Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια!!!

Ωραια νεα να φερετε απ τους γιατρουλιδες!!! Εγω την Πεμπτη θα παω για καρδιοτοκογραφημα κ να με δει...

Ερωτηση.

Πως καταλαβαινετε τις συσπασεις;;; Εγω δεν μπορω να τις ξεχωρισω απο τις κινησεις που κανει η μπεμπα κ με ζοριζει....


bdf4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια!

Sweetangel πως εισαι σημερα?

Mariareti ετσι ειναι για τους πονους και εκει δηλ που θα ειναι ανα 10λεπτο δεν θα εξαφανιζονται αλλα οσο περναει η ωρα θα γινονται και πιο συχνοι και πιο εντονοι.

Στην θεωρια καλα ειμαστε ...

Πιστευω οτι σημσρα που θα πας στο γιατρο σου θα σε ηρεμισει...

Ampeligi το σιγουρο ειναι οτι μωρακι ειναι ετοιμο και καλα αυτο ειναι το σημαντικο. Ο γιατρος που σου εκανε το ντοπλερ σου ειπε καποια γνωμη η θα το συζητησετε με τον γιατρο σου? Οπως ειπε και η Κimonandi πινε πολυ νερο μονο οφελος μπορεις να εχεις...

Mαρι κου δεν μας ζαλιζεις καλα τα λες απλα μεσα σρο αγχος τα ξεχναμε...

Samina και Filh περιμενουμε τα νεα σας...

Φρεσκομανουλες για πειτε τιποτα για το μετα...

Πως τα πατε αντεχετε? Τρωνε κοιμουνται καλα τα μωρακια μας?


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Ωραια νεα να φερετε απ τους γιατρουλιδες!!! Εγω την Πεμπτη θα παω για καρδιοτοκογραφημα κ να με δει...

Ερωτηση.

Πως καταλαβαινετε τις συσπασεις;;; Εγω δεν μπορω να τις ξεχωρισω απο τις κινησεις που κανει η μπεμπα κ με ζοριζει....

Ziu υστερα απο ενα μηνα και πολυ αγχος για το τι ειναι οι σθσπασεις πολλα καρδιοτοκογραφηματα και παλι δεν ειμαι παντα σιγουρη...

Πιστευω οταν ειναι το μωρο ( ειδικα τωρα που σχεδον το πιανεις) ειναι πιο στιγμιαιο και ισως το αισθανεσαι να κανει μια κινηση που τελειωνει. Η συσπαση ειναι σαν να σφιγγεται η κοιλια και διαρκσι περισσοτερο και μπορει να αισθανεσαι λιγο σαν να θελεις να ουρησεις... τωρα που περασε ο καιρος εγω αισθανομαι περισσοτερο σαν πονους περιοδου με κραμπα και ταυτοχρονα πονο στην μεση...

Παντως οταν κανεις το καρδιοτοκογραφημα θα καταλαβεις λιγο καλυτερα.

Ας πουν και τ αλλα κοριτσακια μηπως στα περιγραψουν καλυτερα...

Νομιζω οτι "προτιμω" να μου σπασουν τα νερα οπου ειναι πιο ξεκαθαρο τι πρεπει να κανω...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

mother-and-child-art-300x336.jpg

christine_2.....ΠΗΤ 24/8~~~16/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙΑ

Papakia30......ΠΗΤ 26/8~~~24/6 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Kat21 ............ΠΗΤ 10/8~~~10/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Marilouu........ΠΗΤ 8/8~~~18/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

Margi25..........ΠΗΤ 18/8~~~23/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

dafni81...........ΠΗΤ 5/8~~~26/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

iouliaa87.........ΠΗΤ 3/8~~~27/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Αγοροmummy... ΠΗΤ 8/8~~~29/7 ΓΕΝΝΗΣΕ !!! ΑΓΟΡΑΚΙ

Natalia90.............ΠΗΤ 3/8 ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΑΥΧΕΝΙΚΗΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Έλενα)

My girl.................ΠΗΤ 5/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Βιοκλινική)

Samina................ΠΗΤ 7/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό)

Impregnant..........ΠΗΤ 10/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Ρέα)

mj_lia.................ΠΗΤ 12/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

Kateriniw85........ΠΗΤ 13/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Ziu_zitsu.............ΠΗΤ 14/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βιοκλινική)

MARIANI..............ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

filh......................ΠΗΤ 15/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Γαία)

rinoui..................ΠΗΤ 16/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

happy and crazy....ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

Carnation............ΠΗΤ 16/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Αττικό ; )

SWEETANGEL.......ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Μποδοσάκειο)

christine*............ΠΗΤ 17/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Martha86.............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιπποκράτειο)

Linalien................ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασώ)

mousoudi..............ΠΗΤ 20/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

annisaki................ΠΗΤ 23/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Anastasiat28.........ΠΗΤ 24/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Μητέρα)

Maria93................ΠΗΤ 25/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

Latortura..............ΠΗΤ 26/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ιασω / Ρέα)

mariareti...............ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ (Ρέα)

tina26..................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

zizoulis.................ΠΗΤ 27/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Ampeligi................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Λητώ)

Brilliant.................ΠΗΤ 29/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Βενιζέλειο)

Ioanna21..............ΠΗΤ 31/8 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ (Γένεσις)

kimonandi..............ΠΗΤ 31/8 ΑΓΟΡΑΚΙ

Chrysa1982............ΠΗΤ 8/9 ΑΓΟΡΑΚI

Melissanthi.............ΠΗΤ 26/9 ΑΓΟΡΑΚΙ


0WNhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω έκανα Doppler χθες και βγήκαν όλα καλα εκτός απο το αμνιακο... Το αμνιακο ειναι κάτω απο το φυσιολογικο και η μπεμπα βγήκε πάλι 2320 αλλα δε ξέρω αν όντως εχει μείνει 1μιση βδομαδα στάσιμη γιατι εχω κάνει υπέρηχο σε 3 διαφορετικά μηχανήματα οποτε δεν ειναι συγκρίσιμα τα αποτελέσματα... Τη Παρασκευή εχω πάλι υπέρηχο να δούμε πως παμε...χθες είχε έρθει και ο παιδίατρος για τον μεγάλο και του είπα τις ανησυχίες μου και μου είπε πως να μην ανησυχώ, το παιδι ειναι σχηματισμένο πλέον σε όλα απλα στις 37 βδομάδες δε θεωρείται πρόωρο και το χαμηλό αμνιακο μπορει να δημιουργήσει ορθοπαιδικες ανωμαλίες και καλυτερα να το πάρει στις 37 βδομαδες

Ampeligi απ΄ όσο ξέρω όταν έχεις χαμηλό αμνιακό όντως το παίρνουν νωρίτερα.. Τωρα το πόσο νωρίτερα εξαρτάται, σιγουρα όμως θα ήταν καλύτερο να φτάσεις τις 37 εβδομάδες. Ούτως ή άλλως έχεις μια βδομάδα κ κατι μερες... Παρασκευή πες μας τα νέα σου!

Καλημερα κοριτσια.δεν θελω να σας κανω την ειδικη απλα επειδη τα εζησα προσφατα προσπαθω να σας τα μεταφερω οσο γινεται.κ εγω θα ηθελα να ειχα καποιον να μου τα ελεγε κ να ενιωθα ομορφα πριν γεννησω.πραγματικα οι μηνες της εγκυμοσυνης ειναι μοναδικες.σε καμια περιπτωση δεν συγκρινονται με την γεννηση του μωρου κ φυσικα με την καθημερινοτητα μετα.να κρατας το μωρακι σου αγκαλια κ να το μεγαλωνεις.ειναι ο μεγαλυτερος θησαυρος του κοσμου.εμενα με κοιταει η μπεμπουλα μου κ μου χαμογελαει κ λιωνω.ολη την εγκυμοσυνη την περασα μες στο αγχος.μια για την θρομβοφιλια κ τις ενεσεις ηπαρινης,μια για προωρες συσπασεις,μια για χαμηλο βαρος.τελικα αφου γεννησα καταλαβα οτι στην κοιλια το μωρο μου ηταν ασφαλης κ υπηρχαν στιγμες που την χαιδευα ακομα.εγω δεν ειχα την ευκαιρια να περιμενω να σπασουν τα νερα αφου πηγα με τεχνητους πονους οποτε δεν ξερω πως ειναι αυτη η αναμονη.οποτε ζηστε το οσο καλυτερα μπορειτε,λιγο εμεινε,βγειτε,ΚΟΙΜΗΘΗΤΕ κ να ερχεστε σε επαφη με τον συζυγο αν φυσικα το επιτρεπει ο γιατρος γιατι ακομα κ αυτο θα κανετε βδομαδες να το ξανακανετε μετα.κ τα μωρακια ξερουν ποτε θα βγουν.περνανε καλα στις κοιλιτσες,εχει την ιδανικη θερμοκρασια:P:p::P. Ελπιζω να μην σας ζαλισα.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!

Καλημερα κοριτσια!!!

Ωραια νεα να φερετε απ τους γιατρουλιδες!!! Εγω την Πεμπτη θα παω για καρδιοτοκογραφημα κ να με δει...

Ερωτηση.

Πως καταλαβαινετε τις συσπασεις;;; Εγω δεν μπορω να τις ξεχωρισω απο τις κινησεις που κανει η μπεμπα κ με ζοριζει....

Εμεις κλασικά έχουμε τις ιδιες μερες γιατρό! Εμένα βεβαια ειναι σχεδον μεταμεσονύκτιο...

Brilliant, 29/7 εχουμε σήμερα! Διόρθωσε τον πίνακά σου! :tongue:


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Agoromummy να σου ζήσει το μπεμπε! Να ειναι καλοτυχο κ ευτυχισμένο! Πωπω, είδα οτι είχες ΠΗΤ μια μερα μετα απο μένα...

Πήγα στον doctor, στο νοσοκομειο αυτή τη φορα όμως, δε μου έκανε πολλα πραγματα οπως στο γιατρειο : άκουσε καρδούλα κ η μαία μου πήρε πίεση κ με ζύγισε. Δε χρειαζεται μου είπε nst ούτε δακτυλική εξεταση όλα βαίνουν καλώς. Θα ξαναπάω απο βδομαδα, σκέφτομαι ιδιωτικά όμως γιατι θέλω να δω το βάρος του κ να πούμε τελευταίες λεπτομέρειες :σημερα δεν ελεγξαμε το βάρος. Του είπα για τους πόνους περιοδου, καλό μου είπε ειναι αυτο. Χθες όλο το σχεδόν βράδυ είχα, σημερα τίποτα...γ...ωτο!

Ααααα επίσης εχω ΠΗΤ 7/8 αν δεν εχω γεννήσει αφήνει ακόμα μια βδομαδα σύμφωνα με το πρωτόκολλο του νοσοκομείου...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Agoromummy να σου ζήσει το μπεμπε! Να ειναι καλοτυχο κ ευτυχισμένο! Πωπω, είδα οτι είχες ΠΗΤ μια μερα μετα απο μένα...

Πήγα στον doctor, στο νοσοκομειο αυτή τη φορα όμως, δε μου έκανε πολλα πραγματα οπως στο γιατρειο : άκουσε καρδούλα κ η μαία μου πήρε πίεση κ με ζύγισε. Δε χρειαζεται μου είπε nst ούτε δακτυλική εξεταση όλα βαίνουν καλώς. Θα ξαναπάω απο βδομαδα, σκέφτομαι ιδιωτικά όμως γιατι θέλω να δω το βάρος του κ να πούμε τελευταίες λεπτομέρειες :σημερα δεν ελεγξαμε το βάρος. Του είπα για τους πόνους περιοδου, καλό μου είπε ειναι αυτο. Χθες όλο το σχεδόν βράδυ είχα, σημερα τίποτα...γ...ωτο!

Ααααα επίσης εχω ΠΗΤ 7/8 αν δεν εχω γεννήσει αφήνει ακόμα μια βδομαδα σύμφωνα με το πρωτόκολλο του νοσοκομείου...

Οποτε ολα καλα δεν ανησυχει για κατι και θεωρει οτι ολα εξελισσονται οπως πρεπει.

Εκτος απο πονους αισθανεσαι και συσπασεις?

Ουτε nts ε? Εμενα με εχει και παω καθε εβδομαδα. Παω καθε Τριτη στο Γαια και το κανω σημερα δεν θα παω ζεσταινομαι και βαριεμαι. Αυριο που θα παω στο ιατρειο του θα τον ξαναρωτησω αν χρειαζεται να συνεχισω.

Αμα πας και μια εβδομαδα αργοτερο και εγβ ακριβως στην ΠΗτ θα γενναμε μαζι!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οποτε ολα καλα δεν ανησυχει για κατι και θεωρει οτι ολα εξελισσονται οπως πρεπει.

Εκτος απο πονους αισθανεσαι και συσπασεις?

Ουτε nts ε? Εμενα με εχει και παω καθε εβδομαδα. Παω καθε Τριτη στο Γαια και το κανω σημερα δεν θα παω ζεσταινομαι και βαριεμαι. Αυριο που θα παω στο ιατρειο του θα τον ξαναρωτησω αν χρειαζεται να συνεχισω.

Αμα πας και μια εβδομαδα αργοτερο και εγβ ακριβως στην ΠΗτ θα γενναμε μαζι!

Φαντάζεσαι να συμπέσουμε? εχω συσπασεις ναι...καλα χθες είχα αρκετά έντονους πόνους μαζί με μέση κ συσπασεις. Αφού έλεγα αυτο ηταν αυριο μεθαύριο γεννάω. Κ το βράδυ που πήγαινα τουαλέτα πονούσα χαμηλα...Σημερα ξυπνάω, τίποτα, μεχρι τωρα ελαφριά μονο πονακια καμία σχέση με χθες. Οπότε υποθέτω ηταν πονοι προετοιμασίας μάλλον. Τι να πω...Σαμπως έχω ξαναγεννήσει?

Άσχετο...o doctor μας εχει μείνει μισός...τον βλέπει ο αντρας μου κ μου λέει ΄τα έχασε τα κιλα της εγκυμοσυνης΄ .


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Άσχετο...o doctor μας εχει μείνει μισός...τον βλέπει ο αντρας μου κ μου λέει ΄τα έχασε τα κιλα της εγκυμοσυνης΄ .

χαχαχχα τελειο!

Μην ξεχασουμε να τον ρωτησουμε πως τα εχασε!


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

samina Μια απο τα ιδια πονους προετοιμασιας θα ναι αφου σταματανε ...λενε οι πονοι γεννας δεν σταματανε(φυσικα). γτ δεν σε ειδε ο γιατρος με δαχτυλικη εξεταση αν εχεις διαστολη???

Agoromummy να σου ζησει ο μπεμπης!! πωπω ολο αγορακια ενα κοριτσακι προς το παρον!!

εγω παω την πεμπτη για εξεταση εκτος απροοπτου!!! καρδιοτοκογραφο δεν εχω κανει μεχρι στιγμης (στον 9) πρεπει να μας κανουν ανεξαρτητως συσπασεων και πονους??


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Sweet angel δεν ειναι υπέρ αυτής της εξέτασης στην παρούσα φάση. Ειμαι 38 βδ. κ κατι...Δε θέλει να επέμβει...Μελλοντικά τωρα δεν ξέρω, θα δείξει...

Καρδιοτοκογραφο είχα κανει πολλές φορες τότε με τις συσπασεις. Τωρα δε με έβαλε να κανω. Άλλοι κάνουν έστω κ προληπτικά. Δυο φίλες μου δεν κάνανε ποτε, ούτε οταν ξεπερασανε τις 40 βδομαδες. Άλλες κάνανε ειδικά στα τελειωματα...


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αgoromummy να σου ζήσει ο μπέμπης!Αχ τί ωραία!

Εμείς κορίτσια μόλις γυρίσαμε από το γιατρό. 2750 ο μπεμπίνος! Κάναμε και καρδιοτοκογράφο, όλα καλά!Μου είπε τα βλέπει ήσυχα τα πράγματα...Οι συσπάσεις είναι λέει προπόνηση.Δεν με βλέπει πριν τις 15...Πολύ δύσκολα....Μου φαίνεται το ΣΚ θα την κάνουμε για κανένα μπανάκι στο Αίγιο...


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ απο μένα!!

Αγοροmommy να σου ζησει!!! Γερο κ τυχερό! Περιμένουμε νέα απο γέννα..!!

Κ απο τις υπόλοιπες νέες μανουλες περιμένουμε νέα κ συμβουλες για τις πρωτες μέρες!

Κορίτσια κ εγώ όλα καλα στο γιατρό! Ο μπεμπης 2720..!! Αρχικα με είδε κολπικά με τον υπέρηχο κ μου λέει τίποτα είναι δεν ειναι 1 εκ. Ο τράχηλος... (Τη προηγουμενη τριτη ηταν περιπου 2,4) Κ μου λέει μπορεί να είναι κ μονο βλέννα... Μετα μου εκανε κ δαχτυλικη εξέταση κ μου είπε οτι είναι πολύ μαλακός! Οποτε μου λέει είσαι έτοιμη... Το μωρο έχει εμπεδωθεί κ τώρα περιμένουμε! Μου είπε αν ηταν 3 κιλά το μωρο σιγουρα θα ειχε γεννηθεί! Πιστεύει σε μια βδομάδα με 10 μέρες που θα πάρει κ λίγο βαρος θα ερθει!!! Nst /δε θα κάνω κ εγώ μέχρι την αλλη εβδομαδα τουλάχιστον που θα με ξαναδεί...

Τις συσπασεις εγώ τις νιώθω σαν να τεντώνεται ένας μυς ακριβως κάτω απο την επιφάνεια της κοιλιας μου... Κ σκληραίνει όλη όλη η κοιλιά... Κ όταν είμαι όρθια νιώθω ενα βαρος προς τα κάτω.... Κάπως έτσι....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...