Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Εμενα κοριτσια μου φαινονται πολυ μικρα τα μωρα μας για να τους κοψουμε γευματα! Για να το ζητανε το χουν αναγκη νομιζω..ειναι στη φαση που μεγαλωνουν αλματωδως κ κατακτουν συνεχως νεες...κορυφες!!! Ακομη και σε 2 μερες πολλες φορες μου φαινεται οτι εχει αλλαξει τελειως!! Πως να της κοψω γευμα; δεν ξερω, δε μου φαινεται σωστο...

Αλλα.αν το κανετε πειτε κ στις υπολοιπες...αχρειαστο να ναι.:P

συμφωνω απ'την μια αλλα απ'την αλλη είναι θέμα επιβίωσης! βέβαια εμείς είμαστε μεγαλύτεροι...δν ξέρω πιστεύω οτι ισως θα τρωνε κ της ημερας καλύτερα ετσι...θα ρωτησω κ τον ντοκ αλλα αν συνεχισουν ετσι θα καταρρευσω κι αυτο θα ειναι χειροτερο!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

To ίδιο ακριβώς πρόγραμμα έχει και ο δικός μου!!! Μάλλον περνάνε άλμα, γιατί κι εμένα έχει 2 μέρες τώρα που το χάλασε σχετικά το πρόγραμμα, πεινάει λίγο πιο συχνά, έχει γκρίνια μέσα στη μέρα η οποία δε φαίνεται να είναι από πόνο και δυσκολεύεται να κοιμηθεί ενώ νυστάζει... Είδα στο ίντερνετ οτι την 9η εβδομάδα που είμαστε τώρα έχει άλμα, οπότε μάλλον αυτό είναι... Εσένα σε ποιά εβδομάδα είναι;

μ εναν γρήγορο υπολογισμό 15η-16η!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

συμφωνω απ'την μια αλλα απ'την αλλη είναι θέμα επιβίωσης! βέβαια εμείς είμαστε μεγαλύτεροι...δν ξέρω πιστεύω οτι ισως θα τρωνε κ της ημερας καλύτερα ετσι...θα ρωτησω κ τον ντοκ αλλα αν συνεχισουν ετσι θα καταρρευσω κι αυτο θα ειναι χειροτερο!

Βρε κοριτσια δεν κατακρινω...απλα μου φαινεται καπως..


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Στη δική μας περίπτωσηπρόκειται για ένα γεύμα.... Και ξαναλέω ότι η γιατρός ρώτησε αν ξυπνάει μία φορά το βράδυ και αν κλαίει επίμονα για φαί... Εμένα ξυπνάει γύρω στς 4 όχι κλαίγοντας... Απλά πιπιλάει το δάχτυλό της... Πιστεύω όρι μας παίρνει να το κάνουμε....

Είναι κάτι που μου χε πει και η κουμπάρα μου από την πρώτη στιγμή που έμεινα έγκυος... Ε και για να το λέει και η γιατρός μου που είναι φανατική του θηλασμού κάτι ξέρει... Στο φινάλε ξαναλέω αν πεινάει το ταΐζεις!!'


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες

Περίοδο όχι δεν έχω πάει ούτε στον γιατρό ακόμα

Εμείς το βράδυ την σηκώνω και την θηλάζω πριν διαμαρτυρηθη πολύ και κοιμάται

μετά βυζι από τις 8 μέχρι τις 11 περίπου με διαλείμματα και μετά θηλασμός και μπουκάλι ανά 3ωρο περίπου το από απόγευμα θα κάνει συνήθως ένα χαμό από 9 έως 12 ( αχ να αλλάξει αυτό σήμερα) καΙ αυτό περίπου είναι το πρόγραμμα μας

Και είμαστε στην 9ατη εβδομάδα ακριβώς

Κακά ανα δύο μέρες και σφίξιμο τις υπόλοιπες ώρες γάλα το φρεζυλακ οκ

Και αυτή είναι η μπέμπα μου μέχρι σημερα


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια δεν κατακρινω...απλα μου φαινεται καπως..

εννοείται κορίτσι μου!!! απόψεις ανταλλάσουμε!!

Καρδουλα, μηπως ειστε σε αλμα;

πάντως τώρα που ήμουν στο φαρμακείο κ μιλούσα με την φαρμακοποιό τα ίδια μου είπε...να το κόψω το βραδυνό δίνοντας χαμομηλι...


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς κορίτσια...αφου περάσαμε οοοοολη την προηγούμενη εβδομαδα αλμα...αλματαρα δηλαδη....το σ/κ δεν έκανε κακα (πρώτη φορα) κ απο χθες κάνει ολη μέρα....δεν θέλει να τρώει ,δηλ τρώει για κανένα πενταλεπτο (ανήκουστο,πρωτόγνωρο για τον μπεμπακο να μην θέλει στηθος) κ ολη τη μέρα θέλει πιπιλα την οποια μασουλαει με την υπέρτατη μανία....επίσης στα ουλα του εμφανίστηκαν κάτι ασπρακια, ενα κάτω κ ενα πανω....δεν ξέρω αν ειναι δόντια....ολοι έτσι μου λένε :shock: την παρασκευη έχω Παιδίατρο...για να δούμε....υγ.δεν κοιμάται....κανά μισάωρο τη μέρα κ τη νύχτα ανα δίωρο μαξ ξυπνάει....βοήθειαααααα

Συμφωνώ με Αλοβεσακι....κάπως βαρύ μου φαινεται κ μένα.....:?


bhgdp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!!!

κι εμείς μάλλον άλμα περνάμε... πολλή γκρίνια κ κλάμα γοερό... τη νύχτα από τη 1:00 κ μετά ξυπνάμε συνέχεια... από αύριο μπαίνουμε στη 12η, οπότε τα χειρότερα έπονται!

να κοπεί το νυχτερινό ξύπνημα;;;; υπάρχει τέτοιο πράμα;;; ας μείνει ένα από τα πολλά και θα το γιορτάσω!

α, πήγαμε ντοκ, είμαστε 5 κιλά κ 59εκ.

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τη ρύθμιση του ύπνου μου είπε πλέον αν ξυπνάει σε σταθερή ώρα το βράδυ να μην την ταΐζω αλλά να το τραβάω όσο πάει με πιπίλα και νανούρισμα... Βραχυπρόθεσμα είπε θα κουραστώ μακροπρόθεσμα όμως θ αρχίσει να κοιμάται παραπάνω ώρες πχ 12-6..

Alovesa μου γιατί είναι βάρβαρο;;;; Στη γραμμή θηλασμου μου είπαν ότι δεν πεινάνε αλλά διψάνε το βράδυ κ ειδικά όταν κάνουν 5 λεπτους κ 10 λεπτους θηλασμούς... Στο φινάλε άμα γκρινιάζει κ πεινάει το ταΐζεις δεν τ αφήνεις να κλαίει... Η γιατρός μ πε και 10 λεπτά να κερδίσεις παράταση μακροπρόθεσμα θα γίνει μισάωρο και ώρα!!!

εφόσον ξυπνάει μόνο 1 φορά κ θηλάζει μόνο 10 λεπτά τι σε πειράζει; είσαι δύσκολη στον ύπνο κ δεν ξανακοιμάσαι;

το πιο βάρβαρο για μένα ήταν που κοιμόμουν στις 11 κ ξυπνούσα 1, 3, 5 και 7 για να κάνω αντλήσεις 20΄ συν ξέπλυμα-αποστείρωση χωνιών!!! λες και κρατούσα σκοπιά ήταν... το μωρό τότε ξυπνούσε 1 ή 2 φορές για μπουκάλι κ μου φαινόταν παιχνιδάκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχχχ κι εμεις περναμε αλμα βρε κοριτσια. Απο την κυριακη το βραδυ ειμαστε αθλια, γκρινια-κλαμα γκρινια-κλαμα και υπνος μονο δεκαλεπτα. Ξυπναει ακομα και αν παιζει το ραδιο και αλλαζει το τραγουδι! Κριμα γιατι την προηγουμενη εβδομαδα ημασταν τελειοι λες και ειχα αλλο παιδι!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

εφόσον ξυπνάει μόνο 1 φορά κ θηλάζει μόνο 10 λεπτά τι σε πειράζει; είσαι δύσκολη στον ύπνο κ δεν ξανακοιμάσαι;

το πιο βάρβαρο για μένα ήταν που κοιμόμουν στις 11 κ ξυπνούσα 1, 3, 5 και 7 για να κάνω αντλήσεις 20΄ συν ξέπλυμα-αποστείρωση χωνιών!!! λες και κρατούσα σκοπιά ήταν... το μωρό τότε ξυπνούσε 1 ή 2 φορές για μπουκάλι κ μου φαινόταν παιχνιδάκι!

Αντιπαρέρχομαι...... Του σχολιού σου... Που μοιάζει ειρωνικό....

1. Και να ήμουν δύσκολη στον ύπνο εφ΄ όσον πρόκειται για τη μικρή δεν θα μ ένοιαζε....

2. Μου το σύστησε Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ και μάλιστα μαζί με το να κοιμόμαστε πλέον στην κούνια είναι οι στόχοι μας για τον άλλο μήνα.... Η ίδια παιδίατρος που με βοήθησε και επέμεινε να μην αποθηλάσω, η ίδια παιδίατρος που βοήθησε το παιδί μου να μην υποφέρει από δυσκοιλιότητα και να μην κλαίει απαρηγόρητο επειδή δν μπορεί να κάνει κακά....

3. Είναι μια πάγια τακτική που την έχω ακούσει από πολλές μαμάδες που ρύθμισαν έτσι τον ύπνο των παιδιών τους κ όχι τον δικό τους!!!!! Δεν αντιλαμβάνομαι ούτε που είναι το κακό ούτε τι είδους βασανιστήριο θεωρείται ότι κάνω στη μικρή....

Δεν ξέρω αν και γιατί θεωρείται ότι το κάνω για τη βολή μου.... Αν ήθελα τη βολή μου θα χα κόψει πολλά πράγματα εδώ και ένα μήνα κ κυρίως το θηλασμό που τόσο με σμπαράλιασε ψυχολογικά....

Μπράβο σου για όλο τον κόπο και την προσπάθειά σου με τις αντλήσεις κλπ.... Είχες θέληση και πείσμα.... Δεν είμαστε όλες έτσι ούτε όλες μπορούμε να τα κάνουμε όλα....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μουντακι μην το παιρνεις προσωπικα. Νιωθω ετσι το παιρνεις κ στεναχωριεμαι...

Τα δικα μου σχολια αφορουσαν ολα τα κοριτσια που μιλησαν γι αυτη την τακτικη...δεν εχει τυχει να το ακουσω απο καπου κ να ειμαι εξοικειωμενη με την ιδεα...το μυαλο μου εχει κολλησει οτι πεινανε, δεν εχω συνηθισει.στην ιδεα οτι ξυπνανε απο διψα, γι αυτο .ου φαινεται καπως...σαφως κ η παιδιατρος κ τα ατομα στην τηλεφωνικη γραμμη για το θηλασμο ξερουν πολυ καλυτερα απο την καθε πρωτο-μανα...

Νιωθω οτι μετα απο τα δικα του ποστ εχεια μπει σε θεση αμυνας κ ισως γι αυτο βλεπεις ειρωνικο το ποστ της mardo.. εμενα δε μου φανηκε ως τετοιο, αλλα ας μιλησει καλυτερα εκει η για τον εαυτο της.

Αν με καποιο τροπο νιωθεις οτι σε εθιξα, συγνωμη, σαφως δσν ηταν απο προθεση. Και υο εννοουσα να μας πει το αποτελεσμα αν καποια το δοκιμασει.


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τα αλματα... νομιζω οτι οι σβδομαδες δσν ειναι.στανταρ...πχ εμεις ειμαστε τωρα στη 12η αλλα το αλμα το περασαμε μαλλον την προηγουμενη...θα θυμαστε τη μδγαλειωδη γκρινια μου πιστευω!!!! :P


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μουντακι μην το παιρνεις προσωπικα. Νιωθω ετσι το παιρνεις κ στεναχωριεμαι...

Τα δικα μου σχολια αφορουσαν ολα τα κοριτσια που μιλησαν γι αυτη την τακτικη...δεν εχει τυχει να το ακουσω απο καπου κ να ειμαι εξοικειωμενη με την ιδεα...το μυαλο μου εχει κολλησει οτι πεινανε, δεν εχω συνηθισει.στην ιδεα οτι ξυπνανε απο διψα, γι αυτο .ου φαινεται καπως...σαφως κ η παιδιατρος κ τα ατομα στην τηλεφωνικη γραμμη για το θηλασμο ξερουν πολυ καλυτερα απο την καθε πρωτο-μανα...

Νιωθω οτι μετα απο τα δικα του ποστ εχεια μπει σε θεση αμυνας κ ισως γι αυτο βλεπεις ειρωνικο το ποστ της mardo.. εμενα δε μου φανηκε ως τετοιο, αλλα ας μιλησει καλυτερα εκει η για τον εαυτο της.

Αν με καποιο τροπο νιωθεις οτι σε εθιξα, συγνωμη, σαφως δσν ηταν απο προθεση. Και υο εννοουσα να μας πει το αποτελεσμα αν καποια το δοκιμασει.

Alovesa καθόλου δεν αισθάνθηκα θιγμένη από τα σχόλιά σου....


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...