Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

ευχαριστούμε!

μέλι πότε ξεκίνησες να δίνεις? δεν το έχω συζητήσει ακόμα με την παιδίατρο γιατί νόμιζα ότι δεν κάνει ακόμα.

η ντοκ είπε στο χρόνο μπορώ να δώσω, αλλά δε δίνω συστηματικά, αν τύχει

το θέμα μου δεν είναι το φρέσκο ή σκόνη, αλλά το ξένο γάλα γενικώς, δεν το δέχεται, κ μου είπε μια κοπέλα ότι κ να κόψει το θηλασμό μπορεί να κάνει χρόνια να πιει...

Kι εμείς δεν βάζουμε κώλο κάτω! Πολύ κούραση κοριτσια μου! Μου έχει βγάλει την ψυχή και μέρα και νυχτα! Κάνει και πολύ άστατο ύπνο... Σήμερα είμαι ξύπνια από τις 4. Ε πόσο να αντέξω. Με ξυπνάει μία με ξυπνάει 2,3,4,5 έ κάποια στιγμή μου βγαίνει ο ύπνος! Περάσαμε τρελές γκρίνιες και τελικά ανακάλυψα ότι είχε βγάλει 6-7 δόντια μαζεμένα! Μέχρι και τραπεζίτες έβγαλε! Τρώμε τα πάντα, πίνουμε παρα πολύ νερό!Η μεγαλύτερη μας χαρά είναι τα βυζιά! Είναι απίστευτο πως κάνει. Προχθές κάναμε και το πρώτο μας μπάνιο! ξετρελάθηκε! Δεν το περίμενα γιατί και η θάλασσα ήταν κρύα αλλά ο κύριος παρά την ψυχρολουσία ήταν κατενθουσιασμένος! Αυτά από εμάς!

καλά αυτό με τα βυζιά είναι το κάτι άλλο!!! μόλις το δει τρέχει από μακριά! κάνει δε κάτι ακροβατικά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια..μολις εκατσα απ τις 7 το πρωι...ουφ..εμας μας συνεχιζει το γαλα Σκονη γιατι εχει μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σε σιδηρο κ βιταμινες. Απλα εδω κ 2 μερες ο μικρος μου δν θελει γαλα ουτε καν το βραδυ κ δν ξερω τι να τον κανω! Ο ντοκ μου λεει μν αγχωνεσαι μαλλον μπουχτησε ! Θα του περαΣει ελπιζω! Τραπεζιτες εχουμε 4 κ μαΣαμε κ κοψιδια χιχι

Μελι πλεον δινω κι εγω, τους κανω ψωμι με βιταμ κ μελι κ τρελαινονται. ΕπιΣης τους αρεΣει πολυ η ομελετα :) θαλασσα πηγαμε 2 φορες κ ο μεγαλος το απολαυΣε, ο μικρος φοβαται ελπιζω να το ξεπεραΣει!


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από εμένα!

μπράβο σας κ καλοφωτισμένο!

κι εμείς περπατάμε, αλλά τον πιάνουν κάτι γέλια απ' τη χαρά του κ χάνει την ισορροπία του! πάμε κ παιδική με το ποδήλατο κ κυνηγάμε τις μπάλες!

το ψάρι κ οι φακές έχουν γίνει τα αγαπημένα μας φαγητά...

αλλά ρε κορίτσια με τίποτα να πιει φρέσκο γάλα, το δοκίμασα κρύο, ζεστό, με μέλι, το παιδικό που μυρίζει βανίλια... τίποτα, πίνει μια γουλιά, σπρώχνει το μπουκάλι κ μου δείχνει το στήθος... ντορίτα, εσένα το δέχτηκε εύκολα;

Κι εμάς το ψάρι κι οι φακές είναι τα αγαπημένα μας... Είμαστε σε φάση που προσπαθούμε να κόψουμε τα αλεσμένα... Έχουμε μόνο 4 δοντάκια ακόμα, οπότε λίγο δύσκολο... προς το7 παρόν τρώμε τα φρούτα ανάλεστα και δοκιμάζουμε από φαγητά, αλλά όχι να φάμε γεύμα ολόκληρο ειδικά κρέας... Το μπουκάλι το δέχτηκε πολύ εύκολα, αλλά και στο στήθος δε λέει όχι :P...

Kι εμείς δεν βάζουμε κώλο κάτω! Πολύ κούραση κοριτσια μου! Μου έχει βγάλει την ψυχή και μέρα και νυχτα! Κάνει και πολύ άστατο ύπνο... Σήμερα είμαι ξύπνια από τις 4. Ε πόσο να αντέξω. Με ξυπνάει μία με ξυπνάει 2,3,4,5 έ κάποια στιγμή μου βγαίνει ο ύπνος! Περάσαμε τρελές γκρίνιες και τελικά ανακάλυψα ότι είχε βγάλει 6-7 δόντια μαζεμένα! Μέχρι και τραπεζίτες έβγαλε! Τρώμε τα πάντα, πίνουμε παρα πολύ νερό!Η μεγαλύτερη μας χαρά είναι τα βυζιά! Είναι απίστευτο πως κάνει. Προχθές κάναμε και το πρώτο μας μπάνιο! ξετρελάθηκε! Δεν το περίμενα γιατί και η θάλασσα ήταν κρύα αλλά ο κύριος παρά την ψυχρολουσία ήταν κατενθουσιασμένος! Αυτά από εμάς!

Καμιά δεύτερη εγκυμοσύνη έχουμε?

Φιλάκια σε όλα τα μωράκια!

Εμείς ακόμα δεν περπατάμε μόνοι μας, αλλά μου έχει βγάλει την ψυχή κι εμένα γιατί θέλει συνέχεια να τον κρατάω να περπατάει, λέω σκέψου τι έχει να γίνει οταν μπορέσει μόνος του, δεν θα τον μαζεύουμε... Μπανάκια κάνουμε κι εμείς και του αρέσουν αν και την πρώτη φορά έκλαιγε...

Εγκυμοσύνη έχουμε της Χαρούλας, είναι 3,5 μηνών περίπου αλλά δεν έχουμε πολύ πρόσφατα νέα της...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!!! τι κάνετε κορίτσια???

Εμείς περπατάμε εδώ και 15 μέρες κανονικά πια και δε μαζεύεται!!!!!! πανικός! Από φαΐ τα πάντα πια... τρώει καλά δόξα τω Θεώ! Γάλα πίνουμε το παιδικό του Όλυμπου, και μένα η ντοκ μ πε ως το Σεπτέμβρη σκόνη αλλά δν το τήρησα. Ψάρι δεν τρώμε. Της αρέσει πολύ το ψωμί και τα βερίκοκα. Δεν αλέθουμε τίποτα εδώ και 2 μήνες. Μπάνιο κάναμε κι εμείς και τρελάθηκε!!!!

Σας φιλώ


AXrRp3.pngFYZzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σημερα που καναμε εμβολιο μου ειπε ο γιατρος οτι μπορουμε να φαμε ολο το αυγο και το ασπραδι δλδ, ολα τα κρεατα, μελι, δημητριακα και γενικα το δικο μας φαγητο κανονικα και οχι ιδιαιτερο.Μου ειπε οτι μπορω το ενα γευμα που της δινω γαλα οτι μπορω να της το δινω με κορν φλεικς κλπ.Θα δοκιμασω το βραδινο που δεν το θελει με τπτ.Μονο κοιμησμενη πινει γαλα το βραδυ και θελω να της το κοψω αυτο.Ευκαιρια τωρα.Να δω αν θα τα καταφερουμε.

Εχει δοκιμασει καμια σας να κοψει το μπιμπερο;(οποια δε θηλαζει δλδ).Γτ το προσπαθω αλλα αυτο το βραδινο στον υπνο το ακυρωνει το ποτηρακι.Στον υπνο της θελει τη γνωστη της θηλη γκρρρρ.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι δημητριακα λετε να παρω;Φιβαμαι οτι το μουσλι και τη βρωμη δεν θα τη τρωει.Μπως να της παρω αυτα τα σκετα που ειναι με κοκους ρυζιου;

Σας τσακισα στα ποστς.Εγω ή δε θα γραφω καθολου ή θα με πιανει λογοδιαρροια :tongue: :tongue: :tongue:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι δημητριακα λετε να παρω;Φιβαμαι οτι το μουσλι και τη βρωμη δεν θα τη τρωει.Μπως να της παρω αυτα τα σκετα που ειναι με κοκους ρυζιου;

Σας τσακισα στα ποστς.Εγω ή δε θα γραφω καθολου ή θα με πιανει λογοδιαρροια :tongue: :tongue: :tongue:

Εγώ δεν ξέρω να σε βοηθήσω... Η αλήθεια είναι οτι γενικά έχω άσχημη εικόνα για τα δημητριακά του εμπορίου... λένε οτι είναι μεταλλαγμένα κλπ... εγώ τα τρώω και μελλοντικά το πιθανότερο είναι οτι θα τα δίνω και στα παιδιά μου αλλά για τώρα δεν θα έδινα... μόνο βρώμη του έδινα μέχρι πρότινος σαν κρέμα με μπανάνα, τώρα δεν την τρώει αυτή... Ίσως να έβλεπες στα βιολογικά τίποτα...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω να σε βοηθήσω... Η αλήθεια είναι οτι γενικά έχω άσχημη εικόνα για τα δημητριακά του εμπορίου... λένε οτι είναι μεταλλαγμένα κλπ... εγώ τα τρώω και μελλοντικά το πιθανότερο είναι οτι θα τα δίνω και στα παιδιά μου αλλά για τώρα δεν θα έδινα... μόνο βρώμη του έδινα μέχρι πρότινος σαν κρέμα με μπανάνα, τώρα δεν την τρώει αυτή... Ίσως να έβλεπες στα βιολογικά τίποτα...
Μεταλλαγμενα δεν σημαινει και κακα ή επικινδυνα απαραιτητα.Προσωπικα ειμαι πιο προκατειλημενη με τα βιολογικα.Αμφιλεγομενο το αν ειναι πραγματικα βιολογικα.Βρωμη σκεφτηκα στην αρχη αλλα ειναι ανοστη σιγα μη το τρωει.Υπαρχουν και τα weetabix που ετρωγα παλιοτερα κι εγω με μελι.Μπορει να της ξεκινησω αυτα γτ λιωνουν τελειως.:)

Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τι δημητριακα λετε να παρω;Φιβαμαι οτι το μουσλι και τη βρωμη δεν θα τη τρωει.Μπως να της παρω αυτα τα σκετα που ειναι με κοκους ρυζιου;

Σας τσακισα στα ποστς.Εγω ή δε θα γραφω καθολου ή θα με πιανει λογοδιαρροια :tongue: :tongue: :tongue:

και η δική μου μόνο κοιμισμένη πίνει το γάλα της... ξύπνια ούτε να το δει! μου είπε και εμένα η γιατρός να της το δίνω με δημητριακά με το κουταλάκι αλλά δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα. Βρώμη όμως της έχω δώσει, βάζω λίγο μέσα στο γιαούρτι της και της αρέσει! δοκίμασε την και αυτή, μπορεί να το προτιμάει. θα την βαστάει κιόλας καλά.


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ του έδωσα λίγο κλασικά της kelogs από το πιάτο μου, γενικώς δοκιμάζει από όλα με τα δαχτυλάκια του αλλά δεν τρώει ποσότητες έτσι...

παλιότερα, γιατί πλέον δε μ' αφήνει να φάω πρωινό σαν άνθρωπος, έβαζα μέσα βρώμη, νιφάδες κεχριού κ ποπς κινόα, είναι άγευστα μεν αλλά αν βάλεις λίγο μέλι παραπάνω δεν το καταλαβαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Χθες δοκιμασα γαλα με τα κλασικα κορν φλεικς.Αυτα τα σκετα και εβαλα και λιγο γαλα.Τζιφος δεν δοκιμασε καν γιατι νυσταζε.Αλλα βρε παιδια μαλλον δεν εφαγε γιατι ηταν χαλια.Εβγαλε το γαλα αργοτερα.Λεω οκ επειδη εχει ΓΟΠ αλλα τελικα συνεχισε να κανει εμετους ακομα κι οταν δεν ειχε να βγαλει τιποτα :( Μαλλον καμια ιωση θα τσακωσε προχθες που πηγαμε βολτα ή ισως να φταιει το εμβολιο;Παντως σημερα ειναι καλα εκτος απο λιγη γκρινια που εχει.Θα φαμε λιγο συντηρητικα αυτες τις 2 μερες για καλο και για κακο.Και θα το αφησω λιγες μερες πριν της δωσω καινουργια φαγητα.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Δημητριακά ε? λοιπόν εγώ δεν τους έχω δώσει να το φάνε σαν γεύμα καθεαυτό αλλά όταν τρώμε εμείς το πρωί έρχονται κ ζητάνε κ τους αρέσουν πολύ! εμείς τρώμε ολικης με λίγο σοκολάτα ο άντρας μου (+ μέλι) κι εγώ κάτι μούσλι του μασούτη..τα τσακίζουν κ τα 2 εξίσου παρόλο που γάλα πίνουν σκόνη ακόμη...πιο πριν έτρωγαν πολύ κ κρέμα βρώμης,τώρα την βαρέθηκαν..το βράδυ αν έχουν τσιμπήσει κάτι λίγη ώρα πριν δεν το πίνουν όλο το γάλα τους..αν έχουν αρκετή ώρα να φάνε το πίνουν όλο...πάντως το μπιμπερό δεν το κόψαμε γιατί ειδικά το βράδυ μπορεί να τους πάρει κ ο ύπνος πίνοντας..

Κακάο τι γάλα πίνετε?


lZDVp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πίνουμε το αλμιρον 1+ τώρα.Το πίνει αλλά μόνο το πρωί το ζητάει. Το βράδυ στον ύπνο μόνο. Θέλω να κόψουμε το μπιμπερό αν προλάβουμε πριν τη στείλω παιδικό.Νερο πίνει από ποτηράκι με καλαμάκι.Πηρα ένα που δε στάζει της νουκ αλλά οκ δεν έχω προσδοκίες ότι θα πιει και γάλα μ αυτό. Για το γάλα της έχω πάρει ένα της νουμπι αλλά δεν το θέλει πάντα. Ειδικά μέσα στον ύπνο με τπτ.Δοκιμασα και της μαμ διάφορα στόμια αλλά δεν.... Πιστεύω όσο πιο νωρίς κόψει πιπιλα και μπιμπερό τόσο πιο εύκολα θα τα ξεφορτωθούν. Επίσης βαρέθηκα να πλένω μπιμπερό.

Myheart εσύ με δύο φαντάζομαι πήξιμο στο πλύσιμο των μπιμπερο.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...