Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Περι ανεμων και υδατων...


Recommended Posts

κοριτσακια μου καλημερα!!

Μανου μπηκα να γραψω τα νεα μας γιατι θα εξαφανιστεις.

Εγω ενα εγκεφαλικο με τους βαθμους το πηρα. Εξηγουμε ναι μεν γενικος μεσος ορος καλος αλλα στα μαθηματικα και στη φυσικη στις εξετασεις πατωσε. Τα νευρα μου ηταν απιστευτα χτες τ ακουσε βεβαια απο τον πατερα της γιατι το αποτελεσμα δειχνει οτι δεν παει τα μαθηματα αλλα τα εγκατελειψε και τελειως και δεν προσπαθησε καθολου. Εκλαιγε και αυτη δεν καθησαμε και στη γιορτη του σχολειου εγω δεν μπορουσα με τιποτα σβουριξε το κεφαλι μου απο τα νευρα. Η μπεμπα βουρκωσε γιατι εκλαιγε η αδερφη της και προσπαθουσε να τη παρηγορησει απιστευτες στιγμες. Η δε κυρια μετα το ξεσπασμα εκατσε στην τηλεοραση και εληξε το θεμα.

Τι να πω και γω βρε κοριτσια δεν περιμενα το αριστα με τιποτα αλλα εναν αξιολογο βαθμο για να δειξει τουλαχιστον την προσπαθεια της.

Μαρτζι μου τι να πω και για τη μη μεταθεση σου.Αλλη μια χρονια ταλαιπωριας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κοριτσάκια μου γλυκά..

Μπήκα κι εγώ να σας πω ότι όλη τη βδομάδα τρέχουμε με τους γιατρούς για τον σύζυγο και τον πεθερό.. Κάνουν γενικό έλεγχο μιας και καλοκαίρι έχουμε μπροστά μας και συνήθως το καλοκαίρι μας παρουσιάζονται τα έκτακτα.. Ο σύζυγος τρέχει με νευρολόγους, φυσικοθεραπευτές και καρδιολόγους και ο πεθερός με νεφρολόγους.. Δεν μπορώ να πω, όλοι οι άντρες χέστες είναι μόλις καταλάβουν ότι υπάρχει περίπτωση κάτι να μην πηγαίνει καλά..

Εγώ από την άλλη ενώ έχω πλάτη σακατεμένη έχω αναλάβει εξ ολοκλήρου όλη την κούρα του Γεράσιμου διότι ο σύζυγος "δεν κάνει να σηκώνει βάρη"...

Αλλά τουλάχιστον ευχαριστιέμαι τις απίστευτες αγκαλιές και τα απίστευτα χάδια που μου κάνει ο γιος μου κάθε πρωί και έτσι παίρνω το αίμα μου πίσω..

Μάρτζι μου λυπάμαι πραγματικά που δεν πήρες την απόσπαση.. Υπομονή κι Άγιος ο Θεός!

Μανού μου να περάσετε υπέροχα στο εξοχικό. Θα μας λείψεις, αυτό είναι γεγονός αλλά ξέρω πόσο πολύ χρειάζεσαι αυτό το διάλειμμα..

Για τους βαθμούς συμπεθέρα δεν θα πω τίποτε. Σίγουρα η κόρη σου θα μπορούσε να προσπαθήσει περισσότερο αλλά και από την άλλη τα μαθήματα έχουν δυσκολέψει πάρα πολύ..

Αφού πραγματικά αναρωτιέμαι τι θα κάνω όταν το παιδάκι μου πάει Α Δημοτικού..

Σας φιλώ γλυκά και σας εύχομαι ένα υπέροχο σβκ!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, τι κάνετε;

Βασδέλη, δεν ήξερα ότι έχεις οργανική στην Αθήνα; Δεν έκανες τα χαρτιά σου για μετάθεση ή τα έκανες αλλά δεν την πήρες; Ελπίζω τουλάχιστον να πάρεις την απόσπαση. Εγώ δεν θα την παλέψω για απόσπαση, γιατί, αν πάω σε σχολείο κάτω των 10 μορίων, είμαι σίγουρη πως του χρόνου δεν θα μετατεθώ για ένα μόριο. Την ξέρω πια την γκαντεμιά μου κι έτσι δεν θα κάνω πειράματα..........Τι θα κάνω βέβαια δεν ξέρω, αλλά ας μην το σκέφτομαι ακόμη.

Μανού μου, αν ακούσεις κάτι καλό στα σεμινάρια για το άγχος , να το μοιραστείς μαζί μου, σε παρακαλώ, γιατί από άγχος σκίζουμε..........

Δόμνα, περαστικά στο σύζυγο και Νόρα, άσε το κορίτσι και μην το πιέζεις για βαθμούς ακόμη..........

Βρε κορίτσια, απ' όταν ήρθαμε η μικρή έχει αλλάξει συμπεριφορά. Από ένα ήρεμο και καλό παιδάκι που ήτανε, τώρα έχει γίνει απαιτητική, κλαίει και φωνάζει με το παραμικρό, δεν μας ακούει και πολλές φορές δεν μας θέλει. Είναι κολλημένη στον παππού της που της κάνει όλα τα χατήρια και μας μας έχει τελείως γραμμένους. Σήμερα το μεσημέρι δίχως λόγο άρχισε να κλαίει ασταμάτητα. Βρε καλή μου, βρε χρυσή μου, τι έπαθες; Τίποτα αυτή. Μετά από λίγο ήρθε ο πατέτρας μου που την άκουσε να κλαίει. Μόλς τον είδε σταμάτησε και αυτός την πήρε να βγουν στο μπαλκόνι. Του είπα να μην τη βγάλει, για να μην της γίνει συνήθεια πως όταν κλαίω έρχεται ο παππούς και μου κάνει τα χατήρια. Φυσικά ΚΑΙ ο πατέρα μου με έγραψε και την έβγαλε έξω. Το πώς ενοχλήθηκα. Εκανα μετά μια κουβέντα μαζί του, του εξήγησα πως όταν την μαλώνω δεν θέλω να την κανακεύει. Δεν ξέρω αν κατάλαβε. Εκνευρίζομαι πάρα πολύ. Φτανω στο σημείο να την μαλώνω. Πολλές φορές βάζω τις φωνές. Δεν καταλαβαίνει ούτε με το καλό ούτε με το άγριο. Καμία γνώμη;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας!

Εν μέσω ραγδαίων εξελίξεων για την Ελλάδα μας σας χαιρετώ!

Πήραμε και εμείς τους βαθμούς μας, τα πήγε άριστα η κόρη μας. Βέβαια όλο αυτό με τους βαθμούς δεν με αγγίζει ιδιαίτερα...αλλού είναι τα σημαντικά της ζωής...τα οποία ανατρέπονται και καθημερινά...

Εγώ Μάρτζι μου, ναι έχω οργανική στην Αθήνα. Αίτηση για μετάθεση δεν έκανα. Ελπίζω σε μια απόσπαση που λόγω πολυτεκνίας την έχω κατά πάσα πιθανότητα σίγουρη ΕΑΝ βέβαια συνεχίζει να υφίσταται το Ελληνικό κράτος με τις δομές του μετά από όλα τα τελευταία γεγονότα...

Δόμνα μου, περαστικά σας εύχομαι...καλά κουράγια με τους γκρινιάρηδες άντρες ....

Μανού μου, να περάσεις ήρεμα!

Φιλιά σε όλες!


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φιλενάδες μου κι από μένα εν μέσω όλων αυτών των εξελίξεων..

Περάσαμε πολύ όμορφα το σβκ..πήγαμε σε πάρτυ το Σάββατο το απόγευμα και χθες περάσαμε σχεδόν όλη τη μέρα με τη συμπεθέρα.. τα παιδάκια μας παίξανε πολύ και όμορφα μεταξύ τους κι εμείς λέγαμε τα δικά μας.. Φάγαμε και κάτι κοψίδια, ήπιαμε και κάτι μπύρες και τελικά το συμπέρασμα είναι ότι η φτώχια θέλει καλοπέραση, μιας και όπου κι αν πήγαμε ήταν ασφυκτικά γεμάτα..

Μάρτζι μου το παιδάκι σου άλλαξε διότι προφανώς εκεί που είστε τώρα περιβάλλεται από ανθρώπους που την έχουν στα όπα όπα και της κάνουν όλα τα χατήρια.. το καταλαβαίνει απόλυτα και δείχνει να το εκμεταλλεύται. Είστε οι γονείς της.. Θέστε βέτο σε όλους και βάλτε τους στη θέση τους.. Δεν θα χτίζετε εσείς όλο το χρόνο για να γκρεμίζουν όλοι οι υπόλοιποι τους 2 μήνες που είναι μαζί της..

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας. Τελευταία μέρα σήμερα στο σχολείο. Ξεκινάει η ξεκούραση. Να ξεκινούσε και το καλοκαίρι καλά θα ήταν......βρεχει σήμερα και βλεπω ειδήσεις. Πως με εκνευρίζουν τα ιδιωτικά κανάλια που παίρνουν θέση και προπαγανδίζουν όλη μέρα το ναι στο δημοψήφισμα.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και το καλοκαίρι εναντίον μας είναι.. Χθες το απόγευμα έριξε στην Αθήνα μια βροχή.. καρέκλες και τραπέζια έπεφταν από τον ουρανό.. Και για σήμερα προβλέπεται το ίδιο..

Αναρωτιέμαι, θα προλάβουμε να φτάσουμε στο δημοψήφισμα ή θα την κάνει γυριστή και ο αυτός ο πρωθυπουργός;

Το μόνο που παρακαλάω είναι ότι αποτέλεσμα κι αν βγει να είναι το καλύτερο, αν όχι για μας, τουλάχιστον για τα παιδιά μας!

Σας φιλώ γλυκά!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι πως ό,τι και να απφασίσουμε δεν χαμπαριάζουν οι "εταίροι" μας! Γι' αυτό κι εγώένα "οχι" θα τους το πετάξω στο μούτρα. Φτάνει μας έχουν ξεκάνει τόσα χρόνια χωρίς την άδεια μας, ε! δεν θα τους την δώσουμε κιόλας για να μας αποτελειώσουν. Αν είναι να χαθούμε, ας χαθούμε επειδή το αποφασίσαμε εμείς.........

Σόρυ, που τοποθετήθηκα. Ξέρω πως μπορεί να υπάρχουν διαφορετικές γνώμες κι είναι απολύτως σεβαστές. Ο καθένας, όπως σκέφτεται.

Μακάρι να γίνει το καλύτερο για όλους μας.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας πολυαγαπημένες μου φιλενάδες!

Πόσο μου λείψατε δεν λέγεται (μάλιστα, συναντηθήκαμε μερικές φορές τυχαία με τη Δομνίνα και της το είπα), όμως δεν ήθελα να γκρινιάζω συνέχεια για προβλήματα-προβλήματα-προβλήματα.

Κατ' αρχήν, χάρηκα πολύ με τα νέα της Μάγδας, αν και ήμουν βέβαιη πως όλα θα πάνε καλά. Μάγδα μου, εύχομαι μια απολαυστική εγκυμοσύνη και έναν υπέροχο, κατάγερο μπέμπη!

Θέλω να σας ευχαριστήσω μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές στην αγαπημένη μου κορούλα, που μας συγκίνησαν (τις διαβάσαμε μαζί) και να στείλω χίλιες ευχές και φιλιά - καθυστερημένα, μα πάντα εγκάρδια - σε όλα τα παιδάκια που γιόρταζαν. Margi, Vasdeli, Νόρα, να τα χαίρεστε εσείς, αλλά και όλοι εμείς, η ζεστή παρέα του καφέ μας, που τα υπεραγαπούμε. Νόρα μου, η Μαρίνα έχει ιδιαίτερες ευχές και από τη συνεορτάζουσα. Δομνινάκι, φιλάκια στο Γεράσιμο!

Καλές μου φίλες, όλον αυτόν τον καιρό που δεν έμπαινα η οικογένειά μου βίωσε τρομερές αγωνίες και εντάσεις, λόγω του ότι κανένας από τους δύο μας δεν πληρωνόταν, αν και δουλεύαμε 10ωρα και 12ωρα μακριά από το σπίτι και το παιδί, χωρίς ουσιαστική επαφή μαζί του, χωρίς επικοινωνία με το σχολείο και τους καθηγητές και χωρίς τη δυνατότητα να προσφέρουμε την παραμικρή βοήθεια στις εξετάσεις (λόγω εξάντλησης και στεναχώριας). Φανταστείτε, κορίτσια, ότι για τη γιορτή της δεν είχαμε να αγοράσουμε ούτε τα πιο απλά κεράσματα και το παιδάκι μου πικραινόταν κάθε μέρα και μαράζωνε, αφού δεν μπορούσε να συμμετάσχει σε κανένα από τα πάρτι που ήταν καλεσμένη. Η κατάσταση αυτή μας επηρέασε τόσο, που κυριολεκτικά κατέρρευσα μέσα στην αγωνία και το άγχος. Ευτυχώς που βοήθησαν με δανεικά τα αδέρφια μας, αλλά και οι γονείς του συζύγου, γιατί το αδιέξοδο ήταν τεράστιο, μέχρι που άρχισαν να μας καταβάλλονται κάτι τμηματικές πληρωμές (έναντι) με τη μορφή "σταγονόμετρου" - κάτι σαν την Ελλάδα μας.

Δεν θα ήθελα σε καμία περίπτωση να προκαλέσω (πιστεύω πως με ξέρετε καλά πλέον), όμως επιτρέψτε μου να γράψω πόσο περήφανη με έκανε η κόρη μου με τους βαθμούς της (18 12/14), όχι τόσο γιατί αρίστευσε, αλλά γιατί έδωσε ολομόναχη τον προσωπικό της αγώνα μέσα από τις δυσκολίες και τα διαρκή οικογενειακά προβλήματα και δικαιώθηκε....

Από χθες είμαι χωρίς σταθερό τηλ. και internet στο σπίτι, γιατί η On telecoms έκλεισε αιφνίδια και απροειδοποίητα. Ήξερα πως θα δικαζόταν η αίτηση πτώχευσης μέσα στο καλοκαίρι και πιστεύαμε ότι θα βρίσκαμε το χρόνο για έρευνα αγοράς - όμως αυτό είναι τόσο, μα τόσο δευτερεύον μπροστά στα σκυθρωπά πρόσωπα των ανθρώπων που έχασαν τη δουλειά τους......

Θέλω κι εγώ να εκφράσω την προσωπική μου γνώμη και να τοποθετηθώ υπέρ του "όχι", με απόλυτο σεβασμό σε κάθε άλλη άποψη και την ελπίδα για ένα καλύτερο μέλλον για μας και, πάνω απ' όλα, για τα παιδιά μας, μακριά από ό,τι σκοτώνει τη ζωή και τα όνειρά μας. Εύχομαι το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος, όποιο κι αν είναι, να αποτελέσει την αφετηρία για το καλύτερο "αύριο" που όλοι περιμένουμε και αξίζουμε.

Πολλά φιλιά σε σας και τα παιδάκια σας και συγγνώμη για το "σεντόνι"!


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γεια σας!

Εν μέσω ραγδαίων εξελίξεων για την Ελλάδα μας σας χαιρετώ!

Πήραμε και εμείς τους βαθμούς μας, τα πήγε άριστα η κόρη μας. Βέβαια όλο αυτό με τους βαθμούς δεν με αγγίζει ιδιαίτερα...αλλού είναι τα σημαντικά της ζωής...τα οποία ανατρέπονται και καθημερινά...

Εγώ Μάρτζι μου, ναι έχω οργανική στην Αθήνα. Αίτηση για μετάθεση δεν έκανα. Ελπίζω σε μια απόσπαση που λόγω πολυτεκνίας την έχω κατά πάσα πιθανότητα σίγουρη ΕΑΝ βέβαια συνεχίζει να υφίσταται το Ελληνικό κράτος με τις δομές του μετά από όλα τα τελευταία γεγονότα...

Δόμνα μου, περαστικά σας εύχομαι...καλά κουράγια με τους γκρινιάρηδες άντρες ....

Μανού μου, να περάσεις ήρεμα!

Φιλιά σε όλες!

Καλησπέρα. Συγνώμη για τη σφήνα. Vasdeli κατά τύχη είδα ότι ο μικρός σου χρονισε. Να τον χαίρεσαι όπως και όλη σου την οικογένεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα φιλενάδες μου από το Mall, όπου ήρθαμε άρον-άρον για να αποκτήσουμε σύνδεση σταθερού και internet, μια και είμαστε οικογενειακώς σε "σύνδρομο στέρησης", ο καθένας για τους λόγους του (η κόρη χειρότερα απ' όλους, γιατί μιλούσε συνέχεια με τις φίλες της στο viber και ήταν μέσα στα νεύρα και τη γκρίνια, μέχρι που χρειάστηκε να της τα "ψάλλω", θυμίζοντάς της ποια είναι τα πραγματικά προβλήματα).

Δυστυχώς, πρέπει να περάσει αρκετός χρόνος (1-3 εβδομάδες) μέχρι να αποκατασταθεί η σύνδεση, γι' αυτό και μας έδωσαν κάρτες sim για προσωρινές παροχές (η κάρτα του internet, όμως, δεν μπαίνει στο laptop @@##!!).

Έτσι, τα επόμενα Σ/Κ μας βλέπω να τριγυρνάμε εδώ κι εκεί, προς αναζήτηση free wi-fi. Ποτέ δεν θα μπορούσα να διανοηθώ, κορίτσια, πόσο μεγάλος είναι ο βαθμός εξάρτησής μας από πράγματα που, αν και θεωρούμε αυτονόητη την ύπαρξή τους, στην πραγματικότητα δεν ελέγχουμε ούτε μπορούμε να υποκαταστήσουμε, όπως λ.χ. οι επικοινωνίες, το internet ή η τηλεόραση.

Τέρμα οι "φιλοσοφίες" βραδιάτικα. Να περάσετε όμορφα, κάνοντας βόλτες (ή και μπανάκια, αν ο τρελός καιρός το επιτρέψει).

Πολλά φιλιά


Μεγαλώνεις γλυκιά πολυαγαπημένη μου μπαλαρίνα!

Link to comment
Share on other sites

Μια μουδιασμενη καλημερα και απο μενα και καλη εβδομαδα να χουμε με οτι φερει.

Δεν θα σχολιασω τα γνωστα γιατι νομιζω οτι κανεις μας δεν ξερει τι μας περιμενει και τι θα γινει.

Εχω το μωρο αρρωστο απο τη Πεμπτη με υψηλο πυρετο. Την Παρασκευη δεν πηρα την παιδιατρο γιατι ηταν το πρωτο 24ωρο και περιμενα να δω την πορεια της αρρωστιας μας και φυσικα δεν ειχα και λεφτα για να πληρωσω την επισκεψη. Οποτε το Σαββατπ πηρα την ασφαλεια και πηγαμε στο Ιατρικο.Το κοριτσακι μου ηταν κλεισμενο 3 μερες και ντυθηκαμε λες και πηγαιναμε βολτα βαλαμε φορεμα καινουργια παπουτσια χτενιστηκαμε αρωματιστηκαμε και πηγαμε. Εχει το λαιμο της χαλια καναμε μια καλιεργεια και περιμενω σημερα τ αποτελεσματα. Ο πυρετος παει καλυτερα μεγαλωσανε τα διαστηματα και πεφτει γρηγορα. Περιμενω και τ αποτελεσματα αλλα νομιζω οτι παμε καλυτερα.

Το μεγαλο κλου ηταν το Σαββατο το βραδυ οπου ο συζυγος εψαχνε τραπεζες για να βγαλει το ποσο που μας αναλογει και οταν γυρισε η μικρη με 39 πυρετο τον ρωταει ¨Ηρθες? Ναι της λεει. ΛΕΦΤΑ ΠΗΡΕς????

Παιδια δεν της ξεφευγει τίποτααα λεμε.

Μια μου αν ξαναρθετε Μαλλ για βολτιτσα λεμε τωρα ειμαστε πολυ κοντα θα μπορουσαμε να ρθουμε για να τα πουνε τα κοριτσια μας. Ελπιζω απο δω και περα να σας πανε ολα καλυτερα!!!!!!

Φιλια και καλο κουραγιο σε ολους μας

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου γλυκά καλησπέρα σας..

Χάθηκα τόσες μέρες διότι ανεβήκαμε στο χωριό να ψηφίσουμε και εκεί πραγματικά δεν μου μένει καθόλου χρόνος αλλά και η διάθεση είναι τελείως διαφορετική για να αναζητήσω πρόσβαση σε υπολογιστή.. Ούτως ή άλλως στο χωριό δεν έχουμε σταθερό οπότε δεν έχουμε και ίντερνετ! Περάσαμε πολύ όμορφα.. Μας έκανε πολύ καλό καιρό.. Ο μικρός έκανε και μπάνια και ευχαριστήθηκε με τα ξαδερφάκια του παιχνίδι, σκανταλιές, αγκαλιές και φιλιά.. Γυρίσαμε σήμερα το πρωί και εγώ ήρθα κατευθείαν στη δουλειά..

Το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος ειλικρινά δεν το περίμενα.. Τώρα να δούμε τι θα μας ξημερώσει και δεν σας κρύβω πως ανησυχώ για τη δουλειά μου μιας και όλοι οι πελάτες μας είναι πολυεθνικές εταιρείες που δεν τους συμφέρει καθόλου το αποτέλεσμα του δημοψηφίσματος.. Εν αναμονή λοιπόν..

Ούτως ή άλλως μετράω πλέον αντίστροφα μέχρι την επόμενη Παρασκευή που βγαίνω σε άδεια. Ανυπομονώ να ξαναπάω στο χωριό..

Εύχομαι περαστικά στα άρρωστα παιδάκια, καλό κουράγιο στις κοπέλες που περιμένουν απόσπαση ή μετάθεση και καλό κουράγιο στην πολυαγαπημένη μου Μία που είναι σε κυνήγι ελεύθερου ίντερνετ.. Όντως έχουμε πάθει όλοι εξάρτηση..

Σας φιλώ γλυκά και να περνάτε όμορφα!


L2qIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μία μου, εύχομαι σύντομα να φτιάξουν τα πράγματα.........Τι να πω;;; Είμαστε όλοι μας χάλια οικονομικά. Για να δούμε τι θα γίνει από εδώ και πέρα. Δεν βλέπω φως στο τούνελ με τους καλούς "εταίρους" που έχουμε..............

Νόρα, περαστικά στην μικρή σου. Μωρέ, αυτή είναι πανέξυπνη!!!! Ακου εκεί, "λεφτά πήρες;;;;"

Δόμνα, ούτε κι εγώ περίμενα τα ποσοστά αυτά. Για να είμαι ειλικρινής θεωρούσα πως θα βγει το "ναι", γιατί τόση προπαγάνδα που έπεσε και με το κλεισιμο των τραπεζών ήταν λογικό ο κόσμος να πει "ναι".

Σήμερα έκανα μια δοκιμή με την μικρή να δω αν είναι έτοιμη να αποχαιρετήσει την πάνα. Της έβαλα βρακάκι, της εξήγησα τη διαδικασία και περίμενα να δω τι θα γίνει. Φυσικά κατουρήθηκε και παρ' ολίγον να έχουμε ατύχημα, αφού γλίστρισε στα τσισάκια της. Δεν τη μαλώσαμε φυσικά, την έπλυνα και μετά, βρε κορίτσια, έβαλε κάτι κλάματα! Να λέει "φοβάμαι" και να μην θέλει ούτε βρακάκι να φορέσει, ούτε πάνα. Είδαμε και πάθαμε να την συνεφέρουμε. Μετά ξανάβαλε βρακάκι, ξανακατουρήθηκε και έκλαιγε πάλι, αλλά όχι με τόση ένταση.........Στη συνέχεια βάλαμε πάνα και τώρα κάθεται με την πανούλα.

Καμία συμβουλή;;;;


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου.

Μαρτζι μου και γω πηρα καμια δεκαρια βρακακια και της τα φορεσαμε με την κοπελα αφου συννενοηθηκαμε. Εγω οσες φορες της εβαλα ηταν πρωι η πανα της ηταν στεγνη καθισαμε στο γιο γιο τιποτα σηκωθηκαμε και φυσικα τα εκανε επανω της. Δεν την φοβησε ομως και δεν εκλαψε αλλα μου ειπε μονη της οτι βραχηκε. Πηγαμε λιγο πισω με την αρρωστια και τωρα λεω να ξαναδοκιμασω. Σαν σκεψη λεω να παω να παρω ενα σουπερ γιο γιο μηπως την δελεασω.

Απο την αλλη απο κουβεντες και συζητησεις ολοι λενε απο δυομιση με τριων οτι ειναι ετοιμα. Η μεγαλη μου ειχε αργησει αλλα τοτε δεν συμφωνουσαμε και με την πεθερα μου οποτε δε μπορουσα να ακολουθω αλλη τακτικη εγω και αλλη αυτη.

Αλλη συμβουλη δεν εχω καταλαβαινω οτι δεν ειναι ετοιμες αλλα σαν παιχνιδακι μπορουμε να φοραμε τα βρακακια που και που. Αν αντιδρα ομως ετσι το μωρο σου μη την πιεζεις η δικια μου βεβαια θελει να φοραει τα βρακακια και εδειξε οτι δεν τη πειραξε πολυ που βραχηκε. Ανυσηχησε βεβαια για λιγο αλλα λιγο ομως.

Εσεις ομως απ την αλλη μη ξεχνας εχετε κοψει πιπιλα και το γαλα αν θυμαμαι καλα το πινετε με καλαμακι. Εμεις ουτε κατα διανοια ουτε το ενα ουτε το αλλο.Αυτο δειχνει οτι για αλλα ειναι ετοιμα για αλλα οχι.

Εμενα τωρα φτιαχνει πιτες με την αδελφη της με πλαστελινη και ερχετε να μου τις πουλησει 3 ευρω το κομματι. Ο φραγκοφονιας!!!!! Οποτε νομιζω οτι αφου θα βγαζει το χαρτζηλικι της μπορει ν αγοραζει και τις πανες της μονη της!!!!! Χι χι χι χι!!!!

Φιλια!!!

Σεντονι εγραψα παλι με ενεπνευσε το θεμα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...