτωματα δεν εχουμε τιποτα περα απο τον πυρετο και η μικρη μου ανεκαθεν ανεβαζε υψηλο πυρετο ενω η αλλη ειναι πιο ανθεκτικη.

Η μαμα μου ειναι πολυ καλυτερα αλλα περασε πολυ δυσκολα και φοβηθηκα αρκετα για το αν θα επανελθει πληρως.Τωρα θα κανει μαγνητικη στον εγκεφαλο και ελπιζω να βγει καλη και να αναιρεσει το ηλεκτροεγκεφαλογραφημα που εδειξε κατι να υπαρχει.Αυτο που εχει η μαμα μου προερχεται απο παλιο βρεφικο τραυμα που προκαλεσε αιματωμα στον εγκεφαλο με συνεπεια διαλειψεις που παθαινει μεσα στην μερα.Χωρις βεβαια να επηρεαζεται καθολου την καθημερινοτητα της,εργαζεται κανονικα και μαλιστα τρεχει απο το πρωι μεχρι το βραδυ.Το θεμα ειναι πως θεωρησαμε αυτες τις διαλειψεις αθωες,χωρις ποτε να κανουμε καποια εξεταση περα απο εκεινη που εδειξε το αιματωμα και απο την Κυριακη που η κατασταση της χειροτερεψε με απανωτες διαλειψεις με συνεπεια να παθει επιλειπτικες κρισεις....εκει ειπα την χανω την μανουλα μου....τωρα αναμενω να μαθω για την μαγνητικη....σας ψυχοπλακωσα αλλα τελικα δεν πρεπει να παιρνουμε τιποτα χαλαρα.


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...