Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα ομορφες,Μαγδα μου,τι ωραια νεα,ειδες που ολα πηγαν καλα;Κοιτα τωρα να απολαυσεις την εγκυμοσυνη σου κοριτσακι μου!!!Πραγματικα χαρηκα πολυ για σενα!!!

Τελειωσαμε κι εμεις τις εξετασεις και στις 24 παιρνουμε βαθμους.Αντε να χαλαρωσουν τα παιδια και κυριως εμεις.

Εγω ειμαι σχετικα καλα,αν και εχω μπλεξει με κατι οικογενειακες ιστοριες και εχω παρα πολυ τρεξιμο.Δομνινα μου ειμαι σε παρομοια θεση που ειχες βρεθει κι εσυ με ενα θειο σου αν θυμαμαι καλα...εχω μια θεια με ανοια,οι οποια δεν εχει συγγενεις κι εχουμε αναλαβει τη φροντιδα της,εγω και τα 3 ξαδερφια μου,οποτε οπως καταλαβαινετε τρεχω και δε φτανω.Παραλληλα ετοιμαζομαι να παρω τους δικους μου και να παμε για ενα διαστημα στο εξοχικο για να αλλαξουν κι εκεινοι λιγο παραστασεις,μιας και τελειωσα και απο εκει με τις δουλειες.

Αυτα τα λιγα για την ωρα,να περνατε ομορφα,φιλια σε μαμαδες και παιδακια.


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Μάγδα μου, ήμουν σίγουρη πως όλα θα ήταν καλά με τον μπέμπη σου!!!! Θυμάσαι που σου είπα ότι οι γιοι είναι βασανιάρηδες στην κοιλιά;

Εμένα η κόρη τελειώνει τη Δευτέρα τις εξετάσεις....το περιμένουμε όλοι πώς και πώς!!!

Φιλιά σε όλες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου..

Εμείς μπορεί να μην έχουμε εξετάσεις αλλά όλο και κάτι βρίσκουμε για να ασχολούμαστε.. Σήμερα πήγαμε από το πρωί στο νοσοκομείο μιας και ο σύζυγος πριν από 2 βδομάδες χτύπησε το κεφάλι του όταν έβαφε το μπαλκόνι στην εξωτερική μονάδα του κλιματισμού. Εδώ και κάποιες μέρες άρχισε να μου παραπονιέται για κάποια μουδιάσματα στο κεφάλι και στα άκρα και έτσι πήγαμε σήμερα να τον δει ορθοπεδικός και νευρολόγος. Ο ορθοπεδικός του έγραψε αξονική την οποία την κάναμε αλλά τη γνωμάτευση θα την πάρουμε Δευτέρα απόγευμα. Εξ αρχής δεν έδειξε κάτι το ανησυχητικό αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Νευρολόγο δεν καταφέραμε να δούμε αλλά θα μας κλείσει ραντεβού απευθείας η ασφαλίστριά μας. Έτσι για να έχουμε να ασχολούμαστε με κάτι κάθε καλοκαίρι!

Καλά αποτελέσματα σε όλους τους μαθητές και καλή ξεκούραση στις μανούλες που κοπιάζουν μαζί τους..

Μαγδούλα μου τώρα μπορείς επιτέλους να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!

Μανού μου βαρύς ο σταυρός σας.. αλλά πάλι καλά που είστε 4 και αναλαμβάνετε όλοι από λίγο.. Διαφορετικά θα ήταν εξαιρετικά δυσάρεστη και δύσκολη κατάσταση.. Οτιδήποτε χρειαστείς μη διστάσεις να μου πεις.. Να περάσετε όμορφα στο εξοχικό και να ξεκουραστείτε. Κι εγώ το περιμένω πως και τι!

Φιλιά σε όλους σας!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημερα!!

Τι κανετε????

Εγω ειμαι λιγο πεσμενη, κουρασμενη, πονεμενη απο μεση αυχενα, απογοητευμενη ολα μαζι ενα πραμα λεμε!!!

Το Σαββατο τελειωσα ντουλαπες με καλοκαιρινα ξεκαθαρισα τα ρουχα της μεγαλης κρατησα και αποθηκευσα καποια για το μωρο.Τωρα αν αυτο ειναι βλακεια γιατι η διαφορα ηλικιας ειναι μεγαλη και θα χρησιμοποιηθουν σε δεκα χρονια θα δειξει.

Ο αγαπητος συζυγος ηταν στο μπαλκονι με το καφε του και τα ηλεκτρονικα του αραχτος υποτιθετε οτι προσεχε τη μικρη. Η οποια μικρη οταν ειναι στο μπαλκονι με το πατερα της δεν ακουγετε και παιζει μια χαρα με μενα σεληνιαζετε. Στο μπαλκονι σαν ανθρωπος δεν εχω κατσει ακομη.

Η μεγαλη ειναι μες τα νευρα γιατι προφανως της βγαινει η κουραση και το αγχος.

Με τους συναδελφους και τη δουλεια μου ειμαι απογοητευμενη γιατι οπως σας ειπα χατηρικως απο της δυο βδομαδες αδεια που θα παρω η μια θα ειναι κοινη με το συζυγο.Οποτε ψαχνω σαν τρελη για κατι εντος δυο ωρων απο την Αθηνα για να μη μας φανε οι δρομοι. Το αλλο μεγαλο χαλι ειναι η ψυξη που αυτη τη στιγμη υπολογιζω οτι το γραφειο εχει γυρω στους 18 βαθμους.Ειμαι ντυμενη φουλ βγαζω οτι μπορω οταν βγαινω εξω και ιδρωνω οποτε ειμαι στα ρευματα που δεν βοηθανε καθολου μεση και αυχενα.

Σας κουρασα αλλα ....

Φιλιαααα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλή σας μέρα φιλεναδίτσες μου..

Περάσαμε ένα πολύ γεμάτο και όμορφο σαββατοκύριακο.. Το παιδάκι μου έχει μεγαλώσει πολύ, κάνει ολόκληρες προτάσεις με νόημα και καταλαβαίνεις απολύτως τι θέλει να πει.. Έχει αρχίσει να παίζει και μόνος του, μάλιστα κάνει και διάλογο με τον εαυτό του.. Πολύ τον καμαρώνω..

Το Σάββατο το απόγευμα πήγαμε σε μια φίλη μου που έχει δίδυμα αγοράκια που κοντεύουν τα 3 τώρα.. Παίξανε πολύ ωραία και μετά γυρίσαμε σπίτι όπου ο μικρός κοιμήθηκε ένα τρίωρο για μεσημέρι! Το απόγευμα πήγαμε στην παιδίατρο και κάναμε δύο εμβόλια παρακαλώ! Η μόνη του αντίδραση ήταν ένα στιγμιαίο κλάμμα και μετά άρχισε να μετράει τον τοίχο.. (μηχανικός θα γίνει το παιδί μου, είμαι σίγουρη).. Στο καπάκι φύγαμε και πήγαμε στο Άλσος Περιστερίου όπου ήρθαν και μας βρήκαν κάτι φίλοι που έχουν ένα αγοράκι 1 χρόνο μεγαλύτερο και ευχαριστήθηκαν παιχνίδι.. Την Κυριακή το πρωί κάναμε το πρώτο μας μπάνιο στο Αυλάκι στο Πόρτο Ράφτη.. Κορίτσια ήταν υπέροχα.. το νερό πεντακάθαρο, λίγο κρύο βέβαια αλλά ιδιαίτερα αναζωογονητικό με όλη αυτή τη ζέστη ...το μόνο μείον ήταν ο πολύς κόσμος αλλά ο μικρός δεν έβγαινε από τη θάλασσα.. Τι χαρά έκανε με το που την αντίκρυσε δεν λέγεται..

Κατά τα άλλα πήραμε τη γνωμάτευση της αξονικής χθες και ο σύζυγος έχει μετατόπιση σπονδύλου.. Δεν πρέπει να σηκώνει βάρη καθόλου και να κουράζεται..

Αυτό το σβκ θέλω να πάω τον μικρό για μπάνιο και Σάββατο και Κυριακή.. ενδιαφέρεται κανείς;

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, τι κάνετε;;; Χάθηκα αλλά τρέχω αι δεν φτάνω. Οι μετακινήσεις, οι διορθώσεις, η μικρή δεν μου αφήνουν καθόλου χρόνο. Το μόνο που διάβασα ήταν τα ευχάριστα της Μάγδας. Την είχα έγνοια και θα με συγχωρήσετε οι υπόλοιπες που διάβασα μόνο τα μηνύματα της Μαγδούλας, για να δω τι γίνεται. Μάγδα μου, πολύ χάρηκα που όλα πάνε καλά. Να απολαύσεις από εδώ και πέρα την εγκυμοσύνη σου και με το καλό να γεννηθεί το μωρό.

Κορίτσια μου, σας φιλώ όλες.........


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου! Τι μου κάνετε; ελπίζω να είστε όλες καλά!

Συμπεθέρα να χαίρεσαι τη μεγάλη σου κόρη! Να είναι πάντα γερή, χαρούμενη κι ευτυχισμένη! Μιλήσαμε στο τηλέφωνο, στα λέω κι από εδώ όμως!

Αύριο το βράδυ ή μεθαύριο το πρωί, δεν έχω αποφασίσει ακόμη, θα πάρω τον γιο μου και θα πάμε στο εξοχικό μιας φίλης μας κοντά στη Χαλκίδα.. Θα είναι και η αδερφή μου με τον ανηψιό μου.. Τα μικρά θα ξεσαλώσουν στη θάλασσα κι εμείς θα ευχαριστηθούμε γυναικοπαρέα.. Μου έχει λείψει αυτό.. Ο μπαμπάς μας θα μείνει στην Αθήνα να ξεκουραστεί. Χθες μάθαμε πως ένας καλός μας φίλος θα κάνει αύριο μπάι μπας και στενοχωρηθήκαμε αρκετά!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!

Δομνινα μου μιλησαμε ευχαριστω πολυ!!!

Μολις ομως θυμηθηκα και γι αυτο μπηκα εχει γενεθλια και το κοριτσακι της Μιας μας.

Μια μου πολυχρονη η ομορφη σου να τη χαιρεσαι!!! Χαθηκες βρε ολα καλα???

και εμεις λεμε μηπως κανουμε το πρωτο μας μπανακι το Σ/Κ αν μας ευνοησει και ο καιρος γιατι αυτη τη στιγμη εχει συνεφιασει και ετοιμαζετε να ριξει καρεκλες.

Φιλια ομορφες και να χαιρομασται τα παιδακια μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλεναδίτσες μου..

Συμπεθέρα σήμερα έχει γενέθλια η κορούλα της Μίας μας.. Πολύχρονο και γερό να είναι φιλενάδα.. Θα σε πάρω τηλέφωνο..

Σήμερα ο μικρός μου ξύπνησε κακοδιάθετος και μου έκανε έναν εμετό με φλέμματα μόλις ξύπνησε.. Θα το παρακολουθήσουμε και θα δούμε. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό μιας και αύριο έχω κανονίσει να πάω σβκ στην Χαλκίδα σε μια φίλη!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ευχηθώ κι εγώ στο κοριτσάκι της Μίας να είναι γερό και δυνατό.

Νορα, η δική σου είχε γενέθλια; Να την χαίρεσαι!

Δομνίνα μου, μακάρι να μην είναι κάτι σοβαρό αυτό του μικρού και να μπορέσετε να απολαύσετε την θάλασσα αύριο.

Εγώ, κορίτσια, είμαι λίγο στενοχωρημένη, γιατί δεν κατάφερα να πάρω μετάθεση και για μία ακόμη χρονιά (μπορεί και περισσότερες) θα είμαι στο ίδιο χωριο


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα,

Σημερα ειμαι μοναχουλα, πηρε ο συζυγος την μικρη και εγω ξεκουραζομαι.

Εχθες ειχα αρκετες συσπασεις με πονο και φοβηθηκα, ετσι σημερα καθισα καναπε.

Τι δυσκολα να κατσεις ξαπλα με ενα δυχρονο που ολο κατι ζηταει, αφηστε που εχω τυψεις οτι την παραμελω, αλλα στην β επιπεδου ειχα τραχηλο 2,8 και θελει λιγο προσοχη.

Μαρτζυ μου λυπαμαι, μακαρι να υπηρχε καποιος τροπος.

Μια μου να χαιρεσαι την μικρη.

Βασδελη μου σε σκεφτομαι και σε θαυμαζω, πως εκατσες τοσες μερες ξαπλα;;;; με τα παιδια πως τα καταφερνες;


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου, καλή βδομάδα και καλό χειμώνα!

Ο καιρός έχει τρελλαθεί τελείως.. Σήμερα βρέχει από το βράδυ στην πρωτεύουσα και η θερμοκρασία έχει πέσει αισθητά αλλά η υγρασία κάνει τα πράγματα χειρότερα μιας και η ατμόσφαιρα γίνεται αποπνικτική..

Τέλος πάντων.. Ο μικρούλης μου συνήλθε την Παρασκευή το μεσημέρι και έτσι φύγαμε το Σάββατο το πρωί τα δυο μας.. Πήγαμε στο εξοχικό μιας φίλης μου στη Χαλκίδα που η θάλασσα απέχει μόνο μερικά σκαλιά.. Ευτυχώς μας έκανε πολύ ωραίες μέρες και έτσι ευχαριστηθήκαμε θάλασσα. Ο μικρός δεν ήθελε με τίποτα να μπει.. Ήθελε να κάθεται και να πλατσουρίζει στα ρηχά με τα κουβαδάκια και τα φτυαράκια.. Δεν πειράζει, μου αρκεί που το ευχαριστήθηκε.. Είχε έρθει και η αδερφή μου με τον ανηψιό μου και το Σάββατο το απόγευμα πήραμε τα μικρά και πήγαμε σε μια υπέροχη καινούργια παιδική χαρά κοντά στο εξοχικό όπου τα μικρά παίξανε για 3 ώρες περίπου.. Ξεσαλώσανε στην κυριολεξία αλλά εμείς οι μεγάλοι το χαρήκαμε πολύ που το ευχαριστήθηκαν τόσο..

Τώρα επιστροφή στην πραγματικότητα και υπομονή μέχρι τα μέσα Ιουλίου που θα ξεκινήσει η άδειά μου..

Μάρτζι μου λυπάμαι πολύ που δεν κατάφερες να πάρεις μετάθεση. Ξέρω ότι έχουν δυσκολέψει πολύ τα πράγματα φέτος.. Υπομονή.. τουλάχιστον έχεις διοριστεί, κάτι είναι και αυτό..

Μάγδα μου ξεκουράσου.. Η Βασδέλη μας ήταν στο νοσοκομείο 4 ολόκληρους μήνες και εννοείται μακριά από τα παιδάκια της.. Ήρωας ο σύζυγός της ..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Τι μου κάνετε;

Αχ, Μάγδα μου αχ!!! Ήταν μια δύσκολη περίοδος αυτή της κατάκλισης....και ειδικά μακριά από τα παιδιά μου και τον καλό μου...μέσα στο νοσοκομείο...αλλά τι να κάνεις; άξιζε για το θαυματάκι μου! Και όλο αυτό μας έχει δέσει ακόμη πιο πολύ ως οικογένεια...κι εσύ θα το έκανες αν χρειαζόταν...

Και ναι..υποκλίνομαι στον καλό μου που αυτο το διάστημα στάθηκε και μάνα και πατέρας για τα παιδιά μας... " Μπαμάς" έλεγε χαριτολογώντας....

Οι υπόλοιπες τι μου κάνετε;

Μάρτζι λυπάμαι για την μετάθεση...τώρα θα ζεις εκτός σπιτιού σου; έχεις οργανική μακριά και είσαι αναγκασμένη να πάς, ε;

Εγώ περιμένω την εγκύκλιο αποσπάσεων μιας και η οργανική μου είναι ακόμη Αθήνα και στις 17/09 γυρνάω στο σχολείο...αλλά δεν ξέρω πού...ελπίζω όχι Αθήνα.

Δομνίνα μου περαστικά στον σύζυγο.

Μανού, τι κάνεις;

Νόρα;πήρατε αποτελέσματα; εμείς αύριο...

Φιλιά σε όλες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,χρονια πολλα στα κοριτσακια μας,που γιορταζαν,να ειναι γερα,καλοτυχα κι ευτυχισμενα!!

Μαρτζι μου λυπαμαι για τη μεταθεση κοριτσακι μου,αλλη μια δυσκολη χρονια θα σε περιμενει,για αυτο κοιτα να απολαυσεις το καλοκαιρι και την οικογενεια σου.

Δομνινα περαστικα στο χαμπι,ελπιζω να συνελθει συντομα.

Εμεις πηραμε χθες βαθμους κι η μικρη εβγαλε μεσο ορο 18.Ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι,δεδομενου οτι ηταν μια δυσκολη σεζον και την ιδια,μιας και δεν εμεινε ανεπηρεαστη απο τα οσα συνεβησαν στην οικογενεια μας.Πραγμα που δεν περασε απαρατηρητο απο τους καθηγητες της,απο οτι μου ειπαν χθες,αλλα ηταν πολυ ευχαριστημενοι και απο την αποδοση της,αλλα κυριως απο το χαρακτηρα της.Κατα τ'αλλα περναει ξεγνοιαστα ηδη,μιας και δεν καθεται καθολου σπιτι,τελειωσε και με την παρασταση της σχολης χορου και τωρα διασκεδασει με τις φιλες της.Στις 11 αναχωρει για την κατασκηνωση κι ειμαι μεσα στην τρελη χαρα.

Εγω απο την αλλη πολυ τρεξιμο,με το ζητημα της θειας μου,γιατι Δομνινα μου,μπορει να ειμαστε 4,αλλα ειμαι η μονη που δεν εργαζεται,οποτε οπως καταλαβαινεις,ο κληρος πεφτει στο γενναιο....προσπαθω να κραταω τα παντα σε μια ισορροπια.Σημερα θα παω να παρακολουθησω ενα σεμιναριο για τη διαχειριση του αγχους,και πιστευω πως θα με βοηθησει.

Το Σ/Κ μαλλον αναχωρω με τους δικους μου για το εξοχικο,επειδη μαλλον θα δυσκολευτω με το wi fi,μαλλον θα εξαφανιστω....

Να περνατε ομορφα,πολλα φιλια!!!:P


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...