Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

καλησπέρα!

εμείς τώρα ξεκινήσαμε να περπατάμε τοίχο τοίχο, έχουμε ακόμα!

λοιπόν από δόντια κι εμείς τα ίδια, σήμερα όλη μέρα πυρετό, τρώει μόνο κρέμες κ γιαούρτι κ φουσκώνουν οι κάτω κυνόδοντες...

κ κάτι άσχετο: τις τελευταίες μέρες όταν πατάω το ποντίκι στο "πρώτο μη διαβασμένο" την 1η φορά μου ανοίγει διαφημίσεις, εσάς το κάνει;

πάντως, αν ακούν οι διαχειριστές, είναι πολύ ενοχλητικό!!!

Περαστικά σας κορίτσι μου. Εμείς με τα δοντια δεν κάνουμε πυρετό, κάνουμε όμως πολύ δύσκολο υπνο με πολλά κλάμματα. Και είμαστε κι εμείς χάλια από προχθές! Κρίμα να πονάνε μωρέ.

Εχει και την γιορτούλα του σήμερα ο δικός μου!

Για το θέμα με το φορουμ δεν ξέρω, εγώ μπαίνω πάντα εκεί που λεει τελευταία σελίδα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να τον χαίρεσαι τον άντρακλα!!!:D:D:D

Σε όσες ήρθε η περίοδος είχατε ανωμαλίες στην αρχή; Αν ναι για πόσο καιρό; Μου ήρθε πρώτη φορά 4/5 με πάααρα πολύ αίμα και τώρα ακόμα να φανεί... :?


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

χρόνια σας πολλά!!!

εμείς γιορτάζουμε την Κυριακή...

πυρετό μου έκανε μόνο 1 μέρα, όπως σε όλα τα δόντια κ χθες ξύπνησε 2 φορές με σπαρακτικό κλάμα κ του έδωσα παυσίπονο, σήμερα πήρα τη γέλη της Frezyderm αν κ να σας πω αυτό που τον ανακούφισε κατευθείαν ήταν λίγο από το παγωτό μου! χεχε!

εμένα δε μου ήρθε ακόμη, αν κ από καιρό νιώθω συμπτώματα...

κ κάτι που με προβληματίζει: τον τελευταίο μήνα πήρε μόνο 150γρ βάρος, αν κ τρώει κανονικά, δηλ. τα γνωστά 3 γεύματα από 200μλ συν ένα γιαουρτάκι 150γρ... εσάς τρώνε μεγαλύτερες ποσότητες τώρα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια! εμείς ετοιμαζόμαστε για την βάπτιση, το άλλο σάββατο! η μικρή τρώει καλύτερα τώρα!

καλησπέρα!

εμείς τώρα ξεκινήσαμε να περπατάμε τοίχο τοίχο, έχουμε ακόμα!

λοιπόν από δόντια κι εμείς τα ίδια, σήμερα όλη μέρα πυρετό, τρώει μόνο κρέμες κ γιαούρτι κ φουσκώνουν οι κάτω κυνόδοντες...

κ κάτι άσχετο: τις τελευταίες μέρες όταν πατάω το ποντίκι στο "πρώτο μη διαβασμένο" την 1η φορά μου ανοίγει διαφημίσεις, εσάς το κάνει;

πάντως, αν ακούν οι διαχειριστές, είναι πολύ ενοχλητικό!!!

αχ αυτά τα δοντάκια... θα το έχουμε αυτό μέχρι να εμφανιστούν όλα ε?

εγώ ανοίγω το λινκ που έρχεται στο μαιλ μου και μπαίνω κατευθείαν στα τελευταία μηνύματα, μη διαβασμένα.

Περαστικά σας κορίτσι μου. Εμείς με τα δοντια δεν κάνουμε πυρετό, κάνουμε όμως πολύ δύσκολο υπνο με πολλά κλάμματα. Και είμαστε κι εμείς χάλια από προχθές! Κρίμα να πονάνε μωρέ.

Εχει και την γιορτούλα του σήμερα ο δικός μου!

Για το θέμα με το φορουμ δεν ξέρω, εγώ μπαίνω πάντα εκεί που λεει τελευταία σελίδα!

να τον χαίρεσαι!

Να τον χαίρεσαι τον άντρακλα!!!:D:D:D

Σε όσες ήρθε η περίοδος είχατε ανωμαλίες στην αρχή; Αν ναι για πόσο καιρό; Μου ήρθε πρώτη φορά 4/5 με πάααρα πολύ αίμα και τώρα ακόμα να φανεί... :?

όσο θηλάζεις η περίοδος θα είναι ακανόνιστη... εμένα ήρθε για πρωτη φορά στους 4 μήνες, μετά ξανά στους 6 μήνες όπου και κόψαξε τον θηλασμό και από εκεί και πέρα ανά 3-4 εβδομάδες, χωρίς καθόλου πόνο αλλά με πάρα πολύ αίμα τις 2 πρώτες ημέρες, μετά συνεχίζει μέχρι τις 7 ημέρες με ελάχιστο αίμα...

την άλλη εβδομάδα θα πάω γιατρό, θα τον ξαναρωτήσω αν χρειάζεται να κάνουμε κάτι...

χρόνια σας πολλά!!!

εμείς γιορτάζουμε την Κυριακή...

πυρετό μου έκανε μόνο 1 μέρα, όπως σε όλα τα δόντια κ χθες ξύπνησε 2 φορές με σπαρακτικό κλάμα κ του έδωσα παυσίπονο, σήμερα πήρα τη γέλη της Frezyderm αν κ να σας πω αυτό που τον ανακούφισε κατευθείαν ήταν λίγο από το παγωτό μου! χεχε!

εμένα δε μου ήρθε ακόμη, αν κ από καιρό νιώθω συμπτώματα...

κ κάτι που με προβληματίζει: τον τελευταίο μήνα πήρε μόνο 150γρ βάρος, αν κ τρώει κανονικά, δηλ. τα γνωστά 3 γεύματα από 200μλ συν ένα γιαουρτάκι 150γρ... εσάς τρώνε μεγαλύτερες ποσότητες τώρα;

να τον χαίρεσαι προκαταβολικά!

ναι τα δροσερά βοηθάνε πολύ! η δικιά μου πήρε τον προηγούμενο μήνα 400γρ (αλλά τότε τρώγαμε καλά, γύρω στα 150ml), και η γιατρός μας είχε πει ότι τα περισσότερα μωράκια παίρνουν μόνο 200γρ, οπότε μια χαρά είστε! εφόσον τρώει μην ανησυχείς!

πόσο καιρό νιώθεις συμπτώματα? μήπως να κάνεις ένα τεστάκι? μήπως έρχεται το αδερφάκι?


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ κάτι που με προβληματίζει: τον τελευταίο μήνα πήρε μόνο 150γρ βάρος, αν κ τρώει κανονικά, δηλ. τα γνωστά 3 γεύματα από 200μλ συν ένα γιαουρτάκι 150γρ... εσάς τρώνε μεγαλύτερες ποσότητες τώρα;

Εμένα τρώει λιγότερο, ειδικά φρουτόκρεμα με τα 1000 ζόρια αν φάει 100μλ... Ειδικά αυτόν τον μήνα που πέρασε που έτρωγε λίγο και έχει γίνει σαφώς πιο κινητικός, πήρε 200γρ. πιστεύω ότι εκείνα ξέρουν τι κάνουν με τις ποσότητες που τρώνε... αλλά για το οτι δεν παίρνουν αρκετό βαρος σίγουρα ο μεγαλύτερος παράγοντας είναι οτι πλέον κινούνται πολύ...

καλησπέρα κορίτσια! εμείς ετοιμαζόμαστε για την βάπτιση, το άλλο σάββατο!

όσο θηλάζεις η περίοδος θα είναι ακανόνιστη... εμένα ήρθε για πρωτη φορά στους 4 μήνες, μετά ξανά στους 6 μήνες όπου και κόψαξε τον θηλασμό και από εκεί και πέρα ανά 3-4 εβδομάδες, χωρίς καθόλου πόνο αλλά με πάρα πολύ αίμα τις 2 πρώτες ημέρες, μετά συνεχίζει μέχρι τις 7 ημέρες με ελάχιστο αίμα...

την άλλη εβδομάδα θα πάω γιατρό, θα τον ξαναρωτήσω αν χρειάζεται να κάνουμε κάτι...

Με το καλό! Κι εγώ την άλλη Κυριακή βαπτίζω ένα κοριτσάκι! Η δική μας βάπτιση είναι τον Αύγουστο!

Ναι κι εγώ πιστεύω ευθύνεται ο θηλασμός για την ανωμαλία, αν και τον έχουμε περιορίσει στο ελάχιστο... ήθελα να πάω για τεστ παπ τέλη του μήνα και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που δεν μου έχει έρθει η περίοδος κανονικά... μαλλον όχι ε; θα πάω να δω τι παίζει γιατί θέλω σιγά σιγά να μπαίνουμε σε διαδικασία για το δεύτερο :D!!!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

πόσο καιρό νιώθεις συμπτώματα? μήπως να κάνεις ένα τεστάκι? μήπως έρχεται το αδερφάκι?

χαχα! τόσο καιρό που θα είχα ήδη παραφουσκώσει:)

η αλήθεια είναι ότι θηλάζει λίγο μεν αλλά αρκετές φορές, οπότε η ντοκ μου είπε μπορεί να κάνει καιρό ακόμη να ρθει

βέβαια έχω ήδη κάνει 2 καλού κακού, μη σηκώνω κ βάρη!

κι εγώ πιστεύω ευθύνεται ο θηλασμός για την ανωμαλία, αν και τον έχουμε περιορίσει στο ελάχιστο... ήθελα να πάω για τεστ παπ τέλη του μήνα και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που δεν μου έχει έρθει η περίοδος κανονικά... μαλλον όχι ε; θα πάω να δω τι παίζει γιατί θέλω σιγά σιγά να μπαίνουμε σε διαδικασία για το δεύτερο :D!!!

ναι κι ο δικός μου έχει γίνει αεικίνητος τελευταία...

όχι, δεν πειράζει αυτό...

καλοφωτισμένα τα μπεμπάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια μου έχω κανονικά περίοδο χωρίς ανωμαλίες από τον 5ο μήνα. Και θηλάζουμε ακόμα, 3 φορές το βράδυ και 3 μέσα στη μέρα το λιγότερο. Τι να πω..... αχ κι εγώ θέλω σιγά σιγά 2ο αλλά λέμε να ξεκινήσουμε από τον Σεπτέμβρη προσπάθειες για να δουμε τι θα κάνουμε και με τον μικρό αν πάει βρεφονηπιακό ή όχι....

Με το καλό λοιπόν για όλες μας!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

εμείς εδώ είμαστε! μεγαλώνουμε γρήγορα! περπατάμε αν και ακόμα νιώθει ανασφάλεια, ψηλώνει αλλά δεν παίρνει πολύ βάρος, δεν ανησυχούμε όμως, γιατρός μας είπε ότι θα είναι ένα αδύνατο παιδάκι αλλά μέσα στις καμπύλες, είμαστε και οι γονείς αρκετά αδύνατοι... έχουμε ξεκινήσει και ψάρι, το μόνο που δεν τρώει ακόμα είναι φράουλες, όταν ρώτησα την γιατρό μου είπε ότι προτιμάει όχι γιατί είναι το φρούτο με τα περισσότερα φάρμακα! κάναμε και την βάπτιση μέσα Ιουνίου! όλα καλά!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπράβο σας κ καλοφωτισμένο!

κι εμείς περπατάμε, αλλά τον πιάνουν κάτι γέλια απ' τη χαρά του κ χάνει την ισορροπία του! πάμε κ παιδική με το ποδήλατο κ κυνηγάμε τις μπάλες!

το ψάρι κ οι φακές έχουν γίνει τα αγαπημένα μας φαγητά...

αλλά ρε κορίτσια με τίποτα να πιει φρέσκο γάλα, το δοκίμασα κρύο, ζεστό, με μέλι, το παιδικό που μυρίζει βανίλια... τίποτα, πίνει μια γουλιά, σπρώχνει το μπουκάλι κ μου δείχνει το στήθος... ντορίτα, εσένα το δέχτηκε εύκολα;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο εμας! Εμεις τρεχουμε οληηηηη μερα! Ειναι πολυ ζωηρα κ τα δυο ζωη να εχουν :) τρεχουν σκαρφαλωνουν σκανταλιες κοινως δν τα προλαβαινουμε! Απο δοντια εχουν γυεω στα 12 ο καθενας, τρωμε τα παντα, ακομη κ μουσακα τζατζικι κ δν συμμαζευεται χαχαχα γαλα πινουμε ακομη την σκονη, μας ειπε ο ντοκ μεχρι 2 ετων τι να πω! Απο βαρος δν βαζουμε πολυ περιπου 100-200 γρ. / μηνα κ 1-2 εκ. / μηνα αλλα ειμαστε μες στις καμπυλες κ ο ντοκ μας λεει ειμαστε οκ! Ουτε αδυνατα ουτε χοντρουληδες κ λογικο να μν βαζουν αφου δν βαζουν κ@λο κατω χιχιχι γενικα δν τους ζοριζω, τρωνε οσο θελουν. Αν πεινανε το ζητανε! Εχουν πλακα γιατι πλεον αλληλεπιδρουν μεταξυ τους κ μιλανε στην δικη τους γλωσσα!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ απι εμενα! Εμεις χρονισαμε παμε ολο το σπιτι τοιχο τοιχο κ χθες καναμε τα πρωτα μας βηματα τελειως μονοι μας. Κ εμενα σκονη μου ειπε να συνεχισω με το γαλα. Τρωμε τα γνωστα κ δεν βαζουμε γραμμαριο. Θελω κ εγω τετοιο μεταβολισμο!


cPT0p3.png
Link to comment
Share on other sites

μπράβο σας κ καλοφωτισμένο!

κι εμείς περπατάμε, αλλά τον πιάνουν κάτι γέλια απ' τη χαρά του κ χάνει την ισορροπία του! πάμε κ παιδική με το ποδήλατο κ κυνηγάμε τις μπάλες!

το ψάρι κ οι φακές έχουν γίνει τα αγαπημένα μας φαγητά...

αλλά ρε κορίτσια με τίποτα να πιει φρέσκο γάλα, το δοκίμασα κρύο, ζεστό, με μέλι, το παιδικό που μυρίζει βανίλια... τίποτα, πίνει μια γουλιά, σπρώχνει το μπουκάλι κ μου δείχνει το στήθος... ντορίτα, εσένα το δέχτηκε εύκολα;

ευχαριστούμε!

μέλι πότε ξεκίνησες να δίνεις? δεν το έχω συζητήσει ακόμα με την παιδίατρο γιατί νόμιζα ότι δεν κάνει ακόμα.

Γεια σας κι απο εμας! Εμεις τρεχουμε οληηηηη μερα! Ειναι πολυ ζωηρα κ τα δυο ζωη να εχουν :) τρεχουν σκαρφαλωνουν σκανταλιες κοινως δν τα προλαβαινουμε! Απο δοντια εχουν γυεω στα 12 ο καθενας, τρωμε τα παντα, ακομη κ μουσακα τζατζικι κ δν συμμαζευεται χαχαχα γαλα πινουμε ακομη την σκονη, μας ειπε ο ντοκ μεχρι 2 ετων τι να πω! Απο βαρος δν βαζουμε πολυ περιπου 100-200 γρ. / μηνα κ 1-2 εκ. / μηνα αλλα ειμαστε μες στις καμπυλες κ ο ντοκ μας λεει ειμαστε οκ! Ουτε αδυνατα ουτε χοντρουληδες κ λογικο να μν βαζουν αφου δν βαζουν κ@λο κατω χιχιχι γενικα δν τους ζοριζω, τρωνε οσο θελουν. Αν πεινανε το ζητανε! Εχουν πλακα γιατι πλεον αλληλεπιδρουν μεταξυ τους κ μιλανε στην δικη τους γλωσσα!

το κάνω εικόνα και λιώνω!!! μπράβο στα ζουζούνια που τρώνε τα πάντα! εμάς μας είπε η γιατρός πως μπορούμε να πάμε σε φρέσκο γάλα, αλλά η αλήθεια είναι πως προτιμώ να μείνω στην σκόνη, γιατί βάρος δεν παίρνει εύκολα και το γάλα σκόνη είναι ενισχυμένο.

Καλημερα κ απι εμενα! Εμεις χρονισαμε παμε ολο το σπιτι τοιχο τοιχο κ χθες καναμε τα πρωτα μας βηματα τελειως μονοι μας. Κ εμενα σκονη μου ειπε να συνεχισω με το γαλα. Τρωμε τα γνωστα κ δεν βαζουμε γραμμαριο. Θελω κ εγω τετοιο μεταβολισμο!

καλά τρεχάματα τώρα! πως να βάλουν γραμμάριο έτσι όπως τρέχουν όλη μέρα!


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kι εμείς δεν βάζουμε κώλο κάτω! Πολύ κούραση κοριτσια μου! Μου έχει βγάλει την ψυχή και μέρα και νυχτα! Κάνει και πολύ άστατο ύπνο... Σήμερα είμαι ξύπνια από τις 4. Ε πόσο να αντέξω. Με ξυπνάει μία με ξυπνάει 2,3,4,5 έ κάποια στιγμή μου βγαίνει ο ύπνος! Περάσαμε τρελές γκρίνιες και τελικά ανακάλυψα ότι είχε βγάλει 6-7 δόντια μαζεμένα! Μέχρι και τραπεζίτες έβγαλε! Τρώμε τα πάντα, πίνουμε παρα πολύ νερό!Η μεγαλύτερη μας χαρά είναι τα βυζιά! Είναι απίστευτο πως κάνει. Προχθές κάναμε και το πρώτο μας μπάνιο! ξετρελάθηκε! Δεν το περίμενα γιατί και η θάλασσα ήταν κρύα αλλά ο κύριος παρά την ψυχρολουσία ήταν κατενθουσιασμένος! Αυτά από εμάς!

Καμιά δεύτερη εγκυμοσύνη έχουμε?

Φιλάκια σε όλα τα μωράκια!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...