Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Εννοώ το χειρότερο σενάριο να γεννήσω στις 36,γιατί στις 36 ακριβώς γέννησα την προηγούμενη φορά,οπότε έχω και πάλι πιθανότητα να γεννήσω κάπου εκεί. Κι αν κρίνω απ΄το πώς είμαι τώρα,το θεωρώ δυστυχώς πολύ πιθανό.Ελπίζω να με διαψεύσει ο μπέμπης!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!!! Μόλις γύρισα από την γιατρό..όλα καλά με τον μπέμπη μας!! Τώρα σε 2 εβδομάδες πάλι θα τον δούμε!! Φτάνει ο καιρός για να τον πάρω αγκαλίτσα!!!!!! :-)

Μαριακού εγώ ήμουν 53 κιλά όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος και τώρα είμαι 67... η κοιλίτσα φαίνεται πολύ!! Στο υπόλοιπο σώμα μου δεν φαίνονται τα κιλά μου..μάλλον επειδή ήμουν πολύ αδύνατη..


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Μόλις γύρισα από την γιατρό..όλα καλά με τον μπέμπη μας!! Τώρα σε 2 εβδομάδες πάλι θα τον δούμε!! Φτάνει ο καιρός για να τον πάρω αγκαλίτσα!!!!!! :-)

Μαριακού εγώ ήμουν 53 κιλά όταν έμαθα ότι είμαι έγκυος και τώρα είμαι 67... η κοιλίτσα φαίνεται πολύ!! Στο υπόλοιπο σώμα μου δεν φαίνονται τα κιλά μου..μάλλον επειδή ήμουν πολύ αδύνατη..

Ακριβως τα ιδια κιλα πριν και τωρα ειμαστε.δεν ξερω αλλα εμενα μου φαινεται μικρη.εχω δει εγκυμονουσες που εχουν την ιδια κοιλιτσα στον 7ο και στον 9ο δηλ μεγαλη.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ το χειρότερο σενάριο να γεννήσω στις 36,γιατί στις 36 ακριβώς γέννησα την προηγούμενη φορά,οπότε έχω και πάλι πιθανότητα να γεννήσω κάπου εκεί. Κι αν κρίνω απ΄το πώς είμαι τώρα,το θεωρώ δυστυχώς πολύ πιθανό.Ελπίζω να με διαψεύσει ο μπέμπης!!

Πως είσαι τώρα δηλαδή, πως νιώθεις;

Έχεις συσπάσεις; Ο τράχηλος σου πόσο είναι;

Κι εγώ αισθάνομαι περίεργες πιέσεις και συσπάσεις αλλά ο γιατρός μου δεν μου ανέφερε κάτι, λέει ότι πάμε κανονικά, ισως λίγες μέρες νωρίτερα, λόγω 2ου.

Κοριτσια τι κανουν οι κοιλιτσες?φουσκωνουν καθολου? Εγω δεν φαινομαι για 6,5-7μηνων.παρολου που εχω παρει 14 κιλα.ποτε θα μεγαλωσει επιτελους?:confused:

Μπορεί να σου κάνει ένα μπαμ και να μεγαλώσει όταν μπεις στον 8ο αλλά δεν είναι ανάγκη να είναι όλες οι κοιλίες μεγάλες, καλύτερα μικρή και βολική:-D


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρακι δεν ξερω αν μπορει να το καταλαβει απο την αρχη ο γιατρος οταν

συμβει κατι τετοιο να κανει κακακια μεσα στον σακο ,αλλα φανταζομαι οτι μπορει να καταλαβει οταν θα αρχισει να δυσφορει το εμβρυο μεσα στον σακο εξαιτιας αυτου του γεγονοτος και να μπορει να επεμβει εκτακτως εστω κ στο

τελος προλαβαινοντας τα χειροτερα.Βεβαια δεν ειμαι σιγουρη.Σε δυο εβδομαδες που θα παω για ντοπλερ θα τον ρωτησω.;)


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρακι να συμπληρωσω αυτο δεν ειναι κατι που συμβαινει συχνα.Μην αγχωνεσαι...

Στο πρωτο μου παιδακι ειχα αυτην την αγωνια ,αφου οταν εσπασαν τα νερα ειπα στον

γυναικολογο 'γιατρε τα νερα μου εσπασαν και ειναι καθαρα και διαυγη'.


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Μαρια μικρουλα φαινεται η κοιλιτσα... καλυτερα ομως ετσι!!!!

Μη μου πεις οτι δυσκολευεσαι στον υπνο;;

Σημερα ειχε τελεια μερα και ειμασταν εξω ολο το πρωι μεχρι το μεσημερι...χορτασαμε ηλιο χαχαχα


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!

Μαρια μικρουλα φαινεται η κοιλιτσα... καλυτερα ομως ετσι!!!!

Μη μου πεις οτι δυσκολευεσαι στον υπνο;;

Σημερα ειχε τελεια μερα και ειμασταν εξω ολο το πρωι μεχρι το μεσημερι...χορτασαμε ηλιο χαχαχα

Στον υπνο δυσκολευομαι για αλλους λογους οπως το οτι με παινουν τα νευρα στις γαμπες μου.αλλα με αγχωνει μηπως δεν παιρνει το σωστο βαρος το μωρο.

Εσενα ειναι πολυ πιο μεγαλη?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ναι ειναι μεγααααλη η δικια μου...

Σε πιανει και σενα νευροπονος στα ποδια;;;;

Με πιανει κ μενα ρε συ μονο το βραδυ βεβαια, μου ειπε ο γιατρος να τρωω μπανανες.


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μεγααααλη η δικια μου...

Σε πιανει και σενα νευροπονος στα ποδια;;;;

Με πιανει κ μενα ρε συ μονο το βραδυ βεβαια, μου ειπε ο γιατρος να τρωω μπανανες.

Και στα ποδια και καποιες φορες στα χερια.

Α θελω κ εγω μεγαλη κοιλιτσα.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοιλιτσες!!!

Τι κανετε;

Ερχεται η ανοιξη και μαζι θα ερθουν και τα μωρα μας...εχει αλλαξει τελειως η ψυχολογια μου!

Απο ετοιμασιες πως πατε;

Ειστε ετοιμες;

Εγω δεν εχω κανει τιποτα, μονο η μαμα μου εχει κανει καποιες αγορες για το μικρο...

Βασικα μονο ρουχαλακια χρειαζομαστε γι αυτο κ δεν αγχωνομαι, και τωρα να τα επαιρνα δε θα τα επλενα αμεσως οποτε φεεεετααααα χαχαχαχα


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εγώ είμαι πλέον καλά ας πούμε μιας και εχθές πήρα εξιτήριο από το νοσοκομείο. Μπήκα την Τετάρτη το βράδυ με συσπάσεις έντονες και μου έβαλαν ορό με γιουτοπάρ. Κάναμε και κορτιζόνη για τα πνευμονάκια της μικρής. Από εδώ και στο εξής μόνο ξάπλα. Αυτά....


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Τι κάνετε; Εγώ είμαι πλέον καλά ας πούμε μιας και εχθές πήρα εξιτήριο από το νοσοκομείο. Μπήκα την Τετάρτη το βράδυ με συσπάσεις έντονες και μου έβαλαν ορό με γιουτοπάρ. Κάναμε και κορτιζόνη για τα πνευμονάκια της μικρής. Από εδώ και στο εξής μόνο ξάπλα. Αυτά....

Περαστικα.ποσο βαρος εχει το μωρο μεχρι στιγμης?μην αγχωνεσαι ξεκουραδου κ ολα θα πανε καλα.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...