Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Το χθεσινό βράδυ πήγε μια χαρούλα.. Εννοείται ότι το αντράκι μου κοιμήθηκε αγκαλίτσα στη μανούλα του και μετά ανάμεσα στη μαμά και στον μπαμπά μέχρι τις 2.30 όπου και ξύπνησε, έφαγε και μεταφέρθηκε στην καλαθούνα του όπου και κοιμήθηκε μια χαρά μέχρι τις 7 σήμερα το πρωί.. Ξαναέφαγε και από τότε κοιμάται και πάλι αμέριμνος.. Σήμερα το βράδυ θα τον ζυγίσουμε.. Ανυπομονώ να δω πόσο έχει πάρει!

Μάρτζι όχι δεν τον ξυπνάω τον μπεμπάκο μου. Τη μέρα μου ξυπνάει σχεδόν ανά τρίωρο από μόνος του και κάποιες φορές που δεν ξύπνησε στο τρίωρο και προσπάθησα να τον ξυπνήσω δεν ξύπναγε με τίποτε.. Το βράδυ τον αφήνω να κοιμηθεί όσο θέλει αφού είμαι σίγουρη ότι είναι καλά ταισμένος και χορτασμένος.

Όσον αφορά τον θηλασμό. Δεν πήγα σε κάποιο σεμινάριο.. Διάβασα όμως αρκετά πράγματα στο ίντερνετ και παράλληλα είμαι και τυχερή διότι έχω άφθονο γάλα και ο μπέμπης έπιασε στήθος αμέσως από μόνος του.. Αφού και η παιδίατρος και η σύμβουλος θηλασμού έμειναν έκπληκτες με το πόσο καλά πιάνει το στήθος παρόλο που γεννήθηκε μικρούλης (μόλις 2.780 και τον πήραμε σπίτι 2.540)!

Μάρτζι μου καλό θα ήταν να βρεις μια σύμβουλο θηλασμού στην πόλη σου και να έχεις το τηλέφωνό της εύκαιρο.. Αν βρεις τα σκούρα πάρε την αμέσως τηλέφωνο διότι μετά θα το έχεις χάσει το παιχνίδι!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Domna μου, ξεκίνησα κάτι σεμινάρια ανώδυνου τοκετού! Το πρώτο μάθημα αφορούσε την περιποίηση του μωρου! Εχω ακόμη δύο να παρακολουθήσω. Το ένα έχει να κάνει με τις αναπνοές στη γέννα και το άλλο είναι θηλασμού! Θα κοιτάξω να πάρω όσο το δυνατό περισσότερες πληροφορίες! Μακάρι να είμαι τόσο τυχερή όσο εσυ, γιατί, αν δεν τα καταφέρω δεν νομίζω να έχω την υπομονή να παλέψω πάρα πολύ!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπέκια!

Εμείς είμαστε καλά.. είχαμε ένα περίεργο βράδυ χθες.. Ο μικρούλης μου κοιμόταν το απόγευμα από τις 4.30 μέχρι τις 7.30.. Μετά ήρθε ο μπαμπάς μας τον έκανε μπάνιο, έφαγε αλλά που να ξανακοιμηθεί το πουλάκι μου. Με τα πολλά τον πήρε ο ύπνος κατά τις 12 το βράδυ στην αγκαλιά μου και κοιμηθήκαμε έτσι μέχρι τις 4 το πρωί όπου έφαγε πάλι αλλά δεν είχε όρεξη για ύπνο.. έτσι αναγκαστικά τον είχα δίπλα μου και εννοείται ότι ξενυχτούσα μαζί του.. Ο μπαμπάς μας δεν αισθανόταν και πολύ καλά και για προληπτικούς λόγους εξορίστηκε από μόνος του στον καναπέ.. Οπότε πολύ πιθανόν να του έλειπε ο μπαμπάς του.. Τέλος πάντων, κάποια στιγμή στις 6.30 έφαγε πάλι όπου και τον έβαλε ο άντρας μου στην καλαθούνα του όπου κοιμήθηκε μέχρι τις 8.. Μετά έφαγε πάλι και κοιμήθηκε από τις 9 στην καλαθούνα του.. Εγώ πάλι είμαι σχεδόν "κομμάτια"... θα θυσιαστώ για το παιδί μου τι να κάνω..

Τα ευχάριστα νέα είναι ότι έβαλε 245 ολόκληρα γραμμάρια σε μια βδομάδα μόνο από το γάλα μου.. Το αγοράκι μου είναι τόσο καλόφαγο κορίτσια.. και έχει και μια τρομερή φατσούλα που δεν μπορώ να του αντισταθώ.. Πήρα τηλέφωνο την παιδίατρο σήμερα και καταχάρηκε με το βάρος που πήρε... Superman τον χαρακτήρισε!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα! Δόμνα μου, κι εγώ είχα ένα περίεργο βράδυ χθες και ανησυχησα πάρα πολύ! Μου φάνηκε στην τουαλέτα πως έτρεξε υγρό υπέρ το δεον που έβρεξε το χαρτί σαν να έτρεχε εκείνη την ώρα βρυσούλα! Περιττό να σου πω πόσο πανικοβλήθηκα! Πήρα τηλ το γιατρό, ο οποίος με καθησύχασε λέγοντας πως αν είναι αμνιακό υγρό θα τρέξει στα πόδια μου και ώρες εκτος τουαλέτας! Βέβαια, είπε πως αν δω κάτι που θα με ανησυχήσει να τρέξω στο νοσοκομείο! Ευτυχώς ξημέρωσαμε καλά! Σήμερα είμαι σαν κοτούλα! Δεν κάνω τίποτα. Ούτε το κρεβάτι δεν έστρωσα.....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Margi μου έκανες πολύ καλά που πήρες τον γιατρό τηλέφωνο.. Κάθε τι που μας φαίνεται περίεργο εννοείται ότι πρέπει αμέσως να το αναφέρουμε στον γιατρό.. και πολύ χαίρομαι που σε καθησύχασε διότι έχει απόλυτο δίκιο.. το αμνιακό υγρό κυλάει όλες τις ώρες.. Πάντως καλά κάνεις που προσέχεις.. λίγο ακόμη έμεινε.. μην τα χαλάσουμε όλα στο τέλος!

Πλάκα, πλάκα κοντεύεις κι εσύ!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ασε, δόμνα μου, πάνω μου τα έχω κάνει από χθες! Φοβάμαι μην έχουμε κανα απρόοπτο! Να φτάσει η 16η Απρίλη να μπω τουλάχιστον στον μήνα μου!

Θα σου στείλω το e- mail κι όταν βρεις χρόνο , θέλω να μου στείλεις φώτο του μικρού!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κουκλιτσες μου καλησπερα,χαιρομαι που βλεπω οτι ειστε μια χαρα.

Δομνινα μου οντως ο μπεμπουλης εχει μπει σε προγραμμα και μεγαλωνει το πουλακι μου,μπραβο,ετσι να συνεχισετε!!!!

Μαρτζι μου καλα εκανες κι επικοινωνησες με το γιατρο σου,αλλα αφου σε καθησυχασε,να ηρεμησεις και να προσεχεις.Παει το πολυ κοριτσακι μου,αντε κοντευεις κι εσυ με το καλο!!!!Τι χαρα!!!!!

Εγω ειμαι μια χαρα,το κοριτσι μου περασε σουπερ στην παρασταση του σχολειου,κι ηταν πραγματικα μια πολυ αξιολογη δουλεια.Τωρα ετοιμαζεται για την εξεταστικη της Δευτερας,αντε αλλο ενα τεστ μενει και μετα θα χαλαρωσει το κοριτσι μου!!!!

Θελω κι εγω φωτο.....θα στειλω και στις 2 το μειλ μου,αντε να σου στειλω κι εγω μαρτζι απο το κοριτσακι μου,φιλακια και καλο Σ/Κ:P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Manou, καλή επιτυχία στην μικρή σου! Θα χαρω πολύ να μου στείλεις φώτο! Θα κοιτάξω να σου στείλω κι εγώ κάποιες να με δεις εγκυούλα!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια μου!

Αυτή τη στιγμή γράφω με το ένα χέρι και με το άλλο κουνάω το καρότσι με τον μπέμπη μέσα. ευτυχώς δέησε ο μπαμπάς μας και συναρμολόγησε το καρότσι διότι τόσες μέρες είχαν πιαστεί τα χέρια μου με τον μπέμπη συνέχεια αγκαλιά!

Όλο το σβκ χάθηκα διότι έχοντας τον μπαμπά μας στο σπίτι βρήκα την ευκαιρία να κάνω όλες τις δουλειές που δεν μπορούσα να κάνω μέσα στη βδομάδα μιας και ο μπέμπης είχε την αποκλειστικότητα.. Το σβκ ανέλαβε ο μπαμπάς μας τον μπέμπη και η μαμά (δηλαδή εγώ) όλα τα ψώνια της εβδομάδας.. Ήταν μια ευκαιρία για μένα να βγω και λίγο έξω διότι είχα λαλήσει όλη τη βδομάδα κλεισμένη μέσα. Επειδή θηλάζω αποκλειστικά δεν μπορώ να λείπω και για πολύ ώρα.. το πολύ κανένα δίωρο αλλά για μένα λες και ήταν μια βόλτα στον παράδεισο!

Ο μικρός είναι πολύ καλός.. Φαγανούλης και συνεργάσιμος. Το βράδυ ευτυχώς κοιμάται αρκετές ώρες συνεχόμενα και έτσι κοιμόμαστε κι εμείς κάπως.. Σήμερα ξύπνησα κι εγώ κι αυτός στις 10.30 το πρωί (από τις 6.30 που έφαγε για τελευταία φορά) και αισθάνομαι άλλος άνθρωπος..

φιλιά πολλά


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..

Μόνο αυτό θα σας πω.. χθες το βράδυ από τις 12.30 κατάφερα να τον κοιμήσω στις 2 τα ξημερώματα και αυτό αφού είχε κουραστεί πολύ και τον πήρα και τον έβαλα πάνω μου.. μετά εννοείται στο κρεβάτι μας και το πρωί κατά τις 4.30 τα ίδια.. Μάλλον περνάει ή ψιλοκολικούς ή κάποιο άλμα ανάπτυξης το καημενούλι μου..

Σήμερα νομίζω πως είμαστε λίγο καλύτερα.. κοιμάται στην καλαθούνα του αυτή τη στιγμή..

Φτύστε μας..!

Η καημένη η μάνα (δηλαδή εγώ) μόλις με 4 ώρες ύπνο αλλά χαλάλι του!

Φιλιά πολλά!

Υ.Γ. Να ρωτήσω.. εσείς οι μανούλες μήπως έτυχε να βγάλετε τα μωράκια σας βόλτα πριν σαραντίσουν; πολύ θα το ήθελα αλλά φοβάμαι γιατί ο καιρός είναι περίεργος και δεν είμαστε τώρα να κολλάμε τίποτε..


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...