Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Καλημερούδια φιλενάδες μου και καλή βδομάδα να έχουμε..

Ανάμεικτα τα συναισθήματα σήμερα μιας και είναι η πρώτη μέρα που ο σύζυγος σταμάτησε τη δουλειά και είναι με τον μικρό σπίτι (λέμε τώρα γιατί τον πήρε και πήγε το αυτοκίνητο συνεργείο)...

Από τη μια ο μικρός ήταν τρομερά χαρούμενος που βρήκε τον πατέρα του στο σπίτι, από την άλλη εγώ είμαι προβληματισμένη για το τι μας επιφυλάσσει το μέλλον..

Βίκυ μου γλυκιά μου, δυστυχώς για μας η λύση του σταθμού δεν ήταν εφικτή μιας και μετά το σταθμό θα έπρεπε να έχω γυναίκα να προσέχει τον σπόρο αφού και το δικό μου το ωράριο και του συζύγου είναι τέτοιο που γυρνάμε το νωρίτερο στις 7.30 το απόγευμα..

Μέσα στο σαββατοκύριακο γίνανε διάφορα άσχημα πράγματα με αποκορύφωμα ένας πολύ μεγάλος τσακωμός με το θείο μου (αδερφό του πατέρα μου).. δεν θέλω να επεκταθώ.. το θέμα είναι ότι φάνησαν ασυνεπείς και συμφεροντολόγοι και αυτός και ο ξάδερφός μου.. συμπέρασμα.. εμπιστοσύνη σε κανέναν πια.. παρά μόνο στον εαυτό μας..

Εκτός αυτού, σκίστηκε η κουρτίνα στο σαλόνι μιας και την έπιασε ο σύζυγος με την μπαλκονόπορτα (του φώναξα 2 φορές για την κουρτίνα και λέει ότι δεν άκουσε) και το αυτοκίνητο το οποίο το πήγαμε σήμερα εκτάκτως συνεργείο μιας και έχανε παραφλού..

Το σαββατοκύριακο αν εξαιρέσετε όλα αυτά τα γεγονότα το περάσαμε όμορφα (πήγαμε στο πάρτυ της συμπεθέρας) και πολλές βόλτες και παιχνίδι..

Βίκυ μου σε ζηλεύω πολύ που έχετε beach bar τόσο κοντά.. τέλεια η ιδέα για το πάρτυ σας.. Εννοείται ότι θα σε πάρω τηλεφωνάκι να σου ευχηθώ δια ζώσης..

Τους αγωνιστικούς χαιρετισμούς μου με τη σειρά μου κι εγώ δίνω στις ετοιμοπόλεμες κορασίδες.. Καλή αρχή και καλά αποτελέσματα να έχετε... (Από μέσα μου ευχαριστώ το Θεό που δεν είμαι τώρα μαθήτρια.. όλα τα μαθήματα είναι παλούκια και ειλικρινά απορώ με το τι προσδοκίες έχουν από τα παιδιά)..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια!

Χρόνια πολλά και καλά σε όλα τα κοριτσάκια που τυχόν γιορτάζουν σήμερα, είτε έχουν τα γενέθλιά τους είτε την ονομαστική τους εορτή.. Και πρώτα απ'όλα η Μανουτίτα μας.. Κοριτσάκι μου χρόνια σου πολλά και καλά.. Να είσαι πάντα γερή κι ευτυχισμένη και να σε χαίρονται όλοι όσοι αγαπάς και σ' αγαπούν!

Μία μου να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου. Να είναι πάντα γερή, χαρούμενη, ευτυχισμένη, επιτυχημένη σε ότι έχει επιλέξει να κάνει και να σας χαρίζει πάντα ευτυχία..

Φιλάκια πολλά σε όλες τις φιλεναδίτσες μου!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να πω στα γρηγορα τα χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες και καλη επιτυχια στις εξετασεις. Εγω συνεχιζω ξαπλα γιατι η μικρη με κολλησε ιωση και βηχω.... ναι ειμαι πολυ τυχερη......

Σε λιγες μερες θα μαθω για την κυστικη και τα δευτερα αποτελεσματα και αγωνιω, φιλακια καλα να περνατε.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μια γρηγορη καλημερα!!!

Χρονια πολλα για τους εορταζοντες!!!!

Μια μου να χαιρεσαι το κοριτσακι σου πολυχρονο και καλοτυχο!!!! Καιρο εχουμε να σ ακουσουμε.

Γλυκια μου Μανου να τα εκατοστησεις να σε χαιρονται και ολα τα καλα να σου ρουν μαζεμενα.

Εγω κοριτσακια μου μη γελασετε σημερα θα παω για σαμπα αν αλλου πανε οι αλλοι και αλλου εγω νομιζω οτι θα με διωξουν απο μονοι τους!!!!

Δομνινακι ηρθε η φυσικοθεραπευτρια και αφου ειδε τις μαγνητικες μου και συζητησαμε για λιγο οταν ειδε την πλατη μου και την επιασε τα επιφωνηματα της ηταν συγκλονιστικα.... και οχι βεβαια για το ποσο γυμνασμενη ειμαι..... αλλα για τα χαλια που εχω!!!!

Βεβαια εκανα ενα μεγαλο λαθος ειχα και τις δυο κορες μαζι και μου πηραν το μυαλο με την παρλα την επομενη φορα θα ειμαστε στην απολυτη ησυχια. Βεβαια η μπεμπα την παραμυθιασε την κοπελα ολο ναι της ελεγε οτι ειναι το καλυτερο παιδι οτι ειναι ησυχη οτι ειναι νοικοκυρα και τετοιες μπουρδες!!!!

Φιλια και καλο Σ/Κ!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλεναδίτσες μου καλές καλή σας μέρα..

Το μικρό αγόρι (βλέπε Γεράσιμος) κουρεύτηκε χθες.. Τα κάναμε καρφάκια και όλη μέρα θαύμαζε τον εαυτό του.. εννοείται ότι τον θαύμαζα κι εγώ και τον γέμισα και φιλιά.. Δεν μπορώ να αντισταθώ βρε κορίτσια, πως να το κάνουμε!

Σήμερα σειρά για κούρεμα είχε ο σύζυγος και μετά εγώ.. Έτσι είμαστε μια καλοκουρεμένη και κοντοκουρεμένη οικογένεια έτοιμη για κατάταξη σε σώμα πεζοναυτών!

Σήμερα θα ανέβουμε Βόλο εκτάκτως με τον σύζυγο γιατί προέκυψε ένα σοβαρό οικογενειακό θέμα και πρέπει να λυθεί αμέσως.. Δεν θέλω να επεκταθώ.. απλά θα πω ότι το τελικό συμπέρασμα είναι ότι δεν πρέπει να έχουμε εμπιστοσύνη σε κανέναν, παρά μόνο στον εαυτό μας.. Τον μικρό θα τον αφήσω στην πεθερά μου γιατί για μια μέρα δεν αξίζει η ταλαιπωρία να τον πηγαινοφέρνω και να περνά τόσες ώρες μέσα στο αυτοκίνητο.. Ελπίζω να της κάνει τη ζωή μαύρη αυτή την μια μέρα που θα τον κρατήσει, έτσι για να βγάλω το άχτι μου..

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο που συνδυάζεται με τη γιορτή του Αγίου Πνεύματος θα πάμε Πάτρα και ανυπομονώ να δω την αδερφούλα μου και τον ανηψιό μου.. Μου λείπουν απίστευτα.. Τα μικρά κάνουν καλή παρέα μεταξύ τους και για μένα είναι ευκαιρία να ξεφύγω λιγάκι!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας φιλενάδες μου! Ελπίζω να είστε όλες καλά. Έστω και καθυστερημένα να ευχηθώ χρόνια πολλά σε όσες γιόρταζαν και να ευχηθώ στη μικρή της νορας να τα εκατοστισει. Εγώ ήμουν στ νοσοκομείο. Εκανα μια επέμβαση και τώρα αναρρωνω. Ταλαιπωρήθηκαν λίγο αλλα ελπίζω να είναι πετυχημένο το χειρουργείο και να ξαναμυρίσω, μιας και δεν μύριζα τίποτα απολύτως τα τελευταία χρόνια.

Η μικρή είναι καλά. Σας φιλω όλες!


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ομορφες!!!

Μαρτζι μου ευχαριστώ. Χειρουργείο ακούω, περαστικά και με καλα αποτελεσματα. Διαφραγμα να υποθέσω? Πρεπει να κάνω και εγώ διπλό χειρουργειο διαφραγμα και κογχες γιατι ολο τον χειμώνα τον εβγαλα με μπουκωμα και δυσκολια αναπνοης. Το σκεφτομαι ομως παρα παρα πολύ αλλα θα γινει και αυτο καποια στιγμη.

Η μεγαλη λεει οτι γραφει καλα αλλα τα αποτελεσματα θα δειξουν πηρε βαθμους τριτου τριμηνου και πηγε ανελπιστα καλα. Πεσανε ομως ολα μαζεμενα και βλεπω οτι τα κουραγια της ειναι λιγα βαριεται και εχει κουραστει το κοριτσακι μου εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να φωναζω.

Ειχαμε και ενα δυσαρεστο γεγονος μπηκανε στο γκαραζ μας απο την εισοδο της πολυκατοικιας και κλεψανε το ποδηλατο του συζυγου. Μεταχειρισμενο βεβαια αλλα μεγαλης αξιας δε!!!! Μας ειπανε οτι ειναι πολλα τα κρουσματα αυτου του ειδους ποδηλατα και ΛΑΔΙ κοριτσια μου ευτυχως οι δυο τενεκεδες μας ειναι καλα και μας χαιρετανε!!!! Αλλαξαμε αρον αρον κλειδαριες σε ολες τις πορτες και στο σπιτι. Η μεγαλη εχει τρομοκρατηθει και νομιζει οτι καποιος βρισκετε σε καθε γωνια και μας παρακολουθουν ολους. Μεγαλο ζορι τραβαμαι.

Αυτα τα ολιγα σας χαιρετω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου..

Γύρισα κι εγώ από το Βόλο όπου είχα ανέβει εκτάκτως την Παρασκευή για κάποιες δουλειές.. απολογισμός.. έκαψε πλακέτα το 24άρι aircondition που έχουμε στο χωριό και αυτό στοιχίζει περίπου 200 Ευρώ.. Καινούργιο έχει κοντά στα 1.200 Ευρώ οπότε εννοείται ότι θα αλλάξουμε πλακέτα. Το θετικό στην όλη ιστορία είναι ότι το πήραμε χαμπάρι νωρίς και έτσι στις μεγάλες ζέστες που θα είμαστε στο χωριό θα έχουμε δροσιά.. φανταστείτε να φτάναμε μέσα Ιουλίου με τον μικρό και να είχε μείνει το aircondition.. μαύρο καλοκαίρι θα κάναμε.. ευελπιστούμε ότι το αργότερο σε ένα μήνα θα έχει βρεθεί το ανταλλακτικό και θα έχει μπει στη θέση του..

Ο μικρός με τη βοήθεια μιας γειτόνισσας πέρασε σούπερ το σβκ μακριά μας.. βέβαια μόλις μας είδε δεν ήξερε τι να κάνει από τη χαρά του.. αλλά κι εγώ δεν τον άφησα παραπονεμένο.. τον έπνιξα στα φιλιά και στις αγκαλιές για να έρθω στα ίσα μου!

Την Παρασκευή παίρνω τον μικρό και πάω Πάτρα στην αδερφή μου για τον τριήμερο.. Τον μπαμπά μας θα τον αφήσουμε πίσω να βάψει τους τοίχους της βεράντας... (του δίνω ρεπό).. Εμείς θα περάσουμε τέλεια.. για κείνον δεν ξέρω..

Συμπεθέρα λυπάμαι πολύ για την απώλεια του ποδηλάτου.. καταλαβαίνω πως αισθάνεται η Μαρίνα.. σαν να μπήκε κάποιος μέσα στο σπίτι.. καλά κάνατε και αλλάξατε κλειδαριές.. θα σε πάρω να τα πούμε!

Μάρτζι μου περαστικά σου.. ειλικρινά ελπίζω να έχει πάει τέλεια το χειρουργείο και επιτέλους να απέκτησες όσφρηση!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!

Βροχή έχουμε σήμερα εδω στο νησί!

Τι κάνετε;

Διάφραγμα έχα κάνει κι εγώ πριν 10 χρόνια, δεν μπορώ να πω ότι είδα και πολύ μεγάλη διαφορά! Θυμάμαι την πρώτη βραδιά μετά το χειρουργείο πόσο τραγική ήταν...με τα ταμπόν στη μύτη, να μην μπορείς να αναπνεύσεις με αποτέλεσμα να έχω συνεχώς ανοιχτό το στόμα και να ξεραίνεται ο λαιμός....δράμα! Κοιμόμουν για 10 λεπτά και ξυπνούσα...

Νόρα μου, τι πάθατε; καλά τώρα μέχρι και βρακιά κλέβουν...δεν μου κάνει εντύπωση.. Άλλο κακό να μη δείτε...

Να χαίρεσαι και την μπουμπούκα σου!!!

Φανή μου, πώς είσαι;

Οι υπόλοιπες;

Εμείς κάναμε το παρτάκι μας την Κυριακή αν και τα γενέθλιά μας ήταν χθες, στις 26. Ήταν τόσο όμορφα! Φυσικά βουτήξαμε κιόλας!!! Το αγοράκι μου...ο μεγάλος μαχητής μου...έγινε ενός!!!!

Εύχομαι να έχετε μια καλή μέρα!

Μάγδα μου... Πες μας νέα βρε...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Basdeli μου γλυκιά μου φιλενάδα να χαίρεσαι το στερνοπούλι σου.. Να είναι πάντα γερός, χαρούμενος, ευτυχισμένος και να σας κάνει πάντα υπερήφανους..

Είστε τόσο τυχεροί που μένετε σε νησί.. Εμείς προς το παρόν τη θάλασσα μόνο την ονειρευόμαστε!!

Διάφραγμα έχει κάνει και ο αδερφός μου αλλά ούτε αυτός είδε μεγάλη διαφορά.. Νομίζω ότι είναι υπερεκτιμημένη επέμβαση και η εύκολη λύση!

Μαγδούλα πως είσαι;

Φιλιά στα υπόλοιπα κοριτσούδια!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διάφραγμα έχα κάνει κι εγώ πριν 10 χρόνια, δεν μπορώ να πω ότι είδα και πολύ μεγάλη διαφορά! Θυμάμαι την πρώτη βραδιά μετά το χειρουργείο πόσο τραγική ήταν...με τα ταμπόν στη μύτη, να μην μπορείς να αναπνεύσεις με αποτέλεσμα να έχω συνεχώς ανοιχτό το στόμα και να ξεραίνεται ο λαιμός....δράμα! Κοιμόμουν για 10 λεπτά και ξυπνούσα...

Μπραβο βρεεε!!!! Πολυ με εμψυχωνεις!!!!!! Σιγουρα ΔΕΝ θα τη κανω συντομα.

Φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρεεε!!!! Πολυ με εμψυχωνεις!!!!!! Σιγουρα ΔΕΝ θα τη κανω συντομα.

Φιλια!!

Χαχαχα!! Ρε συ δε θες την αλήθεια;

Οκ! Μπορώ να το αλλάξω!!! 😃


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου γλυκα καλησπερα.

Μαρτζι μου,περαστικα,ευχομαι να συνελθεις γρηγορα.

Νορα μου,πολυχρονο το κοριτσακι σου,να το χαιρεστε.Οσο για τις διαρρηξεις σε καταλαβαινω απολυτα,θυμαμαι πριν χρονια που ειχαν μπει στη διπλανη μας πολυκατοικια κι η μικρη μου ειχε ταραχτει παρα πολυ...απο τοτε της εχει μεινει κι η συνηθεια και κλειδαμπαρωνει τα παντα...γυρναει το βραδυ σαν τον κλειδοκρατορα να δει αν εχουμε κλειδωσει πορτες και παραθυρα..να φανταστεις ακομα και το καλοκαιρι κοιμαται με κλειστο παραθυρο,και της το ανοιγω εγω αφου την εχει παρει ο υπνος για τα καλα.

Δομνινα μου,καλα να περασετε το 3ημερο,οσο για το συζυγο,δεν πειραζει ειναι κι αυτο μεσα στα οικογενειακα βαρη,χιχιχιχι.

Βασδελη μου,πολυχρονο το αγορακι σου,να ειναι γερο και καλοτυχο και να τον καμαρωνετε μια ζωη.να χαιρεσαι την ομορφη οικογενεια σου.

Οσο για μενα κοριτσακια μου,περασα μια δυσκολη περιοδο,επεσαν διαφορα γεγονοτα μαζεμενα που επρεπε να διαχειριστω και φαινεται πως ο οργανισμος μου δεν αντεξε την πιεση και αντεδρασε...ανεβασα πιεση ξαφνικα....πηγα εκανα εξετασεις κι ευτυχως οργανικα ειναι ολα μια χαρα.Με εξαιρεση το σιδηρο μου που ειναι στα πατωματα,30 παρακαλω...ετσι εξηγουνται οι ατονιες και οι τασεις λιποθυμιας που ειχα εδω και πολυ καιρο.Απο οτι φαινεται η πιεση μου ηταν νευροπιεση...και γενικοτερα ηταν ενα μπαμ του οργανισμου,απο τα τελευταια γεγοντα.Μιλησα με τη γιατρο μου και πηρα μια μικρη δοση αγχολυτικων που κρατησε περιπου ενα μηνα,και με βοηθησαν πολυ.Τωρα βεβαια επειδη πραγματικα δε μου αρεσει η λυση των συγκεκριμενων χαπιων,προσπαθησα πολυ και μιλωντας με τους καταλληλους ανθρωπους ειπα να δω λιγο διαφορετικα τη ζωη.

Δε σκεφτομαι τοσο πολυ,δε στεναχωριεμαι και προσπαθω να το ριξω λιγο στην "τρελη" που λενε,και να μην τα παιρνω ολα της μετρητοις...για την ωρα ειμαι καλυτερα κι ευτυχως εχω γυρω μου ανθρωπους που ειναι διπλα μου και με εχουν στηριξει πολυ.Περιμενω να τελειωσει η μικρη με τις εξετασεις για να αρχισουμε σιγα σιγα τις διακοπες μας.Οσον αφορα τις εξετασεις κι εμενα Νορα μου λεει οτι γραφει καλα,αλλα πραγματικα αναρωτιεμαι υπαρχει παιδι που να μην το λεει αυτο;Ολα τα ιδια λενε,εξαλλου κι εμεις τα ιδια λεγαμε.....πηρατε βαθμους 3ου τριμηνου;Εμας δυστυχως δε μας τους δινουν και τους παιρνουμε μια και καλη στο τελος μαζι με τους βαθμους της εξεταστικης και το γενικο μεσο ορο.

Καλα να περνατε,φιλια σε παιδακια και μανουλες!!!!


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα καλημερα!!!

Μπαινω νωρις ν απαντησω στη γλυκια Μανου μας.

Φανη κανε οτι καλυτερο για σενα!!!! Εχεις δειξει οτι εισαι δυνατη!!!

Οσο αφορα τα χαπια εγω ειμαι παντα υπερ. Ειμαι ΚΑΙ χαπακιας τι να κανουμε!!! Πραγματικα αν κυκλοφορουσε χαπι που να με εριχνε σε υπνο για τρεις μερες και να μην ακουω τιποτα θα το εκανα.

Εμας οπως ειπα πιο πανω μας δωσανε βαθμοους τριτου τριμηνου αλλα το οτι πηγε καλα συν τις εξετασεις των αγγλικων γαλλικων που εκκρεμουν τα προφορικά μας και την κουραση κακο μας εκανε και οχι καλο. Περυσι τους ειχανε δωσει στο τελος και ηταν καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...