Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      εγω βερινιασα με τη μαια σου! μου τη δίνουν και οι μαίες για να πω την αλήθεια 😅 αλλά δεν θα μπορούσα στην φαση που είσαι να παω! 

Cafe Μαΐου 2014


SnowFlake

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια!! Καλη Ανασταση να έχουμε κ του χρόνου με τα μωρακια μας!! :-) Babyofmine κ εγω χθες πηγα στην περιφορα κ μετα με επιασε εντονος πονος! Τι να κάνουμε! Υπομονη!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια και από εμένα!!! Καλή Ανάσταση να έχουμε με υγεία και του χρόνου να είμαστε αγκαλιά με τα μωράκια μας!!!

Σήμερα ευτυχώς είμαι πολύ καλύτερα συγκριτικά με τις προηγούμενες ημέρες. Άλλωστε πόσο έμεινε ακόμη για να μπούμε όσες δεν μπήκαμε στο μήνα μας;;; Λίγο...πολύ λίγο!

Αριστέα μου ποτέ δεν μάθαμε από τι ήταν το αίμα. Ο γιατρός απέκλεισε την περίπτωση να ήταν από το χτύπημα. Μάλλον ήταν από το περπάτημα που έκανα όλο τον καιρό, αλλά ειδικά τις τελευταίες μέρες το είχα παρακάνει, έκανα και 1-2 δουλειές παραπάνω, εεεε.....δεν θέλει και πολύ!

Το καλό είναι ότι η μικρή μου είναι ακόμη ψηλά και πολύ ζωηρή, αλλά πολύ ζωηρή! Το βράδυ ειδικά δεν κάθεται σε ησυχία ούτε λεπτό! Νυχτόβιο θα μας βγει αυτό το παιδί!!!:P

Όσο για την εκκλησία που λέγατε κορίτσια χθες, πήγαμε κι εμείς με το αυτοκίνητο, με άφησε ο άντρας μου απ'έξω, προσκυνήσαμε και φύγαμε. Δεν μπορούσα για κανένα λόγο να ακολουθήσω την περιφορά, αλλά τελικά ο επιτάφιος πέρασε μπροστά από τον δρόμο μας κι έτσι περιμέναμε εκεί. Για σήμερα θα παρακολουθήσω την Ανάσταση από την τηλεόραση και θα πάνε οι υπόλοιποι της οικογένειας στην εκκλησία και να φέρουν το Άγιο φως, αφού δεν αντέχω με τίποτα τα βεγγαλικά και φοβάμαι μη γίνει τίποτα περίεργο. Έχω παρατηρήσει ότι η μικρή μου ταράζεται πάρα πολύ με τους δυνατούς θορύβους.

Όπως και να είναι, Καλή Ανάσταση και πάλι σε όλες και καλά να περάσετε!!!!

Φιλιά πολλά!!!!!!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Ο δικος μου εχει κατεβει χαμηλα, τον αισθανομαι δλδ πολυ κατω..

Οι κλωτσιες που ηταν μεχρι πανω στα πλευρα τωρα ειναι μιαμιση παλαμη κατω απο το στηθος...ολη αυτη η περιοχη ειναι κουφια:D:D:D

Σε 10 μερες περιπου θα παμε στο γιατρο να δουμε πραγματικα που βρισκεται αυτο το μωρο χαχαχα

Εχτες πηγαμε και εμεις στον επιταφιο αλλα ειχε κρυο κ εγω δεν ειχα ντυθει σωστα αρχισε να ποναει η μεση μου κ ετσι φυγαμε.

smurfita στην Ανασταση ουτε εγω θα παω... Θα παει ο αντρας μου με τη κορη μας και τη γιαγια, εγω θα περιμενω σπιτι:) θα βγω στο μπαλκονι να αναψω μια λαμπαδα για το καλο!!

Σας φιλω, καλα να περασετε ολες!!!


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Καλέ ποια περιφορά,στην εκκλησία μόνο πήγα,έκατσα και σε μια θέση που έλεγε "κυρίες φιλόπτωχου" προετοιμασμένη να δαγκώσω αν ερχόταν να με σηκώσει κανείς!!!

Σήμερα δε νομίζω κι εγώ να πάμε,θα δούμε.

Smurfita προσοχή εσύ!!!

Καλή Ανάσταση κορίτσια!!!


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστοςς ανεστη:)

Να χαιρεστε τις οοκογενειες σας και με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια μας.εγω σπιτι μοναχουλα καθως ο αντρας μου δουλευει βραδυ,με εχουν πιασει πονοι περιοδου ,πρεπει να ειναι επειδη κουραστικα πολυ γιατι εκανα πολυ σιδερο και διαφορες αλλες δουλειες,ειναι κ ο μπεμπης υπερκινητικος κ μου ριχνει πολυ κλοτσιδι χαχαχα


xps5p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!! Χριστός ανέστη με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας! Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες και στις εορτάζουσες!!!

Τελικά κορίτσια όντως δεν πήγαμε στην εκκλησία εγώ και ο άντρας μου. Πήγαν οι υπόλοιποι και μας έφεραν το Άγιο Φως. Το μόνο κακό ήταν ότι αργήσαμε πάρα πολύ να φάμε και ξεμπερδέψαμε κατά τις 2. Η μικρή πρέπει να ζορίστηκε πάρα πολύ γιατί έκανε κάτι τρελά και κατ'επέκταση ζορίστηκα κι εγώ. Ευτυχώς όμως φύγαμε και ήρθαμε στο σπιτάκι μας όπου και ηρεμήσαμε. Για σήμερα έχουμε ήσυχο πρόγραμμα.

babyofmine εγώ έκατσε σε μια καρέκλα δίπλα στο διάδρομο που έλεγε "θέσεις ανδρών" και καθένας που περνούσε ειδικά μεγάλος σε ηλικία άνθρωπος με στραβοκοίταγε, αλλά δεν έδωσε καμία απολύτως σημασία. Αφού η εκκλησία ήταν φουλ, που θα καθόμουν; Στο ένα πόδι τιμωρία; χαχααχαχα

Αριστέα κι εμείς έχουμε ραντεβού σε 10 μέρες! Προς το παρόν η μικρή είναι ψηλά και τη νιώθω και ψηλά. Ώρες ώρες σκέφτομαι ότι αυτό το παιδί όλο να σκαρφαλώνει θα θέλει!

Άννα κρίμα που ο άντρας σου δούλευε το βράδυ... Πρόσεχε λίγο με τις δουλειές και μην κουράζεσαι τόσο πολύ. Λίγο έμεινε.

Καλημέρα σε όλες, πολλά φιλιά σε εσάς και τα μωράκια και καλά να τα περάσετε!!!


GP3ap2.png
dEK1p3.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη!

Με το καλο να ερθουν τα μωρακια στην ωρα τους:D

Εγω στην Ανασταση δε πηγα, περιμεναμε στο σπιτι της πεθερας μου.

Μολις ηρθαν φαγαμε τσουγκρισαμε τα αυγουλακια μας και μετα σπιτι για υπνο!

Σημερα ψησαμε κατσικι στο σπιτι μας απο πισω, ηταν πολυ ωραια το ευχαριστηθηκαμε ολοι:mrgreen:

Εχετε ξεκινησει περπατημα κοριτσια;


7w9qp3.png                       25/11/11 14/05/14                         

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά κορίτσια μου!! Χριστος Ανεστη!! Κ του χρόνου με τα μωρακια μας!!

Εμεις πήγαμε στην Ανασταση αλλα με το που αρχισαν τα πυροτεχνηματα φυγαμε επειδή ο μπέμπης κλωτσουσε πολύ, μαλλον φοβηθηκε!! Σημερα ψησαμε με τους κουμπαρους μας κ ηταν πολυ ωραία!


wG4Ep3.png
Link to comment
Share on other sites

Χρονια Πολλά, Χριστός Ανέστη!

Με έναν πόνο τα μωρακια μας!

Εμεις ούτε στην περιφορά πήγαμε ούτε ανάσταση γιατι το κορίτσι μου κοιμαται νωρις, δεν την ξενυχτάω γενικά και είπαμε να ξεκουραστουμε κι εμεις.

Του χρόνου θα παμε τετράδα!!!

Σημερα ωστόσο το φάγαμε το κατσικακι μας και κάναμε και τις βόλτες μας.

Την ερχόμενη εβδομαδα θα απολαύσουμε οικογένεια αφου και ημικρη δεν εχει σχολειο και ο σύζυγος άδεια.

Θα κανουμε ενα γερό bonding πριν τον ερχομό της μπεμπας!!!

Καλη ξεκούραση σε όλες!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα κοριτσια.Χρονια Πολλα, Χριστος Ανεστη κ του χρονου με τα μωρακια μας αγκαλια πρωτα ο Θεος.

Εγω εσκασα στο φαγητο κ παρολ'αυτα δεν εχω σταματησει ακομα να τσιμπολογαω κ κατι.περπατημα δεν εχω ξεκινησει ακομα,εχω κ συσπασεις,δεν ξερω.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!Χριστός Ανέστη!!

Κι εμείς δεν πήγαμε στην Ανάσταση,είπα μήπως κοιμήσω την μικρή απόγευμα αντί για μεσημέρι για να αντέξει να πάμε,δεν έχει πάει ποτέ μέχρι τώρα,αλλά δεν κοιμήθηκε καθόλου όλη την ημέρα,οπότε ξεράθηκε νωρίς. Την είδαμε από την τηλεόραση!

Φάγαμε με γονείς και πεθερικά,καλά ήταν,αφού δεν τράβηξα και καμμιά σύγχυση που συνήθως τραβάω στις οικογενειακές συγκεντρώσεις,όλα καλά:tongue:

Έσκασα στο φαγητό πάντως!!! Έχω κολλήσει στα 18 κιλά+, πρέπει να τα ξεκολλήσω!!!:tongue::tongue:

Εγώ περπάτημα δεν, ούτως ή άλλως και να ήθελα ,δεν μπορώ!

Βρε κορίτσια,χθες και σήμερα σαν να είναι πιο ήπιες οι κινήσεις του μπέμπη,αγχώθηκα λίγο.Εσάς βλέπω σας δίνουν και καταλαβαίνετε!Ευτυχώς έχω γιατρό την Τετάρτη και θα ηρεμήσω(ελπίζω!!).


hMt4p2.png

CvxKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια.Αληθως Ανεστη.Με το καλο τα μωρακια μας!!!Εμεις οικογενειακα φαγαμε χτες παιδακια μπολικα ,λιγο κοκορετσακι κ κατσικακι ειχαμε αλλα δεν εφαγα απο αυτο.Μεχρι το βραδυ ρευομουν τα παιδακια κ με zantac για το στομαχι αλλα φταιει γιατι εφαγα κ παγωτο toblerone (σαν τη σοκολατα-υπεροχο) πανω απο τα παιδακια.χαχαχα!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εμεις αυριο εχουμε γιατρο.Θα του πω να με δει κ απο κατω γιατι εχω ενα πρηξιμο κ η μια φλεβα φαινεται ,φοβαμαι μην εχω κανα κιρσο....

Περπατημα λεω να ξεκινησω και εγω σιγα-σιγα ,μη πω κ κανα ελλειπτικο που εχω στην βεραντα να ξεκινησω μπας κ γεννησω γρηγορα....κουραστηκα...

Χρονια πολλα αν εχουμε εορταζοντες...

Smurfita και εμενα ψηλα ειναι ακομα και στην πρωτη εγκυμοσυνη το ιδιο ,πηγα για γεννα κ ζοριστηκα πολυ στις εξωθησεις γι αυτον τον λογο.Καποια στιγμη ειχε πατησει κ με τους αγκωνες η μαια πανω στην κοιλια μου κοντα στο διαφραγμα για να κατεβει το μωρο...Χαλια...

Αριστεα καλα ειναι που κατεβηκε κ μαλλον εμπεδωθηκε στην λεκανη.Απο την στιγμη που θα εχεις τελεια διαστολη δεν θα ζοριστεις στις εξωθησεις ,οπως εγω ,με λιγες εξωθησεις θα γεννησεις.;);)

Babyofmine εχει περιορισμενο χωρο μεσα στην μητρα και οι κινησεις οσο να ναι δεν θα ειναι το ιδιο με πριν,αρκει να το ακους...Αν δεις κατι μην περιμενεις μεχρι Τεταρτη παρε τον τηλ.αμεσως.Παλι καλα που κυλησε ομαλα το τραπεζι με γονεις κ πεθερικα,θυμαμαι ειχες θεμα παλαιοτερα...

Olive και εμεις απο εκκλησια τιποτα ,μονο για να κοινωνησουμε με την μικρη πηγαμε και αυτο στο τελος...φοβαμαι και τα μπαμ μπουμ γιατι καποιοι ασυνειδητοι τα ριχνουν πολυ κοντα στον κοσμο κ καποια στιγμη οταν ημουν μικρη το ειχαν ριξει στα ποδια μας.:evil:

Σοφια αυτο ηθελα να αποφυγουμε στην ανασταση το κλοτσιδι γιατι τρομαζουν με δυνατους ηχους,οπως επισης οποτε εχω κοσμο στο σπιτι κ εχει βαβουρα, αυτο δειχνει να συμμετεχει με αυτον τον τροπο.

Αννα μονο εσυ εχεις πονους περιοδου ,σε βλεπω να ανοιγεις την λιστα με τα μωρακια μας!;);):P


vkYEp3.pnguPPIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοιλιτσες τι κανετε?εμεις σημερα βαψαμε το δωματιο κ μου μυριζει πολυ,να δω πως θα κοιμηθω.

Babyofmine κ εγω υπαρχουν μερες που αν δεν την σκουντηξω η σπρωξω λιγο την κοι.ια μου δεν την καταλαβαινω την μπεμπα.

Ασε που εχω κ το κλασσιο μου κολλημα με την κοιλια,δεν εχει μεγαλωσει αλλο,ειναι σαν 6 μηνων εγκυου κ λεω πως γινεται να χωραει η μπεμπα μου εκει.μου λετε?;)

Κ εγω εχω πονακια περιοδου μονιμα σχεδον αλλα δεν ξερω αν πολλες φορες επηρεαζονται κ απο το εντερο.βεβαια εγω δεν εχω μπει ακομα στον μηνα μου.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά!!Χριστός Ανέστη!!

Κι εμείς δεν πήγαμε στην Ανάσταση,είπα μήπως κοιμήσω την μικρή απόγευμα αντί για μεσημέρι για να αντέξει να πάμε,δεν έχει πάει ποτέ μέχρι τώρα,αλλά δεν κοιμήθηκε καθόλου όλη την ημέρα,οπότε ξεράθηκε νωρίς. Την είδαμε από την τηλεόραση!

Φάγαμε με γονείς και πεθερικά,καλά ήταν,αφού δεν τράβηξα και καμμιά σύγχυση που συνήθως τραβάω στις οικογενειακές συγκεντρώσεις,όλα καλά:tongue:

Έσκασα στο φαγητό πάντως!!! Έχω κολλήσει στα 18 κιλά+, πρέπει να τα ξεκολλήσω!!!:tongue::tongue:

Εγώ περπάτημα δεν, ούτως ή άλλως και να ήθελα ,δεν μπορώ!

Βρε κορίτσια,χθες και σήμερα σαν να είναι πιο ήπιες οι κινήσεις του μπέμπη,αγχώθηκα λίγο.Εσάς βλέπω σας δίνουν και καταλαβαίνετε!Ευτυχώς έχω γιατρό την Τετάρτη και θα ηρεμήσω(ελπίζω!!).

Μια χαρα ειναι ο μπεμπουλης τωρα στενεύουν τα περιθώρια, μην ανησυχεις!

Καλησπερα κοριτσια.Αληθως Ανεστη.Με το καλο τα μωρακια μας!!!Εμεις οικογενειακα φαγαμε χτες παιδακια μπολικα ,λιγο κοκορετσακι κ κατσικακι ειχαμε αλλα δεν εφαγα απο αυτο.Μεχρι το βραδυ ρευομουν τα παιδακια κ με zantac για το στομαχι αλλα φταιει γιατι εφαγα κ παγωτο toblerone (σαν τη σοκολατα-υπεροχο) πανω απο τα παιδακια.χαχαχα!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Εμεις αυριο εχουμε γιατρο.Θα του πω να με δει κ απο κατω γιατι εχω ενα πρηξιμο κ η μια φλεβα φαινεται ,φοβαμαι μην εχω κανα κιρσο....

Περπατημα λεω να ξεκινησω και εγω σιγα-σιγα ,μη πω κ κανα ελλειπτικο που εχω στην βεραντα να ξεκινησω μπας κ γεννησω γρηγορα....κουραστηκα...

Χρονια πολλα αν εχουμε εορταζοντες...

Smurfita και εμενα ψηλα ειναι ακομα και στην πρωτη εγκυμοσυνη το ιδιο ,πηγα για γεννα κ ζοριστηκα πολυ στις εξωθησεις γι αυτον τον λογο.Καποια στιγμη ειχε πατησει κ με τους αγκωνες η μαια πανω στην κοιλια μου κοντα στο διαφραγμα για να κατεβει το μωρο...Χαλια...

Αριστεα καλα ειναι που κατεβηκε κ μαλλον εμπεδωθηκε στην λεκανη.Απο την στιγμη που θα εχεις τελεια διαστολη δεν θα ζοριστεις στις εξωθησεις ,οπως εγω ,με λιγες εξωθησεις θα γεννησεις.;);)

Babyofmine εχει περιορισμενο χωρο μεσα στην μητρα και οι κινησεις οσο να ναι δεν θα ειναι το ιδιο με πριν,αρκει να το ακους...Αν δεις κατι μην περιμενεις μεχρι Τεταρτη παρε τον τηλ.αμεσως.Παλι καλα που κυλησε ομαλα το τραπεζι με γονεις κ πεθερικα,θυμαμαι ειχες θεμα παλαιοτερα...

Olive και εμεις απο εκκλησια τιποτα ,μονο για να κοινωνησουμε με την μικρη πηγαμε και αυτο στο τελος...φοβαμαι και τα μπαμ μπουμ γιατι καποιοι ασυνειδητοι τα ριχνουν πολυ κοντα στον κοσμο κ καποια στιγμη οταν ημουν μικρη το ειχαν ριξει στα ποδια μας.:evil:

Σοφια αυτο ηθελα να αποφυγουμε στην ανασταση το κλοτσιδι γιατι τρομαζουν με δυνατους ηχους,οπως επισης οποτε εχω κοσμο στο σπιτι κ εχει βαβουρα, αυτο δειχνει να συμμετεχει με αυτον τον τροπο.

Αννα μονο εσυ εχεις πονους περιοδου ,σε βλεπω να ανοιγεις την λιστα με τα μωρακια μας!;);):P

Πως καταλαβαίνετε οτι ειναι ψηλά ακομη;

Εγω ρώτησα τον γιατρο μου αν εχει κατέβει αλλα δεν πηρα σαφή απάντηση, ολοι μου λένε οτι η κοιλιά μου ειναι χαμηλά αλλα εγω δεν καταλαβαίνω κατι.

Στην πρώτη ηταν ψηλά μεχρι το τέλος αλλα το ξερω εκ του αποτελέσματος, άργησα πολυ να γεννήσω.

Γενικά φαινεται με τον υπέρηχο;

Καλησπερα κοιλιτσες τι κανετε?εμεις σημερα βαψαμε το δωματιο κ μου μυριζει πολυ,να δω πως θα κοιμηθω.

Babyofmine κ εγω υπαρχουν μερες που αν δεν την σκουντηξω η σπρωξω λιγο την κοι.ια μου δεν την καταλαβαινω την μπεμπα.

Ασε που εχω κ το κλασσιο μου κολλημα με την κοιλια,δεν εχει μεγαλωσει αλλο,ειναι σαν 6 μηνων εγκυου κ λεω πως γινεται να χωραει η μπεμπα μου εκει.μου λετε?;)

Κ εγω εχω πονακια περιοδου μονιμα σχεδον αλλα δεν ξερω αν πολλες φορες επηρεαζονται κ απο το εντερο.βεβαια εγω δεν εχω μπει ακομα στον μηνα μου.

Καλυτερα που εχεις μικρη κοιλιτσα δεν θα κανεις κόπο για να την χάσεις μετα!!!


Hl9Qp2.png

EKEIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...