Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

myheart ΠΗΤ 06/06 ΔΙΔΥΜΑ γέννησε 30-4-14 κτ 2240γρ. και 2350γρ.

jend ΠΗΤ 08/06 γέννησε 23-5-14 φτ χ.επ. 3500γρ.

thokos ΠΗΤ 27/06 γέννησε 28-5-2014 φτ χ.επ. 2770gr τον Μιχαήλ Άγγελο

mpempoulaki ΠΗΤ 07/06 γέννησε 28-5-14 φτ χ.επ. 3050γρ.

REVITHOULIS ΠΗΤ 06/06 γέννησε 30-5-14 προγρ. κτ 3450γρ.

dimitra00 ΠΗΤ 14/6 γέννησε 30-5-14 φτ 3100γρ. τον Βασίλη

angelina_x ΠΗΤ 09/06 γέννησε 2-6-14 προγρ. κτ 3600γρ.

XELONITSA1984 ΠΗΤ 10/6 γέννησε 5-6-14

mer et soleil ΠΗΤ 6/6 γέννησε 6-6-14 κτ 2980γρ.

alovesa ΠΗΤ 18/6 γέννησε 6-6-14 κτ 3070γρ.

mardo ΠΗΤ 17/06 γέννησε 11-06-14 φτ χ.επ. 2850γρ 50 εκ. τον Χάρη

Rania2810 ΠΗΤ 22/06 γέννησε 13-6-14 κτ 3170γρ. τον Απόλλωνα

moody ΠΗΤ 28/06 γέννησε 17-06-14 φτ 2920γρ την Κατερίνα

fuego7 ΠΗΤ 12/6 γέννησε 18-6-14 κτ 3600γρ.

zottepyjama ΠΗΤ 16/06 γέννησε 18-6-14 φτ 3900γρ. τον Νηρέα

xaroula22 ΠΗΤ 26/06 γέννησε 19-6-14 κτ 3690γρ τον Αλκιβιάδη

ΜARINA75 γέννησε 21-6-14 προγρ κτ 2900γρ.

mommyart ΠΗΤ 29/06 γέννησε 21-6-14 προγρ. κτ 3360γρ.

medoussakiΠΗΤ 22/06 γέννησε 22-6-14 φτ 3730γρ.

Dorita_87 ΠΗΤ 26/06 γέννησε 27-6-14 κτ 3500γρ. 52εκ. τον Σταύρο

ioanna-dimitris ΠΗΤ 22/6

Link to comment
Share on other sites

Ράνια ακόμη έχετε κολικούς;

Koριτσι μου εχουμε αλλα οχι σε εντονο βαθμο, μας περνανε με το gripe water οι πονοι. Εχουμε ομως πολλα αερια, και οταν λεω πολλα εννοω παρα πολλα. Απλως πλεον δεν κλαιει τοσο πολυ. Ειναι λες και εχει συνηθησει και το αντιμετωπιζει αλλιως. και πλεον εχω παρατηρησει οτι οι κολικοι μας ειναι πρωινες ωρες, κυριως μολις ξυπνησει ή αν κοιμηθει πολλες ωρες που ξυπναει και ποναει η κοιλιτσα του.

εσεις πως τα πατε?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Koριτσι μου εχουμε αλλα οχι σε εντονο βαθμο, μας περνανε με το gripe water οι πονοι. Εχουμε ομως πολλα αερια, και οταν λεω πολλα εννοω παρα πολλα. Απλως πλεον δεν κλαιει τοσο πολυ. Ειναι λες και εχει συνηθησει και το αντιμετωπιζει αλλιως. και πλεον εχω παρατηρησει οτι οι κολικοι μας ειναι πρωινες ωρες, κυριως μολις ξυπνησει ή αν κοιμηθει πολλες ωρες που ξυπναει και ποναει η κοιλιτσα του.

εσεις πως τα πατε?

Εμείς τελειώσαμε δόξα τω Θεώ!!!! Αέρια έχει κ η δικιά μου κ όταν είναι να κάνει πορδή γκρινιάζει αλλά καμία σχέση με τα παλιά!!!! Έχει μπει κ σε σειρά με τα κακά της... Μόνο που είναι πράσινα κ σαν πάστα ελιάς... Αλλά τουλάχιστον κάνει κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα κ δν υποφέρει!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς τελειώσαμε δόξα τω Θεώ!!!! Αέρια έχει κ η δικιά μου κ όταν είναι να κάνει πορδή γκρινιάζει αλλά καμία σχέση με τα παλιά!!!! Έχει μπει κ σε σειρά με τα κακά της... Μόνο που είναι πράσινα κ σαν πάστα ελιάς... Αλλά τουλάχιστον κάνει κάθε μέρα ή μέρα παρά μέρα κ δν υποφέρει!!!!

τελικα ισως εχουν δικιο που λενε οτι κρατανε 3 μηνες οι κολικοι περιπου. Ρωτησες για το χρωμα τι ειναι? Τα δικα μας ειναι ακομα μουσταρδι. Κι εμεις τελευταιες μερες κανουμε καθε μερα ή καθε δευτερη. Σημερα εχουμε κανει 2 φορες!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπέλες γεια σας και πάλι! Τις νύχτες πως πάτε; Κοιμάστε όλη τη νύχτα πια κι αν όχι πόσες ωρες μινιμουμ κ μαξιμουμ; Εμένα δεν εχει σταθεροποιηθεί ακόμη, ανάλογα με τις μέρες του, θα κανει συνήθως 4 με 5 και σπανιοτερα 3 η 6 συνεχομενες ωρες. Μονο μια φορα εκανε 7 κι ανησυχησα!


FIcup2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε χαίρετε

Εδώ οι καλοί κολικοί ξεκινήσαμε και ινφακολικ σημερις έχει δώσει καμία?

Αυτό που δεν αντέχω είναι ότι το κλάμα της είναι ένα παράπονο ποιο πολύ σαν να μιλάει να ζητά βοήθεια αχ βαχ ..

Θάλασσα και ήλιος ωραίο !!

Ύπνος το βράδυ 3ώρα θα έλεγα περίπου

Καλό σ/κ και πολλά κουράγια


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοπέλες γεια σας και πάλι! Τις νύχτες πως πάτε; Κοιμάστε όλη τη νύχτα πια κι αν όχι πόσες ωρες μινιμουμ κ μαξιμουμ; Εμένα δεν εχει σταθεροποιηθεί ακόμη, ανάλογα με τις μέρες του, θα κανει συνήθως 4 με 5 και σπανιοτερα 3 η 6 συνεχομενες ωρες. Μονο μια φορα εκανε 7 κι ανησυχησα!

Καλως ηρθες, να σου ζησει το μωρακι σου :)

Η δικη μου στις καλες...νυχτες ξυπναει μια φορα της νυχτα (4-5) κ μετα καπου 7... στις κακες(οπως η νυχτα που περασε) δεν ξερει κ αυτη τι κανει...κυριολεκτικα ξυπνουσε καθε ωρα... δεν ξερω τι επαθε...δε θυμαμαι καν πως την εβαλα στην κουνια καποιες φορες...πεταγομουν κ διαπισρωνα οτι ειμαι ξαπλωμενη κ το μωρο πουθενα...μετα κοιταζα την κουνια κ το μωρο ηταν μεσα.... μυστηριο!!!!! :/


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε χαίρετε

Εδώ οι καλοί κολικοί ξεκινήσαμε και ινφακολικ σημερις έχει δώσει καμία?

Αυτό που δεν αντέχω είναι ότι το κλάμα της είναι ένα παράπονο ποιο πολύ σαν να μιλάει να ζητά βοήθεια αχ βαχ ..

Θάλασσα και ήλιος ωραίο !!

Ύπνος το βράδυ 3ώρα θα έλεγα περίπου

Καλό σ/κ και πολλά κουράγια

Αυτο το παραπονο οντως σε σφαζει....

Περαστικα..


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοπέλες γεια σας και πάλι! Τις νύχτες πως πάτε; Κοιμάστε όλη τη νύχτα πια κι αν όχι πόσες ωρες μινιμουμ κ μαξιμουμ; Εμένα δεν εχει σταθεροποιηθεί ακόμη, ανάλογα με τις μέρες του, θα κανει συνήθως 4 με 5 και σπανιοτερα 3 η 6 συνεχομενες ωρες. Μονο μια φορα εκανε 7 κι ανησυχησα!

Καλως ήρθες κι από μένα! Κι εμείς ακριβώς έτσι... Συνήθως κοιμάται 4-5 ώρες συνεχόμενα το βράδυ... Βέβαια παίζει ρόλο και το υπόλοιπο πρόγραμμα πως έχει διαμορφωθεί... π.χ. χτες πήγαμε έξω για φαγητό, τελευταίο γεύμα του ήταν στις 8 παρά, καθ'όλη τη διάρκεια της εξόδου κοιμόταν (εξαντλήθηκε αφού έκλαιγε πριν φύγουμε από το σπίτι για κάνα μισάωρο χωρίς να ξέρω γιατί) και ξύπνησε για να φάει κατά τη 1, δηλαδή έκανε σχεδόν 5ωρο ύπνο και μετά πάλι άλλες 5 ώρες... αν ήμασταν σπίτι σίγουρα δεν θα είχε χάσει γεύμα στο ενδιάμεσο και θα κοιμόταν λιγότερες ώρες συνεχόμενες... Το καλό πάντως είναι οτι το βράδυ ξυπνάει μόνο για να φάει και ξανακοιμάται!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρες!!!! Πώς είστε;;; Εμείς καλά, εδώ κ 3 περίπου μέρες είμαστε μια χαρά... Να χτυπήσω ξύλο... Σήμερα ξεκίνησα να τη βάζω να κοιμάται στην κούνια τουλάχιστον όλες τις ώρες εκτός του βραδυνού... Κοιμάται πολύ λίγο κ ξυπνάει, γκρινιάζει αλλά είμαι αποφασισμένη.... Κάποια στιγμή κούνα κούνα γκρίνια γκρίνια θα κοιμηθεί που θα πάει!!!!

Σήμερα θήλασα και πρώτη φορά έξω.. Την έβαλα στο sling μια χαρά όλα!!!! Πάει κ αυτό...

Για τις ώρες ύπνου εμένα κοιμάται σερί περίπου 4 με 4,5 ώρες δηλ 12 με 5 παρά μάξιμουμ.., τώρα θ αρχίσω να της δίνω χαμομήλι και θα δούμε μήπως φτάσουμε παραπάνω!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε χαίρετε

Εδώ οι καλοί κολικοί ξεκινήσαμε και ινφακολικ σημερις έχει δώσει καμία?

Αυτό που δεν αντέχω είναι ότι το κλάμα της είναι ένα παράπονο ποιο πολύ σαν να μιλάει να ζητά βοήθεια αχ βαχ ..

Θάλασσα και ήλιος ωραίο !!

Ύπνος το βράδυ 3ώρα θα έλεγα περίπου

Καλό σ/κ και πολλά κουράγια

μπράβο κοπέλα μου! για να σου κοιμάται 3ωρα πάει να πει ότι πίνει γαλατάκι! εμένα μου κοιμάται ένα 3ωρο με το τελευταίο 60άρι και ποτέ πάνω από 2ωρο με θηλασμό...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια απο βραδινό ύπνο κοιμόμαστε 4-5 ωρο! Εξαρτάται.. Υπάρχουν φορές που εχει κοιμηθεί κ παραπάνω! Αν κοιμηθεί στις 11-11:30 θα ξυπνήσει στις 5 κ μετα παλι στις 6:30! Πάντως μεχρι στιγμής αυτο με το χαμομήλι που του εχω ξεκινήσει , δεν εχω δει αποτέλεσμα! Εξακολουθεί κ ξυπνάει στις 5 κ μετα παλι στις 6:30! Παρατήρησα κάποιες φορές οτι αν στις 5 που ξυπνάει του δώσω πιπιλα ξανα κοιμάται κ ξυπνάει στις 6:30 οποτε κάποιες φορές το κανω κ ετσι!

Καλα μιλάμε χθες έκανε ένα ύπνο.. Σχεδόν όλη μερα έτρωγε κ κοιμόταν!λετε να είχαμε άλμα; Ειμαστε στις 10 εβδομάδες! Χθες δοκίμασα να μην τον πιέσω ιδιαίτερα νε το φαγητο.. Ήπιες συνολικά μικρότερη ποσοτητα αλλα τουλάχιστον δεν έβγαλε γουλιτσες! Την Τετάρτη έχουμε τον υπέρηχο μεχρι τότε θα του δίνω όσο θέλει εκείνος κ ας πινει μικρότερη ποσοτητα συγκριτικά με την περασμένη βδομάδα όπου φάνηκε να την είχε αυξήσει!

Αχ! Ελπίζω να μην ειναι τιποτα κ να ειναι παροδικο όλο αυτο!

Θα σας πω νεότερα σε λίγες μερες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...