Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

Καλημέρα φιλενάδες μου..

Εμένα πάλι ο μικρός ούτε κατά διάνοια δεν είναι έτοιμος να βγάλει την πάνα.. Ούτε για τα κακά ούτε για τα τσίσα.. και έτσι δεν σκοπεύω καθόλου να τον πιέσω.. βέβαια τα κακά τα λέμε αφού τα κάνουμε.. κάτι είναι κι αυτό..

Μάρτζι μου προφανώς η μικρή σου τρόμαξε που γλύστρησε και γι' αυτό ο σπαραγμός και η άρνηση..Το κάθε παιδάκι έχει δικούς του χρόνους οπότε καλό είναι να τους ακολουθούμε. Θυμάμαι η μεγάλη μου ανηψιά έκοψε την πάνα μέσα σε μια βδομάδα ενώ η μικρή έπρεπε να φτάσει 4.5 για να την ξεφορτωθούμε οριστικά..

Εμείς πάλι πιπίλα δεν πήραμε ποτέ και το μπιμπερό μας το χρησιμοποιούμε συχνά. Εννοείται ότι μπορεί να πίνει με καλαμάκι αλλά δεν του το δίνω συχνά γιατί το έχει βρει παιχνίδι και γίνεται μούσκεμα..

Τους αγωνιστικούς μου χαιρετισμούς σε όλες σας!

Φιλιά πολλά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαθηκα και εγω, εχω ξεκινησει να καθαριζω και εγω την μικρη γιατι φαγαμε πιπερια μας πειραξε και μετα συγκαηκαμε με αποτελεσμα να μην θελει μπεμπιλινο, ετσι εδω και 2 βδομαδες ειμαστε αγκαλια με το γιογιο, φοραμε πανα το μεσημερι και το βραδυ και αν ειμουν λιγο καλυτερα νομιζω θα καθαριζαμε, ενω δεν μιλαμε ζηταει το γιογιο της, στα κακακια πρεπει να την προσεχω γιατι δεν τα λεει.

Μαρτζυ μου ετσι αντιδρασε και η μικρη τρομαξε και εκλαψε της πρωτες φορες και επειδη δεν ηθελε να κατουρηθει αγαπησαμε το γιογιο.

Μου εχουν πει οτι πολλα παιδακια τα ταζουν δηλαδη καθε φορα που παει στο γιογιο το διναν λιγο σοκαλατα, η δικια μου τρωει αγγουρακια.


YgXXp2.png

wbSJp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,να'μαι κι εγω,προσπαθωντας να διαχειριστω τα οσα συμβαινουν γυρω μου.Γυρισα απο τις "διακοπες",να τις πει ο Θεος δηλαδη,βρηκα κι εγω βδομαδα να φυγω,που αρχισε να καταρρει η χωρα.Με τους γονεις μου πανικοβλητους,ολη μερα να μην εχουν αλλο θεμα συζητησης...τι να πεις τωρα στους 80+ για να τους ηρεμησεις;Κατα τ'αλλα θυμηθηκα τα νιατα μου,πηγαινα για μπανιο με τα ποδια και εκανα και καμια βολτα στο χωριο.Το κακο ειναι οτι εκει δεν εχω παρεα,οποτε δυσκολα κυλησαν οι μερες...

Τωρα ετοιμαζεται να φυγει η μικρη στην κατασκηνωση,ευτυχως που φετος μας πηραν με το προγραμμα του ΟΑΕΔ που πληρωνει τις 15 μερες,γιατι αλλιως χλωμο το εβλεπα.

Νορα μου περαστικα στο κοριτσακι σου,ευχομαι να συνελθει συντομα.Πραγματικα μου εκανε εντυπωση η ατακα της για τα λεφτα...τα παιδια μας δυστυχως μεγαλωνουν σε δυσκολες εποχες...

Μια μου,ελπιζω η οικονομικη κατασταση να εχει στρωσει καπως..μη νομιζεις παντως,ολες λιγο πολυ στο ιδιο καζανι βραζουμε....

Δομνινα μου,με την αδεια,θα αναχωρησετε φανταζομαι κι εσει για τη θαλασσα,να περασετε ομορφα και να απολαυσεις τις μερες με τον πριγκηπα σου.

Εγω θα μεινω με το συζυγο τα δυο μας,και μετα μολις παρει την αδεια,θα παρουμε τους δικους μου και θα παμε παλι στο εξοχικο,γιατι εννοειται οτι δεν ειμαστε για πουθενα αλλου...δοξα τω Θεο,που υπαρχει κι αυτο.

Φιλια πολλα σε ολες,προσπαθειτε να χαμογελατε(οσο δυσκολο κι αν ακουγεται αυτο,τις μερες που διανυουμε)γιατι αλλιως δε θα τη βγαλουμε καθαρη....


OPYIp3.png

vez3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπελιές!

Που χαθήκατε πάλι;

Εμείς πήραμε τα όρη και τα άγρια βουνά και τις παραλίες παραμάζωμα αυτό το σβκ.. Βλέπετε ο μικρούλης μου όλη τη βδομάδα ήταν κλεισμένος στο σπίτι και πάτησα πόδι και είπα στο σύζυγο πως ότι κι αν γίνει ο μικρός θα κάνει2 μπάνια το σβκ.. Όπερ και εγένετο. Το Σάββατο πήγαμε στον Αγ. Βασίλη στο νομό Βοιωτίας με ένα ζευγάρι φίλων και τα παιδιά του και περάσαμε υπέροχα.. Ξεκινήσαμε με συννεφιά από Αθήνα αλλά φτάνοντας εκεί η θάλασσα, η παραλία και ο ήλιος μας αποζημίωσαν και με το παραπάνω.. Γυρίσαμε σπίτι κατά τις 6.30 και κατά τις 8 το βράδυ φύγαμε και πήγαμε σε σπίτι φίλων στο Μαρκόπουλο όπου περάσαμε πολύ όμορφα.. Χθες το πρωί ο σύζυγος κάθησε να βοηθήσει τους γονείς του να πακετάρουν για τη μετακόμιση κι εγώ πήρα τον γιο μου, ένα φιλικό μου ζευγάρι με την κόρη του και πήγαμε και βρήκαμε μια φίλη μου στη Χαλκίδα.. Ο μικρός ξεσάλωσε στην κυριολεξία.. κοιμήθηκε για μεσημέρι 4.30 ώρες!

Την Παρασκευή που μας έρχετε ξεκινάει και επίσημα η άδειά μου και την περιμένω πως και τι .. φεύγουμε για το χωριό και ρίχνουμε μαύρη πέτρα πίσω μας!! Γιούπι!!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημερα!!

Τα νεα μας ειναι ιδια ειμαστε καλα.

Δομνινα μου και μονο που διαβασα τι κανατε κουραστηκα.

Εμενα η αδεια μου αργει ακομα θα παρω στις 16 αυγουστου με μια εβδομαδα κοινη με το συζυγο.

Μανου τι καλα να πηγαινανε και οι δυο μου κορες κατασκηνωση!!!!

Μαγδουλα τι κανεις????

Μαρτζι τι κανετε?? Εμεις κυκλοφορουμε γυμνες καθομαστε στο γιογιο και μετα σηκωνετε και μου δηλωνει "ουτε σταγονα" και καμαρωνει!!! Αρχισαμε ομως να φοραμε πανες βρακακια και μου φαινεται οτι ειναι πιο κομψες.Το μεγαλο προβλημα για μενα τουλαχιστον συνεχιζει να ειναι ο βραδυνος υπνος που κοιμαται γυρω στις 11.00 ενω ξυπναει νωρις το πρωι και ο μεσημεριανος υπνος εχει μειωθει.

Φιλακια και να περνατε καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας καλές μου φιλενάδες!

Μόλις συνδεθήκαμε στο internet μετά από 15 ημέρες αποκλεισμού και μπήκα πρώτα στο καφέ μας, για να μου δώσετε κουράγιο σ' αυτά που περνάω (πάλι)!

Καλά, κορίτσια, η γκαντεμιά μας δεν "παίζεται".... Την Κυριακή μπήκε η κόρη στην κατασκήνωση με γέλια και χαρές και χθες το πρωϊ (Τρίτη) μας πήραν από το ιατρείο για να την παραλάβουμε. Τρελλάθηκα, γιατί κανείς δεν μας είχε ειδοποιήσει και δεν χωνεύω τα μισόλογα και τις υπεκφυγές με τις οποίες μας μιλούσαν, με αποτέλεσμα να μεγαλώνει η αγωνία μας. Κακήν κακώς και με την ψυχή στο στόμα φτάσαμε γύρω στο μεσημέρι στην κατασκήνωση. Είδα το παιδάκι μου κάτασπρο σαν χαρτί, με μαύρους κύκλους στα μάτια, να σέρνεται και να μην μπορεί να σταθεί στιγμή όρθια. Μετά από φωνές και τεράστια φασαρία που έκανα, έμαθα ότι έκανε εμετό και διάρροιες όλη τη νύχτα, ότι έχασε τις αισθήσεις της και έπεσε (πώς δεν χτύπησε σοβαρά, Παναγία μου, ακόμη εφιάλτες βλέπω όταν κοιτάζω το κεφάλι και το σαγόνι της) και ότι ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΕΠΙΔΗΜΙΑ ΓΑΣΤΡΕΝΤΕΡΙΤΙΔΑΣ, αλλά μια απλή ιωσούλα (@**###). Εν τω μεταξύ, έμαθα από το πλήθος παιδιών που έτρεχαν στο ιατρείο, αλλά και από την κόρη μου, ότι όλη τη νύχτα έφταναν παιδιά σε κακή κατάσταση και έκαναν συνέχεια εμετούς και διάρροιες, σωριάζονταν το ένα πάνω στο άλλο στα κρεβάτια (και πάλι από την αρχή). Το κοριτσάκι μου ήταν γεμάτο ακαθαρσίες, ντρεπόταν για τον εαυτό της και έχανε τις αισθήσεις της συνέχεια (ακόμη και μέσα στο ασανσέρ λιποθύμησε, όταν την φέρναμε στο σπίτι). Ένα σωρό γονείς, δε, περίμεναν στην ουρά για να παραλάβουν τα παιδιά τους σε κακή κατάσταση. Μια "ιωσούλα" ήταν μόνο, πανάθεμά τους, που άφησαν το παιδί μου 18 ώρες στην τύχη του!

Ευτυχώς μιλήσαμε αμέσως με τη γιατρό της, η οποία μας καθησύχασε και άρχισε η αγωγή της γαστρεντερίτιδας. Σήμερα νιώθει καλύτερα, αν και είναι τρομερά εξασθενημένη (ήταν που ήταν αδύνατη, τώρα απόγινε). Ξέρετε τι μου είπε; "Μαμά, μόνο εδώ νιώθω ασφάλεια". Κλαίω κρυφά....

Είμαι εξαγριωμένη με την ανευθυνότητα της κατασκήνωσης, ιδίως γιατί έμαθα ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ πως ήρθε ένα παιδί που είχε το αδερφάκι του στο νοσοκομείο με γαστρεντερίτιδα και το ΔΕΧΤΗΚΑΝ (καλά, αν είχα τους γονείς του σε ακτίνα βολής, δεν ξέρω αν θα γλίτωναν από τα χέρια μου). Επιφυλάσσομαι όμως.

Χίλια συγγνώμη, αγαπημένες μου φίλες, για το "σεντόνι". Θα μπω μόλις είμαστε καλύτερα, γιατί νιώθω κι εγώ χάλια (μάλλον κόλλησα).....

Πολλά φιλιά (από μακριά όμως)!!!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Μια μου τι περνάτε παλι!!!!

σου έχω στείλει πμ αν έχω πει κατι που δεν σου ταιριάζει αγνόησε με!!!!

Φιλία και περαστικά στο πανέμορφο κοριτσάκι σου!!!!!

Αγαπημένη μου Νόρα, το ενδιαφέρον σου με συγκινεί και σ' ευχαριστώ! Κι εμείς σας αγαπάμε πολύ και, με την πρώτη ευκαιρία, θα συναντηθούμε. Για τα υπόλοιπα, θα προσπαθήσω να σου απαντήσω με π.μ.

Σήμερα η κόρη είναι πολύ καλύτερα (η γνωστή τυραννία με το φαγητό, όμως, παραμένει). Έχει πάθει μια μικρή φοβία, βέβαια, και δεν θέλει να ξαναμπεί πριν γίνει τελείως καλά.

Πολλά-πολλά φιλιά στις κούκλες σου και από τις δυο μας!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου...

Μία μου, γλυκιά μου φιλενάδα, ειλικρινά δεν ξέρω τι να πω... Μένω άφωνη με την κακοτυχία που εξακολουθεί και σας κατατρέχει.. πραγματικά απανωτά δυσάρεστα γεγονότα..

Κρίμα για το κοριτσάκι σου ειλικρινά.. και πόσο ανεύθυνοι οι υπεύθυνοι της κατασκήνωσης.. Εύχομαι πολύ σύντομα να είναι όλα αυτά μια κακιά ανάμνηση και γρήγορα το κοριτσάκι σου να επανέλθει γερό και δυνατό στις δραστηριότητες που την ευχαριστούν και τη γεμίζουν.. Γεγονός είναι ότι τα παιδάκια μας μόνο κοντά μας νιώθουν ασφάλεια και αυτό το βλέπω ήδη στον Γεράσιμο που μόλις αισθανθεί είτε ζόρι, είτε χαρά έρχεται και τρίβεται επάνω μου για να το μοιραστεί μαζί μου..

Εύχομαι τελικά να μην έχεις κολλήσει.. Θα σε πάρω τηλεφωνάκι να τα πούμε με την ησυχία μας..

Αύριο τελευταία μέρα και το περιμένω πως και τι.. Εντωμεταξύ ο μικρός μου τελευταία δεν θέλει να του ακουμπάμε ή να του βρέχουμε τα μαλλιά.. αποτέλεσμα; σήμερα πήγε για κούρεμα αλλά έφυγε άπρακτος... δεν καθόταν με τίποτε.. Έλεγε "Αύριο - αύριο".. Ε μετά τον πήρε ο πατέρας του παρέα με τον ξάδερφό του και πήγαν σε παιδότοπο για να του φύγει το παράπονο!

Σας φιλώ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμάς!

Είμαστε στην ωραία πατρίδα μου τα τρία αγόρια μου κι εγώ! Ο καλός μου πίσω στο νησί δουλεύει μιας και άδεια έχει τον Αύγουστο. Η κόρη μου στην κατασκήνωση και είναι κατενθουσιασμένη!

ΜΙΑ μου...τι περιπέτεια! Μεγάλη ανευθυνότητα των υπευθυνοανεύθυνων της κατασκήνωσης όλο αυτό...δεν μπορώ να διανοηθώ ότι το παιδί υπέφερε τόσο και σας ειδοποίησαν τόσο αργά... Σε ποια κατασκήνωση είχε πάει καλή μου; εύχομαι περαστικά γρήγορα στο παιδάκι σου!!!

Εμείς είμαστε καλά αν εξαιρέσετε την ίωση πό περν ο Νικόλας...


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου, γεια σας!

Έχω πολύ καιρο να μπω και μου έχετε λείψει.

Μια μου, περαστικά στο κοριτσάκι σου. Ο, τι και να πω για τους υπευθυνους είναι λίγο.......οσο για τους γονείς του μικρου που κολλησε όλη την κατασκήνωση, απαράδεκτοι.

Δόμνα μου, θα είσαι στη θαλασσα τώρα, τυχερουλα.

Δεν σου λέω να κάνεις βουτιές και για μένα, γιατί την πηρα τη δόση μου. Χθες γυρίσαμε από τις διακοπές μας. Πήγαμε στην Ερμιόνη, στην πελοποννησο και περάσαμε πολύ ωραία. Το μόνο αρνητικο ήταν η πολύ μεγάλη απόσταση. Ταλαιπωρηθήκαμε πολύ στο δρομο, αλλα αποζημιωθήκαμε, γιατί περάσαμε καταπληκτικά. Η μικρή το χάρηκε πολύ.

Τα υπόλοιπα νέα μας αργότερα.

Σας φιλω.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλές μου φιλενάδες καλησπέρα!

Χάθηκα πάλι γιατί, απλούστατα, κολλήσαμε οικογενειακώς τη @@@#!! γαστρεντερίτιδα από τη μικρή. Τα είδαμε όλα καλοκαιριάτικα....

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την αγάπη και το ενδιαφέρον σας, που με παρηγορούν και με ενθαρρύνουν να προχωρήσω! Vasdeli μου, θα σου στείλω με π.μ. το όνομα της κατασκήνωσης. Αν δεν το λάβεις, σημαίνει πως κάτι δεν έχω κάνει σωστά, οπότε υπενθύμισέ μου το για να ξαναπροσπαθήσω.

Χαίρομαι που είστε καλά και κάνετε όμορφες οικογενειακές διακοπές. Εμείς πάλι, μάλλον θα περάσουμε εδώ το καλοκαίρι όχι μόνο λόγω δουλειάς (και αθέλητης αφραγκίας), αλλά και γιατί δεν μπορώ να αφήσω τα ζωάκια μας σε "ξενοδοχείο" (ιδίως το ένα, που είναι πολύ φιλάσθενο). Ίσως ο σύζυγος να πάει με την κόρη στο νησί για λίγες ημέρες, όμως εγώ κατά πάσα πιθανότητα θα παραμείνω στην ήσυχη αυγουστιάτικη Αθήνα, διεκδικώντας τα δεδουλευμένα μου και απολαμβάνοντας τη θάλασσα του Σαρωνικού.

Να περνάτε όμορφα και να κάνετε καμιά βουτιά και για μας!

Πολλά φιλιά


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλημερα!

Πηγαμε και εμεις το σκ που περασε και με 2μερες αδειουλα στη συμπεθερα μας Δομνινα. Περασαμε ομορφα καναμε μπανακια τα παιδια παιξανε και επιστρεψαμε στη βαση μας. Τωρα η κανονικη μας αδεια ειναι για 16 Αυγουστου.

Μια μου ελπιζω να σας πανε ολα καλα απο δω και περα και πραγματικα θα ηθελα και γω να μεινω μια βδομαδουλα μονη στην Αυγουστιατικη Αθηνα.Το μονο μου προβλημα ειναι οτι εδω και χρονια μη σας πω οτι απο τα 18 μου φοβαμαι να μεινω μονη. Ισως να ημουν και η μονη που δεν παρακαλαγα να φυγουν οι γονεις μου απο το σπιτι και να με αφησουν να ξεσαλωσω. Καποιο καλοκαιρι θυμαμαι εμεινα με τον αδερφο μου που ειναι πολυ μικροτερος μου και δεν τον αφησα να κοιμοιθει σε φιλους αλλα εφερε 5-6 μαντραχαλαδες να κοιμηθουν σπιτι γιατι φοβομουν.

Μαρτζι μου μια ερωτηση γιατι Ερμιονη εχουμε τοσα ωραια μερη στο τοπο μας. Εκτος και αν τα χεις γυρισει ολα και τα βαρεθηκες. Εγω οσο σκεφτομαι τις απεραντες θαλασσσες μας αγαλιαζει η ψυχη μου.

Φιλια και να περνατε καλα

Link to comment
Share on other sites

Καλεεε που χαθηκατε ολες?????

Για πειτε κανα νεο.

Μαγδουλα μου πως πας με τις ζεστες?? ξεκουραζεσαι???

Μια το παιδι ολα καλα??

Μαρτζι???

Βικακι που βρισκεσαι??? Διακοπαρετε??? Θα μας ερθεις καθολου???

Link to comment
Share on other sites

Να 'μαι κι εγώ κορίτσια!

Νόρα μου, είμαι αδικαιολόγητη που ξέχασα να γράψω τα ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ για τη γιορτή της Μαρίνας. Η αλήθεια όμως είναι ότι εκείνες τις ημέρες υποφέραμε οικογενειακώς από τη γαστρεντερίτιδα, οπότε έχω ένα μικρό "ελαφρυντικό".

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι πολύχρονη η κούκλα μας, ευτυχισμένη, να σας δίνει πάντα χαρές, να περάσετε μαζί ένα τέλειο καλοκαίρι (αν και τα κορίτσια σ' αυτήν την ηλικία είναι τόσο, μα τόσο "δύσκολα") και να έχει καλή πρόοδο (το αναπόφευκτο κλισέ)!

Αύριο θα βγάλουμε την κόρη από την κατασκήνωση (2 μέρες νωρίτερα), γιατί είναι μέσα στη γκρίνια και θα δούμε πώς θα δρομολογήσουμε τις επόμενες διακοπές της με μπαμπά-παππού-γιαγιάδες-ξαδέρφια. Εγώ, όπως είπαμε, μένω σταθερά Αθήνα,οπότε θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά.

Πολλά φιλιά σε όλες, να περνάτε όμορφα και να απολαύσετε το σημερινό υπέροχο "μπλε φεγγάρι"!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...