Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Μπράβο και εγώ αυτό ήξερα οκ από Δευτέρα θα πάρω τα μέτρα μου 😅😅 

      Το salospir σας έχει εξηγήσει γιατί σας το δινει? Εντελώς προληπτικά ή είδε κάτι στις εξετάσεις που είχατε κάνει παλιότερα? Αν ήταν εντελώς προληπτικα, τώρα με την αποκόλληση σας είπε να το σταματήσετε?

ΒΙΒΛΙΟ-ΦΑΓΕΣ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 399
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εγώ ψήνομαι για το Τριανταφυλλάκι Μεταξία.... πες μου τις δικές σου εντυπώσεις!

Ζούπυ, ναι ν'ανοίξουμε, αν κι εγώ μόνο για ταινίες μπορώ να μιλήσω, εδώ θέατρο πού και, κυρίως, πότε;;;;είμαι και λίγο άσχετη βέβαια....


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Η Ζουπυ μάλλον εννοεί ταινίες/θέατρο ενηλίκων -αν εννόησα σωστά-...:rolleyes:

Ουπςς γράψε λάθος νόμιζα για παιδιά....Για ενήλικους δεν έχουμε τίποτα...

Το τριανταφυλλάκι είναι καλό λέω κάποια στιγμή να πάρω και το τρίτο να το τελειώσω...Πάντως με τους αγώνες πείνας εμένα το τρίτο με κούρασε αλλά τα δύο πρώτα ήταν σούπερ....


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πήγα κι αγόρασα το 1ο βιβλίο της Ντόνελλι "Το Τριανταφυλλάκι".... καλέ, αυτό δεν είναι βιβλίο, σαν τσιμεντόλιθος μοιάζει !

Για να δούμε αν θα με πείσει η κα Τζένιφερ... άσε που, στάνταρ, δεν θα το έχω διαβάσει μέχρι τα Χριστούγεννα !!!

Εγώ πάντως το ξεπέταξα σε 3 μέρες :cool:

Άμα μου αρέσει ένα βιβλίο πορώνομαι και δεν σταματάω με τίποτα, μπορεί και να ξενυχτήσω για να το τελειώσω :shock:

Ουπςς γράψε λάθος νόμιζα για παιδιά....Για ενήλικους δεν έχουμε τίποτα...

Το τριανταφυλλάκι είναι καλό λέω κάποια στιγμή να πάρω και το τρίτο να το τελειώσω...Πάντως με τους αγώνες πείνας εμένα το τρίτο με κούρασε αλλά τα δύο πρώτα ήταν σούπερ....

Συμφωνώ, το τελευταίο των αγώνων δεν ήταν τόοοοσο σούπερ όσο τα 2 πρώτα. Κι εγώ περιμένω φίλη μου να πάρει το 3ο του τριαντάφυλλου, αφού πήρα εγώ τα 2 πρώτα (μοιραζόμαστε τα έξοδα χαχα) ώστε να διαβάσει το 2ο και να αρχίσω εγώ το δικό της, το 3ο

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=1972

Έχουμε έχουμε οπότε μην ανοίξεις...

αυτό με τα παιδιά έχει μόνο για ταινίες/παραστάσεις, αν κατάλαβα καλά / έχουμε και κάποιο άλλο με γενικότερες δραστηριότητες/εκδηλώσεις για παιδιά ή εκεί τα γράφουμε όλα?

Ουπςς γράψε λάθος νόμιζα για παιδιά....Για ενήλικους δεν έχουμε τίποτα...

λέω να το ανοίξω... μπας και παρακινηθούμε...

Εγώ πάντως το ξεπέταξα σε 3 μέρες :cool:

Άμα μου αρέσει ένα βιβλίο πορώνομαι και δεν σταματάω με τίποτα, μπορεί και να ξενυχτήσω για να το τελειώσω :shock:

Συμφωνώ, το τελευταίο των αγώνων δεν ήταν τόοοοσο σούπερ όσο τα 2 πρώτα. Κι εγώ περιμένω φίλη μου να πάρει το 3ο του τριαντάφυλλου, αφού πήρα εγώ τα 2 πρώτα (μοιραζόμαστε τα έξοδα χαχα) ώστε να διαβάσει το 2ο και να αρχίσω εγώ το δικό της, το 3ο

βρε κορίτσια, τι είναι τελικά αυτό το τριανταφυλλάκι και η τριλογία του? δώστε μου μια ιδέα!

έντιτ : το άνοιξα φιλενάδες! - http://www.parentscafe.gr/showthread.php?t=2816


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγώ ψήνομαι για το Τριανταφυλλάκι Μεταξία.... πες μου τις δικές σου εντυπώσεις!

....

ένα θα σου πω Αρετή.... κοντεύω να το τελειώσω και στάνταρ θα διαβάσω και τα άλλα δυο... είναι πολύ καλό, ωραία γραφή, με πλοκή, γρήγορο... τα μόνα κομμάτια που με χαλάνε λίγο είναι κάποιες σκηνές και καλά ερωτικές... λίγο σα να διαβάζεις άρλεκιν, αλλά, ευτυχώς, είναι μετρημένες στα δάχτυλα του ενός χεριού... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Έλα, βρε θηρίο, κιόλας;;;; Ε για να το λέτε τόσες εδώ μέσα, δεν μπορεί, καλό θα είναι!Είμαι και τυχερή γιατί έχω 2 κουπόνια των 20 ευρώ για βιβλία!Γιούπιιιιι! Άντε να διαβάσω κάτι γιατί δεν μπορώ άλλη αδράνεια... Παρεμπιπτόντως το σ/κ ξαναδιάβασα για πολλοστή φορά την Μπόρα της Αλκυόνης Παπαδάκη, ωραίο βρε παιδιά, γέλασα και συγκινήθηκα....


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Α καλά... τα βιβλία του Γιάλομ τα έχω ξεκοκκαλίσει όλα όμως...

Λοιπόν: το τέλειωσα Το Τριανταφυλλάκι και ανυπομονώ να πάρω και τα άλλα δυο βιβλία !!!

Η Μπόρα της Παπαδάκη είναι από τα αγαπημένα μου... θυμάμαι που σιδέρωνε η μαμά μου στην κουζίνα κι εγώ απέναντί, στο τραπέζι, της το διάβαζα.... τί ωραίες στιγμές !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κι από μένα.Τέλειωσα και την κοτσυφόκισσα που εμένα μου άρεσε περισσότερο από το δεύτερο της τριλογίας (ειδικά μιας και στο τέλος διάλεξε αυτόν που ήθελα εγώ η Κάτνις χαχα).Διάβασα και το Νέμεσις που σας είχα πει παλιότερα, αστυνομικό και ναι ήταν πάρα πολύ ωραίο και δε μπορούσα να το αφήσω!Περιμένω να μου επιστρέψουν το 2ο μέρος του Τριανταφυλλακίου για να το διαβάσω επιτέλους κι ελπίζω κάποια συνάδελφος να πάρει το 3ο, έτσι τα παίρνουμε χαχα!;););)Καλό βράδυ!


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά το πιο ωραίο βιβλίο που έχω διαβάσει... Και όλα του Γιάλομ δηλαδή είναι πολύ καλά..

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!!

Το πιο ωραίο του Γιάλομ, σίγουρα...


Γ 23-05-2006

Φ 15-01-2008

Α 25-01-2011 και...

XpL5p3.png

39177juaehpmaxa.gif

Link to comment
Share on other sites

Πιαδιά έσπασα το ρεκόρ μου με το Τριανταφυλλάκι και το τριαντάφυλλο του χειμώνα. σε 2 μέρες το ένα σε 3 το άλλο! Πολύ καλό, όχι καμιά βαρια λογοτεχνία, εύπεπτο αλλά σου κρατάει το ενδιαφέρον. Τώρα διαβάζω το άγριο τραντάφυλλο. Μου φάινεται όμως ότι το δεύτερο είναι το καλύτερο. Επίσης διάβασα και το Διαβάζοντας στη Χάννα, ξέρετε τα Σφραγισμένα χείλη (ταινία). Πάρα πολύ καλό επίσης και βλέπεις τα πράγματα από μια διαφορετική σκοπιά.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα !

Γιατί παρακαλώ ερήμωσε το τοπικ ??? Δεν διαβάζουμε ???

Λοιπόν άρχισα ένα βιβλίο που φαίνεται ενδιαφέρον : "Όταν λέμε ΟΧΙ - Γιατί είναι σημαντικό για τους γονείς και το παιδί ?" της ASHA PHILLIPS, εκδ. Πατάκη, θα σας πω εντυπώσεις οσωνούπω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...