Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Είπε ότι θέλει να αποκλείσει ακόμα και αυτη την μικρη πιθανότητα,γι αυτό και πρέπει να κάνω αύριο πάλι χοριακη.Δεν έκανε διάγνωση.Απλα υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο δυστυχώς..Μακαρι να πάω και να έχει μηδενιστεί,έχω κουραστεί..

      Εύχομαι αύριο να έχει πέσει η χοριακη σου. 🙏 κι εγω θα παω πολυ πρωι να δωσω αιμα....να δουμε....

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

Εμείς πίνουμε το αλμιρον 1+ τώρα.Το πίνει αλλά μόνο το πρωί το ζητάει. Το βράδυ στον ύπνο μόνο. Θέλω να κόψουμε το μπιμπερό αν προλάβουμε πριν τη στείλω παιδικό.Νερο πίνει από ποτηράκι με καλαμάκι.Πηρα ένα που δε στάζει της νουκ αλλά οκ δεν έχω προσδοκίες ότι θα πιει και γάλα μ αυτό. Για το γάλα της έχω πάρει ένα της νουμπι αλλά δεν το θέλει πάντα. Ειδικά μέσα στον ύπνο με τπτ.Δοκιμασα και της μαμ διάφορα στόμια αλλά δεν.... Πιστεύω όσο πιο νωρίς κόψει πιπιλα και μπιμπερό τόσο πιο εύκολα θα τα ξεφορτωθούν. Επίσης βαρέθηκα να πλένω μπιμπερό.

Myheart εσύ με δύο φαντάζομαι πήξιμο στο πλύσιμο των μπιμπερο.

κι εμείς νερό με διάφορων ειδών ποτηράκια ή από μπουκαλάκι νερού με καλαμάκι...όχι μωρέ πλέον δεν έχω πολλά μπιμπερό για πλύσιμο...γάλα πίνουμε πρωί, καμιά φορά το μεσημέρι αν το ζητήσουν, το βράδυ κ φυσικά το βράδυ βράδυ που ξυπνάνε ακόμη τουλάχιστον από 1 φορά για γάλα..σε σύγκριση με τις αρχές δλδ που δε τα προλαβαίναμε τα μπιμπερό αυτά μου φαίνονται πταίσμα!:tongue: εμένα το καλό είναι ότι τρώνε εδώ κ πολύυυ καιρό μόνοι τους το μεσημέρι εκτός αν για κάποιο λόγο τους ταίσω εγώ...τους βάζω στα καρεκλάκια με το φαγητό τους κ το πιρουνάκι τους κ τρώνε! φυσικά μέχρι να φτάσουμε σ'ένα καλό επίπεδο λερώσαμε πολλά ρούχα κ το πάτωμα έφαγε μπόλικο φαγητό!:tongue: αλλά το ευχαριστιούνται!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σοβαρά τρώνε μόνα τους;Εμάς το τρώει το πάτωμα βασικά.Καλα για πιρούνι δεν το συζητάω ότι τρώει με τα χέρια γιατί κι αυτό στο πάτωμα καταλήγει.Θα μάθει να δω ποτέ όμως.

Λοιπόν κι εμένα με απλό καλαμάκι ξεκίνησε αλλά ήθελα να μπορώ να την αφήνω να πίνει και μόνη της και της πήρα το ποτηράκι. Το οποίο μας δυσκόλεψε λίγο γτ δε θέλει κόπο αλλά θέλει τροπο:lol: :lol: :lol:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια

Πωπω ακούω μωράκια να τρώνε μόνα τους! Μπράβο στα διδυμάκια μας! Εμείς μόνοι μας τρώμε μόνο ότι πιάνετε με το χέρι μας! Αλλά τρώμε τα πάντα, εχθές είχαμε σουπιά γιαχνί να φανταστείτε. Δεν έχουμε μιλήσει, λέμε μόνο μαμα, γιαγια, μπαμπα, καεεε(καφες), γα-α(γαλα), αλλά επικοινωνούμε 100% με την νοηματική! χαχαχα! Και αν ειναι πολύ κουρασμένος έχει κάτι νευρα, απιστευτα.

Καρδούλα μου πως σου φαίνεται με τα 2 ζουζούνια? Είναι πολύ δύσκολο το πρόγραμμα? Σκέφτομαι για δεύτερο και δεν σου κρύβω ότι ψιλοαγχώνομαι κιόλας.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τρώνε μόνα τους;Εμάς το τρώει το πάτωμα βασικά.Καλα για πιρούνι δεν το συζητάω ότι τρώει με τα χέρια γιατί κι αυτό στο πάτωμα καταλήγει.Θα μάθει να δω ποτέ όμως.

Λοιπόν κι εμένα με απλό καλαμάκι ξεκίνησε αλλά ήθελα να μπορώ να την αφήνω να πίνει και μόνη της και της πήρα το ποτηράκι. Το οποίο μας δυσκόλεψε λίγο γτ δε θέλει κόπο αλλά θέλει τροπο:lol: :lol: :lol:

τρώνε ναι! εντάξει όλο κ κάτι πέφτει κάτω αλλά τα καταφέρνουν καλά! εμένα πάλι δεν θέλουν με το χέρι! τους λέω τα μακαρονάκια π.χ με το χεράκι κι αυτά εκεί! με το πιρούνι κ νευριάζουν αν το πάρω!:tongue:

Kαλημέρα κορίτσια

Πωπω ακούω μωράκια να τρώνε μόνα τους! Μπράβο στα διδυμάκια μας! Εμείς μόνοι μας τρώμε μόνο ότι πιάνετε με το χέρι μας! Αλλά τρώμε τα πάντα, εχθές είχαμε σουπιά γιαχνί να φανταστείτε. Δεν έχουμε μιλήσει, λέμε μόνο μαμα, γιαγια, μπαμπα, καεεε(καφες), γα-α(γαλα), αλλά επικοινωνούμε 100% με την νοηματική! χαχαχα! Και αν ειναι πολύ κουρασμένος έχει κάτι νευρα, απιστευτα.

Καρδούλα μου πως σου φαίνεται με τα 2 ζουζούνια? Είναι πολύ δύσκολο το πρόγραμμα? Σκέφτομαι για δεύτερο και δεν σου κρύβω ότι ψιλοαγχώνομαι κιόλας.

κι εμένα τρώνε τα πάντα ευτυχώς! κι εμείς μια απ'τα ίδια με την ομιλία αλλα συννενοουμαστε για τα πάντα! καταλαβαίνουν ό,τι τους πω! π.χ το βράδυ τους λέω πηγαίντε να πάρετε τις πετσέτες σας κι ελάτε στο μπάνιο! κ τ'ακούς να τρέχουνε ποιος θα έρθει πρώτος! χιχιχχι έχουν πολύ πλάκα!

λοιπόν κορίτσι δν θα σου πω ψέμματα....κουράζομαι πάραααα πολύ κ με τα 2!! αλλά μην ξεχνάς εμένα έχουν κ την ίδια ηλικία..εσένα θα έχει ξεπεταχτει ο μικρός μέχρι να κάνεις το 2ο...όσο μεγαλώνουν είναι καλύτερα τα πράγματα απλά όλη την ημέρα δν κάθομαι καθόλου...είναι κ που δν μου κοιμούνται σχεδόν καθόλου..οπότε η μέρα μου ξεκινά γύρω στις 7.30 κ τελειώνει στις 01.00! αλλά χαλάλι μπροστά στην ευτυχία που μου δίνουν!;)


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

τρώνε ναι! εντάξει όλο κ κάτι πέφτει κάτω αλλά τα καταφέρνουν καλά! εμένα πάλι δεν θέλουν με το χέρι! τους λέω τα μακαρονάκια π.χ με το χεράκι κι αυτά εκεί! με το πιρούνι κ νευριάζουν αν το πάρω!:tongue:

κι εμένα τρώνε τα πάντα ευτυχώς! κι εμείς μια απ'τα ίδια με την ομιλία αλλα συννενοουμαστε για τα πάντα! καταλαβαίνουν ό,τι τους πω! π.χ το βράδυ τους λέω πηγαίντε να πάρετε τις πετσέτες σας κι ελάτε στο μπάνιο! κ τ'ακούς να τρέχουνε ποιος θα έρθει πρώτος! χιχιχχι έχουν πολύ πλάκα!

λοιπόν κορίτσι δν θα σου πω ψέμματα....κουράζομαι πάραααα πολύ κ με τα 2!! αλλά μην ξεχνάς εμένα έχουν κ την ίδια ηλικία..εσένα θα έχει ξεπεταχτει ο μικρός μέχρι να κάνεις το 2ο...όσο μεγαλώνουν είναι καλύτερα τα πράγματα απλά όλη την ημέρα δν κάθομαι καθόλου...είναι κ που δν μου κοιμούνται σχεδόν καθόλου..οπότε η μέρα μου ξεκινά γύρω στις 7.30 κ τελειώνει στις 01.00! αλλά χαλάλι μπροστά στην ευτυχία που μου δίνουν!;)

Aυτό με τον ύπνο φοβάμαι πολύ γιατί ο δικός μου δεν έχει σερί ύπνο. κάθε βράδυ ξυπνάμε τουλάχιστον 2-3 φορές. Και αν αποφασίσει να κοιμηθεί αυτός έστω και ένα συνεχόμενο 2ωρο-3ωρο δεν κοιμάμαι εγώ.

Πωπω τα φαντάζομαι να τρέχουν για τις πετσέτες τους, χαχαχαχα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!

Αύριο θα φτιάξουμε την αίτηση για το εσπα και θα έχω λίγο τρέξιμο να φτιάξω τα δικαιολογητικα μέχρι το Σάββατο που θα τα στείλω. Κάνει καμιά άλλη μανούλα αίτηση για βρεφονηπιακο;


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Καλησπέρα!!

Αύριο θα φτιάξουμε την αίτηση για το εσπα και θα έχω λίγο τρέξιμο να φτιάξω τα δικαιολογητικα μέχρι το Σάββατο που θα τα στείλω. Κάνει καμιά άλλη μανούλα αίτηση για βρεφονηπιακο;

Eγώ τα έστειλα σήμερα. Ελπίζω να μας δεχτούνε!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμείς νερό με διάφορων ειδών ποτηράκια ή από μπουκαλάκι νερού με καλαμάκι...όχι μωρέ πλέον δεν έχω πολλά μπιμπερό για πλύσιμο...γάλα πίνουμε πρωί, καμιά φορά το μεσημέρι αν το ζητήσουν, το βράδυ κ φυσικά το βράδυ βράδυ που ξυπνάνε ακόμη τουλάχιστον από 1 φορά για γάλα..σε σύγκριση με τις αρχές δλδ που δε τα προλαβαίναμε τα μπιμπερό αυτά μου φαίνονται πταίσμα!:tongue: εμένα το καλό είναι ότι τρώνε εδώ κ πολύυυ καιρό μόνοι τους το μεσημέρι εκτός αν για κάποιο λόγο τους ταίσω εγώ...τους βάζω στα καρεκλάκια με το φαγητό τους κ το πιρουνάκι τους κ τρώνε! φυσικά μέχρι να φτάσουμε σ'ένα καλό επίπεδο λερώσαμε πολλά ρούχα κ το πάτωμα έφαγε μπόλικο φαγητό!:tongue: αλλά το ευχαριστιούνται!

Αχ μωρέ τα ζουζούνια!!! Πολύ εξελιγμένα τα βρίσκω!!! Κι αυτό με τις πετσέτες...πολύ γέλασα!!! :D:D:D

Εμείς εδώ, ακόμα δεν περπατάμε μόνοι μας, φτάσαμε σε ένα καλό επίπεδο και μετά φοβήθηκε για κάποιον άγνωστο λόγο και γυρίσαμε στη σιγουριά του μπουσουλήματος (υπάρχει άραγε κανένα άλλο μωράκι στην παρέα που δεν περπατάει ακόμα τελείως μόνο του; έτσι για να παίρνω κουράγιο)... Λέμε βέβαια διάφορες λεξούλες, έστω με τον δικό μας τρόπο, αλλά αυτό που συνεννοούμαστε πλήρως πολύ μου αρέσει!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τσααα! Να 'μαι πάλι! Είχα ντοκ σήμερα! Κάναμε υπέρηχο.... Έχουμε ένα φασολάκιιιι!!!! Κορίτσια είμαι 7+εβδομάδων έγκυος!!! Ακούσαμε και καρδούλα!!! Άντε, με το καλό και οι επόμενες!!! Ράνια σταμάτα να σκέφτεσαι και βουρ στο ψητό... :D:D:D:


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τσααα! Να 'μαι πάλι! Είχα ντοκ σήμερα! Κάναμε υπέρηχο.... Έχουμε ένα φασολάκιιιι!!!! Κορίτσια είμαι 7+εβδομάδων έγκυος!!! Ακούσαμε και καρδούλα!!! Άντε, με το καλό και οι επόμενες!!! Ράνια σταμάτα να σκέφτεσαι και βουρ στο ψητό... :D:D:D:

Κοριτσι μου συγχαρητηρια!! Μια καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!

Αντε κι οι υπολοιπες με το καλο! Εγω ακομη ουτε να το σκεφτω!!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τσααα! Να 'μαι πάλι! Είχα ντοκ σήμερα! Κάναμε υπέρηχο.... Έχουμε ένα φασολάκιιιι!!!! Κορίτσια είμαι 7+εβδομάδων έγκυος!!! Ακούσαμε και καρδούλα!!! Άντε, με το καλό και οι επόμενες!!! Ράνια σταμάτα να σκέφτεσαι και βουρ στο ψητό... :D:D:D:

Μπραβο Ντοριτακι! Με το καλο! Χαθηκα λιγο αλλα επστρεφω δριμυτερη! Κ εγω θελω να τρωει μονος του αλλα πρεπει να μας πει η myheart το μυστικο! Σε αλλα νεα τρεχουμε πλεον σκαρφαλωνουμε αντου κ την κυραικη εχουμε μπλουμ!


cPT0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Ντοριτακι! Με το καλο! Χαθηκα λιγο αλλα επστρεφω δριμυτερη! Κ εγω θελω να τρωει μονος του αλλα πρεπει να μας πει η myheart το μυστικο! Σε αλλα νεα τρεχουμε πλεον σκαρφαλωνουμε αντου κ την κυραικη εχουμε μπλουμ!

Που εισαι φιλεναδα εσυ χαμενη? Αντε με το καλο το μπλουμ! Το μυστικο? Λοιπον τον βαζεις στο καρεκλακι του δινεις φαγητο κ κουταλι πιρουνι αναλογα τι τρωει κ τον αφηνρις να γινει χαλια! Μη κοιταξεις τον χαμο που θα γινει σε πατωμα ρουχα κλπ κ εχε κ εξτρα φαγητο χαχαχα αλλο μυστικο δν υπαρχει! Τον αφηνεις να γινει γουρουνακι κ να το ευχαριστηθει! Α εμεις φροντιζουμε να τρωμε το μεσημερι ολοι μαζι κ πολυ τους αρεσει! Φυσικα στην αρχη τον βοηθας κ λιγο μη μεινει κ νηστικος! Αντε καλη αρχη!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Που εισαι φιλεναδα εσυ χαμενη? Αντε με το καλο το μπλουμ! Το μυστικο? Λοιπον τον βαζεις στο καρεκλακι του δινεις φαγητο κ κουταλι πιρουνι αναλογα τι τρωει κ τον αφηνρις να γινει χαλια! Μη κοιταξεις τον χαμο που θα γινει σε πατωμα ρουχα κλπ κ εχε κ εξτρα φαγητο χαχαχα αλλο μυστικο δν υπαρχει! Τον αφηνεις να γινει γουρουνακι κ να το ευχαριστηθει! Α εμεις φροντιζουμε να τρωμε το μεσημερι ολοι μαζι κ πολυ τους αρεσει! Φυσικα στην αρχη τον βοηθας κ λιγο μη μεινει κ νηστικος! Αντε καλη αρχη!

Εσυ καλα τα λες! Το θεμα ειναι οτι εγω γυρναω το απογευμα κ δεν νομιζω να το κανει η γυναικα αυτο. Μονο το σκ...σου πω να του βαλω κ αδιαβροχο??😄😄😄


cPT0p3.png
Link to comment
Share on other sites

συγχαρητήρια ντοριτάκι! όλα καλά ν πάνε!

εμένα σήμερα επιτέλους μου ήρθε η περίοδος! άντε σειρά μου να μπω στο κλαμπ για το δεύτερο...

εμείς τρώμε ένα ή δύο από τα μικρά γεύματα τη μέρα σε κομματάκια, αλλά με το κουτάλι προσπαθεί μεν δυσκολεύεται δε, προτιμάει το χέρι, βοηθάω κι εγώ, γεμίζω το κουτάλι...

αλλά ρε κορίτσια έχουμε κολλήσει στα 5 δόντια! φαφούτηδες ακόμη...

μιλάει αρκετά, καταλαβαίνει τα πάντα κ με κατάλληλες ερωτήσεις απαντάει ναι ή όχι κ συνεννοούμαστε πλήρως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...