Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Στη θάλασσα το χω κάνει και γω αλλά στην καφετέρεια πχ δε νιώθω τόσο οκ... Δεν ξέρω γιατί...

Ναι μωρέ, το ξέρω, αλλά εγώ το είδα εντελώς ωμά... λέω ή θα κλειστώ στο σπίτι για όσο θηλάζω ή θα το κάνω και σε όποιον αρέσει, στο κάτω κάτω το παιδί μου ταϊζω, δεν κάνω γυμνισμό... άσε που σαν εικόνα, ειδικά όταν το κάνεις διακριτικά, δεν έχει τίποτα το πρόστυχο ή σεξουαλικό, ίσα ίσα που είναι τρυφερό... τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ, αν υπάρχουν πονηρά μυαλά εκεί έξω δεν φταίμε εμείς...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νομιζω παιζει ρολο κ το στηθος..αν δε χρειαζεται να το κρατας για να νην καταπλακωσει το μωρο, ολα ειναι πιο ευκολα..

Ένα δίκιο το 'χεις... εγώ ευτυχώς από θέμα μεγέθους νομίζω δεν θα μπορούσα να έχω κάτι πιο...διακριτικό :cool:

Ρε ντοριτακι, αν την αφηνα θα ετρωγε 3-4 φορες το 24ωρο...και τη μερα δεν ξυπνουσε με τπτ, οσο κ να προσπαθουσαμε μαζι με τον αντρα μου...δεν ειναι καλο για νεογεννητο να τρωει 3-4 φορες το 24ωρο..

Είχες δοκιμάσει να τη βάλεις κοιμισμένη στο στήθος; δε ρούφαγε;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Στη θάλασσα το χω κάνει και γω αλλά στην καφετέρεια πχ δε νιώθω τόσο οκ... Δεν ξέρω γιατί...

Eγω πλεον διαλεγω τα μερη αναλογα με την δυνατοτητα θηλασμου. πχ στην καφετερια που συχναζαμε αλλαξαμε θεση και καθομαστε λιγο πιο απομερα και τον θηλαζω κανονικα. Αν καθομαστε εξω καθομαι πχ προς τα μεσα ωστε να γυριζω πλατη στον κοσμο καιπαλι να μην εχω θεμα.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ένα δίκιο το 'χεις... εγώ ευτυχώς από θέμα μεγέθους νομίζω δεν θα μπορούσα να έχω κάτι πιο...διακριτικό :cool:

Είχες δοκιμάσει να τη βάλεις κοιμισμένη στο στήθος; δε ρούφαγε;

με την καμια!!! οχι απλα δε ροyφαγε... το ειχε κλειδωμενο!!! εδω κ ξυπνητη με τα χιλια ζορια επιανε... καλα βρε. δε θυμασαι τι σας εγραφα τοσον καιρο??? οτι ειδαμε κ παθαμε????

πολλα δικια εχω.... αντε να κοντευει το στηθος να ναι μεγαλυτερο απ το μωρο, να μην ξερεις τι να πρωτοκρατησεις, να σε δω ποσο διακριτικα θα ταισεις.... :P


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ, το ξέρω, αλλά εγώ το είδα εντελώς ωμά... λέω ή θα κλειστώ στο σπίτι για όσο θηλάζω ή θα το κάνω και σε όποιον αρέσει, στο κάτω κάτω το παιδί μου ταϊζω, δεν κάνω γυμνισμό... άσε που σαν εικόνα, ειδικά όταν το κάνεις διακριτικά, δεν έχει τίποτα το πρόστυχο ή σεξουαλικό, ίσα ίσα που είναι τρυφερό... τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ, αν υπάρχουν πονηρά μυαλά εκεί έξω δεν φταίμε εμείς...

Καλά ντάξει άμα υπάρχει κάποιος που το πάρει αυτό πονηρά έλεος!!!!!! Θα μου πεις ηλίθιοι υπάρχουν πολλοί!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με την καμια!!! οχι απλα δε ροyφαγε... το ειχε κλειδωμενο!!! εδω κ ξυπνητη με τα χιλια ζορια επιανε... καλα βρε. δε θυμασαι τι σας εγραφα τοσον καιρο??? οτι ειδαμε κ παθαμε????

πολλα δικια εχω.... αντε να κοντευει το στηθος να ναι μεγαλυτερο απ το μωρο, να μην ξερεις τι να πρωτοκρατησεις, να σε δω ποσο διακριτικα θα ταισεις.... :P

Ναι βρε, θυμάμαι, απλά μου έκανε εντύπωση αυτό με την ώρα... και έλεγα μήπως άργησε να αυξηθεί η παραγωγή σου εξαιτίας του οτι έδινες και συμπλήρωμα ενώ στην ουσία δεν το χρειαζόταν... θυμάμαι βέβαια οτι πονούσες κιόλας...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολα τα καλα τα ειχα: και δεν ξυπνουσε, και πονουσα φριχτα μεχρι 50 μερες, κ δεν επιανε ποτε το ενα ποτε το αλλο στηθος... ολα τα χαμε... γι αυτο λεω οτι το οτι τα καταφεραμε ηταν περα απο καθε προσδοκια...

Η παραγωγη μπορει οντως ν αργησε ν αυξηθει λογω συμπληρωματος, αν κ τελικα αυξηθηκε ΠΑΡΑ το συμπμηρωμα....που σ εμας δεν ηταν συμπληρωμα...επινε πολυ..

Οσο για το βαρος, συνεχιζε να χανει κ αφου βγηκα απο το νοσοκομειο κ το ανεκτησε οριακα σγις 10 μερες ΜΕ το συμπληρωμα...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες περί δημοσίου θηλασμου το έκανα σε μια καφετέρια ήταν λίγο άβολο αλλά ηρέμησε μία χαρά

Το Θέμα μου εμένα είναι ότι πιάνει πολύ χάλια το στήθος και έχουμε μία μάχη

Άσε που δεν εδώ βγει και πολλές φορές έξω

Alovesa φτου φτου εμένα η παραγωγή Ρεν αυξάνεται με τίποτα παίρνω και χαπάκια με τριγωνελακαι αλλά βουντού εκεί αλλά τίποτα ..

Άσχετο περίεργο και ωραιο nick έέχεις

Καλή εβδομάδα ..


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

μιλουσα χθες με μια συναδεφο μου απο τη δουλεια που γεννησε 3 βδομάδες πριν απο μενα και μου ελεγε οτι ο δικός της πίνει μινιμουμ 180 γρ σε κάθε γευμα και εχει φτασει μέχρι και 240 γρ:shock::shock::shock: θα τρελαθω.. καλα μαρι της λεω θα σου γίνει σουμο το παιδι.. μου λεει αφου το πίνει.. επαθα σοκ.. μετα μου εστειλε και φοτο και ηταν πραγματικα αντιπροσωπευτικες.. πολυ χοντρο το παιδι ρε κοριτσια... ο δικος μου μπροστα του ηταν μινιατουρα..τι να πω..

επισης μου ειπε και θελω να μου πειτε αν το εχετε ξανα ακουσει.. πως για να φτιαξει το νυχτερινο του προγραμμα υπνου-φαγητου, για 2-3 μερες οταν ξυπνουσε το βραδυ για γάλα..του εδινε χαμομηλι κιντερτε .. ετσι πλέον δεν ξυπναει βραδυ για γαλα.. κοιμαται σερι απο τις 11-6 :shock: μολις ξυπνησει φυσικα καταβροχθιζει 180 γρ για πλάκα.. εχω ακουσει που το κάνουν και άλλοι.. ξερετε κατι σχετικό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες περί δημοσίου θηλασμου το έκανα σε μια καφετέρια ήταν λίγο άβολο αλλά ηρέμησε μία χαρά

Το Θέμα μου εμένα είναι ότι πιάνει πολύ χάλια το στήθος και έχουμε μία μάχη

Άσε που δεν εδώ βγει και πολλές φορές έξω

Alovesa φτου φτου εμένα η παραγωγή Ρεν αυξάνεται με τίποτα παίρνω και χαπάκια με τριγωνελακαι αλλά βουντού εκεί αλλά τίποτα ..

Άσχετο περίεργο και ωραιο nick έέχεις

Καλή εβδομάδα ..

Εγω όποτε πίνω τσαι μαραθόσπορο γεμίζει το στηθος. Δοκίμασε το


KJO7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!!

μιλουσα χθες με μια συναδεφο μου απο τη δουλεια που γεννησε 3 βδομάδες πριν απο μενα και μου ελεγε οτι ο δικός της πίνει μινιμουμ 180 γρ σε κάθε γευμα και εχει φτασει μέχρι και 240 γρ:shock::shock::shock: θα τρελαθω.. καλα μαρι της λεω θα σου γίνει σουμο το παιδι.. μου λεει αφου το πίνει.. επαθα σοκ.. μετα μου εστειλε και φοτο και ηταν πραγματικα αντιπροσωπευτικες.. πολυ χοντρο το παιδι ρε κοριτσια... ο δικος μου μπροστα του ηταν μινιατουρα..τι να πω..

επισης μου ειπε και θελω να μου πειτε αν το εχετε ξανα ακουσει.. πως για να φτιαξει το νυχτερινο του προγραμμα υπνου-φαγητου, για 2-3 μερες οταν ξυπνουσε το βραδυ για γάλα..του εδινε χαμομηλι κιντερτε .. ετσι πλέον δεν ξυπναει βραδυ για γαλα.. κοιμαται σερι απο τις 11-6 :shock: μολις ξυπνησει φυσικα καταβροχθιζει 180 γρ για πλάκα.. εχω ακουσει που το κάνουν και άλλοι.. ξερετε κατι σχετικό?

Χαρούλα μου γιατί τέτοιο άγχος με το πόσο γάλα πίνει;;;;;αφού παίρνει βάρος κανονικά να μην αγχώνεσαι.,, εμένα πίνει 80-90ml μάξιμουμ και στο συμπλήρωμα και όταν θηλάζει (τουλάχιςτον τόςο πίνει όταν της δίνω δικό μου αντλημένο όταν θηλάζει δν ξέρω...) και βάλαμε αυτό το μήνα 1,5 κιλό!!!!

Ναι το χω ακούσει με τη ρύθμιση του ύπνου. Μου το είπε και η γιατρός μας για αργότερα όμως νομίζω τώρα είναι ακόμη μικρά. Στη γραμμή θηλασμού μου είπαν ότι το βράδυ συνήθως διψάνε γι αυτό ξυπνάνε και γι αυτό θηλάζουν και τόση λίγη ώρα... Γι αυτό κάποιοι δίνουν χαμομήλι. Σήμερα που έχω γιατρό θα τη ρωτήσω αν και πάλι πιστεύω ότι ακόμη είναι νωρίς..


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Χαρούλα μου γιατί τέτοιο άγχος με το πόσο γάλα πίνει;;;;;αφού παίρνει βάρος κανονικά να μην αγχώνεσαι.,, εμένα πίνει 80-90ml μάξιμουμ και στο συμπλήρωμα και όταν θηλάζει (τουλάχιςτον τόςο πίνει όταν της δίνω δικό μου αντλημένο όταν θηλάζει δν ξέρω...) και βάλαμε αυτό το μήνα 1,5 κιλό!!!!

Ναι το χω ακούσει με τη ρύθμιση του ύπνου. Μου το είπε και η γιατρός μας για αργότερα όμως νομίζω τώρα είναι ακόμη μικρά. Στη γραμμή θηλασμού μου είπαν ότι το βράδυ συνήθως διψάνε γι αυτό ξυπνάνε και γι αυτό θηλάζουν και τόση λίγη ώρα... Γι αυτό κάποιοι δίνουν χαμομήλι. Σήμερα που έχω γιατρό θα τη ρωτήσω αν και πάλι πιστεύω ότι ακόμη είναι νωρίς..

δε το λεω για μενα.. η παιδιατρος μου ειπε ειναι μια χαρα.. ουτε και θελω να φτασουμε σε αυτη τη ποσοτητα απο τωρα!!!

αλλα μου φανηκε υπερβολικα μεγαληποσσοτητα για τοσο μικρο μωρο...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω διαβάσει ότι το ξένο γαλα έχει λιγότερα από ότι το μητρικό για αυτό χρειάζονται μεγαλύτερες ποσότητες Και η υπερκατανάλωση βάζει τις βάσεις για παχυσαρκία

Μαραθοσπορο που βρίσκω?:confused:


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites

χαρουλα ν ακους μονο το γιατρο σας για τις ποσοτητες... γνωμη μου....

ελπιζω κ η συναδελφος ν ακουει το δικο της..

εμενα το χαμομηλι αντι για γαλα για ρυθμιση υπνου μου φαινεται βαρβαρο... εχω ακουσει κ χειροτερα ομως...ο καθενας οπως νομιζει...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...