Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Μανουνίτα μου απο του χρονου γυμνάσιο!!!! Ποτε μεγάλωσε??? Πως περνανε τα χρονια??? Αχ μπαινει και στην εφηβία!!!!! Δυσκολη εποχή!!!!! Ξεκινανε και οι επαναστάσεις!!!:):) Αληθεια ποσα χρονια μιλάμε???? απο το 2010 σχεδον 3 χρονια!!!!!

Να ειναι γερη και καλότυχη!!!! :):):)


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μαγδα μου σε ευχαριστω κοριτσακι μου για τις ευχες να εισαι καλα.

Οντως τα χρονια περνανε γρηγορα,κι οσον αφορα εμενα προσωπικα,ουτε που το καταλαβα για ποτε το κοριτσι μου,απο μπεμπα,μεταμορφωθηκε σε μια μικρη δεσποινιδα.Τωρα που θα κανετε παιδακια θα το δειτε κι εσεις,ο χρονος,οταν περναει ομορφα κι ευτυχισμενα,κυλαει σα νερακι.Οσο για την εφηβεια,προς το παρον δεν το εχω νιωσει,ειναι ηρεμη η μικρη μου,παρ'ολη την πιεση που τραβαει,αλλα οτι κι αν γινει,ειναι μες το προγραμμα,φαση ειναι και θα περασει.

Εχουν περασει 3 χρονια που ανοιξε η μηλιτσα το θεμα και γιναμε παρεουλα,μαζι περασαμε τις αγωνιες,τον πονο αλλα και τις χαρες μας,κι εδω θα ειμαστε και στη συνεχεια!!!!!!!!!!!


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Πολλές απουσίες βλέπω και στενοχωριέμαι γι' αυτό.. Τέλος πάντων.. ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμη καλύτερα..

Εμείς είμαστε μια χαρά. Επιτέλους, ήρθε η παιδίατρος χθες και μας ξετίναξε.. Το γενικό συμπέρασμα είναι ότι το αγοράκι μου είναι τέλειο! Με αποκλειστικό θηλασμό πήρε 200 ολόκληρα γραμμάρια σε μια βδομάδα και έτσι δεχτήκαμε τα θερμά συγχαρητήρια της παιδιάτρου και εντολή να συνεχίσουμε ακάθεκτοι.

Μου είπε ότι είναι τζόρας, πεισματάρης και δυναμικός και όντως αν βλέπατε πως αντιδρούσε σε όλα αυτά που του έκανε δεν θα πιστεύατε ότι αυτό το μωρό είναι μόλις 13 ημερών! Μας έδωσε βιταμινούλα D να παίρνουμε από το στόμα και σταγονίτσες προβιοτικές για το εντεράκι του.. Μας είπε ότι πολύ πιθανόν να ξεκινήσει σύντομα κολικούς αλλά να μη το δέσουμε και κόμπο. Έμεινε πολύ ευχαριστημένη από τη γενική εικόνα του μωρού και τώρα θα μας ξαναδεί μόλις σαραντίσουμε. Απλά θα πρέπει να τον ζυγίζουμε κάθε βδομάδα για να βεβαιωνόμαστε ότι παίρνει το κατάλληλο βάρος!

Το ξέρω ότι είμαι κουκουβάγια αλλά η αλήθεια είναι ότι περίμενα πολύ καιρό για να ζήσω όλη αυτή την ευτυχία!

Μάρτζι μου ελπίζω να μη δείξουν κάτι ανησυχητικό οι εξετάσεις σου.. Να μας ενημερώσεις όμως, μην το ξεχάσεις.

Μαγδούλα να πας στη μητέρα σου και να περάσεις όμορφα. Να αφεθείς στη φροντίδα της και να δεις που ο καιρός θα περάσει πολύ γρήγορα!

Μανού είδα τις φωτογραφίες από την παρέλαση. Κοτζάμ δεσποινίδα όντως.. Για τα αποτελέσματα των εξετάσεων εγώ προσωπικά δεν ανησυχώ καθόλου, την έχω σίγουρη.. Χαίρομαι που σου δίνει τόση χαρά και σε γεμίζει με περηφάνια.. Άξια πάντα!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!

Μανου, ούτε κι εγώ ανησυχώ για τα αποτελέσματα της μικρής σου! Είμαι σίγουρη πως θα διαπρεψει.

Μάγδα, από την μαμά μας γράφεις ή δεν έφυγες ακόμη; Από το 2009 νομίζω μιλάμε! Είχαμε ξεικινήσει στον "πελαργό" και μετά μετακομίσαμε εδώ! Εγώ θυμάμαι που έλεγα στην Μαγδα πως μαζί θα μείνουμε κι όντως έτσι έγινε!

Δόμνα, μια χαρά ο μπεμπούλης σας! Μπράβο σας!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δομνινα μου μια χαρα ειναι ο μπεμπουλης σου,μεγαλωνει και κανει χαρουμενη και περηφανη τη μανουλα,να ακολουθησεις πιστα τις οδηγιες του γιατρου σου κι ολα θα πανε σουπερ.Σε ευχαριστω πολυ κι εσενα και τη μαρτζι που πιστευετε τοσο πολυ στην κορη μου.Μακαρι να πανε ολα καλα και θα το γιορτασουμε διαδυκτιακα μετα.;)


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια..

Ψιλοχάθηκα είναι η αλήθεια διότι ο μπέμπης μας βγήκε αγκαλίτσας.. Είναι μικρούλης και ζητά την αγκαλιά της μαμάς και του μπαμπά και εννοείται πως δεν διανοούμαστε να του το αρνηθούμε.. Χθες από τις 7 το απόγευμα μέχρι και τις 12 το βράδυ είχαμε θηλασμό κάθε μια ώρα, ψευτοκλάμματα, 3 γεμάτες λερωμένες πάνες και ανησυχία.. Μπορεί να ήταν και ψιλοκολικοί. Ευτυχώς στις 12 αφού θήλασε για τελευταία φορά τον πήρα αγκαλιά και κοιμηθήκαμε μαζί μέχρι τις 6.30 όπου ανέλαβε βάρδια ο άντρας μου στην αγκαλιά.. Στις 8 ξαναξύπνησε, έφαγε και κοιμήθηκε στην κούνια του.. Τι σου είναι το ένστικτο και το υποσυνείδητο πάντως.. όσο έχουμε το μωρό στην αγκαλιά είτε εγώ είτε ο άνδρας μου δεν κουνιόμαστε ρούπι στον ύπνο.. όπως κοιμόμαστε έτσι ακριβώς ξυπνάμε.. Αλλά είναι υπέροχη η αίσθηση του να έχεις το μωρό πάνω σου.. Αυτή η μωρουδίλα είναι απίστευτη..

Σήμερα η μέρα μας πήγε πολύ καλά.. Για να δούμε και το βράδυ πως θα πάει..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου και καλό μήνα να έχουμε!

Τελικά είχαμε ένα ήρεμο βράδυ.. Ο μικρός κοιμήθηκε στην καλαθούνα του μέχρι τις 3 το πρωί όπου και σηκώθηκε, έφαγε και ξανακοιμήθηκε αγκαλίτσα μου μέχρι τις 5.30.. σηκώθηκε, έφαγε και ξανακοιμήθηκε μέχρι τις 8 οπότε και ξαναέφαγε και κοιμάται από τις 9 στην καλαθούνα του..

Δεν τον χορταίνω λέμε..

Σας φιλώ και να περνάτε όμορφα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δόμνα, έχει μπει σε πρόγραμμα ο μικρός σας! Μπράβο και πάλι μπράβο! Τον θηλάζεις αποκλειστικά ή του δίνεις και ξένο; Πρέπει να σε ξαναρώτησα αλλά δεν θυμάμαι την απάντηση!

Πού να τον χορτάσεις καλέ;;;

Εγώ πήγα σήμερα και πήρα μία δεύτερη κουβέρτα αγκαλιάς γιατί έκρινα πως η μία δεν θα βολέψει! Την πήρα σε μπεζ κι είναι πανέμορφη! Κάτι λίγα πραγματάκια έμειναν ακόμη και τελειώνω! Σας είπα πόυ έπλυνα, σιδέρωσα και τακτοποίησα όλα τα ρουχαλάκι, πετσετούλες, σεντονάκια της μικρής;

Α, πήγα και στον οφθαλμίατρο! Ολα καλά με την μυωπία! Μπορώ να προχωρήσω σε φυσιολογικό τοκετό χωρίς φόβο για το οπτικό μου νεύρο!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου, σας είχα πει πως επειδή είχα κάποιες μικροενοχλήσεις από κάτω, μαζί με τις αιματολογικές εξετάσεις, ζήτησα από μόνη μου να μου κάνουν και καλλιέργεια κολπικού υγρού ( δεν μου το ζήτησε ο γιατρος, μόνη μου το ζητησα), Φανηκε λοιπόν στην εξέταση ασθενως θετικός ο στρεπτόκοκκος και τα εχω κανει πάνω μου! Αυριο εχω ραντεβού με το γιατρό. Θα του δειξω τηνεξέταση και φοβάμαι! Πού εμφανίστηκε τώρα αυτο;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, καλημέρα, καλημέρα!

Συννεφιά σήμερα.. Χθες το βράδυ γύρισε ο άντρας μου από τη δουλειά, κάναμε τον μικρό μπάνιο, τον τάισα και βγήκα να πάω στην Τράπεζα διότι σήμερα θα έρθει ο ασφαλιστής να μου φέρει την ασφάλεια του αυτοκινήτου. Στο δρόμο όλες οι νερατζιές και οι πορτοκαλιές είχαν ανθίσει και είχαν τόσο όμορφη μυρωδιά.. Η άνοιξη είναι εδώ αλλά ο καιρός δεν βοηθάει για να το εμπεδώσουμε.. Περπάτησα 500 μέτρα αλλά μου άλλαξε όλη η ψυχολογία. Ξέρετε πως είναι αυτά.. Κλεισμένη όλη μέρα στο σπίτι με το μικρούλι μου... είχα συνηθίσει να δουλεύω, να βγαίνω έξω συνέχεια και τώρα μου φαίνεται κάπως.. Άντε να σαραντήσουμε για να αρχίσουμε τις βόλτες με το καρότσι! Ανυπομονώ να έρθει εκείνη η μέρα.. Φαντάζομαι τη σκηνή με τον άντρα μου να πηγαίνει τον μικρό μέσα στο ιερό για να τον διαβάσει ο παππάς και πραγματικά συγκινούμαι..

Το βράδυ μας πήγε εξαιρετικά. Από τις 9 που τον κάναμε μπάνιο και έφαγε ξύπνησε κατά τις 2.30 νομίζω.. ξαναέφαγε και ξύπνησε στις 6.. Φτου φτου το παιδάκι μου να μη το ματιάσω είναι πολύ συνεργάσιμος..

Και από γάλα, άφθονο κορίτσια.. μη σας πω ότι εύκολα θηλάζω και τρίδυμα! Κάτι πρηξιματάκια δημιουργούνται στο στήθος από το πολύ γάλα αλλά ευτυχώς το αντιμετωπίζω! Margi μου αποκλειστικά τον θηλάζω από τη 2η μέρα που ήρθαμε στο σπίτι και μου κατέβηκε το γάλα.. Είμαι πολύ περήφανη και χαρούμενη γι' αυτό!

Βρε θηρίο τελικά έκανες επιδρομή και τα ψώνισες όλα τα πράγματα της πριγκήπισσάς σου; φαντάζομαι πως δεν χορταίνεις να τα βλέπεις.. Τώρα είσαι καθ' όλα έτοιμη για να την υποδεχτείς!

Όσον αφορά τον στρεπτόκοκκο... γιατί δεν παίρνεις τηλέφωνο σήμερα τον γιατρό σου αφού ανησυχείς; έτσι, για να σου φύγει η απορία..

Ελπίζω να είστε όλες καλά.. και να περνάτε ακόμα καλύτερα!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Domnina, μπράβο για τον θηλασμό! Μπράβο και πάλι μπράβο!!!! Είχες παρακολουθήσει τίποτα σεμινάρια θηλασμού ή μόνη σου τα κατάφερες; Εμένα με αγχώνει το θέμα του θηλασμού για να είμαι ειλικρινής! Μακάρι να είμαι τόσο τυχερή όσο εσύ!

Τον γιατρό διστάζω να τον πάρω! Ασε που φοβάμαι πως θα μου κάνει παρατήρηση που πήρα μόνη μου την πρωτοβουλία να κάνω κολπικό υγρό! Καλύτερα να τα πούμε από κοντά, να του εξηγήσω του ανθρώπου πως είχα ενοχλήσεις κι είπα τελευταια στιγμή να το κανω για να σιγουρευτώ πως δεν τρέχει τίποτα! Αλλωστε είμαι σίγουρη πως θα βάλει να την επαναλάβω.......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, η μικρή μας έφτασε στα 2203, έχει βγάλει μαλλιά, αναπτύσσεται φυσιολογικά και όλα οκ! Το μικρόβιο το εκλαμβάνουμε ως θετικό καλού κακού και το αντιμετωπίζουμε με αντιβίωση αμοξιλ για 8 μέρες! Πριν τον τοκετό θα κάνουμε ενδοφλέβια αντιβίωση, γιατί ο στρεπτόκοκκος είναι ύπουλος και μπορεί η εξέταση να δείξει αρνητική, αλλά το μικρόβιο να υπάρχει! Να μην ανησυχώ λέει!

Σε δυο εβδομάδες θα ξεκινήσω νον στρες!

Μέχρι τότε όλα καλά να πάνε.......


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλησπέρα...

Σήμερα πραγματικά εξαφανίστηκα αλλά είχα τον μπέμπη σκουλαρίκι (κολλημένο επάνω μου) όλη μέρα πραγματικά. Χθες το βράδυ μου κοιμήθηκε ολόκληρο εξάωρο και όταν ξύπνησε στις 3.30 το πρωί για φαγητό πραγματικά δεν το πίστευα.. Μετά κοιμήθηκε και ξύπνησε πάλι στις 7 το πουλάκι μου... αλλά από τις 7 το πρωί μέχρι και τις 7 το απόγευμα που ήρθε ο μπαμπάς μας πραγματικά ζήτημα ήταν αν τον ακούμπησα στον καναπέ έστω για 15 λεπτά... Ήθελε συνεχώς μαμ και αγκαλίτσα.. τι να τον κάνω.. τον έκανα αυτοκόλλητο λοιπόν και ησύχασα.. Μάλλον περνάει ή ετοιμάζεται να περάσει κάποιο άλμα ανάπτυξης.. κοντεύουμε βλέπετε 20 ημερών.. κοτζάμ άντρες..

Τώρα ευτυχώς κοιμάται στην καλαθούνα του.. Ελπίζω να ξυπνήσει κατά τις 12 να φάει και να κοιμηθεί πάλι μέχρι τις 6.. Για να δούμε..

Μάρτζι μου μια χαρά αντιμετώπιση από το γιατρό.. Όλα θα πάνε καλά, να είσαι σίγουρη γι' αυτό!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καληνύχτα, Δόμνα μου! Να έχετε ένα ήσυχο βράδυ! ΄Μακάρι να κοιμηθείτε ένα ολόκληρο εξάωρο! Δεν τον ξυπνάς, αν δεν ξυπνήσει μόνος του, ε;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...