Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet said:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Ιουλια να σου ζησει ο γιοκας σου γερος και καλότυχος. Χριστινα ευχομαι να δυνάμωσει γρηγορα και το αλλο μωρακι σου και να ειστε σύντομα ολοι στο σπιτάκι σας.

Αντε σιγα σιγα έρχεται και η σειρά μας, εγω κοριτσια χθες το βράδυ 4 με 6:30 ειχα πονους παλι ανα 12 και 10 λεπτα αλλα στις 7 σταματησαν τωρα ποναει η μεση μου. Θα δω αν συνεχιστούν και σήμερα για να παω στον γιατρο. Εσεις πως ειστε ???


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερααααα

Ιουλια κ Δαφνη να σας ζησουν!!!!

Χριστινα τι καλα που πηρατε τον μπεμπη σπιτι προπονηθειτε μολις ερθει κ ο αλλος μπςμπης να ειστε κομπλε...

Samina ναι ειναι ζωηρουλια να μωρακια μας και μου ειπαν οι μαιες οτι ετσι θα ειναι κ οταν βγουν... ετοιμασου!!!

Εγω σημερα θα παρω τηλ τον ντοκ για να κλεισω για Τεταρτη.

Filh ψαχνεις συμπτωματα ε? Εγω κοριτσια σκεφτομαι καλα ειμαι κ ετσι εχω αρχισει και φοβαμαι για την ωρα που θα παρω το βαλιτσακι και θα πηγαινω για το μαιευτηριο....:shock:

Μια γνωστή μου που γέννησε πριν δυο βδομαδες έτσι Κ αυτή.Ζωηρό το παιδι στην κοιλια κ τωρα το βράδυ λέει δεν κοιμάται καθόλου...χαχαχα. Τον γιατρό θα τον δω αυριο στο νοσοκομειο..

Εντωμεταξύ θα ναι λιγο περίεργο στις αρχές οταν γεννησουμε που δε θα νιώθουμε τίποτα στην κοιλια...θα μας λείψει λιγο πιστεύω...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ιουλια να σου ζησει ο γιοκας σου γερος και καλότυχος. Χριστινα ευχομαι να δυνάμωσει γρηγορα και το αλλο μωρακι σου και να ειστε σύντομα ολοι στο σπιτάκι σας.

Αντε σιγα σιγα έρχεται και η σειρά μας, εγω κοριτσια χθες το βράδυ 4 με 6:30 ειχα πονους παλι ανα 12 και 10 λεπτα αλλα στις 7 σταματησαν τωρα ποναει η μεση μου. Θα δω αν συνεχιστούν και σήμερα για να παω στον γιατρο. Εσεις πως ειστε ???

Αν αρχίζουν να ειναι ρυθμικοι κ τακτικοί οι πονοι ειναι σημάδι οτι πλησιάζει η ωρα...Εγω εχω πόνους περιοδου αλλα διάσπαρτα μεσα στη μέρα κ πού κ πού πονάει η μέση μου.


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια!! Γεια!!! Θέλω τόσο πολύ να έρθουν όλα τα συμπτωματα επιτέλους....χαχαχαχαχα... Βέβαια κ εγώ πιστεύω θα τα χάσω λίγο όταν θα πρεπει να πάρω τη βαλίτσα κ να πάω στο μαιευτήριο....αν κ προσπαθώ να πρετοιμαστω λίγο ψυχολογικά, να το κάνω εικόνα πως θα γίνουν όλα με τη σειρα.... Ουφ!!

Μια φιλη μου που γέννησε πριν λίγους μηνες μου είπε μετα που γέννησε οτι νόμιζε πως τη κλοτσουσε ακομα το μωρο μες τη κοιλιά.... Μου λέει μη φοβηθεις κ νομίζεις οτι τρελάθηκες....!! Συμβαίνει είναι απο τις συσπάσεις που κανει η μήτρα.....

Μονο εγώ βιαζομαι τόσο πολύ??? Ίσως είναι που φοβόμουν πολύ για πρόωρο τοκετό

Κ είχα στο μυαλό μου οτι θα ερθει ο μπεμπης νωρίς....

Πάντως κ εγώ έχω προαίσθημα οτι θα είναι ζωηρός! Είναι ηδη απο τη κοιλιά απο την αρχή της εγκυμοσύνης....πολύ κλοτσιά! Δε χρειαζόταν να φάω η να ξαπλωσω για να τον ακούω.... Σχεδον ολη μερα χτύπαγε... Αφού έλεγα δε κοιμάται ποτε????

Αύριο έχω γιατρό.... Για να δουμε!!!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ας απολαυσουμε τις τελευταιες μερες που ειμαστε οι 2 μας με τους αντρες μας και μην αγχωνεστε για τη γεννα! Οτι ειναι θα το αντιμετωπισουμε εκεινη την ωρα!

Σημερα εβαλα κσι τα τελευταια πραγματα στη βαλιτσα και περιμενω :)


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αντε κοριτσια καλα ξενυχτια με τα ζωηρουλικα!

Εμενα ολο αυτο απο τον προωρο μου αφησε το συναισθημα οτι δεν πρεπει να γεννησω ακομα..

Να δουμε αυριο τα νεα σας απο τους γιατρους σε τι σταδιο βρισκεστε....

Sweetangel πλησιαζει η ωρα!!!

Στις δυο ωρες καθε 10 λεπτα δεν πηρες τον γιατρο σου? Εχω καταμπερδευτει ποτε πρεπει να τον ειδοποιησουμε.


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ας απολαυσουμε τις τελευταιες μερες που ειμαστε οι 2 μας με τους αντρες μας και μην αγχωνεστε για τη γεννα! Οτι ειναι θα το αντιμετωπισουμε εκεινη την ωρα!

Σημερα εβαλα κσι τα τελευταια πραγματα στη βαλιτσα και περιμενω :)

Εχεις απολυτο δικιο οι τελευταιες μερες που θα ειμαστε οι δυο μας (απιστευτο) και οι τελευταιοι ξενοιαστοι υπνοι για καιρο...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια! πώς ειστε?

Αντε σιγα σιγα έρχεται και η σειρά μας, εγω κοριτσια χθες το βράδυ 4 με 6:30 ειχα πονους παλι ανα 12 και 10 λεπτα αλλα στις 7 σταματησαν τωρα ποναει η μεση μου. Θα δω αν συνεχιστούν και σήμερα για να παω στον γιατρο. Εσεις πως ειστε ???

μηπως να παρεις το γιατρο σου να του το πεις? ή εχετε μιλησει ηδη?

Κορίτσια!! Γεια!!! Θέλω τόσο πολύ να έρθουν όλα τα συμπτωματα επιτέλους....χαχαχαχαχα... Βέβαια κ εγώ πιστεύω θα τα χάσω λίγο όταν θα πρεπει να πάρω τη βαλίτσα κ να πάω στο μαιευτήριο....αν κ προσπαθώ να πρετοιμαστω λίγο ψυχολογικά, να το κάνω εικόνα πως θα γίνουν όλα με τη σειρα.... Ουφ!!

Μια φιλη μου που γέννησε πριν λίγους μηνες μου είπε μετα που γέννησε οτι νόμιζε πως τη κλοτσουσε ακομα το μωρο μες τη κοιλιά.... Μου λέει μη φοβηθεις κ νομίζεις οτι τρελάθηκες....!! Συμβαίνει είναι απο τις συσπάσεις που κανει η μήτρα.....

Μονο εγώ βιαζομαι τόσο πολύ??? Ίσως είναι που φοβόμουν πολύ για πρόωρο τοκετό

Κ είχα στο μυαλό μου οτι θα ερθει ο μπεμπης νωρίς....

Πάντως κ εγώ έχω προαίσθημα οτι θα είναι ζωηρός! Είναι ηδη απο τη κοιλιά απο την αρχή της εγκυμοσύνης....πολύ κλοτσιά! Δε χρειαζόταν να φάω η να ξαπλωσω για να τον ακούω.... Σχεδον ολη μερα χτύπαγε... Αφού έλεγα δε κοιμάται ποτε????

Αύριο έχω γιατρό.... Για να δουμε!!!

τωρα που ειμαστε ολες στην τελικη ευθεια, ειμαστε ολες ανυπομονες! και εγω το περιμενω πως και πως...αν και φοβαμαι!!

Κοριτσια ας απολαυσουμε τις τελευταιες μερες που ειμαστε οι 2 μας με τους αντρες μας και μην αγχωνεστε για τη γεννα! Οτι ειναι θα το αντιμετωπισουμε εκεινη την ωρα!

Σημερα εβαλα κσι τα τελευταια πραγματα στη βαλιτσα και περιμενω :)

kimonandi μολις εβγαλα τι πραγματα πρεπει να βαλω στη βαλιτσουλα μου...εκτος απο τα καλλυντικα που θα τα φτιαξω εκεινη την ωρα.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Μια γνωστή μου που γέννησε πριν δυο βδομαδες έτσι Κ αυτή.Ζωηρό το παιδι στην κοιλια κ τωρα το βράδυ λέει δεν κοιμάται καθόλου...χαχαχα. Τον γιατρό θα τον δω αυριο στο νοσοκομειο..

Εντωμεταξύ θα ναι λιγο περίεργο στις αρχές οταν γεννησουμε που δε θα νιώθουμε τίποτα στην κοιλια...θα μας λείψει λιγο πιστεύω...

Αχ και μεναα μου λείπει η κοιλιά μου

Να σας πω η εγκυμοσυνη δε συγκρίνεται τίποτα με την αγκαλιά της μικρής μου αλλά μου λειπει αυτη η αναμονη για να το νιωθεις να σαλευει, να είσαι με τον άντρα σου και να βάζεις το χερι του για να καταλάβει τις κλωτσιτσες...η όλη προσμονή να πας να ξαναδεις το μωρο στον υπέρηχο...και γενικά να εχεις μια ψυχή μέσα σου...κορίτσια πραγματικα ρουφηξτε το κάθε δευτερόλεπτο όσο αγχωτικο και επίπονο να είναι!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


den mporw na alla3w th glwssa pw...

Carnation kai egw mperdeuomai... perimena polu bebaia alla den h8ela na paw tzampa(fobh8hka kiolas) eipa na perimenw kai thn wra pou lew mpainw sto mpanio den me 3anaepiasan.

entometa3u me pianoun twra alla oxi sunexomena. niw8w apla polu entonh piesh katw.


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ έχω πονάκια συχνά και συσπάσεις οι οποίες δεν περιορίζονται μόνο στο κάτω μέρος, αλλά εξαπλώνονται σε όλο το μέρος της κοιλιάς. Ρώτησα το γιατρό και μου είπε οτι προπονείται η μήτρα και οτι τους πόνους τοκετού θα τους καταλάβω επειδή θα είναι ανα πεντάλεπτο και δεν θα περνάνε αν αλλάξω θέση.Ελπίζω να βοήθησα κάπως γιατί και εγώ έχω μπερδευτεί...

Εν τω μεταξύ, έχω τρομερή δυσπεψία. Ό,τι και να φάω μου ανεβαίνει στο λαιμό και το χωνεύω μετά από 5 τουλάχιστον ώρες.

Αχ βρε κορίτσια, προσπαθώ να το δω χαλαρά αλλά δεν μπορώ...Ούτε να το απολαύσω όπως λένε οι παθούσες μπορώ...Ανυπομονώ.....Τουλάχιστον σήμερα θα πάω στο doctor και θα δω το κουτσούνι από κοντά...Άντε να δούμε πόσο μεγάλωσε...


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καταρχήν να ευχηθώ στις νέες μανούλες να τους ζήσουν τα παιδάκια τους! Χριστίνα με το καλο να πάρετε και το δεύτερο μωρακι σας σπιτι! Εισαι πολυ δυνατή με τρία παιδια στο σπιτι και ενα μωρο στη θερμοκοιτίδα και να τα καλύπτεις όλα!

Εγω έκανα Doppler χθες και βγήκαν όλα καλα εκτός απο το αμνιακο... Το αμνιακο ειναι κάτω απο το φυσιολογικο και η μπεμπα βγήκε πάλι 2320 αλλα δε ξέρω αν όντως εχει μείνει 1μιση βδομαδα στάσιμη γιατι εχω κάνει υπέρηχο σε 3 διαφορετικά μηχανήματα οποτε δεν ειναι συγκρίσιμα τα αποτελέσματα... Τη Παρασκευή εχω πάλι υπέρηχο να δούμε πως παμε...χθες είχε έρθει και ο παιδίατρος για τον μεγάλο και του είπα τις ανησυχίες μου και μου είπε πως να μην ανησυχώ, το παιδι ειναι σχηματισμένο πλέον σε όλα απλα στις 37 βδομάδες δε θεωρείται πρόωρο και το χαμηλό αμνιακο μπορει να δημιουργήσει ορθοπαιδικες ανωμαλίες και καλυτερα να το πάρει στις 37 βδομαδες


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.δεν θελω να σας κανω την ειδικη απλα επειδη τα εζησα προσφατα προσπαθω να σας τα μεταφερω οσο γινεται.κ εγω θα ηθελα να ειχα καποιον να μου τα ελεγε κ να ενιωθα ομορφα πριν γεννησω.πραγματικα οι μηνες της εγκυμοσυνης ειναι μοναδικες.σε καμια περιπτωση δεν συγκρινονται με την γεννηση του μωρου κ φυσικα με την καθημερινοτητα μετα.να κρατας το μωρακι σου αγκαλια κ να το μεγαλωνεις.ειναι ο μεγαλυτερος θησαυρος του κοσμου.εμενα με κοιταει η μπεμπουλα μου κ μου χαμογελαει κ λιωνω.ολη την εγκυμοσυνη την περασα μες στο αγχος.μια για την θρομβοφιλια κ τις ενεσεις ηπαρινης,μια για προωρες συσπασεις,μια για χαμηλο βαρος.τελικα αφου γεννησα καταλαβα οτι στην κοιλια το μωρο μου ηταν ασφαλης κ υπηρχαν στιγμες που την χαιδευα ακομα.εγω δεν ειχα την ευκαιρια να περιμενω να σπασουν τα νερα αφου πηγα με τεχνητους πονους οποτε δεν ξερω πως ειναι αυτη η αναμονη.οποτε ζηστε το οσο καλυτερα μπορειτε,λιγο εμεινε,βγειτε,ΚΟΙΜΗΘΗΤΕ κ να ερχεστε σε επαφη με τον συζυγο αν φυσικα το επιτρεπει ο γιατρος γιατι ακομα κ αυτο θα κανετε βδομαδες να το ξανακανετε μετα.κ τα μωρακια ξερουν ποτε θα βγουν.περνανε καλα στις κοιλιτσες,εχει την ιδανικη θερμοκρασια:P:p::P. Ελπιζω να μην σας ζαλισα.


9Uh8p2.png

Ldmmp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!τι κανετε;περιμενουμε νεα απο ολα τα κοριτσια που εχουν ραντεβου με γιατρο ή απο τις μανουλες και τα μωρακια τους!

Κορίτσια και εγώ έχω πονάκια συχνά και συσπάσεις οι οποίες δεν περιορίζονται μόνο στο κάτω μέρος, αλλά εξαπλώνονται σε όλο το μέρος της κοιλιάς. Ρώτησα το γιατρό και μου είπε οτι προπονείται η μήτρα και οτι τους πόνους τοκετού θα τους καταλάβω επειδή θα είναι ανα πεντάλεπτο και δεν θα περνάνε αν αλλάξω θέση.Ελπίζω να βοήθησα κάπως γιατί και εγώ έχω μπερδευτεί...

Εν τω μεταξύ, έχω τρομερή δυσπεψία. Ό,τι και να φάω μου ανεβαίνει στο λαιμό και το χωνεύω μετά από 5 τουλάχιστον ώρες.

Αχ βρε κορίτσια, προσπαθώ να το δω χαλαρά αλλά δεν μπορώ...Ούτε να το απολαύσω όπως λένε οι παθούσες μπορώ...Ανυπομονώ.....Τουλάχιστον σήμερα θα πάω στο doctor και θα δω το κουτσούνι από κοντά...Άντε να δούμε πόσο μεγάλωσε...

απ'οτι ειδα εχεις 4 εβδομαδες ακομα!ηρεμησεεεε

Κορίτσια καταρχήν να ευχηθώ στις νέες μανούλες να τους ζήσουν τα παιδάκια τους! Χριστίνα με το καλο να πάρετε και το δεύτερο μωρακι σας σπιτι! Εισαι πολυ δυνατή με τρία παιδια στο σπιτι και ενα μωρο στη θερμοκοιτίδα και να τα καλύπτεις όλα!

Εγω έκανα Doppler χθες και βγήκαν όλα καλα εκτός απο το αμνιακο... Το αμνιακο ειναι κάτω απο το φυσιολογικο και η μπεμπα βγήκε πάλι 2320 αλλα δε ξέρω αν όντως εχει μείνει 1μιση βδομαδα στάσιμη γιατι εχω κάνει υπέρηχο σε 3 διαφορετικά μηχανήματα οποτε δεν ειναι συγκρίσιμα τα αποτελέσματα... Τη Παρασκευή εχω πάλι υπέρηχο να δούμε πως παμε...χθες είχε έρθει και ο παιδίατρος για τον μεγάλο και του είπα τις ανησυχίες μου και μου είπε πως να μην ανησυχώ, το παιδι ειναι σχηματισμένο πλέον σε όλα απλα στις 37 βδομάδες δε θεωρείται πρόωρο και το χαμηλό αμνιακο μπορει να δημιουργήσει ορθοπαιδικες ανωμαλίες και καλυτερα να το πάρει στις 37 βδομαδες

πινε πολλα υγρα!εχω ακουσει οτι βοηθαει στο αμνιακο υγρο και μυθος να ειναι το νερο κανει καλο!οτι καλυτερο σε σενα και το μωρακι σου!


MiaTp2.png>

64TMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...