Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΗΔΗ ΔΙΔΥΜΟΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!


giota.

Recommended Posts

Καλημερα! Χριστινακι μακρύς ο δρόμος ε; ρωτάς αν αντέχω, όλα τα αντέχει ο άνθρωπος κ τα υπομένει έτσι κι εγώ κι ελπίζω όλα να πανε καλα μέχρι τέλος γιατί μόνο όταν σφιξω τα μωρακια μου γερά κ υγιή στην αγκαλιά μου θα ησυχάσω! Το θέμα είναι εσύ πώς αντέχεις! Αλήθεια διασωληνωθηκαν κ τα δυο; κ σε πόσες μέρες κατάφεραν να βγουν από τον αναπνευστήρα; Εύχομαι να πανε όλα καλα με τα ματάκια τους! Αλήθεια πρόκειται για εξέταση ρουτίνας που κάνουν σε όλα τα πρόωρα ή υπαρχει κάποιος λόγος; Λογικά για να γίνει κ στα δυο είναι από τις προγραμματισμένες εξετάσεις! Καλή δύναμη σου εύχομαι κ υπομονή κ σύντομα να τα πάρεις αγκαλίτσα! Αλήθεια σε άφησαν να πάρεις αγκαλιά η έστω να τα χαιδεψεις;

όλα καλά θα πάνε, είσαι ήδη σε πολύ καλή εβδομάδα και αν θυμάμαι τα δικά σου είναι και μεγάλα μωρά.

Τώρα για αυτά που με ρωτάς, την αρχή μπήκαν και οι δύο στον αναπνευστήρα, ο μεγάλος βγήκε την τρίτη μέρα και ο μικρός την πέμπτη, ο μεγάλος δεν πήρε άλλη βοήθεια για την αναπνοή, ο μικρός είχε μασκούλα στην μύτη(cpap) για πολλές μέρες και ακόμα και τώρα χρειάζεται βοήθεια με διάχυτο οξυγόνο.

Η βυθοσκόπηση είναι στάνταρ εξέταση που κάνουν σε όλα τα πρόωρα.

Αγκαλιά δεν τους έχω πάρει, άλλωστε είναι σε κλειστές θερμοκοιτίδες ακόμα, δεν πάνε σε κουνάκι πριν τις 34εβδομάδες, αλλά τους χαιδεύω (βάζω τα χέρια από τα πορτάκια με γάντια βέβαια).


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Επιτέλους να σας γράψω και τα δικά μας νέα! Στην αρχή δεν είχα κουράγιο ούτε όρεξη για οτιδήποτε! Ενημέρωσα μόνο τους πιο κοντινούς! Αφήστε που δεν είχα και ώρα για σερφάρισμα! Απόψε ο μικρός λείπει οπότε είναι ευκαιρία!!! Γίναμε κι εμείς τρίτεκνοι! Την Τρίτη 8 Ιουλίου ξημερώματα πάω τουαλέτα και τι να δω; πλημμύρα στο αίμα!! Κατατρόμαξα αλλά ευτυχώς κατάφερα να σκεφτώ ψύχραιμα! Ήμασταν Χαλκιδική οπότε ξεκινήσαμε κατευθείαν για το εφημερεύον που για καλή μου τύχη ήταν το Ιπποκράτειο στο οποίο έτσι κι αλλιώς ήθελα να γεννήσω! Για να μη σας τα πολυλογώ κατά τις έντεκα το πρωί έγινε αποκόλληση πλακούντα και μπήκα εσπευσμένα για καισαρική! Έπειτα έμαθα ότι η αποκόλληση ήταν στο αγοράκι! Διασωληνώθηκαν και τα δύο και μπήκαν εντατική νεογνών! Τώρα πια μετά από μια εβδομάδα το κοριτσάκι μπήκε στην ενδιάμεση μονάδα και το αγοράκι επειδή δεν τρώει το φαγάκι του έμεινε στην εντατική αλλά ελπίζω το πρωί που θα πάω να έχει πάει και αυτό με την αδελφούλα του!! Γεννήθηκαν στην 31 κ 2 κ από 1670 γρ περίπου! Αντλώ γάλα και τα πηγαίνω αλλά δυστυχώς το επισκεπτήριο είναι μόνο κάθε πρωί που τα βλέπουμε λίγο! Βέβαια το μόνο που θέλω είναι να πάνε όλα καλά να μην συμβεί κάτι απρόσμενο και δεν πειράζει ας τα βλέπουμε μόνο τόσο! Θα έρθει η στιγμή που θα τα πάρουμε σπιτάκι μας και θα είμαστε μέρα νύχτα μαζί!

Μπήκα Τρίτη βγήκα Παρασκευή και όταν συνάντησα το μεγάλο μου γιο καταστενοχωρήθηκα! Τον είχα αφήσει στους γονείς μου και ήταν και η μεγάλη μου ανηψιά μαζί που μαζί της περνάει πολύ ωραία όπως και με τον παππού που τον έχει αδυναμία! Αλλά η φατσούλα του ήταν αλλιώτικη! Κάπως απόμακρη! Εν τω μεταξύ δυο μέρες πριν γεννήσω ο μικρός με έκανε κάτι αγάπες!! ΕΡχόταν με αγκαλιαζε και φιλούσε την κοιλιά μου! Ειδικά το τελευταίο βράδυ δε με άφηνε να φύγω από κοντά του! Φώναζε μαμά και έκλαιγε! Και αμέσως πήγαινα και καθόμουν μαζί του! Διαίσθηση;; Και εκεί ακριβώς τον "παράτησα" τέσσερις μέρες χωρίς να με δει και να με ακούσει (μια φορά του μίλησα στο τηλέφωνο) και χωρίς να τον αποχαιρετήσω!! Τον πήρα σπίτι και τον άφηνα στους γονείς μου μόνο για να πάμε να δούμε τα μωρά και του έλεγα ότι θα τον πάρουμε αμέσως! Δεν έκλαιγε όταν τον άφηνα αλλά δεν έκανε και σαν τρελός όπως πριν! Όταν του έλεγα πού είναι τα νινάκια δεν έδινε σημασία ούτε κοίταζε την κοιλιά μου ενώ πριν την χάιδευε και τη φιλούσε! Χρειάστηκαν περίπου δυο μέρες για να ξαναγίνει το μωράκι που άφησα με πολλές αγκαλιές παιχνίδια και φιλάκια και από τον πατέρα του και από εμένα! Η ψυχολογία μου χάλια! Το ένα μετά το άλλο!

Ευτυχώς τώρα όλα πάνε πολύ καλύτερα και ελπίζω να βοηθήσει η Παναγίτσα μας να πάνε όλα καλά!! Άρχισε να φιλάει πάλι την κοιλιά μου και να λέει "νινιά"! Ποιός ξέρει τι νιώθει και σκέφτεται σε αυτή την τόσο μικρή ηλικία!!

Χριστινάκι την κάνατε την εξέταση για τα ματάκια;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Επιτέλους να σας γράψω και τα δικά μας νέα! Στην αρχή δεν είχα κουράγιο ούτε όρεξη για οτιδήποτε! Ενημέρωσα μόνο τους πιο κοντινούς! Αφήστε που δεν είχα και ώρα για σερφάρισμα! Απόψε ο μικρός λείπει οπότε είναι ευκαιρία!!! Γίναμε κι εμείς τρίτεκνοι! Την Τρίτη 8 Ιουλίου ξημερώματα πάω τουαλέτα και τι να δω; πλημμύρα στο αίμα!! Κατατρόμαξα αλλά ευτυχώς κατάφερα να σκεφτώ ψύχραιμα! Ήμασταν Χαλκιδική οπότε ξεκινήσαμε κατευθείαν για το εφημερεύον που για καλή μου τύχη ήταν το Ιπποκράτειο στο οποίο έτσι κι αλλιώς ήθελα να γεννήσω! Για να μη σας τα πολυλογώ κατά τις έντεκα το πρωί έγινε αποκόλληση πλακούντα και μπήκα εσπευσμένα για καισαρική! Έπειτα έμαθα ότι η αποκόλληση ήταν στο αγοράκι! Διασωληνώθηκαν και τα δύο και μπήκαν εντατική νεογνών! Τώρα πια μετά από μια εβδομάδα το κοριτσάκι μπήκε στην ενδιάμεση μονάδα και το αγοράκι επειδή δεν τρώει το φαγάκι του έμεινε στην εντατική αλλά ελπίζω το πρωί που θα πάω να έχει πάει και αυτό με την αδελφούλα του!! Γεννήθηκαν στην 31 κ 2 κ από 1670 γρ περίπου! Αντλώ γάλα και τα πηγαίνω αλλά δυστυχώς το επισκεπτήριο είναι μόνο κάθε πρωί που τα βλέπουμε λίγο! Βέβαια το μόνο που θέλω είναι να πάνε όλα καλά να μην συμβεί κάτι απρόσμενο και δεν πειράζει ας τα βλέπουμε μόνο τόσο! Θα έρθει η

στιγμή που θα τα πάρουμε σπιτάκι μας και θα είμαστε μέρα νύχτα μαζί!

Μπήκα Τρίτη βγήκα Παρασκευή και όταν συνάντησα το μεγάλο μου γιο

καταστενοχωρήθηκα! Τον είχα αφήσει στους γονείς μου και ήταν και η μεγάλη μου ανηψιά

μαζί που μαζί της περνάει πολύ ωραία όπως και με τον παππού που τον έχει αδυναμία!

Αλλά η φατσούλα του ήταν αλλιώτικη! Κάπως απόμακρη! Εν τω μεταξύ δυο μέρες πριν

γεννήσω ο μικρός με έκανε κάτι αγάπες!! ΕΡχόταν με αγκαλιαζε και φιλούσε την κοιλιά μου! Ειδικά το τελευταίο βράδυ δε με άφηνε να φύγω από κοντά του! Φώναζε μαμά και

έκλαιγε! Και αμέσως πήγαινα και καθόμουν μαζί του! Διαίσθηση;; Και εκεί ακριβώς τον

"παράτησα" τέσσερις μέρες χωρίς να με δει και να με ακούσει (μια φορά του μίλησα στο

τηλέφωνο) και χωρίς να τον αποχαιρετήσω!! Τον πήρα σπίτι και τον άφηνα στους γονείς

μου μόνο για να πάμε να δούμε τα μωρά και του έλεγα ότι θα τον πάρουμε αμέσως! Δεν

έκλαιγε όταν τον άφηνα αλλά δεν έκανε και σαν τρελός όπως πριν! Όταν του έλεγα πού

είναι τα νινάκια δεν έδινε σημασία ούτε κοίταζε την κοιλιά μου ενώ πριν την χάιδευε και τη φιλούσε! Χρειάστηκαν περίπου δυο μέρες για να ξαναγίνει το μωράκι που άφησα με

πολλές αγκαλιές παιχνίδια και φιλάκια και από τον πατέρα του και από εμένα! Η

ψυχολογία μου χάλια! Το ένα μετά το άλλο!

Ευτυχώς τώρα όλα πάνε πολύ καλύτερα και ελπίζω να βοηθήσει η Παναγίτσα μας να πάνε

όλα καλά!! Άρχισε να φιλάει πάλι την κοιλιά μου και να λέει "νινιά"! Ποιός ξέρει τι νιώθει

και σκέφτεται σε αυτή την τόσο μικρή ηλικία!!

Χριστινάκι την κάνατε την εξέταση για τα ματάκια;

Να σας ζησουν! Γερα κ καλοτυχα!

Σύντομα να τα παρετε σπιτι κ καλη αναρρωση σε σενα.


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

αι μωρσή μαρμίν με συγκίνησες πρωί πρωί!! Φυσικά και θα πάνε όλα καλά!!

Να σου ζήσουν τα ζουζουνάκια!! ευτυχισμένα καλότυχα και αγαπημένα να είναι πάντα!!!

Τι κάνετε οι υπόλοιπες?

Εγώ την έκανα την τρέλα μου πάλι!! χιχι!! Πήρα τα μικρά την Παρασκευή πρωί και έφυγα για Σύρο, μόνη μου!! Γυρίσαμε χτες το βράδυ και ήταν φανταστικά!Θέλω κι άλλο!

Την Τρίτη που έρχεται θα κάνουμε και εμείς το ντόπλερ και πιστεύω όλα καλά Gem!!

Μπουγος όλα καλά!! διακοπές τι θα κάνετε? Πότε λες να βρεθούμε? Γύρισα κεφάτη!! χοχο!!

Argiro 39 εβδομάδες? μπράβο ρε θηρίο!

τι να πω ίσως φταίει η προωρότητα των διδύμων, ίσως το ζόρι τώρα με τα παιδιά και την κοιλιά αλλά κάποιες φορές ανησυχώ και αναρωτιέμαι αν θα μπω στην 36η....


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αι μωρσή μαρμίν με συγκίνησες πρωί πρωί!! Φυσικά και θα πάνε όλα καλά!!

Να σου ζήσουν τα ζουζουνάκια!! ευτυχισμένα καλότυχα και αγαπημένα να είναι πάντα!!!

Τι κάνετε οι υπόλοιπες?

Εγώ την έκανα την τρέλα μου πάλι!! χιχι!! Πήρα τα μικρά την Παρασκευή πρωί και έφυγα για Σύρο, μόνη μου!! Γυρίσαμε χτες το βράδυ και ήταν φανταστικά!Θέλω κι άλλο!

Την Τρίτη που έρχεται θα κάνουμε και εμείς το ντόπλερ και πιστεύω όλα καλά Gem!!

Μπουγος όλα καλά!! διακοπές τι θα κάνετε? Πότε λες να βρεθούμε? Γύρισα κεφάτη!! χοχο!!

Argiro 39 εβδομάδες? μπράβο ρε θηρίο!

τι να πω ίσως φταίει η προωρότητα των διδύμων, ίσως το ζόρι τώρα με τα παιδιά και την κοιλιά αλλά κάποιες φορές ανησυχώ και αναρωτιέμαι αν θα μπω στην 36η....

Γεια σου nunu

Μια μερα που ημουν δακρυσμενη ειχε τελειωσει αλλη μια μερα οπως κι οπως, μπηκα κι ειδα το μηνυμα σου για καλυτερες μερες κι αυτο με κρατησε κ με κρατάει οταν τα πράγματα ξεφευγουν κ νιωθω οτι δε κανω τιποτα σωστο!σε ευχαριστω

Με το καλο να γεννήσεις στην ωρα σου! :P


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites

marmin κι εγω με το μηνυμα σου συγκινηθηκα πολυ!!!

Να σας ζησουν κοπελα μου τα διδυμακια σας!!Ευχομαι συντομα στο σπιτακι σας και οτι αλλο ποθεις...

Nunouka,μπραβο που πηγατε στην Συρο...αλλα προσεχε βρε κοριτσακι,μην δοκιμαζεις τις αντοχες σου,θα δεις μεγαλη διαφορα απο τα διδυμα οταν κρατησεις ενα τελειομηνο μωρο στην αγκαλια σου!!Με πολυ αγαπη στο λεω..

Christine,πως πανε τα μωρακια?τα μεγαλυτερα παιδακια σου,τι κανουν με ολο αυτο που συμβαινει?Με την εξεταση,ολα καλα?


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! :P:p

Βγηκε ο μικρουλης απο την εντατική? Αγκαλια να φανταστω ουτε εσυ τα εχεις παρει?

Καλη σου δυναμη


LxHXp2.png

Έχει προσωπο η αγαπη , η πρόνοια του Θεού, η ελπίδα στη ζωή και το βλεπω σε σας.

uLu6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δίκιο έχεις Αργυρώ μου αλλά πίστεψε με ήταν πιο ξεκούραστα απ ότι όταν είμαι Αθήνα σπίτι εδώ με πιάνει αμόκ με όλα όσα έχω να κάνω, και σίγουρα ψυχολογικά ήταν πολύ τονωτικό. Πραγματικά σκέφτομαι αν του χρόνου με τρία θα μπορώ να την κάνω.:rolleyes::rolleyes:

Θα κάτσω να κλωσήσω όμως το υπόσχομαι!!

ouranio nektar9 χαίρομαι παρόλο που μπαίνω λίγο, πέτυχα τη στιγμή και την κουβέντα να γράψω!! Μη μασάς, δεν διαβάζεις τα δικά μου πήρα τα τετράχρονα μόνη μου και πήγαμε 5 μέρες διακοπές!! Ανεκτίμητες στιγμές!!!:D:D

Καληνύχτα σε όλες και όλα τα μωράκια!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις Αργυρώ μου αλλά πίστεψε με ήταν πιο ξεκούραστα απ ότι όταν είμαι Αθήνα σπίτι εδώ με πιάνει αμόκ με όλα όσα έχω να κάνω, και σίγουρα ψυχολογικά ήταν πολύ τονωτικό. Πραγματικά σκέφτομαι αν του χρόνου με τρία θα μπορώ να την κάνω.:rolleyes::rolleyes:

Θα κάτσω να κλωσήσω όμως το υπόσχομαι!!

ouranio nektar9 χαίρομαι παρόλο που μπαίνω λίγο, πέτυχα τη στιγμή και την κουβέντα να γράψω!! Μη μασάς, δεν διαβάζεις τα δικά μου πήρα τα τετράχρονα μόνη μου και πήγαμε 5 μέρες διακοπές!! Ανεκτίμητες στιγμές!!!:D:D

Καληνύχτα σε όλες και όλα τα μωράκια!!

Οταν λες μονη σου,εννοεις τελειως μονη σου?μαλλον θα ειναι υπακουα τα παιδακια γι'αυτο και το τολμησες!!Εγω με τιποτα δεν θα το τολμουσα,εδω το τετραγωνο περπαταμε και την μεγαλη την πιανουν φοβοι με τα μεγαλα δεντρα και τους περιεργους θορυβους,οποτε βαζει τα κλαμματα και αναγκαστικα την παιρνω αγκαλια,ενω η μικρη με το που θα ακουσει αυτοκινητο,γατζωνεται στο ποδι μου και δεν με αφηνει να κανω βημα....το φανταζεστε σαν σκηνικο???

Μπραβο σας ομως σε παραδεχομαι!!Και του χρονου σας ευχομαι να ξαναπατε και να περασατε παλι ομορφα!!


498ap2.png

nZqvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε μαναδες και κουκλια!!!

Νουνουκα στην δικη σου περιπτωση επειδη σε ξερω δεν ειναι θεμα παιδιων αλλα μαμας!!προσκηνω,του χρονου σε βλεπω και ακομα πιο μακρυα βρε ας εχεις και 3!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Αργυρώ τελείως μόνη μου εννοώ, και πέρσι είχα πάει αλλά χωρίς κοιλιά. Σχετικά υπάκουα θα τα έλεγα. Βασικά από βρέφη δε μάσαγα είτε με καρότσι είτε με το αυτοκίνητο έβγαινα συνέχεια μόνη μου και γι αυτό ίσως είναι εύκολο τώρα. Στο καράβι στην προκειμένη μπορεί να σκουπίσαμε όλο το κατάστρωμα, να χαϊδέψαμε και να παρενοχλήσαμε αρκετά σκυλάκια και να μιλήσαμε με πολλά παιδάκια αλλά το τετράωρο πέρασε καλά. Ε μετά η διαμονή ήταν εύκολη. Στο σπίτι της νονάς τους πήγαμε που έχει επίσης ένα κοριτσάκι και όλο τον εξοπλισμό (παιχνίδια κλπ). Στη θάλασσα κανένα πρόβλημα, οι θάλασσες στη Σύρο ιδανικές για παιδιά!!

Καλημερα σε μαναδες και κουκλια!!!

Νουνουκα στην δικη σου περιπτωση επειδη σε ξερω δεν ειναι θεμα παιδιων αλλα μαμας!!προσκηνω,του χρονου σε βλεπω και ακομα πιο μακρυα βρε ας εχεις και 3!!!

Άσε με μπούγος το σκεφτόμουν και γω...ένα μωρό στο μάρσιππο, σάκο 70 λίτρων στην πλάτη παιδί στο κάθε χέρι και κάθε παιδί να κουβαλάει και σακίδιο πλάτης μμμμ ναι έτοιμη είμαι!! Του χρόνου θέλω CAMPING χαχαχαχαχα!!!

Φιλιά σε όλες!!!


WqqTp3.png

0WUVp3.png

a1UTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...