Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Εσυ καλα τα λες! Το θεμα ειναι οτι εγω γυρναω το απογευμα κ δεν νομιζω να το κανει η γυναικα αυτο. Μονο το σκ...σου πω να του βαλω κ αδιαβροχο??😄😄😄

χαχχαχα μόνο αν σκοπεύεις να του δώσεις σούπα!!! τα μακαρονάκια (το τριβελάκι ας πούμε) είναι μια εύκολη αρχή! όπως κ οι πατάτες σε κομματάκια!! έστω το σ/κ κάντο! σιγά σιγά θα μάθει!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τσααα! Να 'μαι πάλι! Είχα ντοκ σήμερα! Κάναμε υπέρηχο.... Έχουμε ένα φασολάκιιιι!!!! Κορίτσια είμαι 7+εβδομάδων έγκυος!!! Ακούσαμε και καρδούλα!!! Άντε, με το καλό και οι επόμενες!!! Ράνια σταμάτα να σκέφτεσαι και βουρ στο ψητό... :D:D:D:

Μπράβο Ντοριτάκι μου μπράβο!!!!! Αχ κι εγώ θέλω. Ξεκινήσαμε προσπάθειες τον προηγούμενο μήνα και αυτόν τον μήνα πέρασα κολποτραχιλίτιδα. Δεν πειράζει, θα δούμε τον επόμενο μήνα. Το πολύ πολύ να κάνω άλλο ένα διδύμάκι! χαχαχαχα!

Σου εύχομαι τα καλύτερα κορίτσι μου. Να είσαι τελειόμηνη και να έχεις μια ήρεμη και υγιή εγκυμοσύνη! Πολύ χάρηκα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά το πιτσιρίκι μου. Σαβουρώνουμε τα πάντα, σκληρά μαλακά, με μόνη ιδιοτροπία το ψάρι που δεν το τρώει καθόλου. λατρεύει την γραβιέρα!

Λέμε μπαμπα, μαμα, παππου, γιαγιά, κούκος, νταντα, κουκουν (κουκουνάρι), βρρμμμμ (το μηχανάκι) δείχνουμε κιόλας πως κάνει το μηχανάκι όταν το οδηγάει ο μπαμπάς μας. Εχουμε τρέλα με το φεγγάρι, λατρεύουμε τους μαζου εντ δε ζου! κάνουμε αγκαλιά, στέλνουμε φιλάκια, δείχνουμε τα αφτιά μας. μας παιρνει απο το χέρι για να μας δέιξει τι θέλει. Ταίζει τα σκυλιά, τα κάνει νταντα (μια μερα είχε βάλει την σκύλα σε μια γωνία και την έδερνε με μια κρεμαστρα - μην ρωτάτε- και είχε ξεκαρδιστεί στα γέλια). Μια μέρα τον άκουσα να λέει μπάβο (μπράβο) και μια μέρα πάμε. Μια φορά όμως, δεν το έχει ξαναπει. Μας γαργαλάει, κρύβετε, παίζουμε κυνηγητό, κι έχει πολύ πλάκα γιατί ο κακομοίρης πέφτει από την φόρα που παίρνει. Μας ξεματιάζει.... χαχαχαχα, επειδή τον σταυρώνω όταν τον ξεματιάζω μας σταυρώνει και αυτός μετά! Και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα.

Δέσποινα με το καλό η βάπτιση!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια ντοριτάκι! όλα καλά ν πάνε!

εμένα σήμερα επιτέλους μου ήρθε η περίοδος! άντε σειρά μου να μπω στο κλαμπ για το δεύτερο...

εμείς τρώμε ένα ή δύο από τα μικρά γεύματα τη μέρα σε κομματάκια, αλλά με το κουτάλι προσπαθεί μεν δυσκολεύεται δε, προτιμάει το χέρι, βοηθάω κι εγώ, γεμίζω το κουτάλι...

αλλά ρε κορίτσια έχουμε κολλήσει στα 5 δόντια! φαφούτηδες ακόμη...

μιλάει αρκετά, καταλαβαίνει τα πάντα κ με κατάλληλες ερωτήσεις απαντάει ναι ή όχι κ συνεννοούμαστε πλήρως.

άντε με το καλό το σπόρι τότε!!

δλδ τα υπόλοιπα γεύματα ακόμη του τα αλέθεις??? να ξέρεις όσο τα αλέθεις τόσο το χειρότερο.θ'αργήσει να συνηθίσει! μια χαρά μασάνε κ με τα ούλα! εμείς το έχουμε αποσύρει το μουλτι εδώ κ καιρό! κρέμες ουτε να τις δουν! τρώνε τα πάντα, φρούτα τα κόβω κυβάκια κ τα τρώνε έτσι, φαγητό απ'το δικό μας ότι έχουμε, για σνακ, τοστ, ομελέτα, γιαούρτι αλλα άρχισαν να το βαριούνται, επίσης ταχινοπιτάκια που τους φτιάχνω όπως κ σπανακόπιτα! έχουν από 12 δόντια κ τώρα βγαίνουν κι άλλα!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τσααα! Να 'μαι πάλι! Είχα ντοκ σήμερα! Κάναμε υπέρηχο.... Έχουμε ένα φασολάκιιιι!!!! Κορίτσια είμαι 7+εβδομάδων έγκυος!!! Ακούσαμε και καρδούλα!!! Άντε, με το καλό και οι επόμενες!!! Ράνια σταμάτα να σκέφτεσαι και βουρ στο ψητό... :D:D:D:

Πότε έχεις ΠΗΤ?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν όσον αφορά το πιτσιρίκι μου. Σαβουρώνουμε τα πάντα, σκληρά μαλακά, με μόνη ιδιοτροπία το ψάρι που δεν το τρώει καθόλου. λατρεύει την γραβιέρα!

το λατρεύουν το ψάρι!! καλά κ τα τυριά τα σαρώνουν!!δεν λυσσάει μετά με την γραβιέρα? χαχχα

Λέμε μπαμπα, μαμα, παππου, γιαγιά, κούκος, νταντα, κουκουν (κουκουνάρι), βρρμμμμ (το μηχανάκι)

κι εμείς αυτά λέμε κ καβαλάμε κ κάτι τρίκυκλα κ κάνουμε σούζες χιχιχιιχ επίσης λέμε άτα κ το εννοούμε αφού παίρνουν τα παπούτσια πάνε στην πόρτα, προσπαθούν να τα φορέσουν ενώ συγχρόνως κολλάει η βελόνα στη λέξη άτααααα χαχχαχα

δείχνουμε κιόλας πως κάνει το μηχανάκι όταν το οδηγάει ο μπαμπάς μας. Εχουμε τρέλα με το φεγγάρι, λατρεύουμε τους μαζου εντ δε ζου!

σταθερή αξία! τα έχω μάθει απ'έξω!!

κάνουμε αγκαλιά, στέλνουμε φιλάκια, δείχνουμε τα αφτιά μας. μας παιρνει απο το χέρι για να μας δέιξει τι θέλει.

μια απ'τα ίδια! στις καλές μας δίνουμε φιλί κ στο μάγουλο! όχι σε όλους όμως! ;)

Ταίζει τα σκυλιά, τα κάνει νταντα (μια μερα είχε βάλει την σκύλα σε μια γωνία και την έδερνε με μια κρεμαστρα - μην ρωτάτε- και είχε ξεκαρδιστεί στα γέλια). Μια μέρα τον άκουσα να λέει μπάβο (μπράβο) και μια μέρα πάμε. Μια φορά όμως, δεν το έχει ξαναπει. Μας γαργαλάει, κρύβετε, παίζουμε κυνηγητό, κι έχει πολύ πλάκα γιατί ο κακομοίρης πέφτει από την φόρα που παίρνει. Μας ξεματιάζει.... χαχαχαχα, επειδή τον σταυρώνω όταν τον ξεματιάζω μας σταυρώνει και αυτός μετά! Και άλλα που δεν θυμάμαι τώρα.

χαχχαχαχχαχα

Δέσποινα με το καλό η βάπτιση!

άντε με το καλό το σπόρι κι εσύ!!! μπράβο κορίτσια πήρατε φόρα βλέπω!!:D


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

άντε με το καλό το σπόρι κι εσύ!!! μπράβο κορίτσια πήρατε φόρα βλέπω!!:D

Eυχαριστώ βρε καρδούλα μου.

Τα πιτσιρίκια μας είναι σε πολύ ωραίο στάδιο τώρα. Εγώ τον ευχαριστιέμαι πάρα πολύ. Εχουμε τώρα και 4 μέρες που κοιμόμαστε το βράδυ. Κοιμάται στις δέκα-δέκαμιση και ξυπνάει στις 5 για γάλα και μετά αν δεν πάω δουλειά 8,30. Δόξα το Θεό στρώνουμε κι εκεί!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τσααα! Να 'μαι πάλι! Είχα ντοκ σήμερα! Κάναμε υπέρηχο.... Έχουμε ένα φασολάκιιιι!!!! Κορίτσια είμαι 7+εβδομάδων έγκυος!!! Ακούσαμε και καρδούλα!!! Άντε, με το καλό και οι επόμενες!!! Ράνια σταμάτα να σκέφτεσαι και βουρ στο ψητό... :D:D:D:

συγχαρητήριαααα!!! να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη και σε 8 μήνες άλλο ένα νινάκι στην αγκαλίτσα σου!!! εμείς λέμε το 16 να ξεκινήσουμε για δεύτερο!

καλησπέρα κορίτσια! επιστρέψαμε και εμείς στην βάση μας, ελπίζω να είχατε όλες καλό καλοκαίρι! περάσαμε υπέροχα, η μικρή λατρεύει την θάλασσα, ζητούσε μπάνιο (=μπάι) με το που άνοιγε τα μάτια της, πηγαίναμε για το μπανάκι μας και μετά της έδινα τα φρούτα της, δοκίμασε όμως όλες τις πέτρες της παραλίας... και εγώ να τρέχω από πίσω της να τις βγάζω! μετά από λίγες ημέρες... τις έβγαζε μόνη της αφού της το ζητούσα. ακόμα κολλημένη με την μαμά, όταν είμαι στο σπίτι θέλει να είναι μαζί μου και θέλει να ασχολούμαι μαζί της, αν λείπω είναι άλλο παιδί! είναι πιο ήρεμη και παίζει πιο πολύ με τα παιχνίδια της, γιατί το κάνει αυτό? τρέχει πια μέσα στο σπίτι και λέει αρκετές λεξούλες (κάποιες με τον δικό της τρόπο). Στις διακοπές είχαμε θέμα (κλασικά) με το φαγητό, δεν ήθελε με τίποτα να τρώει, με το ζόρι της το έδινα και το γάλα ούτε να το μυρίσει... ούτε κοιμισμένη! με το που επιστρέψαμε μπήκαμε πάλι σε ρυθμούς, και σε ποσότητα και σε συχνότητα γευμάτων, κατάφερα και της δίνω το γάλα με δημητριακά! αλλά βρε κορίτσια, όλα αλεσμένα! ενώ παίρνει το μπισκότο και το ψωμί και τα τρώει με ευκολία, το φαγητό και τα φρούτα σε κομμάτια, τα κρατάει στο στόμα για 15 ολόκληρα λεπτά και μετά τα φτήνει χωρίς να τα έχει μασήσει... τι να κάνω? όσον αφορά τα δόντια, έχουν σκάσει μύτη κυνόδοντες και τραπεζίτες κάτω και πάνω έχουμε ακόμα τα 4 πρόσθια. Αύριο έχουμε και παιδίατρο, να δω τι θα μας πει!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι μου καλή επάνοδο σας εύχομαι.

Με το θέμα της μαμακίασης κι εμείς τα ίδια έχουμε. ¨Οταν είμαι μπροστά υπάρχω μόνο εγώ και δεν πάμε πουθενά αλλού, όταν λείπω είναι λες και με ξεχνάει τελείως. Θεωρώ ότι είναι φυσιολογικό και ότι έχει να κάνει με τον θηλασμό.

¨οσον αφορά το φαγητό δεν μπορώ να σου πω. Εμείς τα μασάμε όλα. Εχουμε 12 δόντια. Θα στα πει ο γιατρός. Ισως να βαριέται να μασήσει. Υποθέσεις κάνω!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα γιόρτασε το ονοματάκι της για πρώτη φορά η κορούλα μου! και εγώ η κακούργα μάνα... τέτοια μέρα βρήκα να την πάω παιδίατρο! το τι κλάμα έριξε δεν λέγεται! σε όλες τις φάσεις της εξέτασης, μέχρι και εμετό πήγε να κάνει από το κλάμα. Επίσης έχω προσέξει πως τον τελευταίο καιρό φοβάται ήχους που δεν αναγνωρίζει και τρέχει στην αγκαλιά μου, είναι αρκετά ευαίσθητη είπε η παιδίατρος, να την συζητάω όπως και κάνω, την κάνει να νιώθει καλύτερα. κάναμε το εμβόλιο της ηπατίτιδας, τον άλλο μήνα το επαναληπτικό... ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο αν μπορώ να της δίνω μέλι... θα την πάρω μάλλον τηλ αύριο. την βρήκε άριστη, πήρε 600 ολόκληρα γραμμάρια και επέστρεψε στην καμπύλη της (απέδωσε το εντατικό πρόγραμμα των τελευταίων 2 εβδομάδων) και 3 πόντους ύψος! φτάσαμε δηλαδή τα 9100γρ και 80 πόντους. Η γιατρός μου είπε να μην την μπουκώνω... αλλά μόνη της ανοίγει το στόμα αρκεί να έχει διαφημίσεις... ποσότητες δεν τρώει μεγάλες, 120-150 ml περίπου αλλά νομίζω την διαφορά την έκανε το βραδινό, γάλα με δημητριακά. είμαι χαρούμενη!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου! Σήμερα γιόρτασε το ονοματάκι της για πρώτη φορά η κορούλα μου! και εγώ η κακούργα μάνα... τέτοια μέρα βρήκα να την πάω παιδίατρο! το τι κλάμα έριξε δεν λέγεται! σε όλες τις φάσεις της εξέτασης, μέχρι και εμετό πήγε να κάνει από το κλάμα. Επίσης έχω προσέξει πως τον τελευταίο καιρό φοβάται ήχους που δεν αναγνωρίζει και τρέχει στην αγκαλιά μου, είναι αρκετά ευαίσθητη είπε η παιδίατρος, να την συζητάω όπως και κάνω, την κάνει να νιώθει καλύτερα. κάναμε το εμβόλιο της ηπατίτιδας, τον άλλο μήνα το επαναληπτικό... ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο αν μπορώ να της δίνω μέλι... θα την πάρω μάλλον τηλ αύριο. την βρήκε άριστη, πήρε 600 ολόκληρα γραμμάρια και επέστρεψε στην καμπύλη της (απέδωσε το εντατικό πρόγραμμα των τελευταίων 2 εβδομάδων) και 3 πόντους ύψος! φτάσαμε δηλαδή τα 9100γρ και 80 πόντους. Η γιατρός μου είπε να μην την μπουκώνω... αλλά μόνη της ανοίγει το στόμα αρκεί να έχει διαφημίσεις... ποσότητες δεν τρώει μεγάλες, 120-150 ml περίπου αλλά νομίζω την διαφορά την έκανε το βραδινό, γάλα με δημητριακά. είμαι χαρούμενη!

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Να την χαίρεστε! Να την δείτε όπως επιθυμείτε και ακόμα καλύτερα! Πως την βγάλατε τη μικρούλα?

Εγώ μετά το χρόνο διστακτικά που και που δίνω λίγο μέλι, πχ αν τρώω γιαούρτι με μέλι και ζηλέψει θα του δώσω. Για την ακρίβεια του δίνω τα πάντα μετά το χρόνο.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ! Η αλήθεια είναι οτι δεν υπάρχει τόσος ενθουσιασμός όσο με το πρώτο, το μυαλό μας είναι διαρκώς απασχολημένο με τον μικρό, μου φαίνεται μέχρι να φανεί η κοιλιά το καημένο το φασολάκι θα το έχουμε στο γράψιμο :tongue:! Έχω προαίσθημα οτι θα είναι αγόρι και τούτο! ΠΗΤ έχω 11/4 (στα γενέθλια της μαμάς μου)!

συγχαρητήρια ντοριτάκι! όλα καλά ν πάνε!

εμένα σήμερα επιτέλους μου ήρθε η περίοδος! άντε σειρά μου να μπω στο κλαμπ για το δεύτερο...

εμείς τρώμε ένα ή δύο από τα μικρά γεύματα τη μέρα σε κομματάκια, αλλά με το κουτάλι προσπαθεί μεν δυσκολεύεται δε, προτιμάει το χέρι, βοηθάω κι εγώ, γεμίζω το κουτάλι...

αλλά ρε κορίτσια έχουμε κολλήσει στα 5 δόντια! φαφούτηδες ακόμη...

μιλάει αρκετά, καταλαβαίνει τα πάντα κ με κατάλληλες ερωτήσεις απαντάει ναι ή όχι κ συνεννοούμαστε πλήρως.

Με το καλό κι εσύ λοιπόν, αντε να μου κάνετε παρεούλα! Εμένα αν δει το πηρούνι γεμάτο το παίρνει να το φάει μόνος του, με το χέρι δεν προτιμάει τόσο να φάει όσο να παίξει, τα παίρνει και τα ζουλάει... κι εμείς φαφούτηδες είμαστε, μη νομίζεις... 4 πάνω 2 κάτω...:mrgreen:

Μπράβο Ντοριτάκι μου μπράβο!!!!! Αχ κι εγώ θέλω. Ξεκινήσαμε προσπάθειες τον προηγούμενο μήνα και αυτόν τον μήνα πέρασα κολποτραχιλίτιδα. Δεν πειράζει, θα δούμε τον επόμενο μήνα. Το πολύ πολύ να κάνω άλλο ένα διδύμάκι! χαχαχαχα!

Σου εύχομαι τα καλύτερα κορίτσι μου. Να είσαι τελειόμηνη και να έχεις μια ήρεμη και υγιή εγκυμοσύνη! Πολύ χάρηκα!

Με το καλό κι εσείς!!! Αχ τι ωραία!!! Θα μεγαλώσει η παρέα!!!

συγχαρητήριαααα!!! να έχεις μία καλή εγκυμοσύνη και σε 8 μήνες άλλο ένα νινάκι στην αγκαλίτσα σου!!! εμείς λέμε το 16 να ξεκινήσουμε για δεύτερο!

καλησπέρα κορίτσια! επιστρέψαμε και εμείς στην βάση μας, ελπίζω να είχατε όλες καλό καλοκαίρι! περάσαμε υπέροχα, η μικρή λατρεύει την θάλασσα, ζητούσε μπάνιο (=μπάι) με το που άνοιγε τα μάτια της, πηγαίναμε για το μπανάκι μας και μετά της έδινα τα φρούτα της, δοκίμασε όμως όλες τις πέτρες της παραλίας... και εγώ να τρέχω από πίσω της να τις βγάζω! μετά από λίγες ημέρες... τις έβγαζε μόνη της αφού της το ζητούσα. ακόμα κολλημένη με την μαμά, όταν είμαι στο σπίτι θέλει να είναι μαζί μου και θέλει να ασχολούμαι μαζί της, αν λείπω είναι άλλο παιδί! είναι πιο ήρεμη και παίζει πιο πολύ με τα παιχνίδια της, γιατί το κάνει αυτό? τρέχει πια μέσα στο σπίτι και λέει αρκετές λεξούλες (κάποιες με τον δικό της τρόπο). Στις διακοπές είχαμε θέμα (κλασικά) με το φαγητό, δεν ήθελε με τίποτα να τρώει, με το ζόρι της το έδινα και το γάλα ούτε να το μυρίσει... ούτε κοιμισμένη! με το που επιστρέψαμε μπήκαμε πάλι σε ρυθμούς, και σε ποσότητα και σε συχνότητα γευμάτων, κατάφερα και της δίνω το γάλα με δημητριακά! αλλά βρε κορίτσια, όλα αλεσμένα! ενώ παίρνει το μπισκότο και το ψωμί και τα τρώει με ευκολία, το φαγητό και τα φρούτα σε κομμάτια, τα κρατάει στο στόμα για 15 ολόκληρα λεπτά και μετά τα φτήνει χωρίς να τα έχει μασήσει... τι να κάνω? όσον αφορά τα δόντια, έχουν σκάσει μύτη κυνόδοντες και τραπεζίτες κάτω και πάνω έχουμε ακόμα τα 4 πρόσθια. Αύριο έχουμε και παιδίατρο, να δω τι θα μας πει!

Εμείς έχουμε μια εβδομάδα που προσπαθούμε να κόψουμε το μεσημεριανό που το άλεθα, χωρίς μεγάλη επιτυχία, τρώει μερικές μπουκιές και μετά όπως λες κι εσύ, αρχίζει και τα φτύνει... τα αλέθω μπας και φάει, αλλά επειδή έχει φάει μερικές μπουκιές του κόβεται η όρεξη και δεν τρώει ούτε το αλεσμένο... Μόνο τα φρούτα τρώει κομματάκια και τοστ (όχι ολόκληρο). Ακόμα και τα μπισκότα τρώει μερικές μπουκιές και τα πετάει... Χτες είχαμε και ντοκ και έχασε 100γρ... Και πρέπει να είχε χάσει κι άλλο και να είναι σε φάση ανάκτησης τώρα, αλλά πως να τα πάρει που δεν τρώει?


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου! Να την χαίρεστε! Να την δείτε όπως επιθυμείτε και ακόμα καλύτερα! Πως την βγάλατε τη μικρούλα?

Εγώ μετά το χρόνο διστακτικά που και που δίνω λίγο μέλι, πχ αν τρώω γιαούρτι με μέλι και ζηλέψει θα του δώσω. Για την ακρίβεια του δίνω τα πάντα μετά το χρόνο.

ευχαριστώ πολύ! την λέμε Καλλιστώ! δεν λέγεται καμία γιαγιά έτσι, ήταν επιλογή δική μας για άλλους λόγους!

τώρα που το λες, γιαούρτι με μέλι της έδωσα και εγώ να δοκιμάσει αλλά δεν το ήθελε... δεν πειράζει

Κορίτσια μου, σας ευχαριστώ όλες τόσο πολύ! Η αλήθεια είναι οτι δεν υπάρχει τόσος ενθουσιασμός όσο με το πρώτο, το μυαλό μας είναι διαρκώς απασχολημένο με τον μικρό, μου φαίνεται μέχρι να φανεί η κοιλιά το καημένο το φασολάκι θα το έχουμε στο γράψιμο :tongue:! Έχω προαίσθημα οτι θα είναι αγόρι και τούτο! ΠΗΤ έχω 11/4 (στα γενέθλια της μαμάς μου)!

Με το καλό κι εσύ λοιπόν, αντε να μου κάνετε παρεούλα! Εμένα αν δει το πηρούνι γεμάτο το παίρνει να το φάει μόνος του, με το χέρι δεν προτιμάει τόσο να φάει όσο να παίξει, τα παίρνει και τα ζουλάει... κι εμείς φαφούτηδες είμαστε, μη νομίζεις... 4 πάνω 2 κάτω...:mrgreen:

Με το καλό κι εσείς!!! Αχ τι ωραία!!! Θα μεγαλώσει η παρέα!!!

Εμείς έχουμε μια εβδομάδα που προσπαθούμε να κόψουμε το μεσημεριανό που το άλεθα, χωρίς μεγάλη επιτυχία, τρώει μερικές μπουκιές και μετά όπως λες κι εσύ, αρχίζει και τα φτύνει... τα αλέθω μπας και φάει, αλλά επειδή έχει φάει μερικές μπουκιές του κόβεται η όρεξη και δεν τρώει ούτε το αλεσμένο... Μόνο τα φρούτα τρώει κομματάκια και τοστ (όχι ολόκληρο). Ακόμα και τα μπισκότα τρώει μερικές μπουκιές και τα πετάει... Χτες είχαμε και ντοκ και έχασε 100γρ... Και πρέπει να είχε χάσει κι άλλο και να είναι σε φάση ανάκτησης τώρα, αλλά πως να τα πάρει που δεν τρώει?

τελικά η γιατρός είπε να μην βιάζομαι, εφόσον έμαθε σε αλεσμένα ίσως θέλει χρόνο να συνηθίσει τα κομματάκια, να τα προσφέρω σε καθημερινή βάση και όταν θα είναι έτοιμη θα αλλάξει όλα τα γεύματα της.

ο γιατρός σου είπε τι να προσέχεις? σηκώνεις τον μικρό? κάτσε να δώσει τις πρώτες κλοτσιές και θα πάθετε πλάκα και οι τρεις σας! χιχιχι


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites

πλειάδα μου γερό κ καλοφωτισμένο!

πολύ καλά σου είπε η γιατρός, κάθε παιδί έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης, όταν έρθει η ώρα θα γίνει μόνο του... εμένα να σκεφτείς μέχρι 13 μηνών δε μασούσε καθόλου, ή τα κατάπινε ολόκληρα ή τα έκανε εμετό... κ αν ήταν φαγωμένος; άστα...

αλέθω στάνταρ το φαγητό, το φρούτο όχι, αλλά κ πάλι δίνω κ κομματάκια μαζί με το φαγητό κ όπως θέλει... είναι φορές που σπρώχνει το κουτάλι για να φάει με το χέρι, άλλοτε πάλι δεν τον συγκινούν, ανάλογα το φαγητό κ την όρεξη...

στα κιλά είδαμε μεγάλη διαφορά όταν άρχισα να δίνω 2 φορές φαγητό, για 2 εβδομάδες το τρώγαμε στο καρότσι πηγαίνοντας στο πάρκο ώσπου να ανοίξει το στομάχι του, μετά συνήθισε...

το ψάρι στην αρχή δεν το έτρωγε, αλλά κατόπιν συμβουλής από πάρεντς, το έδωσα πρώτα μόνο σε κομματάκια κι έγινε το αγαπημένο του... θέλει να είναι κ πολύ φρέσκο να μη μυρίζει ψαρίλα κ μπόλικο λεμόνι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...