Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Domna, εγώ έκανα μια βόλτα στην αγορά για να δω τιμές! Αγόρασα μια κουβερτούλα πικέ με 10 ευρώ, πολύ όμορφη! Θέλω να πάρω σεντόνια, πάνες, κουβέρτα, πετσέτες μπάνιου κι όλα όσα λες κι εσύ! Με ένα σύντομο υπολογισμό θέλω μόνο για αυτά γύρω στα 200 ευρώ ( και λίγα βάζω). Πρέπει να πάρω και τα δικά μου ( νυχτικιες, σουτιέν, εσώρουχα μιας χρήσης). Ρουχαλάκια για τις πρώτες 40 μέρες μου έδωσε πάρα πολλά η φίλη μου! 13 φορμάκια και 22 εσωρουχάκια! Θα πάρω κι εγώ βέβαια, για να φορέσει και καινουργια το παιδάκι μου, αλλά κι όλα αυτά τα ρουχαλάκια μια χαρά θα μου κάτσουν!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Απ' ότι βλέπετε πρωϊνή πρωϊνή και σήμερα.. Επέστρεψαν οι παλιές καλές μέρες αυπνίας.. Δεν πειράζει όμως.. λίγο ακόμη έμεινε και μετά θα ξενυχτάω με την καλύτερη παρέα του κόσμου.. τον γιο μου! Ο μπαμπάς μας βέβαια δεν καταλαβαίνει τίποτε και κοιμάται αμέριμνος.. δεν πειράζει όμως γιατί κουράζεται πολύ στη δουλειά ο καημενούλης μου και έτσι όποτε βρει ευκαιρία αναπληρώνει τον χαμένο χρόνο!

Μάρτζι μου μια συμβουλή θα σου δώσω.. μην πάρεις υπερβολικά πράγματα.. διότι τα περισσότερα δεν θα τα χρησιμοποιήσεις.. αφενός τα μικρά μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που δεν προλαβαίνουν τα φορέσουν όλα όσα τους αγοράζουμε και αφετέρου η δική μας υπερβολή μας οδηγεί σε λάθος αγορές.. Τώρα δυστυχώς δεν είναι καιρός για υπερβολές.. μετρημένα πράγματα και τα απολύτως απαραίτητα..

Να είμαστε εμείς καλά και τα παιδάκια μας και χαλάλι τους..

Σήμερα θα πάω να αγοράσω παιδικό απορρυπαντικό για να ξεκινήσω το πλύσιμο και την Τρίτη μετά το ραντεβού με το γιατρό μας που θα μας επιβεβαιώσει για μια ακόμη φορά ότι όλα πάνε τέλεια θα ξεκινήσω τα ψώνια.. Μετά θα ετοιμάσω σιγά σιγά τη βαλίτσα μιας και θα έχω μπει στο μήνα μου και θα αναμένουμε την έλευση του μπέμπη!

Φιλάκια πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειδα το μικρο μου στο γιατρό!!!!

Ήμουν πολύ σφιγμένη αυτες τις μερες γιατι φοβομουν για την αυχενικη που ειχα!!! Τελικά ο γιατρός με μάλωσε και μου ειπε πως το μωρακι μεγαλώνει φυσιολογικά και ειναι καλά!!! Ειναι 115 ολόκληρα γραμμαρια!!!! Θα παω σε ενα μηνα να με ξαναδει(πολύς καιρός) και να κανονίσουμε β Επιπέδου κατα κατα τις 17 Απρ!!!:):):)

Οσο για το φύλο δεν φαινεται να προεξέχει κατι αλλα δεν λεει και με σιγουρια οτι ειναι κοριτσι γιατι δεν ειναι ακόμα σχηματισμένο!!!!


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρτζυ μου καλά ψωνια!!!!!:):)

Αλλα εχει δικιο η Δομνινα μην παρεις πολλα γιατι θα σε φερουν και ερχετε και το καλοκαιρι!!!! Τα τσαμπο παντως εχουν πολύ χαριτωμένα πραγματα:):):) Θα μου πεις τωρα με τις εκπτωσεις και στην αγορα βρισκεις ωραία φθηνα πράγματα!!! Εγω εχθες περνουσα απο ένα μαγαζι στην θεσσαλονίκη και ειδα κατι ροζ καπελάκια!!!! τρελάθηκα ειχαν 70% εκπτωση αλλα συγκρατήθηκα!!!! Βρε κοριτσια θελω πολύ να παω να πάρω κατι!!! Ενα αρκουδάκι .... μια κουδουνίστρα.... εστω ενα ασπρο φορμάκι!!!! μετα την β επιπεδου θα παρω ενα Πασχαλινό δωρακι στο μπεμπάκι!!!:):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Magda μου, ωραία νέα! Μετά την β επιπέδου, αν το θες τόσο πολύ, να πάρεις κάτι!

Κορίτσια, από πράγματα μας έχει πάρει ο πεθερός μου καρότσι και κάθισμα αυτοκινήτου! Οι γονείς μου θα μου δώσουν 200 ευρώ για κούνια και με αυτά θα πάρουμε κούνια από ικεα με 80 ευρώ και στρωματάκι που βρήκαμε με 70 ευρω! Αποστειρωτή και ριλάξ κουνιστό θα μας δώσει η φίλη μου ( αυτή που μου έδωσε και ρούχα).

Δεν θα κάνω σπατάλες γιατί δεν με παίρνει να κάνω σπατάλες! Σεντονάκια για την κούνια λέω να πάρω δύο σετάκια, κάλυμμα για την κούνια, κουβέρτα βελουτέ, πετσετες, πανες, σελτεδάκια, σαλιάρες! Επίσης ένα μπανάκι θέλω να πάρω!

Μάγδα μου, πήγα στα jumbo, αλλά δεν ενθουσιάστηκα με την ποιότητα των σεντονιών, κουβερτών και πετσετών! Τα σεντόνια έκαναν γύρω στα 15 ευρώ αλλά δεν είναι 100% βαμβάκι που θέλω εγω. Στα μαγαζιά τα βρήκα με 25 και είναι ολοβάμβακα! Τώρα, καμία κουβερτούλα θα έπαιρνα απο jumbo μιας και στην κουβέρτα το βάζεις το μωράκι με την πάνα του και δεν έρχεται σε επαφή με την κουβέρτα, που από όπου και να την πάρεις πολύεστερ έχει!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Και ναι, το πρώτο πλυντήριο με τα μωρουδιακά είναι γεγονός! Ήδη στεγνώνει στο στεγνωτήριο..

Πήγα σήμερα στο καινούργιο Jumbo που έχει ανοίξει στη Ν. Φιλαδέλφεια και εφοδιάστηκα με τα βασικά.. Πήρα μπουρνουζάκια, 4 σελτεδάκια, 12 σαλιάρες, καλτσάκια, πανάκια για τις γουλίτσες, πανάκια για τον πωπό, θηλές για μπιμπερό, καθαριστήρι για τα μπιμπερό.. πολύ το χάρηκα κοριτσάκια μου..

Το άλλο σβκ θα ξαναπάμε να πάρουμε και κάποια άλλα πράγματα όπως αλλαξιέρα, μπανάκι, ενδοεπικοινωνία και άλλα..

Είμαι τόσο χαρούμενη!

Μάρτζι μου αυτά που αναφέρω παραπάνω ότι πήρα από τα Jumbo μου φάνηκε καλή η ποιότητά τους.. Βέβαια πριν 3 βδομάδες που είχα ξαναπάει δεν τα είχαν φέρει οπότε παίζει και να είναι καινούργια παραλαβή.. Τα σεντόνια του Jumbo εννοείται ότι δεν με ξετρέλλαναν οπότε δεν θα έπαιρνα κιόλας.. αλλά ακόμη 1 σετ χρειάζεσαι για την κούνια..

Πάντως έχει καλές τιμές και για όλα τα υπόλοιπα.. πιπίλες, μπιμπερό, ενδοεπικοινωνία, επιθέματα στήθους, .. πήγαινε πάλι σε λίγο καιρό και ρίξε μια ματιά.. Επίσης και το ΙΚΕΑ έχει πράγματα για μωρά.. κι εκεί μπορείς να κοιτάξεις όταν θα πάρετε την κούνια..

Μάγδα μου νομίζω πως όταν είναι βρέφη τα μωρά δεν κάνει να βάζουμε μαλακτικό στα ρούχα αλλά δεν είμαι και σίγουρη. Εγώ δεν χρειάζεται να βάζω μαλακτικό μιας και τα βάζω κατευθείαν στεγνωτήριο και βγαίνουν και αποστειρωμένα αλλά και αφράτα αφράτα..

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα, με γεια τα πραγματάκια! Σελτεδάκια, πετσετούλες για πωπό και γουλίτσες, σαλιάρες και καλτσάκια σκέφτομαι κι εγώ να τα πάρω από jumbo! Στην αγορά οι πετσετούλες για τον πωπό κάνουν 5 ευρώ η μία! Σιγά να μην δώσω τόσα λεφτά αφού στα jumbo τα βρίσκω με 0,50-1 ευρώ!

Δόμνα μου, λέω να πάρω προς το παρόν 2 σετάκια σεντονάκια, γιατί δεν ξέρω τι θα μου φέρουν από δωράκια!

Στα ικέα τα δικά μας δεν μου άρεσε τίποτα, παρά μόνο η κούνια που σας είπα πως θα πάρω και ένα φωτιστικό σε σχήμα λουλουδιού!

Α, δεν ήξερα πως δεν επιτρέπεται το μαλακτικό στα βρεφικά ρουχλάκια!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Και ναι ειναι γεγονος πια ξυπναω στις 6:00:):)

Και εγω που εχω τυχει να παω στα jumpo για να παρω δωρα στα ανηψια οταν περναω απο το διαδρομο τα χαζευω εχει χρωματακια και ενα σωρο πραγματακια αλλα εχω προσεξει πως δεν εχει παντα ωραια πραγματα:):)

Γι'αυτο Μαρτζυ μου να ξαναπας να ριξεις μια ματα!!!!

Δομνινα μου νομιζα οτι βαζανε το προδερμ αλλα εαν εχεις στεγνωτηριο σιγουρα δεν χρειαζετε!!!! Αληθευει οτι με το στεγνωτηριο δεν χρειαζετε και πολύ σιδερο????


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλή βδομάδα να έχουμε με μόνο ευχάριστα νέα..

Εγώ καλά είμαι, αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι έχει αρχίσει να πονάει το αριστερό μου πόδι σε τέτοιο σημείο που κάποιες φορές κουτσαίνω.. Έχω διαβάσει ότι δεν είναι ανησυχητικό και ότι οφείλεται στο άνοιγμα των συνδέσμων στην περιοχή της λεκάνης προκειμένου να προετοιμαστεί το σώμα για τον τοκετό αλλά όπως και να το κάνουμε δεν είναι ευχάριστο.. Θα προσπαθήσω να μην κουράζομαι και ελπίζω να μετριαστεί λιγουλάκι..

Μαγδούλα μου για το στεγνωτήριο αληθεύει.. Βγάζει τα ρούχα αφράτα αφράτα οπότε αν βάλεις σίδερο αμέσως μόλις τελειώσει το στεγνωτήριο χρειάζονται πολύ λιγότερο πάτημα..

Μάρτζι μου έχεις κι ένα δίκιο σε αυτό που λες.. Ας δεις πρώτα τι θα σου φέρουν από δώρα και μετά αγοράζεις ότι τυχόν σου λείπει..

Εμείς αύριο το πρωί έχουμε γυναικολόγο και το απόγευμα αιματολόγο.. Οπότε λογικά αύριο το απόγευμα θα έχω νεότερα να σας πω..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα! Δόμνα μου, καλώς όρισες στο κλαμπ! Εχει δύο εβδομάδες που πονάει το αριστερό μου πόδι και ο γιατρός είπε να μην ανησυχώ! Συμβαίνει αυτό που λες! Το σώμα μας προετοιμάζεται σιγά-σιγά!

Πήγα κι εγώ σήμερα στα jumbo και πήρα κάποια πράγματα: 2 σελτεδάκια, 5 πετσετούλες πωπού, 2 πετσετούλες για γουλίτσες, 3 σαλιάρες! Ξέρω, δεν πήρα όσα έπρεπε αλλά δεν είχα σκοπό να πάω και δεν είχα πολλά λεφτά μαζί μου! Α, πήρα και μία πετσέτα μεγάλη ροζ από τα carrefour! Σκέφτηκα πως θα χρησιμέψει κι αυτή. Τι ,ολο μικρές θα έχω; Θα την τυλίγω και με άνεση!

Δόμνα, πότε σου έχει δώσει ΠΗΤ ο γιατρός;

Αντε, περιμένουμε νέα σου αυρίο!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα από τον πρωϊνό επισκέπτη του καφέ!

Εμείς σήμερα έχουμε γιατρό και ελπίζω να ακούσω τα καλύτερα.. Ελπίζω ο μπέμπης να έχει παραμείνει στη θέση του, να έχει πάρει βάρος και σιγά σιγά να ετοιμάζεται για την ηρωϊκή έξοδο.. Ο Δομνίνος χθες το βράδυ με ρώτησε πότε μπαίνω στο μήνα μου και όταν του απάντησα "αύριο" πήρε ένα χαζό ύφος και με ρώτησε με αγωνία "Δηλαδή από αύριο πρέπει να είμαι σε ετοιμότητα"; Νομίζω ότι ένα ταράκουλο το έχει πάθει! Το απόγευμα έχω ραντεβού και με την αιματολόγο για να δούμε πως και αν θα συνεχίσουμε τις αντιπηκτικές και έτσι προς το βραδάκι θα έχω αρκετά νεάκια να σας γράψω!

Μάρτζι μου η κανονική ΠΗΤ μου είναι 12/4/2013 αλλά επειδή έχουμε το θεματάκι με το ζάχαρο είπαμε ότι θα περιμένουμε μέχρι τις 29 του μήνα να κάνει την εμφάνισή του ο μπέμπης και αν δεν έρθει από μόνος του στις 29 θα μπω με πρόκληση.. Βέβαια σήμερα θα ξέρω περισσότερα μιας και θα δω και τον γυναικολόγο και τον αιματολόγο..

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Δεν μπήκα χθες να ενημερώσω διότι από το πρωί στις 7.30 που φύγαμε από το σπίτι κατάφερα να επιστρέψω στις 5 το απόγευμα και ήμουν στην κυριολεξία κομμάτια.. Βλέπετε εκτός από τον γιατρό έπρεπε να πάω να πληρώσω τη ΔΕΗ, να πάω από τη δουλειά μου να τους δω και να τους αφήσω κάτι χαρτιά, να πάω στο Σύνταγμα στα ΚΕΠ για να φτιάξω τις εξουσιοδοτήσεις για το σύζυγο για το ΙΚΑ και τον ΟΑΕΔ που θα χρειαστούμε μετά, και μετά να πάω από την αιματολόγο για να δούμε τι θα κάνουμε με τις ενέσεις..

Τα νέα από το γιατρό είναι από τη μια ευχάριστα και από την άλλη αγχωτικά.. Ο μπέμπης μας έφτασε τα 2.620 αλλά από κει που δεν είχε καμία περιτύλιξη στο λαιμό τώρα ξαφνικά έχει δύο! Ο γιατρός είναι καθησυχαστικός αλλά όλες καταλαβαίνετε τι άγχος μου δημιουργεί εμένα αυτό το γεγονός.. Το τελικό συμπέρασμα είναι ότι κάθε δυο μέρες θα πηγαίνω στο ΙΑΣΩ για NST και μετά θα με βλέπει και ο γιατρός μου και το κυριότερο... αν δεν προκύψει κάτι έκτακτο από τα NST γεννάω την Παρασκευή 22/3/2013 (εννοείται με καισαρική)... Οπότε σήμερα και αύριο θα κάνω από 2 ενέσεις κορτιζόνης για να βοηθήσουμε τα πνευμονάκια του μπέμπη και θα πρέπει να έχω το νου μου στο ζάχαρο διότι σαφώς θα ανέβει. Μου είπε ο διαβητολόγος ότι αν τυχόν παραμείνει ανεβασμένο για πάνω από 2 μέρες να τον πάρω τηλέφωνο.. Ελπίζω πάντως πως θα ξεπεράσουμε και αυτόν τον σκόπελο!

Ξαφνιαστήκαμε λίγο με το σύζυγο γιατί δεν περιμέναμε μια τέτοια εξέλιξη αλλά αφού είναι όλα υπό έλεγχο όλα καλά.. Τώρα πρέπει να έχω το νου μου να ακούω το μωρό..

Κάντε μια προσευχούλα και για μας βρε κοριτσάκια να πάνε όλα καλά! Την έχουμε τόσο ανάγκη!

Η αιματολόγος μου είπε ότι τελικά δεν είμαι ούτε θρομβοφιλική αλλά ούτε και πάσχω από το αντιφωσφολιπιδικό σύνδρομο... Άβυσσος η ψυχή του κάθε αιματολόγου.. Το καλό στην όλη ιστορία είναι ότι επιτέλους σταμάτησα από χθες τις ενέσεις και μόλις βγω από το νοσοκομείο θα κάνω άλλες 10 τελευταίες προληπτικά μόνο και μόνο διότι θα κάνω καισαρική!

Σήμερα έχω κλείσει ραντεβού με την παιδίατρο που θα αναλάβει τον μπέμπη και έχω ένα σωρό πράγματα να τη ρωτήσω..

Πάντως ακόμη δεν έχω συνέλθει από το χθεσινό τρέξιμο..

Μάρτζι μου απ' ότι καταλαβαίνεις καλώς εχόντων των πραγμάτων μείνανε μόνο 9 μέρες.. Όντως απίστευτο!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...