Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts

ναι... είναι μες στη στεναχώρια αλλά είναι συγκλονιστικό... κατ' εμέ, πάντα!

"Τι έχουν, μωρέ, τα δικά σας σακιά; Μια χρεωκοπία, έναν ξενιτεμένο, κατραπακιές της εφορίας, αποτυχία στον ΑΣΕΠ, μια κακιά πεθερά, έναν νευρασθενικό προϊστάμενο, ένα παιδί που πετάει μολότοφ, ένα τζάκι που ντουμανιάζει το λιβινγκρούμ, οισοφαγική παλινδρόμηση, υψοφοβία, κερατλίκια, ραγάδες στον πισινό. Για περάστε να ρίξετε μια ματιά στο δικό μου, να σας κοπεί ο βήχας."

θα τα πούμε σύντομα πάλι κορίτσια! έχω ξεκινήσει καινούριο μυθιστόρημα - χαρούμενο κι αυτό:rolleyes:

φιλιά!

καλησπέρα κορίτσια!!

τέλειωσα κι άλλο βιβλίο : το "πως να κρυφτείς" της Αμάντα Μιχαλοπούλου!

ωραίο βιβλίο, λιτά αιχμηρός λόγος, με πολύ πολύ δύσκολο κεντρικό θέμα...

πάμε για Ξανθούλη (μάλλον) τώρα, για να πετύχουμε το σερί της κατάθλιψης:rolleyes:

τα λέμε, φιλιά!!

Κόρες,

Καλώς σας βρήκα !!! Ήμουν κάποτε κι εγώ βιβλιοφάγος... λόγω υποχρεώσεων, τρεξίματος, κούρασης κλπ τα παράτησα για λίγο ΑΛΛΑ είπα να κάνω ένα δώρο στον εαυτό μου και τουλάχιστον το διάβασμα να το αφήσω να επιστρέψει στην καθημερινότητά μου... είναι αγχολυτικό !;)

Ζούπυ μου,

Διαβάζω τώρα Τα σακιά της Καρυστιάνη... σχεδόν το τελειώνω κι έχω να πω ότι είναι όντως εξαιρετικό βιβλίο-λίγο στενάχωρο/δύσκολο αλλά πιστεύω πως κατά βάθος κρύβει ένα αισιόδοξο μήνυμα... όταν το τελειώσω θα σου πώ και το γιατί...

Εν συνεχεία έχω πάρει το

Δεσποινίς Πελαγία - ΞΑΝΘΟΥΛΗΣ (1η φορά που θα τον διαβάσω) και

Η Κωνσταντίνα και οι αράχνες της - Άλκη Ζέη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στις 3 Αυγούστου κυκλοφορεί και στην Ελλάδα το άγριο τριαντάφυλλο το τρίτο μέρος της τριλογίας το τριανταφυλλάκι....Για όσες το περιμένουν....

http://www.oceanida.gr/site/index.php?option=com_k2&view=item&id=643:%CF%84%CE%BF-%CE%AC%CE%B3%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AC%CF%86%CF%85%CE%BB%CE%BB%CE%BF&Itemid=126


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σας κάνω copy απ'τη σελίδα τους στο facebook:

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΔΑΚΗΣ ΔΙΕΘΝΕΣ ΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟ

Το μεγαλύτερο παζάρι βιβλίων στο ισόγειο κατάστημα του Ελευθερουδάκη Πανεπιστημίου 17 συνεχίζεται!!! Με τιμές: 1?, 2?, 5?, και 10?!!!

Σπάνια βιβλία, λευκώματα, χάρτες, λογοτεχνικά, επιστημονικά, παιδικά στις καλύτερες τιμές!!! Σας περιμένουμε!


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Στις 3 Αυγούστου κυκλοφορεί και στην Ελλάδα το άγριο τριαντάφυλλο το τρίτο μέρος της τριλογίας το τριανταφυλλάκι....Για όσες το περιμένουν....

http://www.oceanida.gr/site/index.php?option=com_k2&view=item&id=643:%CF%84%CE%BF-%CE%AC%CE%B3%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AC%CF%86%CF%85%CE%BB%CE%BB%CE%BF&Itemid=126

Δεν μπορείς να φανταστείς τι χαρά μου δίνεις!!!!


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ζούπυ μου,

Διαβάζω τώρα Τα σακιά της Καρυστιάνη... σχεδόν το τελειώνω κι έχω να πω ότι είναι όντως εξαιρετικό βιβλίο-λίγο στενάχωρο/δύσκολο αλλά πιστεύω πως κατά βάθος κρύβει ένα αισιόδοξο μήνυμα... όταν το τελειώσω θα σου πώ και το γιατί...

Εν συνεχεία έχω πάρει το

Δεσποινίς Πελαγία - ΞΑΝΘΟΥΛΗΣ (1η φορά που θα τον διαβάσω) και

Η Κωνσταντίνα και οι αράχνες της - Άλκη Ζέη

τα τελείωσες τα σακιά, λαβ?

εγώ είμαι ακόμη στη μέση του δεσποινίς Πελαγία... όχι πως δεν μ' αρέσει αλλά αποσπάστηκε η προσοχή μου από εξωγενείς παράγοντες... και διέκοψα για λίγο...!!


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα τελείωσες τα σακιά, λαβ?

εγώ είμαι ακόμη στη μέση του δεσποινίς Πελαγία... όχι πως δεν μ' αρέσει αλλά αποσπάστηκε η προσοχή μου από εξωγενείς παράγοντες... και διέκοψα για λίγο...!!

Ναι ναι τώωωωωρα !!! Το ρούφηξα, δεν το διάβασα και η πλάκα είναι ότι το έδωσα και στην μητέρα μου να το διαβάσει και την βλέπω να φουντάρει από το μπαλκόνι !

Το λάτρεψα όμως στην κυριολεξία

Κι εγώ διαβάζω το Δεσποινίς Πελαγία και το Χαμένος Παράδεισος του Μίλτον -- καμία σχέση μεταξύ τους όμως... είμαι πολύ αλλοπρόσαλλο πλάσμα εν τέλει !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα βιβλιοφάγες. Υπάρχει καμιά που ενδιαφέρεται για σειρά βιβλίων αρχαίων κειμένων (αρχαίο κείμενο και μετάφραση); Ηταν μια σειρά που έδινε η Ελευθεροτυπία παλιότερα. Έχω τα εξής: Ευριπίδη: Ιφιγένεια η εν Αυλίδι, Ανδρομάχη, Κύκλωψ, Άλκηστις, Ιππολυτος. Μένανδρου "Σαμία" και Σοφοκλή "Αιας"


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, διάβασα τους αγώνες πείνας, και ναι, ήταν υπέροχο, ARNIKOL...Ετοιμάζομαι να ξεκινήσω τη φωτιά και φυσικά μετά το τρίτο μέρος της τριλογίας!!Είδα πας για τρίτο?Με το καλό να μπεις κι εσύ στο κλαμπ των τρίτεκνων, χαχα!;);););) Το είδα κι εγώ το τρίτο μέρος του τριανταφυλλακίου, ναι, ναι, φυσικά θα το πάρω λέμε!!!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
.........

εγώ είμαι ακόμη στη μέση του δεσποινίς Πελαγία... όχι πως δεν μ' αρέσει αλλά αποσπάστηκε η προσοχή μου από εξωγενείς παράγοντες... και διέκοψα για λίγο...!!

Λοιπόοον αυτό το Δεσποινίς Πελαγία του Ξανθούλη, τελικά, δεν μου άρεσε μα καθόλου όμως !!!! :rolleyes:

Δλδ στο τέλος έμεινα με την απορία τί καθόμουν και διάβαζα τόσες μέρες .... χμμμμμ πάει τον έθαψα τον άνθρωπο... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ να τα πάρω Τα σακιά ή δεν ενδείκνυνται στην κατάστασή μου;

Ο Ανήλικος Επισκέπτης στο τέλος με απογοήτευσε.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπόοον αυτό το Δεσποινίς Πελαγία του Ξανθούλη, τελικά, δεν μου άρεσε μα καθόλου όμως !!!! :rolleyes:

Δλδ στο τέλος έμεινα με την απορία τί καθόμουν και διάβαζα τόσες μέρες .... χμμμμμ πάει τον έθαψα τον άνθρωπο... :cool:

λαβ μου... ούτε κι εγώ ξετρελλάθηκα... ίσως επειδή σ' αυτό το βιβλίο, ο Ξανθούλης προσπαθεί να είναι σχετικά ανάλαφρος/αισιόδοξος...

Εγώ να τα πάρω Τα σακιά ή δεν ενδείκνυνται στην κατάστασή μου;

απαπαπαπα! κάτι... πιο ευχάριστο τώρα!

υ.γ. έχουμε θέμα εδώ στο καφέ... για ταινίες/θέατρο?


Link to comment
Share on other sites

υ.γ. έχουμε θέμα εδώ στο καφέ... για ταινίες/θέατρο?

Oχι, δεν ανοίγεις; Αν και δύσκολα πάμε σινεμά/θέατρο πια και λόγω οικονομικών και λόγω παιδιών...

ΥΓ Μ'έχετε καταστρέψει οικονομικά (αλλά πορώσει φανατικά) εδώ μέσα! Ξεκίνησε με τριλογία πείνας, συνεχίζεται με τριανταφυλλάκι! Το τρίτο μου έμεινε και τέλος, δεν ξαναγοράζω! (λέμε τώρα)


WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι αγόρασα το 1ο βιβλίο της Ντόνελλι "Το Τριανταφυλλάκι".... καλέ, αυτό δεν είναι βιβλίο, σαν τσιμεντόλιθος μοιάζει !

Για να δούμε αν θα με πείσει η κα Τζένιφερ... άσε που, στάνταρ, δεν θα το έχω διαβάσει μέχρι τα Χριστούγεννα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...