Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Ευχαριστω κοριτσια για την θετικη σας ενεργεια και μακαρι, πιστεψε με θα ειμαι ο πιο χαρουμενος ανθρωπος στον κοσμο!!!!!!!!!

αλλα παντα την 1 εβδομαδα μετα την ωορηξια εχω τα πιο περιεργα συμπτωματα που μετα σταματουν και γι' αυτο δεν πολυ πιστευω πλεον σε αυτα, νομιζω συνηθως ξεκιναν κοντα στην περιοδο και σιγουρα μετα την εμφυτευση αρα αν σε 1 βδομαδα εχω συμπτωματα τοτε θα τα δωσω σημασια!!!!!!!!!!!!!

Margi και εγω επαιξα αλλα δεν κερδισα ουτε 2 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν πειραζει θα κερδισουμε αλλου!!!!!!!!!!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαριεφακι μου θα ερθει ασπρη μερα και για εμας!!!!!!!!!!!!!

Ειναι μια δυσκολη μερα η σημερινη......

Ποτε δεν θα ξεχασουμε αλλα πονος θα μειωθει και θα το θυμωμαστε σαν ενα Αγγελακι, το δικο μας Αγγελάκι!!!!!!!!!!!!!!!!

Καληνυχτα


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος κι εγώ κορίτσια. 1+1 έπιασα μόνο.Κρίμα το τρέξιμο που έκανα. Δεν πειράζει...ας είμαστε τυχερές αλλού τουλάχιστον. Εγώ πάλι Μάγδα ποτέ, μα ποτέ δεν είχα κανένα συμπτωμα εγκυμοσύνης. Ούτε κατα φαντασίαν έγκυος ούτε τίποτα.Είμαι πολύ συνειδητοποιημένη πλέον και δεν το περιμένω...Δεν θα σκάσω κιόλας. Αφού δεν μας κάθεται, δεν θα πεθάνουμε κιόλας!

Οσο για τα αγγελάκια μας...Κι εγώ το έχω στο μυαλό μου.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

εμεις παλι σε ενα πιασαμε 4 και θα παρουμε 60 ευρω. Αχ,αλλο ενα να πιαναμε... Κριμα,αμα το επιανα,θα γινομουν χορηγος του παρεντς και θα πηγαινα να απαγαγω τη μαργκι,τη μαγδα την ελενη,και μερικες ακομα να καναμε παρτυ.οχι πολλες,οσες γραφουν στο φορουμ!χι χι. Αλλη φορα...


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Ti;;;;;΄Πιάσατε τέσσερα! Οχι ρε γαμώτο! Πολύ γκαντεμιά....Πιο παλιά είχα πιάσει κι εγώ τέσσερα κι είχα πάρει 24.000δρχ. Αν έπιανα ακόμα ένα, είχα βάλει το 27 και βγήκε το 28, θα έπαιρνα 27 εκατομμύρια δραχμές. Τι να πω...Ας ήμαστε καλά κι όλα θα τα καταφέρουμε σε αυτή τη ζωή...


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω δεν επαιξα.......

το τζοκερ μου το τραβηξα οταν γνωρισα τον αντρα μου και το εισέπραξα οταν γεννησα την κορη μου!!!!!!

ΟΥΑΟΥ..........Αχ αυτη ειναι απάντηση!!!!! πολυ μου αρεσε!!!!:tongue::tongue:

Κοριτσια καλησπέρα,

Margi καλύτερα που δεν εχεις συμπτωματα εγω κάθε μηνα εχω και την μια ειναι κολπίτιδα, την αλλη ουρολημωξη και την τριτη φορα που ειχα συμπτωματα ηταν η ωορηξια που αργησε να γινει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:?

Τουλαχιστον δεν ειναι κατα φαντασια,:rolleyes: απλα ειναι αλλος λογος!!!!!!!!!!:-D


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ακούστε τι παθαίνω, ρε κορίτσια! Ξέρετε το πρόβλημα μου με τις επίμονες μυκητιάσεις. Λοιπόν, είχα ξεκινήσει μια εξάμηνη θεραπεία, παίρνοντας την 4η και 5η μέρα του κύκλου κάτι χάπια, τα σπορανόξ. Σύμφωνα με τη γιατρό θα με βοηθούσαν και δεν θα υπήρχε πρόβλημα σε περίπτωση εγκυμοσύνης, γιατί μέχρι να έμενα έγκυος ( από τη 12η μέρα και μετά) η επίδραση των χαπιών θα έφευγε. Τα ξεκίνησα λοιπόν και τα αποτελέσματα είναι πέρα για πέρα απογοητευτικά...Σχεδόν κάθε μήνα παθαίνω μυκητιάσεις. Και το πιο τρελό ήταν αυτό το μήνα. Πήρα τα χάπια και ξεκίνησα να βάζω κολπική αλοιφή. Αφού τέλειωσα, την επόμενη μέρα και τη μεθεπόμενη ήρθα σε επαφή με σύζυγο. Και, ω του θαύματος!!!ξεκίνησαν πάλι τα προβλήματα. Πώς είναι δυνατόν;;;Ούτε δυο μέρες δεν είχαν περάσει από την θεραπεία. Επισκέφτηκα λοιπόν μία άλλη γιατρό για δεύτερη γνώμη. Μόλις άκουσε ότι παίρνω σπορανόξ τόσο καιρό και ταυτόχρονα προσπαθω για παιδί με έκραξε. Ούτε λίγο ούτε πολύ μού είπε πως είναι πολύ επικίνδυνο χάπι και πως πολύ πιθανό αυτό να οφειλεται για τις υποτροπιάσεις. Είπε πως αφού ξεκίνησα επαφές ( κανονικά δεν έπρεπε) ας συνεχίσω. Μου φάνηκε όμως προβληματισμένη. Ρε κορίτσια, τα έχω πάρει με την πρών γιατρό μου. Είχα υποψιαστεί εγώ ότι αυτά τα χάπια δεν με βοηθάνε, αλλά δεν με νοιάζει για μένα. Ας πάθω ό,τι είναι να πάθω. Αυτό το παιδάκι όμως που μπορεί να μου κάνει τη χάρη να έρθει τι θα μου φταίει να του κάνω κακό;;Λέτε να συνεχίσω τις προσπάθειες ή να αφήσω το μήνα να περάσει;;Ο άντρας μου λέει να συνεχίσουμε και ότι η επίδραση των χαπιών θα έχει φύγει.Το ίδιο λέει και η αδελφή μου αλλά εγώ φοβάμαι.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Αν σου ειπε να συνεχισεις τοτε κανε αυτο που σου ειπε ο γιατρός!!!

Εμενα ο γιατρος μου ειπε οταν εχουμε μυκητες τοτε ειναι δυσκολο να τα καταφερουμε γιατι τα υγρα μας γινονται λιγο εχθρικα προς το σπερμα και ετσι με ειχε πεισει να παρω αντιβιωση πριν την ωορηξια και μου ειχε πει οτι δεν υπαρχει προβλημμα!!!

Μεχρι το σποράκι να φτασει στη μητρα σου θα περασουν 10 μερες και σιγουρα η επιδρασει απο τα χαπια θα εχει περασει!!!

Μπορει να παθαινεις κολπιτιδα απο την συχνει επαφη (εγω ετσι νομιζω για εμενα)

Θα ρωτησω τον γιατρο μου την Δευτερα που θα παω να δω εκεινα τα υγρα και θα σου πω!!! να τρως γιαουρτακια ή αν δεν τα αντεχεις σε καθημερινη βασει τοτε παρε βιταμινες απο γαλακτοβάκιλους (ειναι σαν γιαουρτακια, ρωτησε τον γιατρο σου), να πλενεσαι με χαμομήλη λενε κάνει καλό.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι πρεπει να παρει και ο αντρας σου κατι γιατι οι μυκητες μεταδιδονται....ο αντρας μου πηρε και αυτος αγωγη οταν ειχα εχω τον Δεκεμβρη.Και μετα ειμασταν οκ...

τωρα που παλι ειχα φαγουρα πηρα τον γιατρο μου και μου ειπε πλυσεις με χαμομηλι και daktarin κρεμα και κανονικα επαφες και οντως 2 μερες το εκανα και ολα οκ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι να πω ρε κορίτσια. Είναι δυνατό να κάναμε και οι δύο θεραπεία και δύο μέρες μετα να ξανβγούν οι παλιομύκητες! Ολα τα έχω δοκιμάσει πια, τίποτα δεν γίνεται. Με χαμομήλι πλένομαι, βαμβακερα εσώρουχα φοράω, προσέχω τα πάντα κι αυτοι εκεί. Είμαι πεπεισμένη πως το σπορανόξ μου έκανε κακό. Κι άλλες φορές πάθαινα μύκητες, έκανα θεραπεία κι ήμουν καλά για κάποιο χρονικό διάστημα. Απ' όταν ξεκίνησα αυτή την εξάμηνη θεραπεία, πέθανα. Κι όχι τίποτα άλλο, είμαι στις γόνιμες μέρες και πού να βρω όρεξη για σεξ....Αχ, κορίτσια μου, δεν αντέχω άλλο. Να δω τι θα μου πει τώρα η γιατρός που πήγα και να δω πώς θα κινηθώ από εδώ και πέρα. Μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή μιας φίλης από το φόρουμ που μου απάντησε πιο παλιά και μου είπε να χρησιμοποιώ μετά την περίοδο φυτικές αλοιφές με γαλακτοβάκιλλους για επαναφορά της χλωρίδας. Τώρα έχω ενοχλήσεις. Μού βγήκαν λίγα άσπρα σ'εναν έλεγχο που έκανα πριν από λίγο. Πώς είναι δυνατό να μην καταστρέφονται;; Τόσο ανθεκτικοί έγιναν. Ρώτα κι εσυ βρε Μάγδα μου το γιατρό σου να δούμε τι θα πει. Να του πεις πως τους τελευταίους 5 μήνες παίρνω σπορανόξ και οι δύο τελευταίοι ήταν οι χειρότεροι της ζωής μου από αυτήν την άποψη. Τι να κάνω κορίτσια;;;Να κάνω σεξ ( είμαι στη 15η μέρα) ή να μην προσπαθήσω καθόλου αυτό το μήνα;; Ολο αναβολές πια....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. Σημερα εκανε η ελενιτσα μας τη σαλπιγγογραφια και περιμενω πως και πως νεα της. Μαργκι μου, δηλαδη γιατι δεν επαιρνε και ο ανδρας σου αγωγη? Εμενα οταν ειχα μυκητες μου εδωσε αγωγη και για τους δυο. Με τις φαρμακευτικες αγωγες ο κολπος καμμια φορα ξηραινει η αλλαζει πεχα. Κι ετσι μας πιανει φαγουρα, η βγαζουμε σαν ξηροδερμια,και γινομαστε πιο επιρρεπεις σε μυκητες. Παντως οσο γινεται καλο ειναι να αποφευγουμε τις μακροχρονες αγωγες με το ιδιο φαρμακο,ειδικα αν δε βλεπουμε αποτελεσμα. Γιατι οι μικροοργανισμοι εχουν τις αμυνεσ τους και το συνηθιζουν. Και εξαφανιζουν τα φαρμακα αυτα τη φυσικη μας αμυνα. Ωχ,τηλεφωνο. Επιστρεφω


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

οποτε,μαργκι μου,μου αρεσουν οι συμβουλες της φιλης σου απ το παρεντς. Και καλα εκανες και ζητησες και δευτερη γνωμη. Θα ρωτησω κι εγω οταν θα παω,απο βδομαδα.κοριτσια ειμαι λιγο στεναχωρημενη σημερα. Το φενγκ σουι το αγορασα. Τη φωτογραφικη μου τη φορτισα.ομως δεν θα καταφερω να παω τελικα. Θα της δωσω το δωρο αλλη φορα. Οποτε,δε θα γινω παπαρατσι αποψε. Ουτε αλμπουμ θα της γεμισω.Αχ,αυτη η δουλεια...


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινετε να ξεκλέψεις λιγο χρονο για να πας?????

Πολυ κριμα αφου το ηθελες τόσο!!!!

Ελενιτσα σωστα ειναι να κανεις την σαλπιγγογραφία περιμένουμε νεα σου!!!!

Καλά αποτελέσματα!!!!!

Margi μου αυτοι οι γαλακτοβάκοιλοι ειναι καλoi ετσι λεει και ο γιατρος μου, οταν κανεις θεραπεια μετα κανεις επανελεγχο να δεις οτι φυγανε οι μυκητες!

Εγω επειδη εχω αυτα τα ασπρα που μαλλον καμοια κολπιτιδα με κυνηγαει και οχι εγκυμοσυνη καθε βραδυ θα τρωω ενα γιαουρτακι θα πινω το πρωι τους γαλακτοβακιλους μου (pro life λεγετε) και θα κανω το βραδακι πλυσης με σαπουνακι παιδικο που εχει χαμομηλη!!!!!!

Την Δευτερα θα παω στο γιατρο μου και θα σου πω για τα sporanox!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

μαγδα μου,ναι,ηθελα πολυ να παω. Ημασταν συμμαθητριες και μεναμε και κοντα απο παιδια. Ομως δικη μου επιλογη ηταν να ανοιξουμε μαγαζι. Ταξερα αυτα. Εδω και δεκα χρονια και παραπανω,εχω ξεχασει πολλα πραγματα. Μια εξοδο με τον αντρα μου. Διακοπες ολοι μαζι. Ολα εναλλαξ τα κανουμε. Δεν πειραζει ομως,να λεμε και δοξα τω Θεω που εχω σταθερη δουλιτσα και ζουμε ανετα. Α,ταυτοχρονα πηγαμε στο γαμο μας. Θελαμε να παμε εναλλαξ,αλλα ο δημαρχος γρινιαζε.


ένα μήλο την ημέρα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...