Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , Lila ki είπε:

      Και εγώ ξεκινάω τον Απρίλιο !!!! Αμήν όλα δεξιά !!!! Να είσαι καλα κοπέλα μου για την υπομονή και είδες όλα ανταμείβονται ! Με το καλό !

      Καλή επιτυχία στην προσπάθεια σου! Να πάνε όλα καλά! 

      • Ευχή 1

Μανούλες Αυγούστου 2014


martha86

Recommended Posts

τι ωραια νεα απο τους γιατρους σας μπραβο κοριτσια!!!

filh αντε κοντευεις!! τι ηταν 2,4 και τωρα 1 εκ. δηλ εγινε πιο μικρος?? αν ειχε παραπανω βαρος το μωρο θα ειχες γεννησει ε?? παιζει και αυτο ρολο? (για να ερθει φυσιολογικα εννοω). οι δικες μου συσπασεις εχουν και πονο μερικες.

samina τι να πω εμενα ας πουμε απο τοτε που μπηκα στο μηνα μου, μου κανει αυτη την εξεταση, αλλα καρδιοτοκογραφο δεν μου εχει κανει(εκτος απο μια φορα στον 7 που ειχα πονους!!

mariareti υπομονη !!! αφου εχεις συσπασεις καλο ειναι ετοιμαζεται το σωμα λενε. εσυ τωρα δεν μπηκες στον μηνα σου ??


KDeIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Agoromummy να σου ζήσει! Βιάστηκε ο γιος λιγάκι εεεε;

Kimonandi brilliant rinoui πίνω 3 λίτρα τη μέρα.... Δε μπορει να βελτιωθεί η κατάσταση απλώς μη χειροτερεύσει... Παραδόξως πάντως δεν ειμαι αγχωμένη απλώς προετοιμάζομαι πως θα την εχω τελικα αγκαλια πριν το Δεκαπενταύγουστο!

Rinoui ετοιμασου παίζει να συμπέσουμε στο μαιευτήριο!λιγο πιο νωρίς εγω λιγο στην ώρα σου εσυ μπορει να βρεθούμε!


kZZ6p2.pngjhVgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ampeligi ωραία θα είναι να συμπέσουμε! Να γνωριστούμε κιόλας!

Είναι πολύ θετικό πάντως που δεν έχεις αγχωθεί...

Να υποθέσω ότι τώρα έχεις σταματήσει από τη δουλειά, σωστά;

Filh πλησιάζει η ώρα! Με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου!


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στις φρεσκομανουλες και τις κοιλιτσες!

Marieti ωραια τα νεα σου εχεια 4 εβδομαδες ακομα οποτε προλαβαινεις να κανεις ρις βολτες σου...

Filh μια χαρα το μπεμπινι και τα κιλα του πιστευω να ησυχασες τωρα απο αυτο το θεμα....

Και ο τραχηλος ετοιμος σου ειπε να περπατας η οχι?

Το βραδυ ειχα κι εγω πονους περιοδου κΙ πονο στην μεση που δεν περναγε με τιποτα. Σημερα εχω και γιατρο οποτε θα δουμε...


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησατε κ υπομονη στα κοριτσια που ειναι στην αναμονη.εχει μια βδομαδα που γεννησα ο μπεμπης μου ειναι μια χαρα λιγο ικτερο εχουμε μονο οποτε ειμαστε στο φως ολη μερα οχι στον ηλιο.δυο μερες αφου βγήκαμε απο κλινικη κ ξδη εχουμε παρει 130 γρ. Με αποκλειστικο θηλασμο.απο την αλλη εβδομαδα ια τον αφηνω το βραδυ να ξυπναει μονος του χωρις να τον ξυπναω εγω..ειναι κουκλος δεν υπαρχοτν λογια.λιγο κουραση παραπανω με τον θηλασμο αλλα ειναι οτι καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Margi να χαίρεσαι το μωρακι σου...όλα καλα! Εννοείται οτι ο θηλασμος ειναι το καλυτερο!

Carnation σημερα έχεις πόνους?

Διαβάζω όλα τα μωράκια παίρνουν το βάρος τους σιγά σιγά! Κ όλες παρόμοιους πόνους έχουμε...filh κ εγω εχω την ίδια απορία: σου είπε να περπατάς τωρα που εμπεδωθηκε ή οχι?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Sweetangel ναι ηταν 2,4 κ πήγε 1... Έτσι πρεπει τώρα να μικραίνει.... Μέχρι να ξεκινήσει η διαστολή! Φαντασου απο την αρχη της εγκυμοσυνης είχα κοντό τράχηλο.... 2,8...κ απο την19 εβδομαδα μέχρι την 34 το έπαιρνα το utrogestan για να μη μικρύνει ο τράχηλος.. Κ πολύ ξεκούραση... Κ τη προηγούμενη τριτη μου λέει ο γιατρός ε ξεκινά σιγά σιγά να κουραζεσαι περπατά κ λίγο... Κ μέσα σε μια βδομάδα παει ο τράχηλος!

Carnation τη προηγούμενη εβδομαδα μου λέει περπατά... Χθεςς δεν είπαμε τίποτα... Του είπα βέβαια οτι περπάτησα 4 φορες τη βδομάδα που πέρασε....ναι ηρέμησα κ με τα κιλά του μωρού ... Γιατί ο γιατρός λέει πιστεύει θα βγει 2800-2900 κ θα έχουμε κ εύκολη γέννα... Κ για μένα κ για τον μπέμπη....

Μου ειπε επισης οτι πιστευει δεν υπαρχει περιπτωση καισαρικης..εχει εμπεδωθει κ το μωρακι..Φανταστείτε μου λέει με λίγο πρόκληση άνετα γεννουσες κ τώρα φυσιολογικά... Κ μου λέει με το τράχηλο που είχα οτι ηταν μικρο το μωρο σίγουρα το γλύτωσε απο πρόωρο τοκετό...

Σας ζαλισα..... Έρχεται ο μπεμπης!! Δεν το πιστεύω.... Αλλά ανυπομωνω τόσο πολύ να τον πάρω αγκαλιτσα....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Margi να χαίρεσαι το μωρακι σου...όλα καλα! Εννοείται οτι ο θηλασμος ειναι το καλυτερο!

Carnation σημερα έχεις πόνους?

Διαβάζω όλα τα μωράκια παίρνουν το βάρος τους σιγά σιγά! Κ όλες παρόμοιους πόνους έχουμε...filh κ εγω εχω την ίδια απορία: σου είπε να περπατάς τωρα που εμπεδωθηκε ή οχι?

Τωρα εχω κ εγω αυτη την απορια...Τη προηγούμενη εβδομαδα μου είχε πει είναι σχετικα χαμηλά... Κ μου λέει περπατά... Χθες δεν το ξεκαθάρισα!!! Αλλά εγώ λέω να καθησω τώρα.... Να πάρει κ κανένα γραμμάριο ακόμα... Αφού όλα είναι έτοιμα... Ε???


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησατε κ υπομονη στα κοριτσια που ειναι στην αναμονη.εχει μια βδομαδα που γεννησα ο μπεμπης μου ειναι μια χαρα λιγο ικτερο εχουμε μονο οποτε ειμαστε στο φως ολη μερα οχι στον ηλιο.δυο μερες αφου βγήκαμε απο κλινικη κ ξδη εχουμε παρει 130 γρ. Με αποκλειστικο θηλασμο.απο την αλλη εβδομαδα ια τον αφηνω το βραδυ να ξυπναει μονος του χωρις να τον ξυπναω εγω..ειναι κουκλος δεν υπαρχοτν λογια.λιγο κουραση παραπανω με τον θηλασμο αλλα ειναι οτι καλύτερο.

Margi και παλι νασου ζησει ο γιος σου! Καλα ικτερο εχουν πολλα μωρακια δεν ειναι τιποτα φως και φαι θελεις τα ξερεις.

Μπραβο που τα καταφερνεις με το θηλασμο και οπως λες οταν δεν θα τον ξυπνας εσυ θα ειναι καπως πιο καλα αλα οπωσδηποτε εχουμε δρομο ακομο. Γεννησες φυσιολογικα?

Samina σημερα σχεδον καθολου αφου λεω μηπως μου το κανει χειροτερα το αιρκοντισιον που το εχω ανοιχτο ολο το βραδυ. Μπορει να λεω βλακειες.

Filh μια χαρα ο μπεμπης δεν τοσυζητω μακαρι κι εμενα να ηταν τοσο. Εμενα απο 2400 την Παρασκευη δεν ελπιζω να εχει κΙ μεγαλη διαφορα.

το περπατημα το συνιστουν πιστευω οταν θελουμε να ερθει ο τοκετος και μαλλον μικραινει τον τραχηλο γιατι οταν εχουμε αντιθετη περιπτωση συνιστουν ξαπλα. Θα ρωτησω τον ντοκ το απογευμα.


ro0Wp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησατε κ υπομονη στα κοριτσια που ειναι στην αναμονη.εχει μια βδομαδα που γεννησα ο μπεμπης μου ειναι μια χαρα λιγο ικτερο εχουμε μονο οποτε ειμαστε στο φως ολη μερα οχι στον ηλιο.δυο μερες αφου βγήκαμε απο κλινικη κ ξδη εχουμε παρει 130 γρ. Με αποκλειστικο θηλασμο.απο την αλλη εβδομαδα ια τον αφηνω το βραδυ να ξυπναει μονος του χωρις να τον ξυπναω εγω..ειναι κουκλος δεν υπαρχοτν λογια.λιγο κουραση παραπανω με τον θηλασμο αλλα ειναι οτι καλύτερο.

Margi τέλεια τα νέα σας! Μπραβο κ στους 2 σας!

Ααααα να ρωτησω κατι που ολο ξεχναω με παιδιατρο τι εχετ κανει? Εχετε βρει και κανονισει?

Εμενα μου συστησαν παιδιατρο κ ηδη εχω συναντηθει μαζι της. Ψαξτο απο τωρα...

Filh σε βλέω να γεννας σύντομα! Όσο για το περπατημα, ρωτα το γιατρο σου παλι.


RArep3.png?mjfpyDPm
Link to comment
Share on other sites

Margi και παλι νασου ζησει ο γιος σου! Καλα ικτερο εχουν πολλα μωρακια δεν ειναι τιποτα φως και φαι θελεις τα ξερεις.

Μπραβο που τα καταφερνεις με το θηλασμο και οπως λες οταν δεν θα τον ξυπνας εσυ θα ειναι καπως πιο καλα αλα οπωσδηποτε εχουμε δρομο ακομο. Γεννησες φυσιολογικα?

Samina σημερα σχεδον καθολου αφου λεω μηπως μου το κανει χειροτερα το αιρκοντισιον που το εχω ανοιχτο ολο το βραδυ. Μπορει να λεω βλακειες.

Filh μια χαρα ο μπεμπης δεν τοσυζητω μακαρι κι εμενα να ηταν τοσο. Εμενα απο 2400 την Παρασκευη δεν ελπιζω να εχει κΙ μεγαλη διαφορα.

το περπατημα το συνιστουν πιστευω οταν θελουμε να ερθει ο τοκετος και μαλλον μικραινει τον τραχηλο γιατι οταν εχουμε αντιθετη περιπτωση συνιστουν ξαπλα. Θα ρωτησω τον ντοκ το απογευμα.

Θα φτασει κ εσένα θα δεις! Έχεις και 3 βδομάδες ακόμα! Απλα θα παίρνουν βαρος αργά αργά...κ για τους πόνους σου, αφού σου φεύγουν κ εγώ πιστεύω προπαρασκευαστικοι είναι... Κ εγώ πριν 2 βδομάδες είχα για 2 ώρες ανα 8 λεπτα σύσπαση κ πόνο... Κ πήγα στο μαιευτήριο αλλά μόλις με εξετασε ο γιατρός κ μου λέει εχειςτραχηλο ακόμα ηρεμησα κ εγώ κ χαλάρωσαν κ οι συσπασεις...έπρεπε να είχα σκεφτεί οτι δε δυναμωναν όσο περνούσε η ωρα κ να μην πάω.... Αλλά πανικοβληθηκα!

Κ η μέση μου με είχε πιασει πολύ 2 μέρες αλλά τοτε δεν είχα δώσει σημασία γιατί λέω θα είναι φυσιολογικό επειδή έχω πάρει κ βαρος!!

Για το περπάτημα κ εγώ αυτό λέω...το κανουμε για να ερθει ο τοκετός...αν κ εγώ θέλω να πάω εστω μισή ωρα σαράντα λεπτα γιατί νομιζω με βοηθάει να κοιμάμαι καλυτερα! . Θα καθησω ομως σίγουρα αυτές τις μέρες κ απο βδομάδα παλι αν δω οτι δεν έρχεται....

Margi μπράβο που τα καταφερνεις με το θηλασμό!! Μπράβο σου!! Πιστεύω αν σου πει κ ο παιδίατρος οτι παιρνει βαρος το μωρο δε θα χρειαστει σιγουρα να το ξυπνάς εσυ το βράδυ! Θα εισαι απο τις τυχερες!


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ααααα να ρωτησω κατι που ολο ξεχναω με παιδιατρο τι εχετ κανει? Εχετε βρει και κανονισει?

Ναι κ εγώ έχω βρει... Μιας φιλης μου που γέννησε τον οκτωβριο κ είναι παρα παρα πολύ ευχαριστημένη... Απαντάει παντα στο τηλ πηγαινει σπίτι, παιρνει τηλ μονη της κ ενδιαφέρεται για το μωρο! Κ επίσης τη στήριξε πολύ κ με το θηλασμό τη φιλη μου...

Δεν την έχω βρει απο κοντά αλλά μέσω της φίλης μου, της έχω κανει 2-3 ερωτήσεις ( φορμακια μακρυα η κοντά που γενναω Αυγούστο, air condition σπίτι , απορρυπαντικό στα ρούχα κ τέτοια...)...

Κ απλα την εχω ενημερώσει οτι θέλω μόλιςπαω σπίτι με το μωρο να ερθει.... Στη φιλη μου πήγε μετα απο 30 μέρες... Κ ενω στο μαιευτήριο της έβαζαν το μωρο κ πλάι να κοιμηθεί η παιδίατρος της είπε αυστηρα μονο ανάσκελα κ κάτι τέτοια...πως να το κάνει μπάνιο, τη; είπε να σιδερωνει τα ρούχαλακια του κ απο τις 2 πλευρες κ κάτι τέτοια... Οποτε λέω καλυτερα να τα ξέρω απο την αρχή....


nvRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Carnation περιμένουμε νέα σου σήμερα...Για να δούμε πόσο κοντά είναι το μπεμπάκι...

Sweetangel τώρα μπήκα στο μήνα μου αλλά έλα που είμαι και ανυπόμονη μαμά...

Margi τα νέα σου ακούγονται υπέροχα...Με το θηλασμό όλα καλά εεε?Γιατί εγώ το έχω ένα άγχος...

Carnation μιας και έθιξες το θέμα τί σου είπε η παιδίατρος για το air condition?Γιατί οι απόψεις διίστανται...Εμάς μας σύστησαν έναν παιδίατρο αλλά ακόμη δεν έχουμε επικοινωνήσει.


4ebfbca4f9.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...