Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Πόσο χαίρομαι να μπαίνω στο θεματάκι μας και να διαβάζω τόσο όμορφα νέα!

Δόμνα μου, πόσο μου αρέσει να σε διαβάζω! Βουρκώνω συνεχεια!

Είναι συνεργάσιμος με το θηλασμό; Μπράβο το καμάρι μου! Τον θηλάζεις αποκλειστικά ή του δίνεις και ξένο γαλατάκι;

Σήμερα αγόρασα μία πάντα κι ένα σεντονάκι για την κούνια ( που δεν εχω πάρει ακόμη.....Είμαι Πόντια, το ξέρω.....). Πήρα επίσης μια κουβέρτα αγκαλιάς, ένα σετάκι για την μικρή (ζιπουνάκι, φορμάκι, γαντάκια, σκουφάκι και ζακέτα - όλα ρόζ παρακαλώ, γιατί θα είμαστε ζουζούνες), πάνες, κάπα! Επίσης πήρα και για μένα 2 νυχτικά, ένα κοντομάνικο για την ώρα της γέννας κι ένα μακρυμάνικο για μετά! Εχω κι ένα ακόμη στο σπίτι οπότε από νυχτικά είμαι οκ!!!!

Θα αρχίσω σιγά σιγά πλύσιμο, σίδέρωμα!

Είπα να ξεκινήσω και μαθήματα ανώδυνου τοκετού, αλλά άργησα να πάρω τηλ και τα τμήματα έκλεισαν! Ετσι θα παρακολουθήσω μόνο 3 μαθήματα ( λοχειας, τοκετού και θηλασμου). Ε, καλά είναι κι αυτά!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα, καλησπέρα!

Σήμερα γίναμε κιόλας μιας βδομάδας! Καλέ πως περνάει έτσι ο καιρός; Αδιανόητο..

Είμαστε καλά αλλά χθες το βράδυ τραβήξαμε μια απίστευτη ταλαιπωρία.. Το καημενούλι μου πάλευε από τις 22:30 να κοιμηθεί αλλά με το που κοιμόταν και τον ακούμπαγα στην κούνια του, τσουπ, το μάτι γαρίδα και στριγκλίες.. Βρε τι αγκαλιές τον έκανα, τι πάνα του άλλαξα, τι τον τάισα πότε από το στήθος και πότε ξένο.. τίποτε αυτός.. Κάποια στιγμή κατά τις 3.30 τα ξημερώματα έκανε κακά και επιτέλους ηρέμησε... Ο μπαμπάς μας τον φάσκιωσε και μου τον έδωσε αγκαλίτσα στο κρεβάτι όπου με είχε οχυρώσει με μαξιλάρια διότι έβλεπε την εξάντλησή μου και κοιμηθήκαμε έτσι χωρίς να κουνήσουμε τα δυο μας μέχρι τις 7 το πρωί.. Ξύπνησε, θήλασε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 9.. όπου ξαναθήλασε, έκανε άλλη μια φορά κακά και κοιμήθηκε το αστεράκι μου από τις 10:15 μέχρι τις 12:00.. Το καημένο, το ενοχλούσε η κοιλίτσα του.. Σήμερα όμως αφού έχει κάνει ήδη 3 φορές κακά είναι πολύ καλύτερα.. Τι ζόρι τραβάνε και αυτά τα καημένα.. Κι εμάς δεν πήγε το μυαλό μας..

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με το στήθος.. έχει κάνει γρομπαλάκια και αυτό σημαίνει ότι το γάλα έχει συσσωρευτεί.. Μίλησα με κάποιες κοπέλες που έχουν εμπειρία και μου είπαν τι να κάνω ακριβώς.. Ομολογώ ότι βοήθησαν πολύ και ελπίζω να καλυτερέψω αρκετά..

Μάρτζι μου σχεδόν αποκλειστικό θηλασμό κάνουμε.. που και που του δίνω λίγο συμπλήρωμα αλλά σχεδόν κάθε φορά το πετάω.. Ελπίζω να λυθεί σύντομα το πρόβλημα με το στήθος για να συνεχίσουμε κανονικότατα τον θηλασμό..

Με γεια τα ρουχαλάκια σας και τα ψώνια σας.. Μακρυμάνικο νυχτικό δεν θα χρειαστείς.. Εδώ εγώ και όλες όσες ήταν στο δωμάτιο μαζί μου βγάλαμε τη μπέμπελη.. Εγώ για να καταλάβεις φορούσα νυχτικό με τιραντάκι.. Πόσο μάλλον εσύ που θα γεννήσεις μέσα στον Μάιο!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

ax δομνακι ποσο μακρια μου φαινοντε ολα αυτα κ ποσο αγχωτικα!!ειναι εμπειρια δε λεω αλλα πολυ ταλεπορη :tongue:.....οσο μπορεισ κοιτα να την χαρεισ γιατι ειναι πολυ συντομη,μεγαλωνουν πολυ γρηγορα τα ατιμα τα μωρα :tongue::tongue:

οσο για το στηθοσ ειναι γαλατακι που μενει κ πιζει πιστευω...το καλυτερο ειναι ζεστεσ κομπρεσεσ στο στηθοσ κ μετα να αδιαζει ολο κ οταν τον θυλαζεισ να αλλαζεισ στασεισ για να αδιαζουν απ ολεσ τισ οδουσ το γαλα.

κοιτα κ αυτεσ τισ στασεισ ισωσω σε βοηθησουν

breastfeeding.jpg


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα μου, ελπίζω να πάνε όλα καλά με το στήθος και να μπορέσεις να τον θηλάσεις αποκλειστικά! Να σου πω, γιατί δεν πολυκατάλαβα! Κοιμηθηκατε αγκαλιά με τον μπέμπη; Εχω ακούσει από πολλά κορίτσια που θηλάζουν πως έχουν τα μωρά τους δίπλα του στο κρεβάτι και κοιμούνται μαζί! Εγώ με το που το ακούω ανατριχιάζω και φοβάμαι, αλλά όλες λένε πως είναι ασφαλές!

Δόμνα μου, εγώ είμαι κρυουλιάρα και σκέφτομαι πως μετά τον τοκετό (είτε είναι φυσιολογικός είτε καισαρική) θα κρυώνω.....Ετσι, θα είμαι καλυμμένη και με την χειμωνιάτικη νυχτικια μου, αλλά και με την ανοιξιάτικη μακρυμάνικη......Θα έχω και μία κοντομάνικη και ίσως να πάρω κι ακόμη μία!!!! Α, εχω μία με ραντάκι αλλά δεν είναι βαμβακερη, γμτ! Είναι σατέν με σετέν κοντομάνικη ρομπίτσα! Αλλά να βάλω σατέν;;;;;;Θα με περάσουν για ψωνάρα......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλήμέρα!

Σήμερα ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα με το θέμα του στήθους.. Να είναι καλά ο κουμπάρος μου.. Μέσα σε όλα τα πράγματα που μας έδωσε για το μωρό μου είχε δώσει κι ένα χειροκίνητο θήλαστρο.. Ευτυχώς δηλαδή.. Το χρησιμοποίησα άμεσα, έβγαλα όλο το περισσευούμενο γάλα από το αριστερό στήθος και έτσι όχι μόνο ξεπρήστηκε άμεσα αλλά θήλασε και το μωρό αρκετές φορές από κει..

Το χθεσινό βράδυ το περάσαμε κι αυτό αγκαλίτσα.. Μας βγήκε αγκαλίτσας ο μπόμπιρας.. Έτρωγε, γλάρωνε, τον έβαζα στην καλαθούνα και μετά από λίγο έβγαζε τσιρίδα.. Μόνο στην αγκαλιά ηρεμούσε.. Τι να κάνω η γυναίκα, υπέκυψα.. Τον πήρα αγκαλίτσα και έτσι κοιμηθήκαμε ήσυχα όλο το βράδυ.. Ξύπνησε στις 7, έφαγε, κοιμήθηκε πάλι λίγο, ξύπνησε κοντά στις 9 όπου αλλάξαμε πάνα γιατί είχαμε λερωθεί, φάγαμε πάλι και μετά τον πάρκαρα στην καλαθούνα του όπου επιτέλους κοιμάται.. Μου φαίνεται ότι είναι νυχτερινός τύπος!

Μάρτζι μου δεν τον έβαλα δίπλα μου.. Τον είχα φασκιωμένο για να μη μπορεί να κουνηθεί και τον κρατούσα στην αγκαλιά μου..και σκεπασμένο με το πάπλωμα.. Σήμερα τον είχα πάνω στο στέρνο μου συνέχεια.. Στο κρεβάτι δεν τον βάζω με τίποτε.. Φοβάμαι κι εγώ αλλά και δεν θέλω να μαθαίνει.. Απλά αγκαλιά σίγουρα αισθάνεται μεγάλη ασφάλεια και σιγουριά και αφού αυτό θέλει το μωρό αυτό θα του δίνω.. Τώρα κοιμάται στην καλαθούνα του..

Αφού κρυώνεις τότε να κάνεις όπως καταλαβαίνεις. Εγώ πάλι δεν κρυώνω με τίποτε και έτσι ήταν απόλυτα λογικό για μένα να πάω στο μαιευτήριο με τιραντέ νυχτικό..

Όσο για το σατέν.. Κι εγώ νομίζω πως δεν ενδείκνυεται για την περίπτωση επειδή το ύφασμα είναι ακατάλληλο και όχι επειδή εσύ είσαι ψώνιο!

Θένα μου τις γνωρίζω αυτές τις στάσεις αλλά προς το παρόν μόνο η στάση ράγκπυ και η ξαπλωτή στο χέρι μας έχουν βολέψει.. Ο μικρός πάντως στο θέμα θηλασμού τα πάει τέλεια.. Έπιασε στήθος από την αρχή και με δύναμη!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Domna, μπαίνετε σε μία σειρά, αυτό είναι το μόνο σίγουρο! Σε ακούω τόσο ευτυχισμένη που, πραγματικά, δεν εχω λόγια! Μπράβο, κορίτσάκι μου! Κι ο μπέμπης είναι πολύ καλός και θέλει αγκαλίτσες ο καημένος! Μην του τις στερείς λοιπόν! Αγκαλιάσε τον όσο θέλει το παιδί!

Αχ, ναι! είμαι το πιο κρυουλιάρικο άτομο στον κόσμο! Στο σπίτι μας να φανταστείς η μέση θερμοκρασία όλο το χειμώνα ήταν 25 βαθμούς (ξέρω!ξέρω! με την μικρή θα συμμαζευτώ....δεν θέλουν τα μωρά πάνω από 22 βαθμους) κι εγώ κυκλοφορούσα με χειμωνιάτικες πυζάμες και ρόμπα παρακαλώ, ενώ ο άντρας μου με κοντομάνικο! Θα είμαι εφοδιασμένη λοιπόν με πυζάμες κάθε εποχής, καλού κακού!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μας και χρόνια πολλά σε όσες και όσους γιορτάζουν!

Κάθε μέρα που περνάει είμαστε όλο και καλύτερα.. Ο μπεμπίνος μου θηλάζει αποκλειστικά πια και έτσι φτιάχνει σιγά σιγά πρόγραμμα.. Το χθεσινό μας βράδυ πήγε πολύ καλά διότι τον πήρε ο πατέρας του αγκαλίτσα και κοιμηθήκανε μαζί.. Μετά τον βάλαμε ανάμεσά μας και μόλις ξύπναγε τον θήλαζα και αποκοιμιόταν σχεδόν αμέσως.. Ξύπνησε στις 1, στις 4, στις 7 και στις 9.30.. Τώρα κοιμάται στην καλαθούνα του από τις 11 και κατά τις 14:00 τον περιμένω να ξυπνήσει. Ξέρω ότι δεν είναι καλό αυτό που κάνουμε αλλά δεν μπορώ να του αντισταθώ.. Εγώ και ο Δομνίνος πάντως είμασταν τόσο κουρασμένοι από την αυπνία που είχε συσσωρευτεί τις προηγούμενες μέρες που σήμερα ξυπνήσαμε τελικά στις 9.30 μαζί με τον μπέμπη!

Μάρτζι μου πολύ σύντομα θα νιώσεις κι εσύ αυτά τα συναισθήματα και θα καταλάβεις... πλησιάζει και η δική σας στιγμή!

Όσο από αγκαλίτσες και φιλάκια; άλλο τίποτε.. Μόνο αυτό κάνουμε!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα μου, σου έχω το κατάλληλο άτομο να μιλήσεις διαδικτυακά για το θέμα του ύπνου στο κρεβάτι! Στην ¨τυχερή λίστα" που είμαι ενεργό μέλος, υπάρχει μία κοπέλα που έχει ένα αγοράκι 4 μηνών! Μαρμιν τη λένε! Από τη στιγμή που γεννήθηκε το μωρό, δεν κοιμήθηκε ούτε μια φορά στο κρεβατάκι του! Πάντα με τη μαμά και το μπαμπά! Τον θηλάζει αποκλειστικά και την έχει βολέψει πάρα πολυ να κοιμούνται μαζί! Εγώ πολλές φορές τη ρώτησα πώς και δεν φοβάται και μου λέει πως πριν γεννήσει δεν της περνούσε από το μυαλό να το κάνει κι ούτε το ήθελε γιατί φοβόταν, αλλά είδε πως δεν είναι επικίνδυνο και βολέυει με το θηλασμό!

Οπότε γερα.....

Καλά, έτσι και της πω πως βρέθηκε κι αλλο κορίτσι να παίρνει το μωρό στο κρέβάτι, θα χαρει τόσο πολύ, που θα σε αναζητήσει!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Ναμαι κι εγώ!! :P:p

Δομνἰνα μου να σου ζήσει ο όμορφος άντρας σου! Εμένα πλέον ο γιός μου είναι ο έρωτας μου ο μεγάλος και αγιάτρευτος :tongue: Το έχω πει κ στον άντρα μου πως έχει ανταγωνιστή και μου είπε πως δεν τον πειράζει αφού και αυτός ο νέος "ανταγωνιστής" είναι κομμάτι δικό του :P Όπως σου είπε ήδη και η Μάρτζι μας κοιμάμαι τα βράδυα με το γιο μου αγκαλίτσα πιο αγκαλιά όμως δε γίνεται :oops::oops: Αρχικά η σκέψη μας ήταν να βάλουμε το κρεβάτι μας στο παιδικό το οποίο έχουμε ήδη επιπλωμένο με τα νεανικά μου έπιπλα δηλαδή κρεβάτι μονό και βιβλιοθήκη και ντουλάπα στο ίδιο χρώμα έτυχε να έχει ήδη μέσα ο σύζυγος και την κρατήσαμε. Δεν αλλάξαμε λοιπόν τίποτα παρά μόνο βάλαμε την κούνια του μωρού μέσα κ χωρίσαμε προσωρινά ελπίζω με το σύζυγο. Αρχικά τον έβαζα στην κούνια του κ το βράδυ που ξυπνούσε τον έπαιρνα τον θήλαζα και ξανά μέσα. Βέβαια αυτό ίσως να έγινε μόνο ένα βράδυ. Πολύ γρήγορα όταν ξυπνούσε τον ξάπλωνα δίπλα μου κ τον τάιζα και μας έπαιρνε ο ύπνος αγκαλιά. Σε λίγο καιρό δεν έκανα καν τον κόπο να τον βάζω αλλά ξαπλώναμε από την αρχή μαζί. Με τον άντρα μου κοιμόμαστε και οι τρεις κανένα μεσημέρι και Παρασκευοσαββατα βράδυ. Πάντα όμως το μωρό από την πλευρά μου και όχι στη μέση γιατί ο σύζυξ φοβάται :tongue: Στη μέση τον έχουμε και τον φιλάμε, τον παίζουμε, γελάμε μόνο όσο είμαστε ξύπνιοι. Τώρα τελευταία έχω αρχίσει να τον βάζω στο κρεβάτι του τα μεσημέρια κ τα βράδια ώσπου να ξυπνήσει. Όχι πάντα αλλά θα προσπαθήσω να το κάνω συστηματικά. Είμαστε όμως πια τεσσάρων μηνών (την Κυριακή κλείνουμε τον τέταρτο). Αλλά το βράδυ που ξυπνάει για φαί πάλι δίπλα. Σταδιακά ίσως κόψω και αυτό εάν δε σταματήσει να ξυπνάει. Εγώ δε θα σου πω να το κάνεις και εσύ ή να μην το κάνεις παρά μόνο να ακούσεις την καρδιά σου και αυτό που θεωρείς εσύ καλύτερο για το μωράκι σου. Αν θελήσεις οτιδήποτε που θα μπορούσα να πω την εμπειρία μου πολύ ευχαρίστως. Μπορείς να με βρεις στην τυχερή λίστα, ή με πμ ή ακόμα κι εδώ θα μπαίνω να ρίχνω καμιά ματιά κ αν αργήσω υπάρχει και η Μάρτζι μας.


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Εδώ είμαστε και πάλι.. Δεν μπορείτε να πείτε ότι σας αφήνω ανενημέρωτες.. Κάθε μέρα μπαίνω και δίνω αναφορά! Λοιπόν εμείς κάθε μέρα που περνάει πάμε όλο και καλύτερα.. Τώρα το μόνο μου άγχος είναι να δω πόσο βάρος πήρε αυτές τις μέρες που τον θηλάζω αποκλειστικά, όχι για να βεβαιωθώ ότι έχω γάλα, διότι αυτό το βλέπω, αλλά για να βεβαιωθώ ότι το γάλα μου είναι θρεπτικό και φτάνει στον μπέμπη. Αύριο το βράδυ θα έρθει η παιδίατρος, να μας δει, να μας εξετάσει, να μας ζυγίσει και να μας δώσει περαιτέρω οδηγίες.. Άντε να γίνει κι αυτό για να συνεχίσω χωρίς άγχος το θηλασμό..

Γλυκιά μου Marmin,

Σ' ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να με αναζητήσεις και να μοιραστείς μαζί μου την εμπειρία σου..

Εμείς βάλαμε από την αρχή την καλαθούνα του μπέμπη μας στο δωμάτιό μας, από τη δική μου πλευρά. Από την πρώτη στιγμή που τον φέραμε σπίτι τον έβαλα στην καλαθούνα, ακριβώς γιατί πιστεύω ότι είναι καλύτερα και για κείνον αλλά και για μας .. Το πρώτο βράδυ κοιμήθηκε στην καλαθούνα του.. Το δεύτερο βράδυ είχε μια ανησυχία ο καημενούλης διότι δεν μπορούσε να ενεργηθεί ή γιατί τον ενοχλούσαν τα εντεράκια του.. Τον κοίμιζα, τον έβαζα στην καλαθούνα και με το που ακουμπούσε το κεφαλάκι του έβαζε στριγκλιά και ξύπναγε.. Η κατάσταση αυτή συνεχίστηκε μέχρι τις 4 το πρωί όπου και ενεργήθηκε και ηρέμησε.. Εγώ όμως κι αυτός ήμασταν πολύ εξαντλημένοι για οτιδήποτε άλλο και έτσι μου τον έδωσε ο άντρας μου αγκαλιά και κοιμηθήκαμε ως το πρωί ξεροί χωρίς να κουνήσουμε ούτε εγώ αλλά ούτε και αυτός.. Την επόμενη μέρα κοιμόταν κανονικά στην καλαθούνα όλη μέρα εκτός από το βράδυ που ήταν πιο ανήσυχος.. Και καταλήξαμε να τον πάρουμε και πάλι στο κρεβάτι μας όπου κοιμηθήκαμε όλοι μας μια χαρά.. Ξύπναγε, θήλαζε, κοιμόταν.. και κοιμόμουν κι εγώ.. Χθες επαναλήφθηκε το ίδιο σκηνικό κατ' απαίτηση του άντρα μου.. τον έχει συνηθίσει και δεν μπορεί χωρίς αυτόν.. Σήμερα λέω να προσπαθήσω να τον βάλω στην καλαθούνα του.. Για να δούμε λοιπόν πως θα πάμε..

Σ' ευχαριστώ και πάλι που μοιράστηκες μαζί μας την εμπειρία σου..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δόμνα μου, δεν μας ξεχνάς και πολύ χαίρομαι για αυτό!

Η Μαρμιν είναι πολύ γλυκό κορίτσι και αμέσως εσπευσε να ανταποκριθεί στο κάλεσμά μου να σου πει την δική της εμπειρία με τον μπουμπούκο της! Μόνο να τον δεις! Θηλάζει αποκλειστικά κι έχει φτάσει τα 8 κιλά παρακαλώ!!!!

Θα μας πεις κι εσύ αυριο πόσο έφτασε το Δομνινάκι μας! Αλήθεια, μας είπες πώς θα τον βγάλετε ή δεν αποφασισατε ακόμη;

Εγώ σήμερα παρακολούθησα ένα μάθημα στο νοσοκομείο για την περιποίηση του βρέφους! Πολύ μού άρεσε!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα!

Ήμασταν πολύ καλά παιδιά χθες το βράδυ.. Κοιμηθήκαμε στις 23:30 μαζί με τον μπαμπά και τη μαμά, ξυπνήσαμε στις 1.30 κάναμε μαμ και μετά ξανακοιμηθήκαμε μέχρι τις 5.30 όπου και ξυπνήσαμε, είπαμε καλημέρα στον μπαμπά, του δώσαμε ένα φιλάκι, του ευχηθήκαμε καλή δουλίτσα, βάλαμε τη μαμά να μας κάνει μπάνιο τον πωπό 2 φορές, φάγαμε ένα λουκούλειο γεύμα και μετά την πέσαμε για ύπνο μέχρι και αυτή τη στιγμή!

Σήμερα θα έρθει η παιδίατρος το βράδυ να μας δει. Για να δούμε τι θα δούμε!

Μάρτζι μου θα τον βγάλουμε Γεράσιμο (από τον πατέρα μου) και Ταξιάρχη (τον έχουμε τάξει στον Ταξιάρχη της Σύμης) και το πιθανότερο είναι να τον φωνάζουμε Μάκη (ακριβώς όπως φωνάζαμε τον πατέρα μου). Είμαι πολύ συγκινημένη γι' αυτό..

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσάκια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραία ονοματα Δομνινα μου!!!:):) Ειναι οντως συγκινητικό!!!!

Αντε Μαρτζυ μου σε λίγο μπαίνεις στο μήνα σου!!!!!

Εγω καλά ειμαι, σκεφτομαι να φυγω λίγο καιρο στην μητέρα μου αρα μην με ξαχνετε:):):) Σε εκεινες τις μερες θα παω και στον γιατρό να δουμε το μωράκι!!!:):)

Για την ωρα παω να γραψω φαρμακα ελπιζω να μου δωσουν την σειρά τους να μην περιμένω ορθια:):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! ΄

Μαγδα καλά να περάσεις στην μανούλα!

Δόμνα, πού είσα; Δεν μας είπες πώς τα περάσατε χθες με τον Μάκη!

Εγώ καλά είμαι! Δυσκολεύομαι λίγο το βράδυ με τον ύπνο, αλλά εντάξει, το αντέχω! Αγχώνομαι λίγο γιατί με ξεκίνησαν κάτι μικροενοχλήσεις από κάτω, φοβάμαι μην βγει καμία μυκητίαση! Αυριο που θα κάνω αιματολογικές και ούρα θα της πω να μου πάρει και κολπικό υγρό να το δούμε λίγο το θέμα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κουκλιτσες χαιρομαι να μπαινω και να βλεπω οτι ολες ειστε μια χαρα.

Δομνινα μου με το καλο να του δωσετε το ονομα του,του πριγκηπα σου,ειμαι σιγουρη οτι ο μπαμπακας σου θα νιωθει την απολυτη ευτυχια σου.Μια χαρα τα πατε με τον γιοκα σου,απ'οτι διαβαζω.

Μαγδα μου,με το καλο να πας στη μανουλα σου και να περασεις ομορφα,να τους αφησεις να σε κανακεψουν,το επιβαλλει μια χαρα η περιοδος της εγκυμοσυνης.

Μαρτζι μου,σε λιγο φτανει και σενα η στιγμη που θα κρατησεις το θαυματακι σου στην αγκαλια σου,καλα αποτελεσματα να εχεις στις εξετασεις σου.

Εγω ειμαι καλα,ησυχα κι οπως τα ξερετε,στον αγωνα μαζι με το κοριτσακι μου,που ευτυχως τα παει περιφημα προς το παρον με τις εξετασεις για τη γερμανικη σχολη,αλλα 2 εξεταστικες στις 28 θα ξερουμε το αποτελεσμα.

Προς το παρον την καμαρωσα να παρευλανει για τελευταια χρονια,την 25η Μαρτιου,σαν ψεμματα μου φαινεται πως τελειωνει το δημοτικο και του χρονου θα ειναι πια κοριτσι του γυμνασιου.

Τωρα ετοιμαζεται για μια παρασταση που θα δωσουν με το σχολειο της,το Σαββατο,με αφορμη τα 100 χρονια απο την απελευθερωση της Θεσ/νικης.Η παρασταση ειναι μερος απο το "Μεγαλο μας τσιρκο" του Ιακωβου Καμπανελλη,και το περιμενω πως και πως.

Να περνατε καλα και να προσεχετε πολυ τον εαυτο σας,σας σκεφτομαι,ακομα κι αν δε εμφανιζομαι.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...