Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!

Κρυο σημερα..

olive εχετε μετρησει προσφατα τον τραχηλο;

Για να δειτε αν επηρεαζεται απο τις συσπασεις..


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια!!!

Να μην σκεφτομαι το βαρος της μικρης λετε ε;;

Απλα αγχωθηκα μωρε παλι....

Συσπασεις;;;;

Απο τον 4ο κανω και παιρνω 6 μαγνησια!

Ευτυχως εχω δυνατο τραχηλο....

Στην β επιπεδου ηταν 3,6 εκατοστα!!!!

Κοριτσια πονανε οι γοφοι μου...

Δεν μπορω να κοιμηθω στο πλαι με τιποτα γιατι ποναω και γιατι η μικρη κλωτσαει!!!Εχθες ολη νυχτα αγκωμαχουσα,να με ακουγε και κανεις θα νομιζε οτι το διασκεδαζω....Που τετοια τυχη....χαχαχαχα

Η μπεμπα ειχε στησει πανηγυρι οπως και τωρα χορευει!!!!!!

Μαρακι πολυ ομορφα τα πραγματακια σας!!!Με το καλο να ερθει το μπεμπε και να τα χαρειτε!!!!!

Την καλημερα μου και στα υπολοιπα κοριτσια!!!!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!


jPnnp3.png

P92Ip3.png

Link to comment
Share on other sites

6 μαγνησια?μονο με αυτο το αντιμετωπιζεις υποθετα?ποια παιρνεις το mag2?

Κ εγω 6 trofocard την μερα επαιρνα.οχι επαφη και ξεκουραση.δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο μου ειχε πει ο γυναικολογος μου.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

mama μια χαρα ειναι ο τραχηλος σου!!

Ο δικος μου γιατρος ειναι της αποψης οτι αφου δεν επηρεαζεται απο τις συσπασεις ο τραχηλος τοτε δε χρειαζεται να παρω καποιο φαρμακο.. Και εγω συμφωνω με αυτο!!

Οποτε εχω συμφιλιωθει με τις συσπασουλες μου:D

Μαρια πηγαινε στην επεξεργασια της υπογραφης σου και σβησε οτι εχεις αποθηκευσει μεχρι τωρα.

Πηγαινε στο lilypie φτιαξε ενα τικερακι και μολις το ολοκληρωσεις πατα εκει που λεει PseudoHTML, UBBCode and BB Code

κανε αντιγραφη τον κωδικο που θα σου βγαλει μεσα στο πλαισιο και επικολλησε τον στην επεξεργασια υπογραφης εδω στο parentscafe, πατα αποθηκευση και εισαι ετοιμη!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

mama μια χαρα ειναι ο τραχηλος σου!!

Ο δικος μου γιατρος ειναι της αποψης οτι αφου δεν επηρεαζεται απο τις συσπασεις ο τραχηλος τοτε δε χρειαζεται να παρω καποιο φαρμακο.. Και εγω συμφωνω με αυτο!!

Οποτε εχω συμφιλιωθει με τις συσπασουλες μου:D

Μαρια πηγαινε στην επεξεργασια της υπογραφης σου και σβησε οτι εχεις αποθηκευσει μεχρι τωρα.

Πηγαινε στο lilypie φτιαξε ενα τικερακι και μολις το ολοκληρωσεις πατα εκει που λεει PseudoHTML, UBBCode and BB Code

κανε αντιγραφη τον κωδικο που θα σου βγαλει μεσα στο πλαισιο και επικολλησε τον στην επεξεργασια υπογραφης εδω στο parentscafe, πατα αποθηκευση και εισαι ετοιμη!!!

Το εφτιαξα ευχαριστω.που ακριβως πας για αυτες τις τεχνικες υπνωσης που ελεες?


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Και κοριτσια τι γνωμη εχετε για το μαξιλαρακι ασφαλειας για να μην πνιγετε το μωρο?σε μια αμερικανικη ερευνα απαγορευεται η χρηση μαξιλαριου στα μωρα γιατι εχει κατηγορηθει για αρκετες περιπτωσεις ασφυξιας.δεν ξερω πραγματικα πιο ειναι το σωστο.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρια μεγεια το τικερακι;)

Σφηνακι εγω δε χρησιμοποιησα μιας κ η κορη μου κοιμοταν μαζι μας!!

Αλλα εχω ακουσει κ εγω για τις ερευνες που λες..

Ειμαι της αποψης οτι αν το μωρο ειναι κοντα στη μαμα του τοτε πολλα μπορεις να προλαβεις.

Εμενα η μικρη μου ηταν 7 μηνων περιπου οταν δοκιμασε πρωτη φορα μπανανα και ειχε αλλεργια (φυσικα δε το ξεραμε) στο μεσημεριανο υπνο της λοιπον εκανε εμετο (οπου συνεχισε ολο το απογευμα να κανει εμετους) , δε ξερω λοιπον τι θα γινοταν αν ηταν σε αλλο δωματιο το παιδι...μπορει να παθαινε αναροφηση ή οτι αλλο....


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!

Κρυο σημερα..

olive εχετε μετρησει προσφατα τον τραχηλο;

Για να δειτε αν επηρεαζεται απο τις συσπασεις..

Ναι, δεν επηρρεάζεται, τελευταία φορά ήταν 35χιλ, άρα να μην ανησυχώ ε;

Καλημερα κοριτσια!!!

Να μην σκεφτομαι το βαρος της μικρης λετε ε;;

Απλα αγχωθηκα μωρε παλι....

Συσπασεις;;;;

Απο τον 4ο κανω και παιρνω 6 μαγνησια!

Ευτυχως εχω δυνατο τραχηλο....

Στην β επιπεδου ηταν 3,6 εκατοστα!!!!

Κοριτσια πονανε οι γοφοι μου...

Δεν μπορω να κοιμηθω στο πλαι με τιποτα γιατι ποναω και γιατι η μικρη κλωτσαει!!!Εχθες ολη νυχτα αγκωμαχουσα,να με ακουγε και κανεις θα νομιζε οτι το διασκεδαζω....Που τετοια τυχη....χαχαχαχα

Η μπεμπα ειχε στησει πανηγυρι οπως και τωρα χορευει!!!!!!

Μαρακι πολυ ομορφα τα πραγματακια σας!!!Με το καλο να ερθει το μπεμπε και να τα χαρειτε!!!!!

Την καλημερα μου και στα υπολοιπα κοριτσια!!!!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!!

Μια χαρά είναι το βάρος του μωρού σου, μην αγχώνεσαι καθόλου!

Οι γοφοί ή οι προσαγωγοί;!

Και κοριτσια τι γνωμη εχετε για το μαξιλαρακι ασφαλειας για να μην πνιγετε το μωρο?σε μια αμερικανικη ερευνα απαγορευεται η χρηση μαξιλαριου στα μωρα γιατι εχει κατηγορηθει για αρκετες περιπτωσεις ασφυξιας.δεν ξερω πραγματικα πιο ειναι το σωστο.

Ποιο εννοείς, το σφηνάκι;

Αν ναι εγώ της έβαζα (σύμφωνα με τον παιδίατρο)

Μαρια μεγεια το τικερακι;)

Σφηνακι εγω δε χρησιμοποιησα μιας κ η κορη μου κοιμοταν μαζι μας!!

Αλλα εχω ακουσει κ εγω για τις ερευνες που λες..

Ειμαι της αποψης οτι αν το μωρο ειναι κοντα στη μαμα του τοτε πολλα μπορεις να προλαβεις.

Εμενα η μικρη μου ηταν 7 μηνων περιπου οταν δοκιμασε πρωτη φορα μπανανα και ειχε αλλεργια (φυσικα δε το ξεραμε) στο μεσημεριανο υπνο της λοιπον εκανε εμετο (οπου συνεχισε ολο το απογευμα να κανει εμετους) , δε ξερω λοιπον τι θα γινοταν αν ηταν σε αλλο δωματιο το παιδι...μπορει να παθαινε αναροφηση ή οτι αλλο....

Αλλεργία στην μπανάνα;:-(

Το ξεπέρασε τελικά;

Κι αυτό με τους εμετούς...ζόρικη κατάσταση


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Μελλουσες Μανουλες..

μιας και με ρωτησε η Μαρια Κου στο δικο μας Θεμα (μανουλες Μαρτιου -Απριλιου 2014).. σκεφτηκα να σας το παραθεσω και εδω αμεσως..

Κανω ηπαρινες απο την πρωτη μερα της εγκυμοσυνης μου, και γενικα εχω ψαχτει παρα πολυ με το θεμα και εχω ρωτησει παρα πολυ...

Σας Παραθετω το χαρτι που εχω παρει απο Δημοσιο Νοσοκομειο της Κρητης (Βενιζελειο) οσο αφορα τις ηπαρινες και τον τοκετο...

ΟΔΗΓΙΕς ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗς ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ

Επι αυτοματου τοκετου, συνησταται αποφυγη επισκληριδιου η ραχαιας αναισθησιας, εαν η τελευταια δοση LMWH εχει γινει τις προηγουμενες 12 ωρες

Σε προγραμματισμενη καισαρικη τομη η προκληση τοκετου , η τελευταια δοση LMWH να γινετε 24 ωρες πριν. Προσοχη να μην γινεται η δοση LMWH την ημερα του τοκετου

Οσον αφορα την εφαρμογη περιοχικης αναισθησιας προτεινεται:

Σε γυναικες που λαμβανουν προφυλακτικη δοση LMWH διακοπη 12 ωρες πριν

Επανεναρξη αγωγης με LMWH 12 ωρες μερα του καθετηρα της επισκληρισιου

επανεναρξη αντιπηκτικης αγωγης με LMWH 12 ωρες μετα τον φυσιολογικο τοκετο

12 ωρες μετα την απομακρυνση του καθετηρα της επισκληριδιου και

24 ωρες μετα την καισαρικη τομη

η Αγωγη θα συνεχιζετε για ολη την διαρκεια της λοχειας (6 βδομαδες)

Η Ηπαρινη δεν εκκρινετε στο μητρικο γαλα, αρα θεωρειται ασφαλης για τον μητρικο θηλασμο

Προσοχη κοριτσια μην σας παραμυθιασουν οτι λογο της ηπαρινης δεν μπορειτε να γεννησετε φυσιολογικα..

Επισης η καλητερη ωρα να γινετε η ενεσουλα ειναι το πρωι λογο οτι αν μας πιασουν οι πονοι κατα 90% μας πιανουν βραδυ μολις χαλαρωσουμε.. οποτε ηδη εχουν περασει 12 ωρες απο το πρωι που την εχουμε κανει... !!!

και επισης ολα εξαρτουνται και απο την δοση που κανει η καθε εγκυουλα.. μια εγκυουλα που κανει μια δοση των 0,35 δεν εχει τοσο θεμα με αιμοραγια...

ενω μια εγκυουλα που κανει 0,70(εγω) πρεπει να εχουν περασει 12 ωρες το λιγοτερο..)

και παλι προσοχηηηηηη στους Καισαρακηδες γιατρους...!!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Μελλουσες Μανουλες..

μιας και με ρωτησε η Μαρια Κου στο δικο μας Θεμα (μανουλες Μαρτιου -Απριλιου 2014).. σκεφτηκα να σας το παραθεσω και εδω αμεσως..

Κανω ηπαρινες απο την πρωτη μερα της εγκυμοσυνης μου, και γενικα εχω ψαχτει παρα πολυ με το θεμα και εχω ρωτησει παρα πολυ...

Σας Παραθετω το χαρτι που εχω παρει απο Δημοσιο Νοσοκομειο της Κρητης (Βενιζελειο) οσο αφορα τις ηπαρινες και τον τοκετο...

ΟΔΗΓΙΕς ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΗ ΑΝΤΙΠΗΚΤΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗς ΚΑΤΑ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ

Επι αυτοματου τοκετου, συνησταται αποφυγη επισκληριδιου η ραχαιας αναισθησιας, εαν η τελευταια δοση LMWH εχει γινει τις προηγουμενες 12 ωρες

Σε προγραμματισμενη καισαρικη τομη η προκληση τοκετου , η τελευταια δοση LMWH να γινετε 24 ωρες πριν. Προσοχη να μην γινεται η δοση LMWH την ημερα του τοκετου

Οσον αφορα την εφαρμογη περιοχικης αναισθησιας προτεινεται:

Σε γυναικες που λαμβανουν προφυλακτικη δοση LMWH διακοπη 12 ωρες πριν

Επανεναρξη αγωγης με LMWH 12 ωρες μερα του καθετηρα της επισκληρισιου

επανεναρξη αντιπηκτικης αγωγης με LMWH 12 ωρες μετα τον φυσιολογικο τοκετο

12 ωρες μετα την απομακρυνση του καθετηρα της επισκληριδιου και

24 ωρες μετα την καισαρικη τομη

η Αγωγη θα συνεχιζετε για ολη την διαρκεια της λοχειας (6 βδομαδες)

Η Ηπαρινη δεν εκκρινετε στο μητρικο γαλα, αρα θεωρειται ασφαλης για τον μητρικο θηλασμο

Προσοχη κοριτσια μην σας παραμυθιασουν οτι λογο της ηπαρινης δεν μπορειτε να γεννησετε φυσιολογικα..

Επισης η καλητερη ωρα να γινετε η ενεσουλα ειναι το πρωι λογο οτι αν μας πιασουν οι πονοι κατα 90% μας πιανουν βραδυ μολις χαλαρωσουμε.. οποτε ηδη εχουν περασει 12 ωρες απο το πρωι που την εχουμε κανει... !!!

και επισης ολα εξαρτουνται και απο την δοση που κανει η καθε εγκυουλα.. μια εγκυουλα που κανει μια δοση των 0,35 δεν εχει τοσο θεμα με αιμοραγια...

ενω μια εγκυουλα που κανει 0,70(εγω) πρεπει να εχουν περασει 12 ωρες το λιγοτερο..)

και παλι προσοχηηηηηη στους Καισαρακηδες γιατρους...!!!!

Εγω κανω την ενεση το απογευμα.δεν ξερω αν ισχυει αυτο που μου ειχε πει μια γυναικολογος καποα στιγμη οτι μπορω να την κανω ενα τεταρτο νωριτερα καθε μερα μεχρι να γινεται το πρωι.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κανω την ενεση το απογευμα.δεν ξερω αν ισχυει αυτο που μου ειχε πει μια γυναικολογος καποα στιγμη οτι μπορω να την κανω ενα τεταρτο νωριτερα καθε μερα μεχρι να γινεται το πρωι.

ισυχει το δυωρο.. δηλαδη αν την κανεις στις 19:00 τοτε μπορεις να την κανεις την επομενη στις 17:00

Μπορεις μεχρι 2 ωρες πριν η μετα...!!!


XQknp3.png

2311399a5vqu82s2t.gif

GJkkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...