Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ναι ναι θα παω μέσα στο ΣΚ. Το ότι η κοιλιτσα μια φουσκώνει μια ξεφουσκώνει είναι νορμαλ; Τα πρωινά ξυπνάω ξεφούσκωτη και όσο προχωρά η μέρα (ίσως επειδή τρώω κιόλας) αρχίζει και φουσκώνει..

      Ναι συμβαίνει αυτό.. Δεν ξέρω γιατί, να πω την αλήθεια.. Αλλά το βράδυ κ εγώ φαινομουν "περισσοτερο έγκυος" σε σχέση με το πρωί..

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΣΚ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Μες στην αϋπνία είμαι...αλλά τουλαχιστον είμαι καλυτερα καθόλου καφέ απο χτες απογευμα...μακάρι να μην επανεμφανιστούν!

Chrysa ποσο εβδομαδων και ημερών είσαι; εμεις στις 6 και 6 την ακουσαμε

:-) όλα καλα θα πάνε θα δεις!!!λίγη υπομονη να κάνουμε κι εγώ έχω την αυχενική με έχει φαει η αγωνια σε καταλαβαίνω απολυτα!

καλησπερα τι κανετε??σημερα χιονισε επιτελους ειδαμε μια ασπρη μερα..

μαριλου μου αυτη την εβδομαδα κλεινω την 8η...με το καλο να κανεις την αυχενικη μου αρεσει η ιδεα να κανουμε τις προβλεψεις μας...πρωτα ο θεος αν κ θελω πολυ ενα κοριτσακι εχω ενστικτο οτι θα κανω αγορι το ειδα κ στον υπνο μου χιχιχι και καλα εκανα υπερηχο να ακουσουμε την καρδουλα κ αντι για εμβρυο ειδα ολοκληρο μωρο κ ηταν αγορακι...2 μερες εμειναν κ η αγωνια μεγαλη...

κοριτσια εδω κ 3 μερες στην διαρκεια της μερας εχω ενα πονο μεσα στον κολπο σαν να με βελονιαζουν η πεθερα μου λεει οτι μεγαλωνει η μητρα μου ισχυει???το εχετε νοιωσει?? και χτες παρατηρησαμε στο κατω μερος της κοιλιας εγινε φουσκωματακι:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα τι κανετε??σημερα χιονισε επιτελους ειδαμε μια ασπρη μερα..

μαριλου μου αυτη την εβδομαδα κλεινω την 8η...με το καλο να κανεις την αυχενικη μου αρεσει η ιδεα να κανουμε τις προβλεψεις μας...πρωτα ο θεος αν κ θελω πολυ ενα κοριτσακι εχω ενστικτο οτι θα κανω αγορι το ειδα κ στον υπνο μου χιχιχι και καλα εκανα υπερηχο να ακουσουμε την καρδουλα κ αντι για εμβρυο ειδα ολοκληρο μωρο κ ηταν αγορακι...2 μερες εμειναν κ η αγωνια μεγαλη...

κοριτσια εδω κ 3 μερες στην διαρκεια της μερας εχω ενα πονο μεσα στον κολπο σαν να με βελονιαζουν η πεθερα μου λεει οτι μεγαλωνει η μητρα μου ισχυει???το εχετε νοιωσει?? και χτες παρατηρησαμε στο κατω μερος της κοιλιας εγινε φουσκωματακι:)

OXI XIONIIIIIIIIII!!!OXIIIIIIIIIIII!!!Ρε κοριτσια...15 Φλεβαρη παντρευομαι πανω Μακεδονία...δε θελω χιόνι!!!Προσευχηθειτε μαζί μου!!!Καλέ μου Θεούλη ριξε οσο θες απο τις 16 και μετά!!!!

Δικιο εχει η πεθερά σου...Κι εγω τα ενιωθα αυτα...και καλως το δεχτηκες το φουσκωματακι σου!!!! :-)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!!!!!!

Χρύσα μου δεν είναι υπέροχο το φουσκωματάκι?:D

papakia30 αν και εδώ στην Αθήνα δεν σε επηρεάζει θα προσευχηθώ στη Μακεδονία να έχει λιακάδα!!!!!!

πωπω τι τυχερές είστε όσες είδατε χιόνι (ζηλεύω!!!!!!!!)

εγώ κορίτσια στο Μητέρα (είναι ο γιατρός μου εκεί) θα γεννήσω (απο ότι βλέπω είμαι η μόνη), τιμές βρήκα στο ιντερνετ γενικότερα όμως δεν ξέρω πόσο θα μου πάει. Χαλάλι εννοείται αλλά συγχρόνως είναι δύσκολα τα πράγματα

ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!!!!!!!


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια και καλή εβδομάδα!!!!!!!!

Χρύσα μου δεν είναι υπέροχο το φουσκωματάκι?:D

papakia30 αν και εδώ στην Αθήνα δεν σε επηρεάζει θα προσευχηθώ στη Μακεδονία να έχει λιακάδα!!!!!!

πωπω τι τυχερές είστε όσες είδατε χιόνι (ζηλεύω!!!!!!!!)

εγώ κορίτσια στο Μητέρα (είναι ο γιατρός μου εκεί) θα γεννήσω (απο ότι βλέπω είμαι η μόνη), τιμές βρήκα στο ιντερνετ γενικότερα όμως δεν ξέρω πόσο θα μου πάει. Χαλάλι εννοείται αλλά συγχρόνως είναι δύσκολα τα πράγματα

ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!!!!!!!

Καλημέρα κόσμεεεεεεεεεεεεεε!!!

anastasia μια συναδελφος μου γέννησε στο Μητέρα τον Οκτώβριο που μας πέρασε...Δε θυμάμαι πόσα έδωσε..Αν θες τη ρωτάω και σου λέω...Αλλά ήταν ικανοποιημένη νομίζω... :-)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κόσμεεεεεεεεεεεεεε!!!

anastasia μια συναδελφος μου γέννησε στο Μητέρα τον Οκτώβριο που μας πέρασε...Δε θυμάμαι πόσα έδωσε..Αν θες τη ρωτάω και σου λέω...Αλλά ήταν ικανοποιημένη νομίζω... :-)

Αχ papakia30 μου αν μπορείς μάθε και πες μου. είμαι ασφαλισμένη στον ΕΟΠΥ, δεν ξέρω η κοπέλα. αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ (αν μπορείς μάθε και τι της πήρε ο γιατρός πάνω κάτω). όταν μάθω και εγώ θα σας πω (κάθε φορά που πάω στο νινάκι επικεντρώνομαι και χάνω τα λόγια μου).

πως πάνε οι ετοιμασίες του γάμου? 15/2 (σε 15 μέρες περίπου) άντε με το καλό!!!!!!!!:D


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα εγκυούλες!!! Πω πω δεν μπήκα το ΣΚ να σας διαβάσω κι έγινε χαμός!

Βορειο-ελλαδίτισες welcome!!!

papakia30 Μπορεί το χιόνι να έχει μια δυσκολία γενικά στη μετακίνηση, αλλά μου είχε τύχει να πάω σε γάμο με χιόνι και μου έχει μείνει ΑΞΕΧΑΣΤΟΣ!!! Ήταν τόσο ιδιαίτερα που αν σου τύχει μη στεναχωρηθείς (απλά ξεκινήστε νωρίτερα με τα αυτοκίνητα και σιγά-σιγά). Με το καλό!

marilouu Εγώ πάντα έλεγα (και εξακολουθώ να το λέω) ότι θα κάνω αγόρι!!! Οι σφυγμοί του βεβαια ήταν υψηλοί, αλλά ο γιατρός μου είπε ότι έτσι είναι την 11 εβδομάδα που πήγα, δε μου είπε για φύλο! Την έκανες την αυχενική? Εγώ θα πάω την Πέμπτη που μπαίνω στην 13η εβδομάδα και δεν περνάνε οι μέρες!!!

anastasiat28 Εγώ έχασα 1,5 κιλό... αλλά ήμουν ήδη +6 κιλά παραπάνω από τα κανονικά μου. Ακόμα ανακατεύομαι και ανά 2 μέρες εμετό δυστυχώς :(

Εμένα ο γιατρός μου είναι στο ΡΕΑ, αλλά μια φίλη μου γέννησε στο Αλεξάνδρας με τον Γουμαλάτσο (φανταστείτε αυτός είχε ξεγεννήσει και τη μητέρα της!!!) και όλα ήταν μια χαρά!

Τελικά πήγα φαρμακείο και πήρα για τις ραγάδες ένα λάδι Weleda και μια κρέμα Elancyl. Θα βάζω και την Frezyderm αλλά ίσως πιο μετά και πολύ πιο αραιά! Και δε παίρνω άλλες, τέλος! Όσο μου κρατήσουν.

Επίσης, να σας εξομολογηθώ ότι το Σάββατο που πήγα μια βόλτα στα μαγαζιά μπήκα στο ΗΡΑ και έβλεπα τις κούνιες-κρεβατάκια... Βρε παιδιά είναι νωρίς και είμαι και προληπτική, αλλά έχουν 25% έκπτωση τώρα και με τόσα έξοδα το σκέφτομαι σοβαρά αν ολα πάνε καλά μέχρι τέλη Φλεβάρη που κρατάνε οι εκπτώσεις να την παραγγείλω... Εξάλλου τέλη Φλεβάρη θα είναι 2,5 μήνες πριν μπω στον 7ο, η πωλήτρια βέβαια μου έλεγε ότι δεν είναι νωρίς και είναι κρίμα να χάσω την έκπτωση (τι θα μου έλεγε αυτή)


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ papakia30 μου αν μπορείς μάθε και πες μου. είμαι ασφαλισμένη στον ΕΟΠΥ, δεν ξέρω η κοπέλα. αχ σε ευχαριστώ πάρα πολύ (αν μπορείς μάθε και τι της πήρε ο γιατρός πάνω κάτω). όταν μάθω και εγώ θα σας πω (κάθε φορά που πάω στο νινάκι επικεντρώνομαι και χάνω τα λόγια μου).

πως πάνε οι ετοιμασίες του γάμου? 15/2 (σε 15 μέρες περίπου) άντε με το καλό!!!!!!!!:D

Εννοείται θα μάθω!!!!Τα πάντα!!!!!!!!:D Δημοσιου ασφάλεια έχει....Να ξερετε οτι οταν γεννας σε ιδιωτικο,χανεις το επιδομα τοκετου που δινουν τα ασφαλιστικα ταμεια...Το οποίο δεν εχω ιδέα πόσο είναι και ούτε αν το δινουν ακόμα..!!

Για το γάμο,ολα ειναι έτοιμα...!!!Πάντως πολύ το γουσταρα!!Μπορεί να ειμαι και η πιο ξεκούραστη νυφη!!!Τα ετοιμασαν ολα οι δικοι μου...Εγώ μονο εστελνα λεφτα...και διαλεγα...Ολα εγιναν απο μακριά και εχω το κεφαλι μου ησυχο...Ξέρετε τωρα..Οι προετοιμασιες γαμου ειναι αγχωτικες και με φασαριες...διαφωνιες...εγω είμαι μακριά από όλααααααα!!!χαχαχαχαχ Τελειο!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!!! Πω πω δεν μπήκα το ΣΚ να σας διαβάσω κι έγινε χαμός!

Βορειο-ελλαδίτισες welcome!!!

papakia30 Μπορεί το χιόνι να έχει μια δυσκολία γενικά στη μετακίνηση, αλλά μου είχε τύχει να πάω σε γάμο με χιόνι και μου έχει μείνει ΑΞΕΧΑΣΤΟΣ!!! Ήταν τόσο ιδιαίτερα που αν σου τύχει μη στεναχωρηθείς (απλά ξεκινήστε νωρίτερα με τα αυτοκίνητα και σιγά-σιγά). Με το καλό!

Επίσης, να σας εξομολογηθώ ότι το Σάββατο που πήγα μια βόλτα στα μαγαζιά μπήκα στο ΗΡΑ και έβλεπα τις κούνιες-κρεβατάκια... Βρε παιδιά είναι νωρίς και είμαι και προληπτική, αλλά έχουν 25% έκπτωση τώρα και με τόσα έξοδα το σκέφτομαι σοβαρά αν ολα πάνε καλά μέχρι τέλη Φλεβάρη που κρατάνε οι εκπτώσεις να την παραγγείλω... Εξάλλου τέλη Φλεβάρη θα είναι 2,5 μήνες πριν μπω στον 7ο, η πωλήτρια βέβαια μου έλεγε ότι δεν είναι νωρίς και είναι κρίμα να χάσω την έκπτωση (τι θα μου έλεγε αυτή)

Δε νομίζω να ειναι αξεχαστος...Δε θα καταφέρει να ερθει κανενας....Οι περισσότεροι έρχονται απο μακριά..:(

Τέλη Φλεβάρη 2,5 μηνες πριν μπεις στον 7ο;;;;;;;:confused::confused::confused:Τι το ταίζεις εσυ το παιδί σου και θα μπαίνει στον 7ο απο τη 13η εβδομάδα...;;; :-Ο


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

papakia30 μου συμφωνώ με την impregnant! για το χιονισμένο γάμο. πρέπει να είναι τέλειος αλλά όπως θες εσύ θα γίνει. μην μου αγχώνεσαι!!!! μια χαρά σε βρήκα με τις ετοιμασίες χαχαχα.άντε να μας πεις τι κάνει το μπεμπέ (είσαι πολυ τυχερή). εγώ αρχές Φλεβάρη θα το δω που θα κάνω και αυχενική(παρεπιπτόντως σας περνάμε μια μέρα είμαι 10 εβοδομάδων και 1 ημέρας):D:D:D:D

impregnant! έχεις δίκιο για την έκπτωση αλλά είμαι και εγώ προληπτική οπότε θα σε συμβούλευα να μην ψωνίσεις τίποτα ακόμα (να καταλάβεις ότι ψωνίσω θα το ψωνίσω μετά τον 7ο μήνα). θα μου δώσουν πολλά πράγματα (κούνιες και τέτοια) φίλοι και συγγενείς (μεταχειρισμένα:-( δυστηχώς αλλά τι να κάνουμε. στο πρώτο μου παιδί θα τα ήθελα όλα καινούρια αλλά....) προτιμώ να τα δώσω σε ένα καλό γιατρό που του έχω εμπιστοσύνη και όχι να ρισκάρω (τι να πω φοβάμαι πολύ, έχω τρομερή εμπιστοσύνη στο γιατρό μου). θα το γεμίσω μετά όμως ρουχαλάκια, παιχνιδάκια και πολλά πολλά γουγουτσιάρικα:D:D:D:D


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


http://forum.eimaimama.gr/t18146-topic

Τερμα το επίδομα τοκετού..Γεννηστε οπου θέλετε..Διαφορα σχεδον καμία όσο αφορά το οικονομικο...

Εγώ δεν θα του ψωνισω τίποτα...!!Εμενα θα μου τα παρουν ολα συγγενεις και φιλοι...Οταν γεννας πάντα ρωτανε τι θες....Η εν λογω συναδελφος που σας ειπα για παραδειγμα,τι ρωτησα τι δωρο θες;Μου ειπε παρκοκρεβατο...Της πήρα παρκοκρεβατο!!!Δε βρισκω το νοημα να παρεις δωρο ρουχαλακια οταν σε αυτη την ηλικια μεγαλωνουν ραγδαια!!!!Προσωπικα θα αρχισω να ψωνίζω το τελευταιο 20ημερο...με μήνα...Οσο για τα παιχνιδια...οσες δεν ειστε πρωτομαμαδες ή εχετε μια αλφα πειρα με παιδακια θα καταλαβετε τι εννοω...Θα παρω παιχνιδια αλλα οχι τοσα που να γεμισει ο τοπος!!Θα μου ειναι δυσκολο το ξερω...ααααα και οχι πολλα παιχνιδια που κανουν θορυβους...Μετα το 6ο-8ο θα σας τρελανουν!!!!Οκ θα παρεις ενα που να κανει μουσικη αλλα ΕΝΑ...Προσωπικα δε θελω πονοκεφαλο...χαχαχαχα Πολλα εγραψα.!!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βιάζομαι εγώ να μπω στον 7ο ε? Τα λέω χονδρικά γιατί με συμφέρει μου φαίνεται! Μπακαλίστικα τα υπολόγισα αφού την επόμενη εβδομάδα μπαίνω στον 4ο μήνα!

Αααχ κι εμένα ευτυχώς θα μου δώσει η αδερφή μου πολλά πράγματα, αλλά κούνια-κρεβατάκι επειδή ακόμα κοιμάται εκεί το μικρούλι της της δεν μπορεί να μου δώσει, δεν το συζητάω για συρταριέρες-ντουλάπες που τα πουλάνε σετ, μόνο κούνια! Πάντως στις εποχές μας τώρα δεν μπορεί να μην κάνουν έκπτωση και αργότερα...


u7ndlkkhjd9ns8bu.png
Link to comment
Share on other sites

αααα και να σας πω...μην τρελενεστε.....Στην τελική,σταμπαρετε τι ακριβως κουνια κτλ θελετε και αγοραστε τα μεσω ιντερνετ!!θα βγουν πολυ φθηνοτερα!!!;)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου χαθηκα λιγο λογω χρονου αλλα σας διαβαζα.. Λοιπον papakia30 με το καλο ο γαμος σου! Εχουμε ιδια πητ 26/8!! Αλλα εγω αυριο μπαινω στην 10η εβδομαδα! Αυχενικγ θα κανω στις 12/2. Κιλα δεν εχω παρει καθολου...αντε κατι γραμμαρια πηγαινοερχονται.. Απο 56,5 να παω 57 .. Μετα 56,8 κ τετοια... Αλλα ακομα δεν εχω καμια ορεξη για φαγητο. Τρωω συνεχεια λιγο λογω αναγουλων. Ελπιζω να τελειωσει ο μηνας κ να συνελθω! Εγω θα γεννησω η ρεα η ιασω.. Μαλλον ρεα με βλεπω. Επισης σχετικα με το φυλο επειδη εχω διδυμα μαλλον για ενα κ ενα με βλεπω...! Θα δουμε...


com]uiFTp2.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Αχ ανακουφίστηκα που έμαθα ότι και άλλες μανούλες θα πάρουν μεταχειρισμένα (έλεγα στο πρώτο μου παιδί και θα είναι μεταχειρισμένα? μου κακοφαινόταν πολύ).

έτσι είναι impregnant! μου δεν μπορεί να μην έχουν εκπτώσεις συμφωνώ και με τη papakia30 στο ίντερνετ θα βγουν πιο φτηνά (δες μόνο τι θα χρειαστείς και τι θες, όχι απο τώρα όμως).

latortura μου μια χαρά σε βρίσκω!!!!!!!!δίδυμα?πωπω :D:D:D:D:D:D


SO9Np3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...