Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      καλημεραα κορίτσια ! μ κάνανε πάλι ντοπλερ , άψογο ήταν! αύριο μπαίνω 33 εβδομάδων και το μωράκι είναι σχεδόν 2 κιλά! ο τράχηλος σταθερός στα 1.9-2 απλώς είπε ο γιατρός αν βγάλω τον όρο θα γεννήσω ! ο εμβρυολογος είπε αν αντέξω 10 ημέρες θα είναι το ιδανικό ! τι λύσεις εχω δεν ξέρω γιατί για μ@@@ 10 ημέρες παραπάει. 

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Αντε δομνινα μου σε αυτες τις 9 μερες εχεις : να στρωσεις το δωματιάκι, να βαλεις τα ρουχαλάκια στην θεση τους και να κανεις τα τελευταία ψωνια!!! ΑΑΑΑ και μπεμπιλίνα να παρεις.... για την μαμα και τον μπαμπα που θα κατουρηθούν όταν δουν τον μπεμπη:):):)

Ολα θα πανε καλα, μην κουράζεσε και κανε τις τελευταίες ξαπλες!!!!!!;):):)

Να ξερεις ειμαι πολύ συγκινημένη.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας κορίτσια!

Δομνίνα μου σε 9 μέρες θα κρατάς πρώτα ο Θεός το αστεράκι σου!!!! Όλα θα πάνε καλα, μην μου αγχώνεσαι!!!!

Έχε κατα νου ότι το ζάχαρο θα παίξει τραμπάλα με την κορτιζόνη.....μην αγχωθείς, μπορεί να δεις τρελά νούμερα....Σε μένα ο γιατρός είχε πει να μην κάνω καν μέτρηση γιατί θα αγχωθω....

Να που φτάνει η μέρα λοιπόν και για σένα!!!!!

Μάγδα, μπήκες κιόλας στο 2ο τρίμηνο!!!!!:P:p:p:p


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Domna μου, όλες οι προσευχές μου είναι μαζί σου! Ευχομαι να πάνε όλα καλά! Σε 9 μέρες θα έχεις αγκαλίτσα τον μικρό σου πρίγκιπα! Με το καλό, κοπέλα μου!!!!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γλυκά καλημέρα... Αν και έχω ξυπνήσει από τις 3:45 σήμερα είπα να μη σας τρομάξω με τις άγριες ώρες που εμφανίζομαι διότι πολύ απλά μπορεί αυτό να συμβαίνει μόνο σε μένα!

Η αλήθεια είναι ότι από προχθές που μας είπε ο γιατρός ότι ο μπέμπης έχει 2 φορές περιτύλιξη ένα άγχος να τον ακούω το έχω.. και έχω συνειδητοποιήσει ότι όταν είμαι ξύπνια εγώ είναι και ο μπέμπης, οπότε μάλλον το υποσυνείδητό μου με ξυπνάει για να είμαι στην τσίτα!

Επίσης σήμερα συνειδητοποίησα πως θα πρέπει να φτιάξω τη βαλίτσα επιτέλους και να την έχω μόνιμα στο αυτοκίνητο μιας και θα πηγαίνουμε γιατρό - ΙΑΣΩ εναλλάξ κάθε μέρα και ανά πάσα ώρα και στιγμή μπορεί να μου πουν ότι γεννάω! Σήμερα είναι το πρώτο NST και ομολογώ πως έχω αγωνία!

Έτσι πρέπει σήμερα να κλείσω όλες τις εκκρεμότητες που έχω με τα διαδικαστικά θέματα (π.χ. ληξιαρχική πράξη γάμου, τελευταία ψώνια για την προίκα και το μπάνιο του μπέμπη) γιατί ο σύζυγός μου δουλεύει μέχρι αργά το βράδυ και δεν μπορεί να τρέχει αυτός..

Βρε κορίτσια με συγκινείτε πάρα πολύ με αυτά που μου γράφετε.. Σας ευχαριστώ όλες από καρδιάς!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ax τι χαρα αχ τι χαρα ολα πανε μια χαρα:tongue::tongue::tongue:

ηρθε το τελοσ μιασ καινουριασ αρχης:rolleyes::rolleyes:

δομνακι μη φοβασε για τον λορο ολα καλα θα πανε....φιλια σε ολεσ


image.php?type=sigpic&userid=23500&dateline=1274288107

-------------------------------------------

ΓΙΩΡΓΟ ΔΑΝΑΗ ΙΑΣΟΝΑ

Η ΜΑΜΑ ΣΑΣ ΛΑΤΡΕΥΕΙ!

1218455mjqw66vx3t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πάλι από τον πρωϊνό τύπο..

Ευτυχώς σήμερα ξύπνησα στις 5.30... κάτι είναι κι αυτό διότι η συνεχιζόμενη αυπνία δεν παλεύεται.. οι καούρες ελαφριές αλλά παρεούλα μου..

Χθες πήγα και αγόρασα τα τελευταία πραγματάκια του μπέμπη (αφρόλουτρο, σαμπουάν, ενυδατική κρέμα, κρέμα συγκαμάτων ψαλιδάκι, χτένα-βούρτσα, πιπίλες, θερμόμετρο, πανάκια αγκαλιάς, επιθέματα στήθους για μένα,), πήγα ληξιαρχείο για τις ληξιαρχικές πράξεις γάμου και πήγα και στο ΙΑΣΩ το απόγευμα για το πρώτο μας NST. Καλό ήταν αλλά ο μπέμπης δεν είχε διάθεση για πολλά πολλά και δεν χτυπούσε αρκετά.. Έτσι ο γιατρός μας είπε την επόμενη φορά μισή ώρα πριν πάω να πιω μια πορτοκαλάδα για να κινείται περισσότερο αν και πολύ αμφιβάλλω αν θα συμβεί αυτό μιας και ο μικρός δεν είναι ιδιαίτερα γλυκατζής.. Σήμερα είναι ημέρα ξεκούρασης μιας και κουράστηκα αρκετά μπορώ να πω τις προηγούμενες μέρες.

Αύριο Σάββατο έχουμε ραντεβού και με το γιατρό αλλά και για το επόμενο NST!

Καλέ που εξαφανιστήκατε όλες σας;

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα, έρχεται ο μικρούλης, ε; Πώς αισθάνεσαι κορίτσι μου! Φαντάζομαι πως όσο πλησιάζουν οι μέρες, σε πιάνει μία ανυπομονησία, σωστά;

Εγώ σας είπα που μέχρι πριν από λίγες εβδομάδες νόμιζα πως θα κάνω καισαρική λόγω μυωπίας, αλλά ο γιατρός είπε πως η μυωπία δεν μας δεσμεύει για φυσιολογικό τόκετο! Ετσι θα πάω στον οφθαλμίατρο να με δει κι αν δώσει το οκ πάμε για φυσιολογικό! Ε κι εγώ από τότε άρχισα να φοβάμαι! Στο νοσοκομείο εδώ δεν έχεις τη δυνατότητα να πεις την ώρα της γέννας πως θες επισκληρίδιο! Δεν θα σου κάνουν! Υπάρχει άγραφος νόμος να πηγαίνεις να πληρώνεις "φακελάκι"στον αναισθηολόγο (300 ευρώ παρακαλώ) και να του πεις να έρθει να σου κάνει επισκληρίδιο! Ακουσον άκουσον! Εγώ δεν πρόκειται να μπω σε αυτό το πανηγύρι των φακελακίων γιαυτό και δεν θα πάω να πιάσω κανέναν και να τον πληρώσω για να κάνει τη δουλειά του! Στο κάτω κάτω σε δημόσιο γεννάω όχι σε ιδιωτικό!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!:):)

εγω ξυπναω καλύτερα τωρα:):) Κατα τις 7:30:):)

Δομνινα μου τι βλεπουν με το ΝΣΤ??? Το δωματιάκι ετοιμο?????

Μαρτζυ μου σε ενα μηνα μπαινεις και εσυ στο μηνα σου:):) θα πρεπει να ξεκινησεις σιγα σιγα να κανεις το δωματιο τις μικρης!!!!:):)Μην σκεφτεσαι την γεννα σκεψου μονο οτι μετα θα εχεις αγκαλια την μπεμπα!!!! Ολα τα αλλα θα γινουν:):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μάρτζι μου γλυκιά ακόμη δεν έχω αγχωθεί.. Το έχω πάρει χαλαρά το όλο θέμα διότι και το πολύ άγχος δεν βοηθάει την κατάσταση. Το καλό είναι ότι έχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον γιατρό μου και έτσι είμαι σίγουρη ότι είμαι σε πολύ καλά χέρια.. ο γιατρός μου επιμένει για επισκληρίδιο.. εγώ θα προτιμούσα ολική νάρκωση αλλά επιμένει ότι θα επηρεαστεί το μωρό από το φάρμακο της ολικής και εννοείται ότι δεν διακινδυνεύω το παραμικρό. Έτσι ήρθαμε σε συμφωνία.. θα ξεκινήσουμε με επισκληρίδιο και αν δούμε ότι ζορίζομαι ή ότι πονάω στην πλάτη (διότι εκεί έχω θέμα) θα μου κάνει μέθη και θα προχωρήσουμε κανονικά.

Μάρτζι μου εννοείται ότι είναι η δουλειά τους και πρέπει να την κάνουν χωρίς φακελάκι.. Αν μπορέσεις να γεννήσεις φυσιολογικά είναι ότι καλύτερο για σένα και για την μπέμπα.. Κράτα όμως μικρό καλάθι γιατί κι εγώ μέχρι πριν 2 βδομάδες για φυσιολογικό πήγαινα και τελευταία στιγμή ο μπέμπης μας την έκανε γυριστή!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαγδούλα με το NST (Non Stress Test) βλέπουν την καρδιακή λειτουργία του εμβρύου και την συχνότητα των κινήσεών του καθώς και το εύρος των συσπάσεων - εάν υπάρχουν.. Με το που μπαίνει μια έγκυος στον 9 κάνει πολύ συχνά αυτή την εξέταση και μόλις δουν ότι το μωρό ζορίζεται ή ότι πέφτουν οι σφυγμοί επεμβαίνουν άμεσα με καισαρική διότι δεν το διακινδυνεύουν να το αφήσουν περισσότερο στη μήτρα αφού πλέον είναι έτοιμο να βγει στον έξω κόσμο..

Εγώ πάλι από τις 5.30 στο πόδι σήμερα!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια...

Στις 9.30 έχουμε ραντεβού στο γιατρό να δούμε τον μπέμπη και μετά στο ΙΑΣΩ για NST.. Οπότε όπως καταλαβαίνετε η αγωνία χτυπάει κόκκινο και έτσι το μάτι γαρίδα από νωρίς σήμερα... όχι ότι αν δεν υπήρχε το ραντεβού θα ξύπναγα αργότερα!

Κοριτσάκια θα σας ενημερώσω το μεσημεράκι για το πως πήγαν τα ραντεβού μας διότι μετά από αυτά πρέπει να πάμε Jumbo για τα τελευταία πραγματάκια και Super Market διότι θα πεινάσουμε όταν βγω από το νοσοκομείο και γυρίσουμε σπίτι.. Βλέπετε ο Δομνίνος δεν το έχει καθόλου το άθλημα... Αφού το συζητάει για μέρες το θέμα όταν του ανακοινώνω ότι έχει έρθει ο καιρός να επισκεφτούμε τον μηνιαίο νταβατζή (το Super Market εννοώ)!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες.Πω πω δεν ειναι να λειπω,θα ειχαμε γεννητουρια και χαμπαρι δεν θα επαιρνα.

Δομνινα εννοειται οτι εισαι παντα στις προσευχες μου,κι εσυ κι ο μπεμπης.Να μη μου αγχωνεσαι καθολου,ολα θα πανε σουπερ και σε λιγες μερες θα εχεις το μικρο σου θαυματακι αγκαλια.Με το καλο κοπελα μου,θα περιμενουμε νεα σου.

Μαρτζι μου ανοιγεις μεγαλο θεμα,οσον αφορα τα "φακελακια",φυσικα και δεν εισαι υποχρεωμενη να δωσεις,αν ειναι δυνατον.Παντως κοριτσια μιλωντας απο προσωπικη εμπειρια,γεννησα χωρις επισκληριδιο και δεν ηταν και τοοοσο τρομερο.Η στιγμη της γεννησης του μικρου σας,θα σας μεινει αξεχαστη,και οχι επειδη θα υπαρχει ο πονος,αλλα επειδη θα νιωσετε απεραντη χαρα και ευτυχια.

Μαγδα μου,οσο προχωραει η εγκυμοσυνη μια χαρα κοπελα μου,κοιτα να απολαμβανεις την καθε στιγμη,κι αφου το θελεις τοσο πολυ,την επομενη φορα να παρεις κατι για το μωρακι σου,θα σου δωσει μεγαλη χαρα.

Καθε φορα χαιρομαι παρα πολυ να διαβαζω τα νεα σας και να βλεπω τα τικερακια σας να προχωρανε και τα μωρακια σας να μεγαλωνουν,να ξερετε οτι σας σκεφτομαι,ακομα κι οταν εξαφανιζομαι.

Απλα με τα διαβασματα και τις διαφορες δραστηριοτητες της μικρης,δεν ειχα και πολυ χρονο.

Να περασετε ενα σουπερ 3ημερο,καλη Καθαρη Δευτερα και Καλη Σαρακοστη,φιλια πολλα!!!!!!!!!!


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Μανου μου, επιτέλους μπήκες! Κι σε είχα στο μυαλό μου! Αφού είσαι καλά κι έχετε τόσες δραστηριότητες με την μικρή, λογικο είναι να μην προλαβαίνεις να μπεις! Καλή Σαρακοστή να έχεις κι εσύ!

Δόμνα, περιμένουμε......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μανουνίτα μο χαρηκα που σε διάβασα!!!!:):) Να είστε όλοι καλά, καλό τριήμερο και καλή σαρακοστη:):)

Θενα μου πως είσαι?? τι κανουν τα μικρά????

Δομνινα που χάθηκες????? Περιμένουμε νέα!!!!

Εγω ζυγιστηκα σημερα και ειμαι σταθερα 49 κιλα!!! Ρε κορίτσια ανησυχω δεν πρεπει να αρχισω να βαζω κιλά????

ΑΑΑΑ!!! Νομιζω πως εδω και 2 μερες καταλαβαινω το ψαρακι δεν ξερω εαν ειναι ιδεα μου, αλλα νιωθω χαμηλα στην κοιλιά μου 5-6 δακτυλα κατω απο τον αφαλο μπορμπουληθρες!!!!!

Δομνινα μου το ειχαμε ξανασυζητησει, εξακολουθω που και που να εχω τα τσιμπηματακια απο κατω κατω και ο γιατρος μου που κοιταξε τραχηλο ειπε πως όλα ειναι οκ!!!! Και εσενα ο γιατρος σου σου ειχε πει οτι δεν ειναι ανυσηχητικά σωστα??


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...