Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 43 λεπτά , Angot είπε:

      @Blue Velvet τελικά είναι σάκχαρο αυτό που μ πιάνει! το νιώθω πάλι τώρα και μέτρησα πίεση και εχω 10,1 με 6,3 ! φυσιολογική για τα δεδομένα μ

      Και τι σου είπε ο γιατρός? Πρέπει να αλλάξεις κάτι στη διατροφή σου? Φάε κάτι αλμυρό τώρα πάντως για να σου ανέβει λίγο η πίεση

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Καλό μήνα μανούλες!

Μαρντο με'γεια το κούρεμα!

Ράνια με το καλό να γίνει η βουτιά!!!

Καρδούλα να χαίρεσαι τα πιτσιρικάκια σου! Τα πρώτα γενέθλια της παρέας έφτασαν!!! Πες μας για το παρτυ!

Κι εμείς βγαίνουμε βολτούλες, όταν μας επιτρέπει ο χρόνος μας γιατί βοήθεια μηδέν... Κατά τ'αλλα έχουμε αρχίσει να σηκωνόμαστε και να πιανόμαστε από τα έπιπλα πολύ δυναμικά και θέλουμε να περπατάμε όλη την ώρα, με βοήθεια φυσικά! Παλαμάκια δεν κάνουμε ακόμα, ούτε χαιρετάμε, αναρωτιέμαι πότε πρέπει να ανησυχήσω σοβαρά, αλλά λέμε πως κάνει η κότα, το άλογο, η πάπια, κάνουμε τον ινδιάνο και παίζουμε κουκου-τσα! Από φαγητά έχουμε ανορεξίες, ειδικά τη φρουτόκρεμα που τρελαινόταν δεν θέλει ούτε να τη βλέπει, τη βαρέθηκε; δεν ξέρω... ανυπομονώ να αλλάξουν τα φρούτα να ξεβαρεθεί κι εκείνος κι εγώ!

Ευχαριστω κοριτσι μου! Το παρτυ ηταν πολυ ωραιο! Το καναμε σε παιδοτοπο κ το ευχαριστηθηκαν κι αυτα κι εμεις που δν κουραστηκαμε εξτρα!

Δν νομιζω οτι πρεπει ν ανησυχεις! Καθε μωρο εχει τους ρυθμους του! Κι εμας αλλα κανει ο ενας αλλα ο αλλος! Παντως ο μικρος κανει πλεον 6-7 βηματακια μονος του!! Ο μεγαλος λιγοτερα! Εχουν πλακα οταν κανουν οτι μιλανε στο τηλ. Κ κανουν μπουρμπουληθρες με το καλαμακι! Κατα τ αλλα ειναι ζωηρα κι ολο ζημιες κανουν! Την φρουτοκρεμα κι εμενα δν την θελουν τελευταια κ υποθετω τν βαρεθηκαν!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω κοριτσι μου! Το παρτυ ηταν πολυ ωραιο! Το καναμε σε παιδοτοπο κ το ευχαριστηθηκαν κι αυτα κι εμεις που δν κουραστηκαμε εξτρα!

Δν νομιζω οτι πρεπει ν ανησυχεις! Καθε μωρο εχει τους ρυθμους του! Κι εμας αλλα κανει ο ενας αλλα ο αλλος! Παντως ο μικρος κανει πλεον 6-7 βηματακια μονος του!! Ο μεγαλος λιγοτερα! Εχουν πλακα οταν κανουν οτι μιλανε στο τηλ. Κ κανουν μπουρμπουληθρες με το καλαμακι! Κατα τ αλλα ειναι ζωηρα κι ολο ζημιες κανουν! Την φρουτοκρεμα κι εμενα δν την θελουν τελευταια κ υποθετω τν βαρεθηκαν!

Ω ωωωω χρονίσαμε!!! Να τα χαίρεσαι τα ζουζούνια σου! Οτι επιθυμείτε!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα μανούλες!

Μαρντο με'γεια το κούρεμα!

Ράνια με το καλό να γίνει η βουτιά!!!

Καρδούλα να χαίρεσαι τα πιτσιρικάκια σου! Τα πρώτα γενέθλια της παρέας έφτασαν!!! Πες μας για το παρτυ!

Κι εμείς βγαίνουμε βολτούλες, όταν μας επιτρέπει ο χρόνος μας γιατί βοήθεια μηδέν... Κατά τ'αλλα έχουμε αρχίσει να σηκωνόμαστε και να πιανόμαστε από τα έπιπλα πολύ δυναμικά και θέλουμε να περπατάμε όλη την ώρα, με βοήθεια φυσικά! Παλαμάκια δεν κάνουμε ακόμα, ούτε χαιρετάμε, αναρωτιέμαι πότε πρέπει να ανησυχήσω σοβαρά, αλλά λέμε πως κάνει η κότα, το άλογο, η πάπια, κάνουμε τον ινδιάνο και παίζουμε κουκου-τσα! Από φαγητά έχουμε ανορεξίες, ειδικά τη φρουτόκρεμα που τρελαινόταν δεν θέλει ούτε να τη βλέπει, τη βαρέθηκε; δεν ξέρω... ανυπομονώ να αλλάξουν τα φρούτα να ξεβαρεθεί κι εκείνος κι εγώ!

Ευχαριστούμε πολύ ντοριτάκι μου! Η βάπτιση ήταν πολύ ωραία, ρίξαμε πολύ κλάμμα και φυσικά ο γιός μου με το που του έβγαλα τα ρούχα μετά από δυο λεπτά κι πριν μπεί στην κολυμπήθρα αποφάσισε να κάνει κακά του! Είχαμε πολύ πλάκα γιατί εγώ εξαφανίστηκα (για να μην γίνει μπροστά στον κόσμο) και ο κόσμος δεν είχε πάρει χαμπάρι!!!! χαχαχαχαχαχα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρανια καλοφωτιστος!!

Ευχαριστουμε κ για τις ευχες!

Κοριτσια εμεις περπαταμμεεεεε!!! Μια μερα μετα τα γενεθλια ο μικρος κανονικα κ ο μεγαλος λιγο λιγοτερο αλλα πιστευω σε 2-3 μερες θα "φυγει" κι αυτος!!

Εσεις τι κανετε?


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε πολύ ντοριτάκι μου! Η βάπτιση ήταν πολύ ωραία, ρίξαμε πολύ κλάμμα και φυσικά ο γιός μου με το που του έβγαλα τα ρούχα μετά από δυο λεπτά κι πριν μπεί στην κολυμπήθρα αποφάσισε να κάνει κακά του! Είχαμε πολύ πλάκα γιατί εγώ εξαφανίστηκα (για να μην γίνει μπροστά στον κόσμο) και ο κόσμος δεν είχε πάρει χαμπάρι!!!! χαχαχαχαχαχα!

Χαχαχα! Ελα ρε συ, τρελό!!! Σε φαντάζομαι να τρέχεις πανικόβλητη!

Ρανια καλοφωτιστος!!

Ευχαριστουμε κ για τις ευχες!

Κοριτσια εμεις περπαταμμεεεεε!!! Μια μερα μετα τα γενεθλια ο μικρος κανονικα κ ο μεγαλος λιγο λιγοτερο αλλα πιστευω σε 2-3 μερες θα "φυγει" κι αυτος!!

Εσεις τι κανετε?

Μπράβο τους!!! Άντε θα έχεις πολυ τρέξιμο τωρα απο πισω τους! Εμείς ακομα πειραματιζόμαστε, εχει πολυ πλάκα, αφήνει τα χέρια να δει τι θα γίνει, προσπαθεί να βρει τροπο να κάτσει χωρίς να πονέσει το πωπουδακι του, πέφτει πιςω απότομα να δει αν θα πέσει στα μαλακά (ευτυχώς το κανει πιο πολυ στο κρεβάτι αυτο και ειμαι πάντα δίπλα του) και αλλα τέτοια πειράματα!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eμείς περπατάμε με λίγο στήριγμα στο ένα χέρι. Αλλά πειραματίζετε να αφήσει και το δεύτερο. Κάνει 2-3 βήματα εντελώς μόνος του, κρατάει τα παιχνίδια του όρθιος χωρίς να πέσει, αλλά κορίτσια κουράζομαι. Δεν δέχεται να κά΄θετε πλέον, με έχει συνέχεια όρθια για να περπατάμε, γιατί είναι και φοβιτσιάρης!

Στη βάπτιση οχι απλώς ήμουν πανικόβλητη, αλλά τα έπιασα και με τα χέρια μου για να μην ξεφτιλιστούμε! χαχαχαχαχα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Ράνια σε νιώθω ....Και η δικιά μου στις κούνιες πλέον θέλει μόνιμα να περπατάμε τη βάζω στην κούνια και γκρινιάζει.... και μεις μάλλον είμαστε κοντά μιας και στηρίζεται μόνη της χωρίς να κρατιέται και ζυγίζει να το κάμω ή να μην το κάνω αλλά δν τολμά ακόμη.....

Επίσης βγάλαμε 3 δόντια σε 7 ημέρες....... ρεκόρ!!!!!!!!


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα σας!Χρονια μας πολλα!Εμας πηρε ο μπαμπας μας την κορη και πηγαν και μου πηραν τριανταφυλλα,μου εστειλε κι ενα φιλι η μικρη και μ αποτελειωσε!!!

Τι κανουν τα μικρακια σας?Εμενα εχει εξελιχθει σε ταλιμπανακι,γυρναει ολη μερα μεσα στο σπιτι και θελει να περπαταει,εννοειται κρατιεται,1-2 βηματακια κανει τελειως μονη της και καθεται!εχει παρει μπρος και το γλωσσαρακι της και πολυ την χαιρομαι!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες και μωράκια! πως είστε? εμείς ετοιμαζόμαστε για την βάπτιση στις 13 ιουνίου! η μικρή όμως είναι πολύ ανήσυχη εδώ και καιρό. Πριν από τρεις εβδομάδες ξεκίνησε να κρατάει το φαί στο στόμα αλλά όταν έβαζα την επόμενη μπουκιά κατάπινε την πρώτη, στην συνέχεια άρχισε να μειώνει το γάλα, με το ζόρι να πιει 200 ml την ημέρα και αυτά βράδυ στον ύπνο μετά από τουλάχιστον ένα μισάωρο προσπάθειας να το πιάσει... και σήμερα δεν ήθελε με τίποτα να φάει γενικά! τελικά κάναμε μικρά και συχνά γεύματα, με μεγάλη προσπάθεια και πολλά παιχνίδια, τα έχω φτύσει! νομίζω ότι είναι από τα δοντάκια, βγάζει κυνόδοντες κάτω (τους πλάγιους δεν τους έχει βγάλει ακόμα)! δεν ξέρω τι να κάνω για να την βοηθήσω... δείχνει να υποφέρει! σήμερα της έδωσα λίγο παυσίπονο... νομίζω την βοήθησε ελάχιστα...

εσείς έχετε βγάλει κυνόδοντες? μα πόσο δύσκολα δόντια είναι πια!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...