Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Ιουνίου 2014!!


mommyart

Recommended Posts

πλειάδα μου γερό κ καλοφωτισμένο!

πολύ καλά σου είπε η γιατρός, κάθε παιδί έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης, όταν έρθει η ώρα θα γίνει μόνο του... εμένα να σκεφτείς μέχρι 13 μηνών δε μασούσε καθόλου, ή τα κατάπινε ολόκληρα ή τα έκανε εμετό... κ αν ήταν φαγωμένος; άστα...

αλέθω στάνταρ το φαγητό, το φρούτο όχι, αλλά κ πάλι δίνω κ κομματάκια μαζί με το φαγητό κ όπως θέλει... είναι φορές που σπρώχνει το κουτάλι για να φάει με το χέρι, άλλοτε πάλι δεν τον συγκινούν, ανάλογα το φαγητό κ την όρεξη...

στα κιλά είδαμε μεγάλη διαφορά όταν άρχισα να δίνω 2 φορές φαγητό, για 2 εβδομάδες το τρώγαμε στο καρότσι πηγαίνοντας στο πάρκο ώσπου να ανοίξει το στομάχι του, μετά συνήθισε...

το ψάρι στην αρχή δεν το έτρωγε, αλλά κατόπιν συμβουλής από πάρεντς, το έδωσα πρώτα μόνο σε κομματάκια κι έγινε το αγαπημένο του... θέλει να είναι κ πολύ φρέσκο να μη μυρίζει ψαρίλα κ μπόλικο λεμόνι...

Εγώ το έχω δοκιμάσει το ψάρι σε όλες τις μορφές. Σούπα, ψητό, τηγανιτό, κροκέτα, τιποτα. Με το που το συνειδητοποιεί το φτύνει αμέσως! Δεν πειράζει. Θα το φάει μεγάλος.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ το έχω δοκιμάσει το ψάρι σε όλες τις μορφές. Σούπα, ψητό, τηγανιτό, κροκέτα, τιποτα. Με το που το συνειδητοποιεί το φτύνει αμέσως! Δεν πειράζει. Θα το φάει μεγάλος.

τα ίδια έπαθα με το αβγό...

έτσι είπα κι εγώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Oυτε το αβγο τρώει, αλλά του το φτιαχνω ομελέτα με πατάτες και εκεί κάπως τον ξεγελάω!

χαχα! ο δικός μου ούτε εκεί ξεγελιέται, μόνο αυγολέμονο αλλά μετά μου έκανε διάρροια κ δεν ξανάδωσα, είπα τέλος θα μεγαλώσει να το ζητήσει από μόνος του!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Αύριο θα φτιάξουμε την αίτηση για το εσπα και θα έχω λίγο τρέξιμο να φτιάξω τα δικαιολογητικα μέχρι το Σάββατο που θα τα στείλω. Κάνει καμιά άλλη μανούλα αίτηση για βρεφονηπιακο;

Koρίτσι μου σας δέχτηκαν τελικά?


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο μεταξύ έχω βαρεθεί να τρέχω να μαζεύω χαρτιά.Μια για το εσπα μια για το κολυμβητήριο... τώρα πρεπει για το επιδομα απο τη πρόνοια και έχω και συνέχεια γτ πρεπει να ανανεωσω το βιβλιάριο της πρόνοιας.Ωρε γλέντια!!


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τώρα εκανα μια ανάγνωση στα πιο παλιά ποστς.Pleiad να σας ζησει ή μικρή.Τι ωραίο όνομα!Μ αρέσουν αυτα τα σπάνια ονόματα.Ηθελα κι εγώ να βγάλω ενα αρχαίο περίεργο που μου αρεσει πολύ αλλά καταληξαμε να βγάλουμε της μαμάς μου.Κατουρηθηκε απο τη χαρά της παρόλο που μου το επαίζε δεν ξέρω δε με νοιάζει:lol::lol:


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ οτι πισωγυρισαμε στα αλεσμενα παλι γτ δεν έτρωγε.Δε ξέρω αν φταινε τα δόντια...ακομα με 4 είμαστε και μετα απο μηνες που φαίνεται ενας πλάγιος επιτέλους βγαίνει.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Τώρα εκανα μια ανάγνωση στα πιο παλιά ποστς.Pleiad να σας ζησει ή μικρή.Τι ωραίο όνομα!Μ αρέσουν αυτα τα σπάνια ονόματα.Ηθελα κι εγώ να βγάλω ενα αρχαίο περίεργο που μου αρεσει πολύ αλλά καταληξαμε να βγάλουμε της μαμάς μου.Κατουρηθηκε απο τη χαρά της παρόλο που μου το επαίζε δεν ξέρω δε με νοιάζει:lol::lol:

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσια!! εμείς είχαμε αποφασίσει από πριν να βγάλουμε αρχαιοελληνικό... απλά δεν μπορούσα να αποφασίσω αν δεν έβλεπα την φατσούλα της, μόλις γεννήθηκε, λίγο καιρό μετά αποφασίσαμε το όνομα! εννοείται ότι οι γιαγιάδες χαίρονται όταν ακούν το όνομα τους! υπομονή με την χαρτούρα... όσον αφορά το φαγηρό, δεν πειράζει! ότι τρώει και όπως το τρώει! και το λέω για να το ακούω κιόλας!

εγώ με το αυγό... αυγοκόβω κάποια από τα φαγητά της γιατί ότι άλλο δοκίμασα το κάνει εμετό... έτσι δεν το καταλαβαίνει.


HXs0p3.png

wocnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα το αυγό το έτρωγε αλλά ξαφνικα αποφάσισε να μη το ξαναφαει...Τώρα της το βάζω στη φρουτοκρεμα αφού δεν τα τρώει σε κομματάκια.Και είχα κανει χαρά που ετρωγε μονη της τα φρουτάκια...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα κάναμε και πρωτη φορά πυρετό: ( Μάλλον απο εμβόλιο.Μπήκα στη διαδικασία να ψάξω για θερμόμετρο γτ αυτό που έχω είναι με υδράργυρο και το φοβάμαι λίγο.Δε ξέρω τι να πάρω. Εκει που διαβάζω καλά σχολια για κατι διαβάζω και αρνητικά.


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Kι εμάς μας δέχτηκαν από οτι φαίνεται στην πρώτη επιλογη. Αντε να δουμε την Δευτέρα και τα τελικά, γιατί έχω άγχος πως θα ξεκινήσουμε. Θα πρέπει να πάρω άδεια και απο τη δουλειά και εδώ τις άδειες τις δίνουν με μεγάλη μουρμούρα!


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τελειααα!!Τελικά Δευτέρα ή Κυριακή βγαίνουν;

Εγώ Ρανια δε δουλεύω ακόμα.Περιμένω να δω τι θα γίνει να ξεκίνησω το ψάξιμο.

Δε θα σχολιασω το ονλαιν κραξιμο οπου έχω γράψει για το παιδικό...


Lilypie Kids Birthday tickers
3231580x15ta1yz3w.gif
Link to comment
Share on other sites

Eγώ δεν έχω θέμα επιλογής μιας και τώρα έχουμε νταντα. Οπότε έπρεπε να επιλέξω ή θα είναι το παιδί μου άλλο ένα χρόνο με την νταντά, με μια μεγάλη γυναίκα που μέσα στο χειμώνα δεν θα ξέρει τι να τον κάνει και οι επιλογές του για παιχνίδι και μάθηση θα είναι περιορισμένες και που μπερδεύει και τον ρόλο της ως νταντά με αυτόν της γιαγιάς ή θα τον στείλω παιδικό όπου θα είναι με παιδάκια της ηλικίας του, με παιδαγωγούς καταρτισμένους οπου και θα μάθει να μοιράζετε και να παίζει, και ίσως να μιλήσει και νωρίτερα. Βέβαια την νταντά μας δεν την διώχνουμε, γιατί μια οι απεργίες, μια τα χριστουγεννα-πάσχα-καλοκαίρι, μια οι αρρώστιες, και αφού δεν έχω μαμά ή πεθερά να τον κρατήσει μένουμε έτσι προς το παρών και βλέπουμε. Οικονομικά έχουμε βαρέσει πάτο αλλά δεν βαριέσαι. Υπομονή κάνουμε και ας είναι καλά ο μικρός.


T6HZp2.png

ifiLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...