Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Και να ήμουν δύσκολη στον ύπνο εφ΄ όσον πρόκειται για τη μικρή δεν θα μ ένοιαζε.... Είναι μια πάγια τακτική που την έχω ακούσει από πολλές μαμάδες που ρύθμισαν έτσι τον ύπνο των παιδιών τους κ όχι τον δικό τους!

αυτό μου αρκεί ως απάντηση στην απορία που εξέφρασα...

δεν είχα καμία πρόθεση ειρωνείας...

δεν άφησα τον παραμικρό υπαινιγμό για την παιδίατρό σας...

ούτε μίλησα για βασανιστήρια στη μικρή σου...

πραγματικά βασανιστικό και όχι απλό ξεβόλεμα θα θεωρούσα το να ξαγρυπνά κανείς εξαιτίας αυτού...

η 2η παράγραφος απαντούσε στην αλοβέσα που μίλησε για βαρβαρότητες, δεν ζητώ τα μπράβο και τα εύσημα κανενός!

ελπίζω αύριο να τα δούμε όλα με καθαρότερο μυαλό, δεν μπαίνουμε εδώ για να μαλώσουμε, αλίμονο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυτό μου αρκεί ως απάντηση στην απορία που εξέφρασα...

δεν είχα καμία πρόθεση ειρωνείας...

δεν άφησα τον παραμικρό υπαινιγμό για την παιδίατρό σας...

ούτε μίλησα για βασανιστήρια στη μικρή σου...

πραγματικά βασανιστικό και όχι απλό ξεβόλεμα θα θεωρούσα το να ξαγρυπνά κανείς εξαιτίας αυτού...

η 2η παράγραφος απαντούσε στην αλοβέσα που μίλησε για βαρβαρότητες, δεν ζητώ τα μπράβο και τα εύσημα κανενός!

ελπίζω αύριο να τα δούμε όλα με καθαρότερο μυαλό, δεν μπαίνουμε εδώ για να μαλώσουμε, αλίμονο!

Δεν με απασχολεί ο υπάρχων ή όχι υπαινιγμός για την παιδίατρο... Σημασία έχει να την εμπιστεύομαι εγώ κ κανείς άλλος...! Με ενόχλησε το ότι υπαινίχθηκες ότι το κάνω για ν μη χάσω τη βολή μου... Δέχομαι ότι μπορεί να υπερέβαλλα ως αντίδραση... Καλό βράδυ κ καλή ξεκούραση όσο μας αφήνουν τα μαϊμούδια!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν με απασχολεί ο υπάρχων ή όχι υπαινιγμός για την παιδίατρο... Σημασία έχει να την εμπιστεύομαι εγώ κ κανείς άλλος...! Με ενόχλησε το ότι υπαινίχθηκες ότι το κάνω για ν μη χάσω τη βολή μου... Δέχομαι ότι μπορεί να υπερέβαλλα ως αντίδραση... Καλό βράδυ κ καλή ξεκούραση όσο μας αφήνουν τα μαϊμούδια!!!

δεν υπαινίχθηκα κάτι τέτοιο!!!!!! απλά δεν είχα καταλάβει τι ήταν αυτό που σε ενοχλούσε... το είπα και πριν ότι το θεωρώ πολύ βασανιστικό... εδώ η καημένη η καρδούλα μας έγραψε ότι είναι έτοιμη να καταρρεύσει από αυτό, είναι δυνατόν να μιλάω για ξεβόλεμα;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρες θα μπω και γω στην κουβέντα σας ης πω το εξής

Δυστυχώς τα άτιμα τα μωρά δεν έρχονται με οδηγίες χρήσεις Ξ

Ι καθένας την παλεύει όπως ξέρει και μπορεί που λέει και το άσμα

Εγώ σημερις είμαι Λίγο πανικόβλητη αισθάνομαι και είναι από. Οτο νλρπω το στήθος άδειο

Νομίζω ότι το χάνω το παιχνίδι .. Για συμπλήρωμα στο θηλασμό παίρνω κάτι χαπακια

More milk plus έχετε καμία άλλη πρόταση?


XSx2p3.png

REkCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια μου!

εγω πάντως σημερα το δοκιμασα αυτο με το χαμομηλι το βράδι.. κοιμηθηκε χθες στις 11:30 και ξυπνησε στις 5:30πμ του εδωσα χαμομήλι και ξανα κοιμηθηκε όπου ξυπνησε στις 6:30 και τοτε του ετοιμασα γαλατακι και ειπιε.. θελω σιγα σιγα να το κοψω το ξυπνημα στις 5-5:30 διοτι ειτε πιει γάλα είτε πιει χαμομηλι θα ξυπνησει στις 6:30. οποτε απο σημερα ξεκιναω να δω αν πιασει αυτο με το χαμομηλι..

απο πλευρας μου δεν το θεωρω σε καμια περιπτωση βαρβαρο πάντως.. δηλαδη αν στους 4,5,6 μηνες χρειαστει να γινει για να φτιαχτει το προγραμμα του τοτε δε θα ειναι βάρβαρο.. τοτε το παιδι δε θα πειναει? ελατε τωρα βρε κοριτσια.. η καθε μια κανει το καλυτερο για το παιδι της.. οι γνωμες πάντα θα διιστανται!

εγω πάντως την διαφορα της μιας ωρας που θελω να του κόψω δε πιστευω οτι του στερω το φαγητό του.. αντιθετως στις 6,30 μου ειπιε 110γρ που δε το εκανε.. συνηθως μου επινε στις 5:00 περιπου 50-60 και στις 6:30 περιπου 30-40 γρ. τωρα μου κοιμαται απο τις 8:00!:P

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω βρε κοριτσια, σας κοιμουνται μετα απο κάθε γευμα?

εμενα μεχρι και το μεσημερακι που το ματι γινεται γαριδα.. κοιμαται μετα απο κάθε γευμα..δηλαδη τον ταιζω και μετα απο καμια ωριτσα κοιμαται για κανα 2ωρο...δεν με ενοχλει φυσικα αντιθετως.. το μεσημερακι αντιθετως μολις φαει κατα τις 2 το ματι γαριδα μεχρι τις 5 που κοιμαται στο κινουμενο ριλαξ που την εχω κατα βρει..

εσας πως συμπεριφερονται μεσα στην ημερα?

ελπιζω να μη με πιασει το κακο το ματι...:P:p σκορδα σκορδα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαρουλα δεν ειπα κανεις οτι αμα δωσει καποια χαμομηλι δεν κανει το καλυτερο για το παιδι της. Προσωπικα νομιζω οτι εξηγησα τι εννοουσα, αν οχι να τα πω παλι απ την αρχη.


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!μπορει κάποια να μου εξηγήσει τι ειναι τα άλματα;

Πριν απο καθε μεγαλη κατακτηση τα μωρα περνανε εντονο στρες. Αυτο εκδηλωνεται με αναστατωση στο προγραμμα του υπνου κ του φαγητου. Οσα θβλαζουν τρωνε πιο συχνα προσπαθωντας να αυξησουν την παραγωγη ωστε ν ανταποκρι εται στις νεες αυξημενες αναγκες του-αφου μεγαλωνου... οσα δε θβλαζουν μπορει να το τρωνε περισσοτερο απ ο,τι στνηθως αλλα ισως κ λιγοτερο...

Οσον αφορα τον υπνο, πολλες φορες ξυπνανε συνεχεια μονο κ μονο για να χαριυν τη νεα τους κατακτηση..

Αυτα σε γενικες γραμμες εχω διαβασει...


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο καθε μεγαλη κατακτηση τα μωρα περνανε εντονο στρες. Αυτο εκδηλωνεται με αναστατωση στο προγραμμα του υπνου κ του φαγητου. Οσα θβλαζουν τρωνε πιο συχνα προσπαθωντας να αυξησουν την παραγωγη ωστε ν ανταποκρι εται στις νεες αυξημενες αναγκες του-αφου μεγαλωνου... οσα δε θβλαζουν μπορει να το τρωνε περισσοτερο απ ο,τι στνηθως αλλα ισως κ λιγοτερο...

Οσον αφορα τον υπνο, πολλες φορες ξυπνανε συνεχεια μονο κ μονο για να χαριυν τη νεα τους κατακτηση..

Αυτα σε γενικες γραμμες εχω διαβασει...

Βρε δεν ειπε κανεις το αντιθετο! ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις! απλα αναφερθηκε κάπου το θεμα βαρβαρότητας για το ρυθμισμα του ωυχτερινου ξυπνιματος για να φαει το μωρο γιαυτο και το αναφερω.φυσικα και διαβαζουμε και ενημερωνομαστε όλες ως ''πρωταρες'' εξου και και το φορουμ για να τα συζηταμε και να μοιραζομαστε τις εμπειρίες μας. δε θελω να πιστευω πως καμια μας θελει να υπάρχουν διαμαχες και συγκρουσεις μεταξυ μας αλιμονο βρε alovesa μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε δεν ειπε κανεις το αντιθετο! ειμαστε εδω για να ανταλλασουμε αποψεις! απλα αναφερθηκε κάπου το θεμα βαρβαρότητας για το ρυθμισμα του ωυχτερινου ξυπνιματος για να φαει το μωρο γιαυτο και το αναφερω.φυσικα και διαβαζουμε και ενημερωνομαστε όλες ως ''πρωταρες'' εξου και και το φορουμ για να τα συζηταμε και να μοιραζομαστε τις εμπειρίες μας. δε θελω να πιστευω πως καμια μας θελει να υπάρχουν διαμαχες και συγκρουσεις μεταξυ μας αλιμονο βρε alovesa μου!

Εγω ειπα οτι το βρισκω βαρβαρο....


twt6p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Το παιδί μου ροχαλίζει!!!!

Χαχαχα!!! Το λες με πανικό ή χαίρεσαι που κοιμάται βαθιά :P ; Είδες μήπως έχει μυξούλες; Γιατί κι εμένα ρουθουνίζει καμιά φορά (δε ροχαλίζει ακριβώς) γιατί έχει μυξούλες... Ξάπλωσέ τον μπρούμυτα και βάλε του μια αμπούλα φυσιολογικού ορού (μισή στο ένα ρουθούνι, μισή στο άλλο) και θα βγάλει ότι είναι να βγάλει έτσι... λίγο μακριά από το γεύμα του όμως...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σημερις είμαι Λίγο πανικόβλητη αισθάνομαι και είναι από. Οτο νλρπω το στήθος άδειο

Νομίζω ότι το χάνω το παιχνίδι .. Για συμπλήρωμα στο θηλασμό παίρνω κάτι χαπακια

More milk plus έχετε καμία άλλη πρόταση?

χάπια μαγιάς μπύρας παίρνεις; βοηθάνε πολύ, αν όμως παίρνεις fenugreek νομίζω δεν κάνει μαζί..

το να το νιώθεις άδειο δε νομίζω ότι είναι αντιπροσωπευτικό, μετά τις 40 μέρες ελαττώνονται τα πρηξίματα... ψάξε στο νετ τη μέθοδο μαρμετ (marmet) για άντληση με το χέρι, όταν το πατήσεις με αυτό τον τρόπο βγάζει;

πόσα ml συπλήρωμα δίνεις συνολικά/ημέρα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...