Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Eflenew είπε:

      Εγώ νόμιζα το εξωμητριο δίνει πολύ υψηλές τιμές στη χοριακη. Αλλά ο γιατρός ξερει καλύτερα. Μακάρι να μηδενιστεί άμεσα...

      Εγώ πάλι δεν έχω ιδέα από εξωμητρια κύηση και λόγω του ότι έχω κλειστές σάλπιγγες, πιστευα πως είναι αδύνατον να μου συμβεί.Ο γιατρός είπε πως το έμβρυο κινείται και προσπαθεί να κολλήσει κάπου,οπότε υπάρχει πιθανότητα να πάει στη σάλπιγγα..Αν συμβαίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για την υπέρτατη γκαντεμια

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια μου,

εμεις περνάμε αλμα σημερα προφανως, δεν δεχεται με τιποτα να ειμαστε χωρια, πειναει συνεχεια, τον εχω ολημερα στο στηθος και εχω δωσει και δυο 60 αρια μπουκαλι σημερα! Ποναει η μεση μου και δεν αντεχω αλλο την γκρινια. Εχει κοιμηθει μονο 2-3 10λεπτα σημερα. Τωρα κοιμηθηκε, απορω για ποση ωρα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω διαβάσει ότι το ξένο γαλα έχει λιγότερα από ότι το μητρικό για αυτό χρειάζονται μεγαλύτερες ποσότητες Και η υπερκατανάλωση βάζει τις βάσεις για παχυσαρκία

Μαραθοσπορο που βρίσκω?:confused:

εγω βρηκα ετοιμα φακελακια στα βιολογικα. μενω βελγιο όμως. ελλάδα θα βρεις σιγουρα στα βιολογικα ή σε καταστημα που πουλαει μπαχαρικα

http://bagatzounis.com/web/proionta-products/baxarika-spices/glikanisos-anise/fennel-seed.html


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου,

εμεις περνάμε αλμα σημερα προφανως, δεν δεχεται με τιποτα να ειμαστε χωρια, πειναει συνεχεια, τον εχω ολημερα στο στηθος και εχω δωσει και δυο 60 αρια μπουκαλι σημερα! Ποναει η μεση μου και δεν αντεχω αλλο την γκρινια. Εχει κοιμηθει μονο 2-3 10λεπτα σημερα. Τωρα κοιμηθηκε, απορω για ποση ωρα!

κουραγιο και υπομονη..

εμενα πρωτη φορα στα χρονικα κοιμήθηκε 3 ώρες σερι μεσα στη μερα.

τι επαθε το παιδι μου?


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites

κουραγιο και υπομονη..

εμενα πρωτη φορα στα χρονικα κοιμήθηκε 3 ώρες σερι μεσα στη μερα.

τι επαθε το παιδι μου?

Μια χαρα ειναι. Κι εμεις μολις κλεισαμε τους δυο μηνες ξεκινησαμε και τους τριωρους υπνους μεσα στην μερα!Αντε καλη ξεκουραση! τωρα θα αρχισεις να το ευχαριστιεσαι!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τρίωρο ύπνο μέσα στη μέρα;;;;;;; Μουαχαχαχχαχ.... Εμείς 2 ωρό με 2,5 και πολύ σας λέω!!!

Πήγαμε παιδίατρο... 5550 η μικρή και 59 εκατοστά!!! Πήραμε 1300 σ ένα μήνα!!!! Και μάλιστα η γιατρός μ είπε ότι στην ουσία ειναι βάρος θηλασμού αφού τα 150ml τη μέρα είναι πολύ λίγη ποσότητα...

Κάναμε το εμβόλιο τελικά.... Έχει λίγη γλρίνια η καημένη αλλά όλα οκ... Όσο για τη ρύθμιση του ύπνου μου είπε πλέον αν ξυπνάει σε σταθερή ώρα το βράδυ να μην την ταΐζω αλλά να το τραβάω όσο πάει με πιπίλα και νανούρισμα... Βραχυπρόθεσμα είπε θα κουραστώ μακροπρόθεσμα όμως θ αρχίσει να κοιμάται παραπάνω ώρες πχ 12-6..

Alovesa μου γιατί είναι βάρβαρο;;;; Στη γραμμή θηλασμου μου είπαν ότι δεν πεινάνε αλλά διψάνε το βράδυ κ ειδικά όταν κάνουν 5 λεπτους κ 10 λεπτους θηλασμούς... Στο φινάλε άμα γκρινιάζει κ πεινάει το ταΐζεις δεν τ αφήνεις να κλαίει... Η γιατρός μ πε και 10 λεπτά να κερδίσεις παράταση μακροπρόθεσμα θα γίνει μισάωρο και ώρα!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειπαν απο τη γραμμη θηλασμου για χαμομηλι;

Δεν ξερω...εξακολουθει να μου φαινεται βαρβαρο... εξαρταται βεβαια ποσες φορες ξυπναει... αν ξυπναει καθε τρεις κ λιγο, αντε να προσπαθησεις να το μειωσεις...αλλα αν ξυπναει 1-2 φορες, δε θα το φτιαξει μονο του σιγα σιγα το προγραμμα;


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειπαν απο τη γραμμη θηλασμου για χαμομηλι;

Δεν ξερω...εξακολουθει να μου φαινεται βαρβαρο... εξαρταται βεβαια ποσες φορες ξυπναει... αν ξυπναει καθε τρεις κ λιγο, αντε να προσπαθησεις να το μειωσεις...αλλα αν ξυπναει 1-2 φορες, δε θα το φτιαξει μονο του σιγα σιγα το προγραμμα;

Όχι δε μου είπαν στη γραμμή του θηλασμού για χαμομήλι...απλά ότι διψάει γι αυτό κ θηλάζει λιγότερη ώρα.. Ούτε η παιδίατρος μου είπε για χαμομήλι.. Πιπίλα και νανούρισμα.. Και εφ όσον ξυπνάει μία σταθερή ώρα όπως εμείς πχ 4-4:30... Όχι αν ξυπνάει κάθε τρεις κ λίγο.... Δεν ξέρω αν φτιάχνει από μόνο του... Έχω ακούσει πάντως περιπτώσεις παιδιών που έφτιαξαν μόνα τους αλλά κ παιδιά που ξυπνούσαν και μεγάλα για να φάνε μέσα στη νύχτα...


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα !!

Εμενα αν τον ταισω κατα τις 11-12 το βράδυ κοιμάται μεχρι τις 4:30-5 κ ξυπνάει μετα κατα τις 6:30 του δίνω γαλα κ στα δυο αυτα διαστήματα.στις 4:30-5 μπορει να μου πιει 50-60 γρ κ στις 6:30 αλλο τόσο , μπορει κ λιγότερο!

Κ εγω το εχω ακούσει οτι το βραδινό ξύπνημα οφείλεται στο οτι διψάνε.. Αλλα κ το νανουρίσμα βρε κορίτσια αν δε τον πιάνει γιατι κατι θέλει να βάλει στο στόμα του ποσο να το κανεις; Εγω αυτή την ώρα ειδικά κουτουλαω οταν δεν εχω κοιμηθεί καθολου μέσα στην ημερα.. Τι να πω δε ξερω..

Σημερα ας πουμε μου ξύπνησε στις 5 του έδωσα γαλα κ μετα ειχαμε γκρίνια σαν να μου έλεγε .. Εντάξει αρκετά κοιμήθηκα για σημερα 😩 μετα τον ανέλαβε ο άντρας μου γιατι μου έκλειναν τα ματια μου κ μου έβγαινε εκνευρισμός!

Τωρα κοιμάται σαν πουλάκι κ εγω εχω ξάγρυπνησει για να παω για ύπνο! Ευελπιστώ να φτιάξει το προγραμμα..

Μέσα στην ημερα μου κοιμάται αρκετές ώρες! Ίσως να φταίει κ αυτο δε ξερω τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!! που λεει ο λόγος δλδ!! λοιπόν εμάς που λέτε ενώ είχαν την περασμένη εβδομάδα ένα ωραιότατο πρόγραμμα που το έκαναν μόνα τους εδώ κ 2-3 μέρες μας έχουν αλλάξει τα φώτα...τις καλές μέρες έτρωγαν κατα τις 21.00-21.30 το βράδυ κ ξυπνούσαν γύρω στις 03.00-04.00 κ μετά κατα τις 07.00-08.00 το πρωί κ μια χαρά!! χαρήκαμε κι εμείς!!

ε λοιπόν τώρα τρώμε την ίδια ώρα κ μάλιστα χθες έφαγαν τόσο πολύ κι είπαμε δν θα ξυπνήσουν...αμ δε!!! ξύπνησαν από 2 φορές για φαγητό κι άλλες τόσες κ παραπάνω... γιατί έτσι!!!! ο δε μικρός είχε όρεξη για κουβέντες!!!!! ε εντάξει πόσο ν αντέξει ο άνθρωπος! εν τω μεταξύ την ημέρα δεν τρώνε ούτε το μισό σε κάποια γευματα κ την νύχτα το τσακίζουν! σκέφτομαι πολύ σοβαρα να τα κόψω τα βραδινά γεύματα! τα μεταμεσονύχτια τουλάχιστον!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια μου φαινονται πολυ μικρα τα μωρα μας για να τους κοψουμε γευματα! Για να το ζητανε το χουν αναγκη νομιζω..ειναι στη φαση που μεγαλωνουν αλματωδως κ κατακτουν συνεχως νεες...κορυφες!!! Ακομη και σε 2 μερες πολλες φορες μου φαινεται οτι εχει αλλαξει τελειως!! Πως να της κοψω γευμα; δεν ξερω, δε μου φαινεται σωστο...

Αλλα.αν το κανετε πειτε κ στις υπολοιπες...αχρειαστο να ναι.:P


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!! που λεει ο λόγος δλδ!! λοιπόν εμάς που λέτε ενώ είχαν την περασμένη εβδομάδα ένα ωραιότατο πρόγραμμα που το έκαναν μόνα τους εδώ κ 2-3 μέρες μας έχουν αλλάξει τα φώτα...τις καλές μέρες έτρωγαν κατα τις 21.00-21.30 το βράδυ κ ξυπνούσαν γύρω στις 03.00-04.00 κ μετά κατα τις 07.00-08.00 το πρωί κ μια χαρά!! χαρήκαμε κι εμείς!!

ε λοιπόν τώρα τρώμε την ίδια ώρα κ μάλιστα χθες έφαγαν τόσο πολύ κι είπαμε δν θα ξυπνήσουν...αμ δε!!! ξύπνησαν από 2 φορές για φαγητό κι άλλες τόσες κ παραπάνω... γιατί έτσι!!!! ο δε μικρός είχε όρεξη για κουβέντες!!!!! ε εντάξει πόσο ν αντέξει ο άνθρωπος! εν τω μεταξύ την ημέρα δεν τρώνε ούτε το μισό σε κάποια γευματα κ την νύχτα το τσακίζουν! σκέφτομαι πολύ σοβαρα να τα κόψω τα βραδινά γεύματα! τα μεταμεσονύχτια τουλάχιστον!!

To ίδιο ακριβώς πρόγραμμα έχει και ο δικός μου!!! Μάλλον περνάνε άλμα, γιατί κι εμένα έχει 2 μέρες τώρα που το χάλασε σχετικά το πρόγραμμα, πεινάει λίγο πιο συχνά, έχει γκρίνια μέσα στη μέρα η οποία δε φαίνεται να είναι από πόνο και δυσκολεύεται να κοιμηθεί ενώ νυστάζει... Είδα στο ίντερνετ οτι την 9η εβδομάδα που είμαστε τώρα έχει άλμα, οπότε μάλλον αυτό είναι... Εσένα σε ποιά εβδομάδα είναι;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...