Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Μαρτίου 2014


evamath82

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα σε ολα τα κοριτσια!!!!τι μου κανετε;;;!!!!

κ γω τωραεχω αρχισει να τρωω το πρωι....κριτσινια!!!!ολη μερα με αυτα τη βγαζω!!!!

για τη δυσκιλιοτητα μονο το γαλα με βοηθαει, αλλα κ αυτο το βλεπω κ μου εμπνεει εξαγωγες!!!!!!!!!!!!;);););););)

για το καπνισμα, την αμαρτια μου θα την πω...δεν το σταματησα τελειως....2-3 την ημερα τα κανω.....:(:(:(:(:(

μαρακι οταν λες οτι η αυχενικη γραφεται τι εννοεις;;;μπορεις να μας δωσεις πληροφοριες;;;;ευχαριστω!!!!

καλημερα σε ολες!!!!!!

Καλημέρα στα κοριτσια! Εμείς εχθες κάναμε δουλειες κ ξυπνησα οσο κουρασμενη κοιμηθηκα!!

Επειδή ρωτησατε για το κάπνισμα, καπνιζα απο τα 13 μου σταθερα σχεδον 16 τσιγαρα τη μερα το πολυ, ποτε ολοκληρο πακετο.Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη στον πρώτο μηνα πανω με επιασε αηδια κ για τον καφε και για το τσιγάρο. Οταν γεννησα κ μετα σκεφτηκα γιατι να το ξεκινησω παλι εφοσον το ειχα κόψει τόσους μήνες, μου έλλειπε βεβαια αυτη η πρωινη συνήθεια που καθεσαι με το φραπε σου και ανάβεις το τσιγάρο σου, αλλα κ τα λεφτα που εδινα γι αυτη τη συνήθεια δε τα χαλαλιζα! Οποτε το εκοψα.

Τωρα οσον αφορα την αυχενικη.

Τον υπερηχο τον εκανα στο νοσοκομειο κ επειδη το δικο μας νοσοκομείο δεν κανει τις αιματολογικες, πηγα εξω.

Η μικροβιολογος ομως επειδη μεχρι πρότινος ηταν μονοπωλιο κ τωρα αλλαξαν τα δεδομενα της, ενω μου ειχαν πει οτι γραφεται η papp a αυτη μου ελεγε οχι, για να πληρωσω το 80αρι.

Εκτος αν της έβρισκα λεει σε ποια κατηγορια της συνταγογραφησης ειναι (ΕΓΩ????) για να μου το γραψει......

Με τα πολλα ρωτησα πολυ κοσμο, εψαξα αλλο τοσο, μεχρι που πηρα ως τελευταία μου ελπιδα, τηλ. τον γυναικολόγο της πεθερας μου στην Πατρα κ μου ειπε ο ανθρωπος λεπτομερως που θα την βρούμε. Να σημειωθεί οτι ο γιατρος μου, επειδη ειναι ροσφατη η προσθηκη αυτη, δε το γνωριζε ο ανθρωπος, αλλα μου ειπε πες στη μικροβιολογο που ξερει,να στην γραψει κ θα περασω εγω να την υπογραψω.

Της μικροβιολογου βεβαια δε της αρεσε το αποτέλεσμα της έρευνας μου αλλα εγω πληρωσα μονο 10 ευρω κ πολυ μου αρεσε!

Εαν λοιπον καποιο μικρό βιολογικό συμβεβλημενο με εοπυυ σας πει οτι δεν γράφεται, την ονομασια της εξετασης την εχω κρατησει, πειτε μου να σας την βρω! Μη μας περνανε κ για κοροιδα, πληρωνουμε μικρες περιουσιες καθε φορα......


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααα Μανουλιτες Ομορφες....

Πως εισαστε σημερα...???

Μολις ξυπνησα με μια ελαφρια ανακατοσουρα και μια μεση κομματια... μα πολυ κομματια...

ετοιμαζομαι να παω σε μια φιλη.... να πιουμε το γαλα μας..(τον καφε τον εχω κοψει, αραια και που κανενα φρεντο...

καμια καπνιστρια υπαρχει να τη ρωτησω τι κανει με το θεμα τσιγαρο

Εγω Καπνιστρια φανατικη... Και ζοριζομαι πολυ .. αστα να πανε.. αλλα με εχει βοηθησει πολυ το οτι δεν πινω καφε...

Λοιπον.. ειναι μερες που μπορει να κανω 7-8 τσιγαρα(μισα).... και αυτο επειδη τα παιδια με εχουν φτασει στο αμην και μονο ετσι ηρεμω.. ειλικιρνα..

αλλα τις περισσοτερες μερες κανω απο 3 μεχρι 5.. και αυτα μισα...

Βασικα ολα μισα τα κανω....

Η γιατρος μου ειχε πει να το κοψω τελειος.. αν μπορω.. αν δεν μπορω ομως μεχρι 5 δεν ειναι θεμα ισα ισα που ετσι με κρατανε ηρεμη...

ομως μου ειπε οτι με σωνει οτι δεν τα κανω ολοκληρα.. τα κανω μισα.. και επισης εχω σταματησει να βαζω τον καπνο μεσα, οποτε και αυτο ειναι καλο δηλαδη δεν ρουφαω... !!!

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Ελπίζω να κοιμηθήκατε καλά.....

Για τραχανά και λιγούρες διαβάζω πρωί πρωί και μου έρχεται αναγούλα.....

Βρε κορίτσια πώς μπορείτε και τρώτε?

Εγώ μονίμως ανακατεύομαι, δεν τρώω έχω καούρες, τρώω λίγο, ανακατεύομαι......ούτε γάλα δεν μπορώ να πιω:cry::cry::cry:.....

Για τον καφέ που τρελαινόμουν, τώρα ούτε να τον μυρίσω δεν μπορώ.......

Με τη δυσκιλοιότητα τί κάνετε? εγώ την έχω κάνει φίλη μου......με συντροφεύει, δεν έχω παράπονο......

Σας αφήνω, πάω να κάνω κάτι καλλιέργειες.....

Φιλάκια

Να έχετε μια όμορφη ημέρα......

Ματσσσσσσσσσσσσσσσσσ

Μουτσσσσσσσσσσσσσσσ:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Κοριτσακι μου... παιρνεις προγεστερονη..???

Λοιπον.. στην αρχη ειχα σοβαρο θεμα με την δυσκιλιοτητα... με εχει βοηθησει το γαλα...

μου ειπε η γιατρος μου οτι εαν εχει σταθεροποιηθει η προγεστερονει τοτε δεν εχει σοβαρο θεμα δυσκιλιοτητας.. εμενα οντως τωρα μου εχει περασει λιγο.. βασικα δεν ποανω τοσο .. αυτο...


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα κοριτσια! Εμείς εχθες κάναμε δουλειες κ ξυπνησα οσο κουρασμενη κοιμηθηκα!!

Επειδή ρωτησατε για το κάπνισμα, καπνιζα απο τα 13 μου σταθερα σχεδον 16 τσιγαρα τη μερα το πολυ, ποτε ολοκληρο πακετο.Στην πρωτη μου εγκυμοσύνη στον πρώτο μηνα πανω με επιασε αηδια κ για τον καφε και για το τσιγάρο. Οταν γεννησα κ μετα σκεφτηκα γιατι να το ξεκινησω παλι εφοσον το ειχα κόψει τόσους μήνες, μου έλλειπε βεβαια αυτη η πρωινη συνήθεια που καθεσαι με το φραπε σου και ανάβεις το τσιγάρο σου, αλλα κ τα λεφτα που εδινα γι αυτη τη συνήθεια δε τα χαλαλιζα! Οποτε το εκοψα.

Τωρα οσον αφορα την αυχενικη.

Τον υπερηχο τον εκανα στο νοσοκομειο κ επειδη το δικο μας νοσοκομείο δεν κανει τις αιματολογικες, πηγα εξω.

Η μικροβιολογος ομως επειδη μεχρι πρότινος ηταν μονοπωλιο κ τωρα αλλαξαν τα δεδομενα της, ενω μου ειχαν πει οτι γραφεται η papp a αυτη μου ελεγε οχι, για να πληρωσω το 80αρι.

Εκτος αν της έβρισκα λεει σε ποια κατηγορια της συνταγογραφησης ειναι (ΕΓΩ????) για να μου το γραψει......

Με τα πολλα ρωτησα πολυ κοσμο, εψαξα αλλο τοσο, μεχρι που πηρα ως τελευταία μου ελπιδα, τηλ. τον γυναικολόγο της πεθερας μου στην Πατρα κ μου ειπε ο ανθρωπος λεπτομερως που θα την βρούμε. Να σημειωθεί οτι ο γιατρος μου, επειδη ειναι ροσφατη η προσθηκη αυτη, δε το γνωριζε ο ανθρωπος, αλλα μου ειπε πες στη μικροβιολογο που ξερει,να στην γραψει κ θα περασω εγω να την υπογραψω.

Της μικροβιολογου βεβαια δε της αρεσε το αποτέλεσμα της έρευνας μου αλλα εγω πληρωσα μονο 10 ευρω κ πολυ μου αρεσε!

Εαν λοιπον καποιο μικρό βιολογικό συμβεβλημενο με εοπυυ σας πει οτι δεν γράφεται, την ονομασια της εξετασης την εχω κρατησει, πειτε μου να σας την βρω! Μη μας περνανε κ για κοροιδα, πληρωνουμε μικρες περιουσιες καθε φορα......

κοριτσι μου γλυκο σέυχαριστω πολυ!!!!αν μπορεσεις κ την βρεις γραψε την μας!!!!επισης ποιος ειναι ο γυναικολογος της πεθερας σου στην Πατρα;;;!!!!να δεν σουκανει κοπος στειλε μου ενα πμ....γιατι κ γω εχω στην πατρα γυναικολογο κ δεν μου ειπε κατι τετοιο...


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Να την γράψεις οποσδήποτε θα μας χρειαστει.

Δεν ξέρω αν η προγεστερωνη εκτος απο τις ζαλαδες μας προκαλεί και δυσκιλιοτητα.

Εγω αν και παω καθε μερα τουαλετα με το που φαω κατι-το ελαχιστο- πριζομαι και αισθανομαι το εντερο μου τιγκαρισμένο.

Βρώμη με γαλα τρωω μονο καθε πρωι. Οι σαλατες γενικος δεν με ενθουσιαζουν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ουτε εγω ξερω για την προγεστερονη....ξερω οτι ο σιδηρος ευθυνεται για τη δυσκοιλιοτητα.....

καλα ναι ο σιδηρος σε πεθαινει.

κοριτσια και ο φυσικο; χυμος πορτοκαλι κανει δουλεια

Link to comment
Share on other sites

ελα να βλεπω να γινομαστε πολλες!!!!!!ελειψα λιγες ωρες κ γεμισατε 2σελ!!!!!τελεια!!!!κ βλεπω κ καλη διαθεση απο ολες παρα τα συμπτωματα!!!!!ακομα πιο τελεια!!!!!

βαλεντινα καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!!ευχαμαι με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλια!!!!

εγω κοριτσια σημερα συνηλθα λιγο απο την δυσφορια που ειχα ολον αυτο τον καιρο!!!!!κ επιτελους ζητησα να φαω για βραδυ, κατι αλλο εκτος απο σκετη ντοματα!!!!!!!3βδομαδες τωρα το βραδυ ετρωγα μονο ντοματα με χοντρο αλατι!!!!ο αντρας μου με δουλευει, οτι το μωρο θα βγει κοκκινο!!!!!!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

καλο βραδυ σε ολες τις εγκυουλες κ τα σπορακια τους!!!!!καλη ξεκουραση!!!!θα τα πουμε αυριο!!!!!φιλακια σε ολες!!!!!!

Σευχαρηστωωωωω!!!! :-D Και γω απο Κρητη ειμαι....Σημερα μαλλον ειναι καλη μερα για ολεσ μασ για φαι!!!!! τσακισα ενα τεραστιο τοστ τωρα και γω και δεν βαρυστομαχιασα ακομα!!!!! Φτου φτου μην μασ ματιασω!!!! Αχ ποσω χαιρομαι που ημαστε πολλεσ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σευχαρηστωωωωω!!!! :-D Και γω απο Κρητη ειμαι....Σημερα μαλλον ειναι καλη μερα για ολεσ μασ για φαι!!!!! τσακισα ενα τεραστιο τοστ τωρα και γω και δεν βαρυστομαχιασα ακομα!!!!! Φτου φτου μην μασ ματιασω!!!! Αχ ποσω χαιρομαι που ημαστε πολλεσ!!!!!

καλημερα κοριτσι μου!!!!τα καταφερες βλεπω με το τικερακι!!!!τελειο!!!!

σημιωση:εγω δεν ειμαι απο κρητη!!!!!

εγω λεω να φαω τωρα που μπορω γιατι αυριο μπορει να με ξαναπιασει τιποτα!!!!!!!!!!!!!!


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λοιπον κοριτσαρες μου ομορφες, η συνταγογραφηση της εξετασης εχει ως εξης:

Κατηγορία ορμονες αναπαραγωγης

Αυξ.αΡ. 22

Προγεννητικη διαγνωση χρωμμοσωματικων ανωμαλιων (Α τεστ ή papp a)

Κοστος 73.87

Συμμετοχη ασφαλισμενου 10-13 ευρω.

Λυπαμαι που το λεω αλλα δε το λενε γιατι αλλο να παρουν απο εμας το 80αρακι ζεστο κ αλλο να περιμενουν 2 χρονια τον εοπυυ......


z7tup3.pngArPLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!

Ελπίζω να κοιμηθήκατε καλά.....

Για τραχανά και λιγούρες διαβάζω πρωί πρωί και μου έρχεται αναγούλα.....

Βρε κορίτσια πώς μπορείτε και τρώτε?

Εγώ μονίμως ανακατεύομαι, δεν τρώω έχω καούρες, τρώω λίγο, ανακατεύομαι......ούτε γάλα δεν μπορώ να πιω:cry::cry::cry:.....

Για τον καφέ που τρελαινόμουν, τώρα ούτε να τον μυρίσω δεν μπορώ.......

Με τη δυσκιλοιότητα τί κάνετε? εγώ την έχω κάνει φίλη μου......με συντροφεύει, δεν έχω παράπονο......

Σας αφήνω, πάω να κάνω κάτι καλλιέργειες.....

Φιλάκια

Να έχετε μια όμορφη ημέρα......

Ματσσσσσσσσσσσσσσσσσ

Μουτσσσσσσσσσσσσσσσ:tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλημερα καλη μου!!! Εγω τρωω πολυ αποξηραμενο δαμασκινο και με βοηθαει.... Δεσ μπασ σου κανει και σενα δουλεια, λενε οτι και τα αχτενιδια βοηθανε, αλλα ειναι ξυνα....:? Υπομονη!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσαρες μου ομορφες, η συνταγογραφηση της εξετασης εχει ως εξης:

Κατηγορία ορμονες αναπαραγωγης

Αυξ.αΡ. 22

Προγεννητικη διαγνωση χρωμμοσωματικων ανωμαλιων (Α τεστ ή papp a)

Κοστος 73.87

Συμμετοχη ασφαλισμενου 10-13 ευρω.

Λυπαμαι που το λεω αλλα δε το λενε γιατι αλλο να παρουν απο εμας το 80αρακι ζεστο κ αλλο να περιμενουν 2 χρονια τον εοπυυ......

μιλας για την εξεταση αιματος της αυχενικης η κ τον υπερυχο;;;;γιατι εγω που τις εκανα σε ιδιωτη τις προηγουμενες φορες μου πηρε χρηματα κ για τα δυο....


xlRZp3.png

BU8Ep3.png

Link to comment
Share on other sites

μιλας για την εξεταση αιματος της αυχενικης η κ τον υπερυχο;;;;γιατι εγω που τις εκανα σε ιδιωτη τις προηγουμενες φορες μου πηρε χρηματα κ για τα δυο....

ενα τριωρο κοιμηθηκα μονο:D κ εγινε χαμος εδω


Yupqp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...